Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


  • Як в податковому обліку платника податку на прибуток визначаються витрати на придбання товарів (робіт, послуг) за іноземну валюту?

Як в податковому обліку платника податку на прибуток визначаються витрати на придбання товарів (робіт, послуг) за іноземну валюту?

Коротка відповідь : Діє з 01.04.2011 Якщо платник податку для здійснення розрахунків з нерезидентом придбавав іноземну валюту та до кінця звітного періоду (до дати звітного балансу) така валюта обліковується на його рахунках, то до витрат або доходів повинна бути включена від’ємна або позитивна різниця між курсами іноземної валюти до гривні на дату придбання та на дату звітного балансу.

Повна відповідь : Діє з 01.04.2011 Відповідно до пп. 153.1.2 п. 153.1 ст. 153 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 р. №2755-VI (далі - ПКУ) витрати, здійснені (нараховані) платником податку в іноземній валюті у зв’язку з придбанням у звітному податковому періоді товарів, робіт, послуг, у встановленому порядку включаються до витрат такого звітного податкового періоду шляхом перерахування в національну валюту тієї частини їх вартості, що не була раніше оплачена, за офіційним курсом національної валюти до іноземної валюти, що діяв на дату визнання таких витрат згідно з цим розділом, а в частині раніше проведеної оплати – за таким курсом, що діяв на дату здійснення оплати. Згідно з пп.153.1.4. п. 153.1 ст. 153 ПКУ у разі придбання іноземної валюти до складу відповідно витрат або доходів звітного періоду включається позитивна або від’ємна різниця між курсом іноземної валюти до гривні, за яким придбавається іноземна валюта, та курсом, за яким визначається балансова вартість такої валюти. Також до витрат відносяться витрати на сплату збору на обов’язкове державне пенсійне страхування з купівлі-продажу безготівкової іноземної валюти за гривню та інших обов’язкових платежів, пов’язаних з придбанням іноземної валюти. Термін "балансова вартість іноземної валюти" для цілей цього підпункту означає вартість іноземної валюти, визначену за офіційним курсом національної валюти до іноземної валюти, на дату звітного балансу. Отже, якщо платник податку для здійснення розрахунків з нерезидентом придбавав іноземну валюту та до кінця звітного періоду (до дати звітного балансу) така валюта обліковується на його рахунках, то до витрат або доходів повинна бути включена від’ємна або позитивна різниця між курсами іноземної валюти до гривні на дату придбання та на дату звітного балансу.

Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям