Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


  • Які операції, заборгованість, виражені в іноземній валюті, підлягають перерахунку з метою визначення курсових різниць та чи підлягають перерахунку операції з цінними паперами (корпоративними правами)?

Які операції, заборгованість, виражені в іноземній валюті, підлягають перерахунку з метою визначення курсових різниць та чи підлягають перерахунку операції з цінними паперами (корпоративними правами)?

Коротка відповідь : Діє з 01.04.2011 Операція в іноземній валюті – це господарська операція, вартість якої визначена в іноземній валюті або яка потребує розрахунків в іноземній валюті. Перерахунок курсових різниць у зв’язку зі зміною валютного курсу, здійснюється за будь – якою заборгованістю (в тому числі за операціями з цінними паперами та корпоративними правами), вираженою в іноземній валюті, якщо така заборгованість є монетарною.

Повна відповідь : Діє з 01.04.2011 Відповідно до пп.153.1.3 п.153.1 ст.153 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI (далі - ПКУ) визначення курсових різниць від перерахунку операцій, виражених в іноземній валюті, заборгованості та іноземної валюти здійснюється відповідно до положень (стандартів) бухгалтерського обліку. При цьому прибуток (позитивне значення курсових різниць) ураховується у складі доходів платника податку, а збиток (від'ємне значення курсових різниць) ураховується у складі витрат платника податку. Відповідно до п. 4 Положення (стандартів) бухгалтерського обліку 21 "Вплив змін валютних курсів", затвердженого наказом Міністерства фінансів України 10.08.2000 №193 (далі – П(С)БО №21): іноземна валюта - валюта, інша ніж валюта звітності; курсова різниця – різниця між оцінками однакової кількості одиниць іноземної валюти при різних валютних курсах; монетарні статті - статті балансу про грошові кошти, а також про такі активи й зобов'язання, які будуть отримані або сплачені у фіксованій (або визначеній) сумі грошей або їх еквівалентів; немонетарні статті - статті інші, ніж монетарні статті балансу; операція в іноземній валюті – господарська операція, вартість якої визначена в іноземній валюті або яка потребує розрахунків в іноземній валюті. Операції в іноземній валюті під час первісного визнання відображаються у валюті звітності шляхом перерахунку суми в іноземній валюті із застосуванням валютного курсу на дату здійснення операції (дата визнання активів, зобов’язань, власного капіталу, доходів і витрат) (п.5 П(С)БО №21). На кожну дату балансу: а) монетарні статті в іноземній валюті відображаються з використанням валютного курсу на дату балансу; б) немонетарні статті, які відображені за історичною собівартістю і зарахування яких до балансу пов'язано з операцією в іноземній валюті, відображаються за валютним курсом на дату здійснення операції; в) немонетарні статті за справедливою вартістю в іноземній валюті відображаються за валютним курсом на дату визначення цієї справедливої вартості (п.7 П(С)БО №21). Визначення курсових різниць за монетарними статтями в іноземній валюті проводиться на дату здійснення розрахунків та на дату балансу (п.8 П(С)БО №21). Курсові різниці від такого перерахунку відображаються або у складі доходів, або у складі витрат. Отже, для визначення курсових різниць перерахунок іноземної валюти здійснюється на дату здійснення розрахунків та на дату балансу лише за монетарними статтями. Згідно з положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку, під заборгованістю слід розуміти будь-яку заборгованість по розрахунках з постачальниками, покупцями та іншими дебіторами і кредиторами. Враховуючи викладене, з метою визначення курсових різниць будь-яка заборгованість, виражена в іноземної валюті (в тому числі за операціями з цінними паперами та корпоративними правами), підлягає перерахунку на дату здійснення розрахунків та на дату балансу, якщо така заборгованість є монетарною.

Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям