Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


01.04.14
1631 0 Печатать

При повторном определении налоговых обязательств за совершение различных нарушений повышенная ответственность не применяется

   Ухвала Житомирського апеляційного адміністративного суду від 25.03.2014 № 806/4937/13-а
   
   Апеляційний суд не погодився з повторним визначенням контролюючим органом податкових зобов’язань та застосуванням до підприємства штрафної (фінансової) санкції у розмірі 50% суми нарахованого податкового зобов’язання відповідно до пункту 123.1 Податкового кодексу України (ПК).
   
   Так, згідно з пунктом 123.1 ПК у разі, якщо контролюючий орган самостійно визначає суму податкового зобов’язання, зменшення суми бюджетного відшкодування та/або від’ємного значення суми ПДВ платника податків на підставах, визначених підпунктами 54.3.1, 54.3.2, 54.3.4, 54.3.5, 54.3.6 ПК, тягне за собою накладення на платника податків штрафу в розмірі 25% суми визначеного податкового зобов’язання, завищеної суми бюджетного відшкодування.
   
   При повторному протягом 1095 днів визначенні контролюючим органом суми податкового зобов’язання з цього податку, зменшення суми бюджетного відшкодування тягне за собою накладення на платника податків штрафу в розмірі 50% суми нарахованого податкового зобов’язання, завищеної суми бюджетного відшкодування.
   
   Суд зазначив, що пункт 123.1 ПК визначає як базу для визначення штрафу лише суми визначеного податкового зобов’язання, завищеної суми бюджетного відшкодування.
   
   При цьому повторність визначення контролюючим органом протягом 1095 днів суми податкового зобов’язання, зменшення суми бюджетного відшкодування слід застосовувати в розрізі кожного окремого з податкових порушень, передбачених підпунктами 54.3.1, 54.3.2, 54.3.5, 54.3.6 ПК.
   
   Тобто повторним у розумінні статті 123 ПК є визначення контролюючим органом податкових зобов’язань унаслідок вчинення одного й того самого порушення:
   
   - або неподання податкової декларації;
   
   - або заниження податкових зобов’язань з окремого виду податку;
   
   - або завищення суми бюджетного відшкодування з ПДВ тощо.
   
   У разі ж повторного визначення податкових зобов’язань за вчинення різних податкових порушень (наприклад, спочатку внаслідок виявлення заниження податкових зобов’язань з податку на додану вартість, а згодом протягом 1095 днів через виявлення завищення суми бюджетного відшкодування) підвищений розмір відповідальності застосовуватися не повинен.
   
   Зазначена правова позиція узгоджується з правовою позицією, відображеною в інформаційному листі Вищого адміністративного суду України від 24.11.2011 № 2198/11/13-11.
По материалам Головбух 24
Рубрика:

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
Комментирование новости отключено
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям