Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


  • Относительно применения переговорной процедуры закупки на основании пункта 3 части 2 статьи 39 Закона

Относительно применения переговорной процедуры закупки на основании пункта 3 части 2 статьи 39 Закона



   
МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ
   
   РОЗ’ЯСНЕННЯ
   
   від 01.07.2015 р. № 3302-05/21175-05
   
   Щодо надання роз’яснення
   
   Міністерство економічного розвитку і торгівлі України (далі — Мінекономрозвитку) розглянуло лист Асоціації виробників та будівельників полімерних трубопроводів недатований б/н, надісланого листом Генеральної прокуратури України від 04.06.2015 № 19-р, з питань державних закупівель та повідомляє.
   
   Закон України «Про здійснення державних закупівель» (далі — Закон) встановлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.
   
   Закупівля здійснюється замовником шляхом застосування однієї з процедур, передбачених частиною першою статті 12 Закону, керуючись вартісними межами, передбаченими частішою першою статті 2 Закону. При цьому вибір процедури закупівлі здійснює комітет з конкурсних торгів (частина четверта статті 11 Закону).
   
   Водночас закупівля може здійснюватися шляхом застосування переговорної процедури закупівлі.
   
   Відповідно до частини першої статті 39 Закону переговорна процедура закупівлі — це процедура, яка використовується замовником як виняток і відповідно до якої замовник укладає договір про закупівлю з учасником після проведення переговорів з одним або кількома учасниками.
   
   Переговорна процедура закупівлі застосовується замовником як виняток у разі наявності умов, визначених у частині другій статті 39 Закону, зокрема нагальної потреби у здійсненні закупівлі у зв'язку з виникненням особливих економічних чи соціальних обставин, які унеможливлюють дотримання замовниками строків для проведення процедур конкурсних торгів, а саме пов'язаних з негайною ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, з особливим періодом, якщо замовником виступає Міністерство оборони України, Міністерство внутрішніх справ України, Служба безпеки України, Національна гвардія України, Державна прикордонна служба України, Служба зовнішньої розвідки України, Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації України, Державна служба України з надзвичайних ситуацій, а також наданням у встановленому порядку Україною гуманітарної допомоги іншим державам. Застосування переговорної процедури закупівлі у таких випадках здійснюється за рішенням замовника щодо кожної процедури.
   
   Ураховуючи викладене переговорна процедура закупівлі застосовується у разі нагальної потреби у здійсненні закупівлі у зв'язку з виникненням особливих економічних чи соціальних обставин, які унеможливлюють дотримання замовниками строків для проведення процедур конкурсних торгів, а саме пов'язаних з негайною ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, а також наданням у встановленому порядку Україною гуманітарної допомоги іншим державам — будь-яким замовником у розумінні Закону, а пов'язаних з особливим періодом, якщо замовниками виступають виключно суб'єкти, зазначені в пункті З частини другої статті 39 Закону.
   
   Крім того, згідно з частиною першою статті 39 Закону обгрунтування застосування переговорної процедури закупівлі повинно містити, зокрема посилання на експертні, нормативні, технічні та інші документи, що підтверджують наявність умов застосування процедури закупівлі.
   
   У залежності від предмета закупівлі, який визначається замовником відповідно до Порядку визначення предмета закупівлі, затвердженого наказом Мінекономіки від 26.07.2010 № 921 (зі змінами) та умови для застосування переговорної процедури закупівлі, замовник самостійно готує документи, необхідні для проведення такої процедури на підставі експертних, нормативних, технічних та інших документів, що підтверджують наявність умов застосування переговорної процедури закупівлі відповідно до частини другої статті 39 Закону, виданих уповноваженими на це органами (організаціями, установами).
   
   При цьому Законом не визначено конкретного переліку органів (організацій, установ), уповноважених надавати експертні, нормативні, технічні та інші документи, що підтверджують наявність умов для застосування переговорної процедури закупівлі.
   
   Водночас частиною четвертою статті 7 Закону визначено, що Рахункова палата, Антимонопольний комітет України, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного фінансового контролю, здійснюють контроль у сфері державних закупівель у межах своїх повноважень, визначених Конституцією та законами України.
   
   Разом з тим частиною другою статті 7 Закону передбачено, що Уповноважений орган здійснює регулювання та координацію у сфері закупівель у межах повноважень, визначених цим Законом. Згідно з Положенням про Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2014 № 459, Мінекономрозвитку є спеціально уповноваженим органом у сфері державних закупівель, основними завданнями якого, зокрема є формування та реалізація державної політики у сфері державних закупівель.
   
   Тому, до компетенції Мінекономрозвигку не належать питання, зазначені у листі заявника.
   
   Директор департаменту регулювання державних закупівель
О. Стародубцев

Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам