Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


28.04.14
6995 10 Печатать

О формировании отчета работодателем, который трудоустроил человека на новое рабочее место

   Постановою Кабінету Міністрів України № 153 від 13.03.2013 затверджено «Порядок компенсації роботодавцям частини фактичних витрат, пов’язаних із сплатою єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування». Дія цього Порядку поширюється на роботодавців (суб’єктів господарювання), які починаючи з 2013 року:
   
   - створюють нові робочі місця та працевлаштовують на них працівників шляхом укладення трудового договору;
   
   - протягом 12 календарних місяців з дня укладення трудового договору з особою, працевлаштованою на нове робоче місце, щомісяця здійснюють виплату їй заробітної плати в розмірі не менше ніж три мінімальні заробітні плати.
   
   Якщо страхувальник створює у звітному періоді нове робоче місце у зв'язку із:
   
   - створенням нового суб'єкта господарювання (крім того, який створений шляхом припинення);
   
   - збільшенням штатної чисельності працівників, за умови відсутності скорочення (зменшення) середньомісячної чисельності за попередні 12 місяців;
   
   - проведенням модернізації або зміни технології виробництва, що потребують нових знань та вмінь працівника;
   
   та працевлаштовує на нього працівника, то при формуванні обов’язкової звітності до територіальних органів доходів і зборів за місцем взяття на облік це потрібно відповідним чином відобразити у звітності.
   
   Тобто, при формуванні таблиці 1 додатка 4 потрібно обов’язково заповнити (і тільки один раз) реквізит «Кількість створених нових робочих місць у звітному періоді», за той звітний місяць, в якому було створене нове робоче місце.
   
   У випадку працевлаштування на нове робоче місце (штатну одиницю) у звітному періоді працівника потрібно зробити відповідний запис по цій особі у таблиці 5 додатка 4, обов’язково заповнивши реквізит «Дата створення нового робочого місця (штатної одиниці), на яке у звітному періоді працевлаштований даний працівник». Дата (число місяць та рік) створення може не співпадати з датою початку трудових відносин.
   
   Звертаємо увагу на те, що в таблиці 6 додатка 4 реквізит «Ознака нового робочого місця: позначка "1-так, 0-ні" повинен заповнюватися у разі працевлаштування особи на нове робоче місце, протягом 2 років.
   
   Консультації з цього приводу можна отримати в територіальних органах Фонду за місцем реєстрації страхувальника.
   
   Оксана Андрух, головний спеціаліст сектора обліку застрахованих осіб головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області
По материалам ГУ ПФУ у Чернівецькій області
Рубрика:

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Юлія
29.04.14 08:04

Звертаємо увагу на те, що в таблиці 6 додатка 4 реквізит «Ознака нового робочого місця: позначка "1-так, 0-ні" повинен заповнюватися у разі працевлаштування особи на нове робоче місце, протягом 2 років. В мене питання якщо створено нове робоче місце то у звітах в таблиці 6 на протязі 2 років після створення потрібно ставити позначку 1-так ??????????????

Ответить
  • Оксана
29.04.14 08:37

Ознаку нового робочого місця ставила только в месяцах когда это новое место появлялось. Причем в отчете этот пункт называется "Кількість створених нових робочих місць у звітному періоді". Поэтому как-то странно писать 2 года ежемесячно о создании нового рабочего места, если пункт явно гласит, что отметку ставим только в отчетном периоде, когда это место появилось. В общем странное какое-то разъяснение.

Ответить
  • ой
29.04.14 09:00

- протягом 12 календарних місяців з дня укладення трудового договору з особою, працевлаштованою на нове робоче місце, щомісяця здійснюють виплату їй заробітної плати в розмірі не менше ніж три мінімальні заробітні плати. що це???, кому цілий рік платили офіційно потрійну мінімалку ??? знову хтось відмиває кошти???

Ответить
  • Оксана
29.04.14 09:08

ОЙ, это для тех работодателей, которые планируют возмещать ЕСВ по работникам, принятым на новые места. Тут подробнее об этом http://www.buhgalter911.com/ShowArticle.aspx?a=94950

Ответить
  • Алла
29.04.14 09:28

Мы приняли в конце прошлого года на новое рабочее место сотрудника, в феврале он уволился и приняли нового, так пенсионный фонд Харьковский разъяснял, что все время в течение 2 лет с даты создания нового места надо показывать и в табл.6, и в т.5 в месяце приема указывать самую первую дату создания этого нового места.

Ответить
  • Ольга
29.04.14 10:49

Тоисть, если платим менше тройной минималки работнику на "новостворенному робочому місці"...возмещение не светит. Что-то я не наблюдала этого в положении №153(

Ответить
  • ВИЛЕНА
29.04.14 12:19

В случае создания нового рабочего места заполняют реквизит " Ко-во созд.раб.мест" в таблице 1 отчета по ЕСВ . Указывают ОДИН РАЗ и лишь в том отчетном периоде ( месяце), когда на предприятие появилось новое рабочее место, в дальнейшем этот показатель не отражают ( если новые места не появились).см " Все о бух.учете" №4 от21 января 2014года.

Ответить
  • ВИЛЕНА
29.04.14 12:26

таблица №5 Если трудоустроите работника на новое раб. место в табл.5 отчета нужно заполнить дату создания нового рабочего места в ГРАФЕ 12. Эта дата может не совпадать с началом трудовых отношений, отраженной в графе 11 табл.5 таб 6 необходимо заполнять ГРАФУ 22 с пометкой1,данную пометку следует ставить напротив ФИО лица которое трудоустроено на новое рабочее место НА ПРОТЯЖЕНИИ ЛЕТ. примеры заполнения на сайте газеты Все о бух учете dodatok.vobu.com.ua

Ответить
  • ВИЛЕНА
29.04.14 12:28

извините ошибочка ( НА ПРОТЯЖЕНИИ 2 лет)

Ответить
  • Вико
06.05.14 12:37

Да уж очередной маразм, отследи попробуй каждый раз в отчете эти два года, если у тебя не 10 сотрудников или меньше. Да и зачем, что это дает и кому кроме новых штрафов. Из каждого отчета уже делают незнамо что. Легче один раз штраф заплатить за неправильное заполнение отчетности. А отчет при принятии нового сотрудника не принимают без галочки про новостворене, независимо от того новое оно или нет.

Ответить
Комментирование новости отключено
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям