Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


  • Об учете курсовых разниц от перерасчета операций, выраженных в иностранной валюте, задолженности и иностранной валюты

Об учете курсовых разниц от перерасчета операций, выраженных в иностранной валюте, задолженности и иностранной валюты



   
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
   
   ЛИСТ
   
   від 31.12.2012 р. N 8319/0/61-13/15-5215
   

   Операції з розрахунками в іноземній валюті регулюються нормами п. 153.1 ст. 153 Податкового кодексу України. Відповідно до цих норм доходи, отримані/нараховані платником податку в іноземній валюті у зв'язку з продажем товарів, виконанням робіт, наданням послуг, у частині їхньої вартості, що не була сплачена в попередніх звітних податкових періодах, перераховуються в національну валюту за офіційним курсом національної валюти до іноземної валюти, що діяв на дату визнання таких доходів згідно з цим розділом, а в частині раніше отриманої оплати - за курсом, що діяв на дату її отримання.
   
   Витрати, здійснені (нараховані) платником податку в іноземній валюті у зв'язку з придбанням у звітному податковому періоді товарів, робіт, послуг, у встановленому порядку включаються до витрат такого звітного податкового періоду шляхом перерахування в національну валюту тієї частини їх вартості, що не була раніше оплачена, за офіційним курсом національної валюти до іноземної валюти, що діяв на дату здійснення операції з такого придбання, а в частині раніше проведеної оплати - за таким курсом, що діяв на дату здійснення оплати.
   
   Визначення курсових різниць від перерахунку операцій, виражених в іноземній валюті, заборгованості та іноземної валюти здійснюється відповідно до положень (стандартів) бухгалтерського обліку.
   
   При цьому прибуток (позитивне значення курсових різниць) ураховується у складі доходів платника податку, а збиток (від'ємне значення курсових різниць) ураховується у складі витрат платника податку.
   
   На підставі викладеного, підприємство-комісіонер за наявності заборгованості перед комітентом або покупцем, вираженої в іноземній валюті, зобов'язано прибуток (позитивне значення курсових різниць) враховувати у складі своїх доходів, а збиток (від'ємне значення курсових різниць) враховувати у складі своїх витрат.
   
   Заступник Голови
   
А. Ігнатов

Теги
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам