Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


  • Относительно процедуры достижения налогового компромисса

Относительно процедуры достижения налогового компромисса



   
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
   
   ЛИСТ
   
   від 16.03.2015 р. N 5486/6/99-99-10-03-02-15

   Державна фіскальна служба України розглянула листи щодо процедури досягнення податкового компромісу і повідомляє таке.
   
   Відповідно до пункту 1 підрозділу 92 Перехідних положень Податкового кодексу України (далі - Кодекс) податковий компроміс - це режим звільнення від юридичної відповідальності платників податків та/або їх посадових (службових) осіб за заниження податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість за будь-які податкові періоди до 1 квітня 2014 року з урахуванням строків давності, встановлених статтею 102 цього Кодексу. Платник податків, який вирішив скористатися процедурою податкового компромісу, під час дії податкового компромісу за такі податкові періоди має право подати відповідні уточнюючі розрахунки податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість, в яких визначає суму завищення витрат, що враховуються при визначенні об'єкта оподаткування податком на прибуток підприємств та/або суму завищення податкового кредиту з податку на додану вартість.
   
   Пунктом 2 підрозділу 92 Перехідних положень Кодексу передбачено, що сума заниженого податкового зобов'язання з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість сплачується в розмірі 5 % такої суми. При цьому 95 % суми заниженого податкового зобов'язання з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість вважаються погашеними, штрафні санкції не застосовуються, пеня не нараховується.
   
   Згідно з пунктом 7 підрозділу 92 Перехідних положень Кодексу процедура податкового компромісу, встановлена цим підрозділом, поширюється також на неузгоджені суми податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість, визначені у податкових повідомленнях-рішеннях, щодо яких триває процедура судового та/або адміністративного оскарження, а також на випадки, коли платник податків отримав податкове повідомлення-рішення, за яким податкові зобов'язання не узгоджені відповідно до норм цього Кодексу.
   
   У свою чергу, податкове зобов'язання згідно з підпунктом 14.1.156 пункту 14.1 статті 14 Кодексу - сума коштів, яку платник податків повинен до відповідного бюджету сплатити як податок або збір.
   
   При цьому норми Кодексу послідовно розмежовують поняття податкового зобов'язання та поняття від'ємного значення з ПДВ чи податку на прибуток, а також поняття бюджетного відшкодування.
   
   Про їх нетотожність, крім іншого, свідчить пункт 54.3 статті 53 Кодексу, згідно з яким контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків.
   
   Отже, податкові зобов'язання - це виключно кошти, які підлягають сплаті до бюджету. Цим поняттям не охоплюється від'ємне значення об'єкта оподаткування з певного податку.
   
   З огляду на викладене, відносини щодо податкового компромісу згідно із зазначеним вище підрозділом виникають виключно щодо сум грошових зобов'язань (тобто сум, які підлягають сплаті до бюджету за результатами відповідного податкового періоду) і не стосуються від'ємного значення та/або бюджетного відшкодування.
   
   Таким чином, предметом податкового компромісу не можуть бути визначені в податковому повідомленні-рішенні суми від'ємного значення з ПДВ чи податку на прибуток або суми бюджетного відшкодування з ПДВ.
   
   В. о. Голови
   
М. Мокляк

Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам