Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


  • Об особенностях взимания платы за пользование недрами в III-IV кварталах 2014 г.

Об особенностях взимания платы за пользование недрами в III-IV кварталах 2014 г.



   
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
   
   ЛИСТ
   
   від 22.09.2014 № 5116/7/99-99-15-04-02-16

   
Головні управління ДФС
    в областях, м. Києві, Міжрегіональне
    ГУ ДФС – ЦО з обслуговування
    великих платників

   
Про особливості справляння плати за користування надрами у ІІІ-IV кварталах 2014 року

   Державна фіскальна служба України, керуючись нормами Закону України від 31 липня 2014 року № 1621-VII „Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України” (далі – Закон), направляє для використання у роботі рекомендації щодо особливостей справляння встановленої Податковим кодексом України (далі – Кодекс) плати за користування надрами для видобування корисних копалин (далі – Плата) у ІІІ-IV кварталах 2014 року.
   
   Законом внесено зміни до порядку справляння Плати, що діятимуть як до кінця цього року – тимчасові зміни, так і в наступних роках – постійні зміни.
   
   Вказані зміни поширюються на порядок обчислення податкових зобов’язань з Плати за обсяги:
   
   природного газу, який реалізується не для потреб населення (далі – Природний газ);
   
   товарної продукції із руд заліза (далі – Товарна продукція із руд);
   
   нафти та газового конденсату (далі – Нафта та Конденсат).
   
   
Постійні зміни

   Для обсягів Природного газу базою оподаткування за фактичною ціною реалізації п.п. 263.6.2 п. 263.6 ст. 263 Кодексу визначено граничний (максимальний) рівень ціни на природний газ, що реалізується промисловим споживачам, який встановлюється національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики (далі – фактична ціна). Інформація про розмір фактичної ціни до 10 числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, розміщується центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику економічного розвитку, на офіційному веб-сайті у спеціальному розділі, а також надається Державній фіскальній службі України.
   
   Законом виключено тексти приміток 1 та 2 до таблиці п.п. 263.9.1 п. 263.9 ст. 263 Кодексу про розмір ставок Плати для вуглеводнів, видобутих в умовах дії угоди про розподіл продукції.
   
   Для обсягів Природного газу п. 263.10 ст. 263 Кодексу доповнено коригуючим коефіцієнтом у розмірі 0,55, що застосовується до ставок Плати для обчислення податкових зобов’язань за обсяги Природного газу, видобутого із свердловин, що внесені після 1 серпня 2014 року до Державного реєстру нафтових та газових свердловин (Порядок ведення обліку нафтових і газових свердловин затверджено наказом Державного комітету природних ресурсів України від 20.04.2005 № 76, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 06.09.2005 за № 995/11275).
   
   Для обсягів Товарної продукції із руд п. 263.10 ст. 263 Кодексу доповнено коригуючим коефіцієнтом у розмірі 0,25, що застосовується до ставок Плати для обчислення податкових зобов’язань за обсяги залізної руди для збагачення із вмістом магнетитового заліза менше 35 відс. видобутої підземним шахтним способом з глибини понад 300 метрів.
   
   
Тимчасові зміни (діють до 1 січня 2015 року)

   Для обсягів Природного газу, що видобуті з глибин до 5000 метрів, змінено ставку Плати з 28 на 55 відс. його вартості, понад 5000 метрів – з 15 на 28 відсотків.
   
   Для обсягів Нафти, що видобуті з глибин до 5000 метрів, змінено ставку Плати з 39 на 45 відс. її вартості, понад 5000 метрів – з 18 на 21 відсоток.
   
   Для обсягів Кондесату, що видобуті з глибин до 5000 метрів, ставку Плати змінено з 42 на 45 відс. його вартості, понад 5000 метрів – з 18 на 21 відсоток.
   
   Для обсягів Товарної продукції із руд змінено ставку Плати з 5 на 8 відс. її вартості (п.п. 1.1 п. 1 підрозд. 91 розд. ХХ Кодексу). Водночас база оподаткування Платою визначена як вартість залізної руди, видобутої з корінних родовищ, що обчислюється з урахуванням ціни реалізації за податковий (звітний) період (у разі відсутності реалізації у цей період – за найближчі попередні податкові періоди) хімічно чистого металу без урахування податку на додану вартість, зменшеної на суму витрат платника на збагачення (афінаж) та доставку (перевезення, транспортування) споживачу. Вартість одиниці видобутих корисних копалин визначається з урахуванням частки (в натуральному вимірі) вмісту хімічно чистого металу в одиниці видобутих корисних копалин. Процедуру визначення бази оподаткування за вказаним механізмом буде уточнено після розкриття Міністерством фінансів України за запитом Державної фіскальної служби України методологічних засад інформаційно-аналітичного забезпечення застосування такої бази.
   
   Оскільки згідно з п. 1 розд. III „Прикінцеві положення” Закону він набрав чинності з дня, наступного за днем його опублікування, – 03 серпня 2014 року, платники Плати за видобування руд заліза, а також кожного виду вуглеводнів за зобов’язаннями за ІІІ квартал та серпень 2014 року подають до органів фіскальної служби два додатки 2 до Податкового розрахунку з плати за користування надрами для видобування корисних копалин. Перший додаток 2 – для руд заліза за період з 1 липня по 2 серпня включно і для вуглеводнів з 1 по 2 серпня включно, а другий – для руд заліза з 3 серпня по 30 вересня включно і для вуглеводнів з 3 по 31 серпня включно із застосуванням ставок Плати, що діяли у відповідному періоді.
   
   Зобов’язуємо довести цей лист до відома підпорядкованих структурних підрозділів та платників Плати.
   
   В.о. Голови
А.В. Макаренко

Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам