Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


22.04.14
1475 10 Печатать

Отражаем полученный кассовый чек, превышающий сумму 200 грн.

   Підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту без отримання податкової накладної є, зокрема, касові чеки, які містять суму отриманих товарів/послуг, загальну суму нарахованого податку (з визначенням фіскального номера та податкового номера постачальника). При цьому з метою такого нарахування загальна сума отриманих товарів/послуг не може перевищувати 200 гривень за день (без урахування податку).
   
   У разі використання платниками для розрахунків із споживачами реєстраторів розрахункових операцій касовий чек повинен містити дані про загальну суму коштів, що підлягає сплаті покупцем з урахуванням податку, та суму цього податку, що сплачується у складі загальної суми.
   
   Тобто, платник податку має право на формування податкового кредиту на підставі касових чеків, які містять загальну суму отриманих товарів/послуг, що не перевищують 200 гривень за день (без ПДВ).
   
   Якщо платник податку отримав касовий чек, в якому загальна сума отриманих товарів/послуг перевищує 200 гривень, то відповідно такий платник податку не має права на підставі цього чеку віднести до податкового кредиту ні всю суму ПДВ, сплачену при придбанні таких товарів/послуг, ні її частину.
   
   Заповнення деяких граф розділу II Реєстру виданих та отриманих податкових накладних мають свої особливості зокрема:
   
   у графі 1 проставляється номер запису чеку. Указаний номер запису переноситься на зазначений документ;
   
   у графі 2 – зазначається дата отримання чеку;
   
   до граф 3, 4 – переносяться відповідні реквізити чеку;
   
   у графі 5 – проставляється позначення «ЧК» - касовий чек.
   
   у графах 6, 7 – вказується найменування (прізвище, ім’я, по батькові - для фізичної особи) постачальника та його індивідуальний податковий номер;
   
   у графі 8 – вказується загальна сума.
   
   Враховуючи те, що платник податку на підставі касового чеку, в якому загальна сума отриманих товарів/послуг перевищує 200 гривень, не має права віднести до складу податкового кредиту ні всю суму ПДВ, сплачену при придбанні таких товарів/послуг, ні її частину, то у такому випадку платник податку заповнює графи 13 та 14 Реєстру.
   
   Нагадаємо, Порядок ведення реєстру виданих та отриманих податкових накладних затверджений наказом Міністерства доходів і зборів України від 25.11.2013 № 708.
По материалам Інформаційно-комунікаційний відділ ГУ Міндоходів у Тернопільській області
Рубрика:

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • ****
23.04.14 07:22

Почему не отменять это правило до 200 грн по чеку?? Какая его экономическая суть? Ведь контрагент всеравно в онлайне сбрасывает налоговикам РРО? Очередное - "С целью повышения жирности молока".

Ответить
  • ????
23.04.14 09:18

??? гр.13 и 14 - які не призначаються для використання у госп. діяльності - а если я использую в хоз.деят.???

Ответить
  • Анна
23.04.14 09:31

Да, мне тоже непонятно, почему нужно заполнять графы 13 и 14, которые подразумевают использование товаров (услуг) в нехозяйственной деятельности предприятия.

Ответить
  • Ирина
23.04.14 10:08

А если додаток 8, тогда можно?

Ответить
  • Тата
23.04.14 11:23

А не проще ли отменить данное ограничение?

Ответить
  • ррр
23.04.14 12:02

а если не чек ,а квитанция но со всеми данными чека?

Ответить
  • ЛВ
23.04.14 12:21

Это ограничение действует очень давно и к нему приспособились... - сразу требуют налоговую накладную, - на головное предприятие отправляют по факсу чек или сканируют и отправляют ел. почтой не позднее сл. дня с момента получения и получают такую же НН, а оригинал почтой, если не дали НН, то есть дод. 8. - не проводить вовсе такое приобретение.. Выбор за Вами!

Ответить
  • Марина
24.04.14 07:23

Вообще не отражаю такой чек в реестре и декларации.БРЕД какой-то.

Ответить
  • 7777777
24.04.14 11:12

"Анна 23.04.2014 10:31:55 Да, мне тоже непонятно, почему нужно заполнять графы 13 и 14, которые подразумевают использование товаров (услуг) в нехозяйственной деятельности предприятия." Враховуючи те, що платник податку на підставі касового чеку, в якому загальна сума отриманих товарів/послуг ПЕРЕВИЩУЄ 200 гривень, НЕ МАЄ права віднести до складу податкового кредиту ні всю суму ПДВ, сплачену при придбанні таких товарів/послуг, ні її частину, ТО У ТАКОМУ ВИПАДКУ платник податку заповнює графи 13 та 14 Реєстру.

Ответить
Комментирование новости отключено
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям