Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


  • Чи мають право органи ДПС вимагати обов’язкове нарахування мінімальної заробітної плати та утримання ПДФО директору підприємства, якщо діяльність підприємства тимчасово зупинена, а доходи у вигляді орендних платежів дозволяють погасити заборгованість по сплаті податків та заробітна плата не нараховувалась і не виплачувалась?

Чи мають право органи ДПС вимагати обов’язкове нарахування мінімальної заробітної плати та утримання ПДФО директору підприємства, якщо діяльність підприємства тимчасово зупинена, а доходи у вигляді орендних платежів дозволяють погасити заборгованість по сплаті податків та заробітна плата не нараховувалась і не виплачувалась?

Коротка відповідь : Діє з 01.01.2011 Враховуючи те, що мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов'язковою на всій території України для підприємств усіх форм власності і господарювання, органи ДПС мають право здійснювати контроль за її нарахуванням.

Повна відповідь : Діє з 01.01.2011 Відповідно до ст. 1 Закону України від 24 березня 1995 року № 108/95-ВР "Про оплату праці" із змінами та доповненнями (далі – Закон № 108), заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу. Згідно із ст. 3 Закону № 108 мінімальна заробітна плата - це законодавчо встановлений розмір заробітної плати за просту, некваліфіковану працю, нижче якого не може провадитися оплата за виконану працівником місячну, а також погодинну норму праці (обсяг робіт). Мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов'язковою на всій території України для підприємств усіх форм власності і господарювання та фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників. Відповідно до ст. 4 Закону № 108 джерелом коштів на оплату праці працівників госпрозрахункових підприємств є частина доходу та інші кошти, одержані внаслідок їх господарської діяльності. Згідно із ст. 15 Закону № 108 оплата праці працівників підприємства здійснюється в першочерговому порядку. Всі інші платежі здійснюються підприємством після виконання зобов'язань щодо оплати праці. У відповідності до ст. 35 Закону № 108 контроль за додержанням законодавства про оплату праці на підприємствах здійснюють: Міністерство праці України та його органи на місцях (державні інспектори праці); фінансові органи; органи Державної податкової інспекції; професійні спілки та інші органи (організації), що представляють інтереси найманих працівників. Вищий нагляд за додержанням законодавства про оплату праці здійснює Генеральний прокурор України та підпорядковані йому прокурори. Відповідно до п. 75.1 ст. 75 розділу ІІ Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-IV (далі ПКУ) органи державної податкової служби мають право проводити камеральні, документальні та фактичні перевірки. Згідно із п. 80.1 та пп. 80.2.7 п. 80.2 ст. 80 ПКУ у разі отримання в установленому законодавством порядку інформації про використання праці найманих осіб без належного оформлення трудових відносин та виплати роботодавцями доходів у вигляді заробітної плати без сплати податків до бюджету органи ДПС здійснюють фактичну перевірку без попередження платника податків (особи). Враховуючи те, що мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов'язковою на всій території України для підприємств усіх форм власності і господарювання, то органи ДПС мають право здійснювати контроль за її нарахуванням.

Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям