Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


  • О применении законодательства в сфере государственных закупок

О применении законодательства в сфере государственных закупок



   
МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ
   
   ЛИСТ
   
   від 29.02.2016 р. № 3302-06/5728-06
   
   Щодо надання відповіді

   
   Міністерство економічного розвитку і торгівлі України розглянуло лист Департаменту освіти і науки, молоді та спорту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 04.02.2016 № 063-897 щодо застосування законодавства у сфері державних закупівель та повідомляє.
   
   Закон України «Про здійснення державних закупівель» (далі — Закон) встановлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.
   
   Рамкова угода — правочин, який укладається одним чи кількома замовниками (генеральним замовником) у письмовій формі в порядку, встановленому цим Законом, з одним чи кількома учасниками процедури закупівлі з метою визначення основних умов закупівлі окремих товарів і послуг для укладення відповідних договорів про закупівлю протягом строку дії рамкової угоди (пункт 24 частини першої статті 1 Закону).
   
   Згідно з частиною першою статті 13 Закону закупівля за рамковими угодами здійснюється в порядку, передбаченому для проведення процедури відкритих торгів, з урахуванням вимог цієї статті, а рамкові угоди укладаються відповідно до вимог цієї статті.
   
   Водночас в оголошенні про проведення закупівлі за рамковою угодою обов'язково зазначаються, зокрема кількість учасників, з якими буде укладено угоду (частина третя статті 13 Закону).
   
   Відповідно до частини третьої статті 17 Закону, зокрема замовник у документації конкурсних торгів, запиті цінових пропозицій зазначає, що Інформація про відсутність підстав, визначених у частинах першій і другій цієї статті, надається в довільній формі. Спосіб документального підтвердження згідно із законодавством відсутності підстав, передбачених пунктами 12, 4, 5 і 7 частини першої та пунктом 1 частини другої цієї статті, визначається замовником для надання таких документів лише переможцем процедури закупівлі.
   
   Переможець торгів у строк, що не перевищує 10 днів (5 днів — під час здійснення закупівель за скороченою процедурою або за запитом цінових пропозицій) з дати оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу повідомлення про акцепт пропозиції конкурсних торгів, повинен подати замовнику документи, що підтверджують відсутність підстав, визначених частинами першою і другою цієї статті.
   
   Підстави для відхилення пропозицій конкурсних торгів передбачені частиною першою статті 29 Закону.
   
   Відповідно до частини п'ятої статті 28 Закону, зокрема замовник визначає переможця торгів з числа учасників, пропозиції конкурсних торгів яких не було відхилено згідно з цим Законом (у кількості не менше двох).
   
   Згідно з частиною третьою статті 31 Закону, зокрема у разі неподання переможцем документів, що підтверджують відсутність підстав, передбачених статтею 17 цього Закону, замовник визначає найбільш економічно вигідну пропозицію конкурсних торгів з тих, строк дії яких ще не минув.
   
   При цьому замовник відміняє торги в разі, зокрема подання для участі в них менше двох пропозицій конкурсних торгів, а в разі здійснення закупівлі за рамковими угодами з кількома учасниками — менше трьох пропозицій (частина перша статті 30 Закону).
   
   Відповідно до частини четвертої статті 13 Закону рамкова угода укладається з кількома учасниками за умови, що участь у ній бере не менше трьох учасників.
   
   У разі надходження пропозицій у кількості, меншій ніж заявлена кількість учасників, або відхилення отриманих пропозицій на підставах, установлених цим Законом, замовник (генеральний замовник) має право укласти рамкову угоду з тими учасниками, пропозиції яких не відхилені.
   
   Таким чином, укладення рамкової угоди можливе з меншою ніж заявлена кількість учасників в оголошенні про проведення закупівлі за рамковою угодою, але не менше двох.
   
   При цьому механізм дій комітету з конкурсних торгів у випадку неподання переможцями процедури закупівлі документів, що підтверджують відсутність підстав, визначених статтею 17 Закону, для подальшого укладення рамкової угоди Законом не врегульовано.
   
   Разом з тим статтею 18 Закону встановлено порядок оскарження процедур закупівлі.
   
   Так, частиною десятою статті 18 Закону встановлено, що за результатами розгляду скарги орган оскарження має право прийняти рішення про встановлення або відсутність порушень процедури закупівлі (у тому числі порушення порядку оприлюднення або не оприлюднення інформації про державні закупівлі, передбаченої цим Законом) та про заходи, що повинні вживатися для їх усунення, зокрема зобов'язати замовника, генерального замовника повністю або частково скасувати свої рішення, надати необхідні документи, роз'яснення, усунути будь-які дискримінаційні умови (у тому числі ті, що зазначені в технічній специфікації, яка є складовою частиною документації з конкурсних торгів, кваліфікаційної документації), привести документацію конкурсних торгів (кваліфікаційну документацію, запит цінових пропозицій) у відповідність із вимогами законодавства, або за неможливості виправити допущені порушення відмінити процедуру закупівлі.
   
   Рішення органу оскарження набирають чинності з дня їх прийняття та є обов'язковими для виконання замовниками, генеральними замовниками, особами, яких вони стосуються (частина шістнадцята статті 18 Закону).
   
   Відповідно до частини сімнадцятої статті 18 Закону рішення органу оскарження може бути оскаржене суб'єктом оскарження, замовником до суду протягом З0 днів з дня, коли особа дізналася про його прийняття.
   
   Одночасно зазначаємо, що листи Міністерств не встановлюють норм права, носять виключно рекомендаційний та інформативний характер.
   
   Принагідно інформуємо, що наразі створено Базу Знань (help.vdz.ua), яка містить додаткову Інформацію щодо здійснення закупівель, зокрема, покрокові інструкції із посиланням на нормативно— правові акти, коментарі до діючого законодавства, інформацію про навчальні заходи (курси), обговорення законопроектів, та можливість інтерактивного спілкування із отриманням відповідей на питання, які виникають на практиці під час застосування законодавства.
   
   
   Директор департаменту регулювання державних закупівель
Олександр СТАРОДУБЦЕВ

   
   

Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам