Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


  • О налоговых последствиях уменьшения договорной цены на товар в результате получения покупателем кредит-ноты

О налоговых последствиях уменьшения договорной цены на товар в результате получения покупателем кредит-ноты   
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
   
   ЛИСТ
   
   від 27.03.2015 р. N 6423/6/99-99-19-03-02-15

   ДФС України розглянула лист ТОВ щодо податкових наслідків зменшення договірної ціни на товар внаслідок отримання покупцем кредит-ноти та повідомляє.
   
   Згідно з наведеними у листі обставинами договором поставки, укладеним між резидентом-покупцем (далі - покупець) та нерезидентом-постачальником (далі - постачальник), передбачено можливість зниження договірної ціни (надання знижки) на поставлений товар за умови виконання покупцем певних умов. При виконанні цих умов постачальник здійснює перегляд ціни товару в бік її зменшення на весь поставлений згідно з договором поставки товар шляхом виставлення покупцю кредит-ноти.
   
   Відповідно до п. 190.1 ст. 190 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) базою оподаткування для товарів, що ввозяться на митну територію України, є договірна (контрактна) вартість, але не нижче митної вартості цих товарів, визначеної відповідно до розділу III Митного кодексу України, з урахуванням мита та акцизного податку, що підлягають сплаті і включаються до ціни товарів.
   
   Датою виникнення податкових зобов'язань з ПДВ у разі ввезення товарів на митну територію України є дата подання митної декларації для митного оформлення (п. 187.8 ст. 187 Кодексу).
   
   При цьому для операцій із ввезення на митну територію України товарів датою виникнення права на віднесення сум податку до податкового кредиту є дата сплати податку за податковими зобов'язаннями згідно з п. 187.8 ст. 187 Кодексу (п. 198.2 ст. 198 Кодексу).
   
   Згідно з п. 201.12 ст. 201 Кодексу документом, що посвідчує право на віднесення сум податку до податкового кредиту у разі ввезення товарів на митну територію України, вважається митна декларація, оформлена відповідно до вимог законодавства, яка підтверджує сплату податку. Зміна митної вартості імпортних товарів та внесення цих змін до митної декларації у зв'язку зі зниженням постачальником договірної ціни (надання знижки) на поставлений товар передбачені п. 33 - 38 Положення про митні декларації, затвердженого постановою КМУ від 21.05.2012 р. N 450 (далі - Положення N 450).
   
   Відповідно до п. 37 Положення N 450 зміни до митної декларації можуть вноситися, зокрема, шляхом заповнення та оформлення контролюючим органом аркуша коригування, який згідно з п. 3 Порядку оформлення аркуша коригування, затвердженого наказом МФУ від 06.11.2012 р. N 1145, складається посадовою особою митного органу, яким здійснювався випуск товарів за митною декларацією.
   
   Аркуш коригування заповнюється та оформлюється митним органом у разі:
   
   отримання митним органом інформації про перерахування декларантом до державного бюджету митних платежів у вигляді доплати або підтвердження Казначейством факту повернення з державного бюджету коштів після закінчення митного оформлення;
   
   необхідності відображення за письмовим зверненням декларанта або уповноваженої ним особи відомостей про товари, що стали відомі після закінчення митного оформлення товарів, не пов'язаних з перерахуванням сум митних платежів за митною декларацією на бланку єдиного адміністративного документа.
   
   Аркуш коригування, яким вносяться зміни до відповідної митної декларації, складається посадовою особою митного органу у разі підтвердження Казначейством факту повернення з державного бюджету коштів після закінчення митного оформлення.
   
   Оформлений контролюючим органом аркуш коригування є невід'ємною частиною відповідної митної декларації.
   
   Таким чином, у звітному періоді, в якому відбулось оформлення аркуша коригування, платник податку повинен виключити зі складу податкового кредиту суму ПДВ, яка зазначена в аркуші коригування.
   
   В. о. Голови
   
М. Мокляк

Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам