Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


  • Отнесение к составу валовых расходов субъекта предпринимательской деятельности взносов на долгосрочное страхование жизни и негосударственное пенсионное обеспечение наемных работников

Отнесение к составу валовых расходов субъекта предпринимательской деятельности взносов на долгосрочное страхование жизни и негосударственное пенсионное обеспечение наемных работников

Печатная Форма: Отнесение к составу валовых расходов субъекта предпринимательской деятельности взносов на долгосрочное страхование жизни и негосударственное пенсионное обеспечение наемных работников

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
   
   ЛИСТ
   
   від 20.05.2005 р. N 9875/7/15-1317
   
   Про розгляд листа


   
   Державна податкова адміністрація України на численні запити податкових органів та платників податків щодо віднесення до складу валових витрат суб'єкта підприємницької діяльності внесків на довгострокове страхування життя та недержавне пенсійне забезпечення найманих працівників, пов'язаних із статтею 6 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб", повідомляє.
   
   Відповідно до пп. 5.6.2 п. 5.6 ст. 5 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" (далі - Закон), якщо згідно з договором довгострокового страхування життя або будь-якого виду недержавного пенсійного забезпечення платник цього податку сплачує за власний рахунок добровільні внески на страхування (недержавне пенсійне забезпечення) найманої ним фізичної особи, то такий платник податку має право віднести до складу валових витрат кожного звітного податкового періоду (наростаючим підсумком) суму таких внесків, яка сукупно не перевищує 15 відсотків від заробітної плати, нарахованої такій найманій особі протягом податкового року, на який припадають такі податкові періоди. При цьому сума таких платежів не може перевищувати розмірів, визначених у пп. 6.5.1 п. 6.5 ст. 6 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб" (далі - Закон N 889-IV), протягом такого податкового періоду.
   
   Підпунктом 6.5.1 п. 6.5 ст. 6 Закону N 889-IV визначено, що податкова соціальна пільга застосовується до доходу, нарахованого на користь платника податку протягом звітного податкового місяця як заробітна плата (інші прирівняні до неї відповідно до законодавства виплати, компенсації та відшкодування), якщо його розмір не перевищує суми, яка дорівнює сумі місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженої на 1,4 та округленої до найближчих 10 грн.
   
   Крім того, відповідно до абзацу "в" пп. 4.2.4 п. 4.2 ст. 4 Закону N 889-IV до складу загального місячного оподатковуваного доходу включаються суми пенсійних внесків у межах недержавного пенсійного забезпечення відповідно до закону, страхових внесків (премій), пенсійних вкладів, сплачені будь-якою особою-резидентом, іншою ніж платник податку, за такого платника податку чи на його користь, крім сум, що сплачуються працедавцем-резидентом за свій рахунок за договорами довгострокового страхування життя або недержавного пенсійного забезпечення платника податку, якщо така сума у розрахунку на такого платника податку не перевищує 15 відсотків від нарахованої таким працедавцем суми заробітної плати платнику податку протягом кожного звітного податкового місяця, за який сплачується такий страховий внесок (премія), але при цьому не вище суми місячного прожиткового мінімуму для працездатної особи, діючого на 1 січня звітного податкового року, помноженої на 1,4 та округленої до найближчих 10 грн., у розрахунку за такий місяць за сукупністю всіх таких внесків.
   
   Виходячи з наведеного, сума страхових внесків на довгострокове страхування життя або недержавне пенсійне забезпечення найманих працівників, що включається до валових витрат платника податку, не може перевищувати сукупно для одного найманого працівника в місяць суму місячного прожиткового мінімуму для працездатної особи, діючого на 1 січня звітного податкового року, помноженої на 1,4 та округленої до найближчих 10 грн.
   (розрахункова сума), тобто в розрахунку на одного такого працівника протягом звітного податкового періоду (календарного кварталу, півріччя, трьох кварталів, року) ця сума буде дорівнювати розрахунковій сумі, помноженій, відповідно, на 3, 6, 9 та 12.
   
   Директор Департаменту
   оподаткування юридичних осіб
   
   А. В. Богдан
   

Теги
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам