Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


26.05.14
898 5 Печатать

Как будут возмещать НДС облигациями внутреннего государственного займа?

    Підготовлено експертами Компанії «Дінай», www.dinai.com
   
   Автор: Наталія Чепіга
   
   Кабміном прийнято рішення про випуск облігацій внутрішньої державної позики для відшкодування сум ПДВ, що задекларовані до 01.01.2014 року, підтверджені за результатами перевірок та не відшкодовані на 21.01.2014 р. (дату набрання чинності Законом "Про Державний бюджет України на 2014 рік").
   
   Термін обігу облігацій - 5 років, їх номінальна вартість - 1 тис. грн, ставка дохідності на рівні облікової ставки НБУ (ставка НБУ з 15.04.2014 р. – 9,5%).
   
   Облігації випускаються в бездокументарній формі, а їх погашення здійснюється шляхом проведення кожні шість місяців протягом строку їх обігу виплат із погашення основної суми боргу в розмірі 10% їх номінальної вартості та доходу за облігаціями. Органи доходів і зборів надають платникам витяги з реєстрів протягом 5 робочих днів після затвердження Мінфіном реєстрів.
   
   Підставою для відшкодування облігаціями є реєстри Мінфіну і висновки Міндоходів про відшкодування ПДВ, які подаються до Держказначейства за місцем реєстрації платника податків. Зауважимо, що Порядок не обмежує строк подання заяви про оформлення такого відшкодування. При цьому Міндоходів має у двотижневий строк забезпечити подання матеріалів інвентаризації платників податку, у яких наявні відповідні суми податку для визначення граничного обсягу випуску зазначених облігацій; у двомісячний строк - реєстрів проведеної інвентаризації, складених на підставі заяв платників податку про оформлення відшкодування вказаними облігаціями для їх затвердження. Тож варто із заявами поквапитись. Звичайно, висновки не складатимуться у разі, коли стосовно платника податку здійснюється кримінальне провадження за ухилення від сплати податку.
   
   Платники, яким оформлюється відшкодування сум ПДВ, відкривають у банках рахунки у ЦП для зарахування належної їм кількості облігацій.
   
   Банки на підставі поданих виписок з реєстру та заяв про оформлення відшкодування ПДВ облігаціями формують перелік одержувачів облігацій та передають його органам Держказначейства в електронному і паперовому вигляді.
   
   Оформлення відшкодування ПДВ облігаціями здійснюється за їх номінальною вартістю, кратною 1000 грн. Якщо сума відшкодування ПДВ не кратна 1000 грн, платнику оформлюється максимально можлива кількість облігацій на суму, кратну їх номінальній вартості, а залишок підлягає відшкодуванню з держбюджету.
   
   Держказначейство після перевірки відповідності переліків одержувачів облігацій, поданих банками, даним, що містяться в реєстрах інвентаризації, дає розпорядження про переказ облігацій НБУ. Банки у строк, що не перевищує 3 робочих днів, зараховують належну кількість облігацій на рахунки у ЦП платників.
   
   -----------------------------------
   
   Постанова Кабінету Міністрів України "Про випуск облігацій внутрішньої державної позики для відшкодування сум податку на додану вартість" (N 139 від 21.05.2014 р.) Дата набрання чинності: з дня офіційного опублікування
   
    Відтворення матеріалу у будь-якій формі повністю або частково можливо лише з письмового дозволу Компанії "Дінай"
Рубрика:

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Астра ЛВШ
27.05.14 11:35

Нам уже 2 раза звонили из налоговой, предлагали облигации. Директор наотрез отказывается. И все отказываются, не хотят с временным правительством связываться. Где они будут через 5 лет?

Ответить
  • dfg
27.05.14 12:51

...ставка дохідності на рівні облікової ставки НБУ (ставка НБУ з 15.04.2014 р. – 9,5%)... А если положить деньги на депозит, то минимум 18%. А если эти деньги пустить в оборот предприятия, то может и больше...Или я чего-то не понимаю?

Ответить
  • Вася
27.05.14 17:58

Да уж. а если ничего не получить, тогда и "хрен" сладким кажется

Ответить
  • Іван
28.05.14 09:00

Ми декларували в рядок 23,2. Тепер кажуть що потрібно передекларувати (змінити напрямок відшкодування) на рахунок в рядок 23,1. Тоді дадуть облігації. В 2010 році нам їх недали а заставили дати уточнюючі в 26 рядок декларації пізніше прийшли і написали податкове повідомлення-рішення і зняли з податкового кредиту. Як нам бути в цьому разі

Ответить
  • Елена
28.05.14 20:13

Этот цирк с облигациями, уже как то на моей памяти был, и помню ответ моих бывших, ну если отдадут Маньку , да не вопрос!

Ответить
Комментирование новости отключено
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям