Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


07.07.14
957 6 Печатать

Использование собственных средств на производственные нужды предприятия

   Відповідно до п. 2.3 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004 № 637, підприємства (підприємці) мають право здійснювати розрахунки готівкою між собою та/або з фізичними особами протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами в межах граничних сум розрахунків готівкою, установлених відповідною постановою Правління Національного банку України. Платежі понад установлені граничні суми проводяться через банки або небанківські фінансові установи, які в установленому законодавством порядку отримали ліцензію на переказ коштів без відкриття рахунку, шляхом перерахування коштів з одного поточного рахунку на інший або внесення коштів до банку для подальшого їх перерахування на поточні рахунки. Кількість підприємств (підприємців) та фізичних осіб, з якими здійснюються розрахунки, протягом дня не обмежується.
   
   Обмеження, установлене в абзаці першому цього пункту, стосується також розрахунків під час оплати за товари, що придбані на виробничі (господарські) потреби за рахунок готівкових коштів, одержаних за допомогою електронного платіжного засобу.
   
   Згідно з п. 1 Постанови Правління Національного банку України від 06.06.2013 № 210 «Про встановлення граничної суми розрахунків готівкою» (далі – Постанова № 210) граничну суму розрахунків готівкою підприємств (підприємців) між собою протягом одного дня установлено в розмірі десяти тисяч гривень.
   
   Фіскальний касовий чек на товари (послуги) – це розрахунковий документ, надрукований реєстратором розрахункових операцій при проведенні розрахунків за продані товари (надані послуги). Фіскальний касовий чек повинен містить обов’язково такий реквізит, як, зокрема, назва господарської одиниці.
   
   Тобто, працівник підприємства, який за власні готівкові кошти придбаває товарно-матеріальні цінності для потреб підприємства, отримає касовий чек, в якому буде зазначено назву підприємства (підприємця) – продавця товарів (послуг).
   
   Таким чином, операція з придбання товарно-матеріальних цінностей за власні кошти на виробничі потреби в сумі понад 10 тис.грн, є порушенням п. 1 Постанови № 210.
   
   Інформаційно-комунікаційний відділ
   Головного управління Міндоходів у Тернопільській області
Рубрика:

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • TRM
08.07.14 08:19

Знав, що видумували, придиралися, накладали незаконні штрафи, захищали десертації і т. д. Не можу повірити, що в м. Тернопіль та області в системі "Мінздох" нічого не змінилося. Працюймо, коментуймо, додаваймо нові-старі теми, захищаймо дисертації, створюймо прес для бізнесу, АЛЕ НЕ ЗАБУВАЙМО, Що ЗЛО ПОСІЯНЕ КОМУСЬ, ПОВЕРНЕТЬСЯ ТОМУ, ХТО ЙОГО СІЯВ. Дякую за взаємне розуміння, Гарного настрою. Праці без проблем.

Ответить
  • hpd56
08.07.14 09:34

Працюю в Тернопільській області- нічого не змінилось.

Ответить
  • Таня
08.07.14 10:16

Я не зрозуміла: якщо до мене в магазин прийде працівник іншого підприємства і купить в мене щось на 10005грн., а я дам йому чек з РРО я винувата? чи винуватий той хто купив? чи я взагалі не маю права продавати фізичка нічого дорожче за 10000грн за готівку?

Ответить
  • Валя
08.07.14 12:17

Таня 08.07.2014 11:16:00 Я не зрозуміла: - и таки да. Вы можете продавать и на 1000000000... просто тот кто у Вас будет покумать не сможет вернуть деньги на своем предприятии, если Вы ему выдадите чек на 0,01 копейку больше от 10 тыс.грн.

Ответить
  • Александра
08.07.14 12:20

Виноват тот, кто рассчитался, так как именно РАСЧЕТЫ на сумму 10.000 запрещены. Не совсем поняла претензии TRM к этой статье. Работник, действительно, в момент приобретения товара представляет предприятие. Поэтому и существует запрет. Если бы он представлял частное лицо, то потом, когда бы с ним его предприятие рассчитывалось, получалось бы, что предприятие покупает этот товар именно у него. В этот момент предприятие должно было бы выступить налоговым агентом, то есть обложить выплачиваемые суммы по ставке 15%. Так как в момент расчета за товар предприятие этого не делает, то получается, что оно не покупает у него товар, а именно работник в момент приобретения товара представлял свое предприятие.

Ответить
  • Александра
08.07.14 12:28

Ну, а то, что касается фразы, что тернопольчане ВЫДУМЫВАЮТ, то они просто умело используют ответы, которые есть на сайте Миндоходов в рубрике "Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс". Вот нашла там вопрос-ответ, из которого они взяли определенные абзацы. Можете сравнить: http://zir.minrd.gov.ua/main/bz/view/?src=ques 109.13 Чи поширюється обмеження щодо граничної суми готівкового розрахунку у розмірі 10000 гривень на використання коштів, виданих на відрядження, у разі придбання товарно-матеріальних цінностей? Повна: Відповідно до п. 2.3 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15 грудня 2004 року № 637 (далі – Положення № 637) підприємства (підприємці) мають право здійснювати розрахунки готівкою між собою та/або з фізичними особами протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами в межах граничних сум розрахунків готівкою, установлених відповідною постановою Правління Національного банку України. Платежі понад установлені граничні суми проводяться через банки або небанківські фінансові установи, які в установленому законодавством порядку отримали ліцензію на переказ коштів без відкриття рахунку, шляхом перерахування коштів з поточного рахунку на поточний рахунок або внесення коштів до банку для подальшого їх перерахування на поточні рахунки. Кількість підприємств (підприємців) та фізичних осіб, з якими здійснюються розрахунки, протягом дня не обмежується. Обмеження, установлене в абзаці першому цього пункту, стосується також розрахунків під час оплати за товари, що придбані на виробничі (господарські) потреби за рахунок готівкових коштів, одержаних за допомогою електронного платіжного засобу. Обмеження не поширюються на: 1) розрахунки підприємств (підприємців) з бюджетами та державними цільовими фондами; 2) добровільні пожертвування та благодійну допомогу; 3) використання коштів, виданих на відрядження. Згідно з п. 1 Постанови Правління Національного банку України від 06.06.2013 № 210 «Про встановлення граничної суми розрахунків готівкою» граничну суму розрахунків готівкою підприємств (підприємців) між собою протягом одного дня установлено в розмірі 10000 (десяти тисяч) гривень. Враховуючи викладене вище, обмеження щодо граничної суми готівкового розрахунку не поширюється на готівкові розрахунки, пов’язані з відрядженням працівника підприємства. При цьому, зазначене обмеження у розмірі 10000 гривень поширюється на придбання таким працівником протягом дня за рахунок коштів, виданих на відрядження товарно-матеріальних цінностей.

Ответить
Комментирование новости отключено
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям