Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


10.07.14
3277 21 Печатать

Получили неправильно заполненную НН: какие показатели указывать в приложении Д8 к декларации по НДС?

   Миндоходовцы в Базе знаний ответили на следующий вопрос: какие показатели (правильные или ошибочные) указываются покупателем в графах 4, 5, 6 и 7 таблицы 2 приложения 8 (Д8) к налоговой декларации по НДС в случае нарушения продавцом порядка заполнения налоговой накладной и/или порядка ее регистрации в Едином реестре налоговых накладных?
   
   Контролеры напомнили, что в случае отказа поставщика предоставить налоговую накладную (нарушения им порядка заполнения и/или порядка регистрации в ЕРНН) к декларации прилагаются заявление об отказе поставщика предоставить налоговую накладную (нарушении им порядка заполнения и/или порядка регистрации в Едином реестре налоговых накладных) по форме Д8 (приложение 8) и копии документов, предусмотренных п. 201.10 НКУ.
   
   Поскольку основанием для включения сумм НДС в налоговый кредит в случае нарушения продавцом порядка заполнения налоговой накладной и/или порядка ее регистрации в ЕРНН является заявление с жалобой на такого продавца, то:
   
   — при заполнении граф 4 «дата налоговой накладной», 5 «номер налоговой накладной» указываются реквизиты полученной налоговой накладной;
   
   — в графах 6 «Объем поставки (без НДС)», 7 «Сумма НДС» таблицы 2 такого заявления налогоплательщику необходимо указывать правильные показатели.
По материалам Налоги и бухгалтерский учет
Рубрика:

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Маня
11.07.14 09:55

А якщо податкову накладну не дали ? Що писати?

Ответить
  • gghjhh
11.07.14 10:25

Чи можна включити в ПК чеки за дизпаливо, що перевищують 200 грн, без ПН, подавши додаток 8? Постачльники не дають ПН, оскільки пропустили 15-ти дений термін.Чи можна включити так само чеки за миулі періоди, враховуючи 60-ти денний термін? Чи обов'язково якось підтвердити звернення до постачальика видати ПН (заповення колонки 7 в додатку 8)? Допоможіть , будь-ласка!!!!!!!!!!!

Ответить
  • Патриот Украины
11.07.14 10:47

gghjhh 1. Чеки, что превышают сумму 240,00 грн. с НДС включать нельзя, есть в Единной базе консультация. 2. Что у вас первое событие по дизтопливу, возможно это не чеки, а оплата ? 3. Поставщику необходимо написать письмо, где укажите его обязанность выдать на ваш запрос налоговые накладные за определенный период. А вот как вручить письмо поставщику в НКУ не сказано, решать вам, будет это под подпись или факсом.

Ответить
  • gghjhh
11.07.14 11:48

А якщо подаємо додаток 8, тоді можна включити чек ,що перевищує 240 гр з ПДВ? Чи можна включити чек за квітень в деку за червень, оплата корпоративною карткою(адже ще не минуло 60 дів) і чеки зе червень, оплата готівкою?

Ответить
  • Патриот Украины
11.07.14 11:51

Вам лучше позвонить на консультационную линию: Інформаційно-довідковий департамент: 0-800-501-007 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів) (044) 454-16-13 з 8.00 до 20.00 (крім суботи та неділі) для мешканців м. Києва

Ответить
  • gghjhh
11.07.14 11:59

Дякую, я дзвонила. Один консультант каже -можна, на наступний день, інший консультант каже -неможна. Тому мучаюсь у сумнівах. Ризикувати чи ні:))

Ответить
  • Kate для gghjhh
11.07.14 12:40

Напишите запрос в налоговую по месту своей регистрации. В течении 30-ти дней они обязаны ответить, после этого в сомнениях мучаться перестанене - будет Вам индивидуальная налоговая консультация. Скажут да - смело включайте, скажут нет - ну что же... Но лично я по таким чекам кредит не начисляю.

Ответить
  • Патриот Украины
11.07.14 13:39

Чек, что превышает 240,00 грн. с НДС нельзя включать в кредит. Вот ответ, кторый вам даст налоговая на письменный запрос: Коротка: Платник податку має право на формування податкового кредиту на підставі касових чеків, які містять загальну суму отриманих товарів/послуг, що не перевищує 200 гривень за день без ПДВ. Якщо платник податку отримав касовий чек, в якому загальна сума отриманих товарів/послуг перевищує 200 гривень, то відповідно такий платник податку не має права на підставі цього чеку віднести до податкового кредиту ні всю суму ПДВ, сплачену при придбанні таких товарів/послуг, ні її частину. Повна: Відповідно до п.п. 201.1, п. 201.4 ст. 201 р. V Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платник податку зобов’язаний надати покупцю (отримувачу) на його вимогу підписану уповноваженою платником особою та скріплену печаткою (за наявності) податкову накладну, складену за вибором покупця (отримувача) в один з таких способів: а) у паперовому вигляді; б) в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та умови реєстрації податкової накладної у Єдиному реєстрі податкових накладних. У такому разі складання податкової накладної у паперовому вигляді не є обов’язковим. Пунктом 201.11 ст. 201 р. V ПКУ визначено, що підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту без отримання податкової накладної є, зокрема, касові чеки, які містять суму отриманих товарів/послуг, загальну суму нарахованого податку (з визначенням фіскального номера та податкового номера постачальника). При цьому з метою такого нарахування загальна сума отриманих товарів/послуг не може перевищувати 200 гривень за день (без урахування податку). У разі використання платниками для розрахунків із споживачами реєстраторів розрахункових операцій касовий чек повинен містити дані про загальну суму коштів, що підлягає сплаті покупцем з урахуванням податку, та суму цього податку, що сплачується у складі загальної суми. Тобто, платник податку має право на формування податкового кредиту на підставі касових чеків, які містять загальну суму отриманих товарів/послуг, що не перевищує 200 гривень за день без ПДВ. Якщо платник податку отримав касовий чек, в якому загальна сума отриманих товарів/послуг перевищує 200 гривень, то відповідно такий платник податку не має права на підставі цього чеку віднести до податкового кредиту ні всю суму ПДВ, сплачену при придбанні таких товарів/послуг, ні її частину.

Ответить
  • Kate
11.07.14 13:47

А я бы все-таки спросила, если есть желание отражать кредит по таким чекам, только с упором на то, что поставщик отказался выдавать налоговую накладную. Не иключаю положительный ответ по этому запросу, если правильно его составить.

Ответить
  • TRM
11.07.14 13:56

Без проблем, постачальники виписують податкові накладні, якщо вони є платниками ПДВ, тільки покупець повинен надати постачальнику свої всі реквізити ( Код ЄДРПОУ, Назва, Адрес, ном телефон, ІПН) Приємної праці.

Ответить
  • Патриот Украины
11.07.14 14:10

TRМ, Я поняла так, что поставщики отказываются выписывать налоговые так, как прозевали 15-дневный срок регистрации. А у бухгалтера есть только чеки, которые больше 240,00 грн с НДС. И стоит вопрос можно ли по этим чекам подать жалобу (дод.8) на поставщика.

Ответить
  • Aziza
11.07.14 14:46

Поставщики ежедневно выписывают НН "по підсумкам щоденних операцій" на конечного потребителя.(то, что продано за наличку). Эти НН не регистрируются в едином реестре. Поэтому, если покупатель сам прозевал 15-дневный срок и обратился за НН на ГСМ, который куплен за наличку, то поставщик не виноват. Он не прозевал срок, т.к. он и не обязан был ничего регистрировать.

Ответить
  • TRM
11.07.14 15:08

Для Патриот Украины 11.07.2014 15:10:02 Ні не можна подавати дод 8 Покупець повинен Сам звернутися до постачальника виписати податкову на суму оплати Готівкою за придбані мат цінності під час їх придбання. (в моїй практичній діяльності ніхто не відмовляв, (видавали в паперовому виді написані від руки, або постачальник на наступний день відправляв копію факсом, чи ел поштою. Оригінали отримую поштовим відправленням. Проблем не було.)

Ответить
  • TRM
11.07.14 15:16

Для gghjhh 11.07.2014 12:59:45 Додаток 8 не можна При отримані МЦ за готівку Постачальник НЕ ЗНАЄ Ви Фізичка особа - кінцевий споживач Чи Ви представляєте Юр особу платника ПДВ Постачальник виписує ПН за підсумком робочого дня Це уже Ваші проблеми, що Ви вчасно не повідомили Постачальника

Ответить
  • Патриот Украины
11.07.14 15:16

Aziza Согласна, что покупатель сам вовремя не обратился к поставщику. Поэтому подавать жалобу на поставщика нет смысла.

Ответить
  • gghjhh
11.07.14 16:43

Щойно знову дзвонила в податкову, сказали що з додатком 8 чеки включити можна. Проте має бути підтвердження звернення до постачальника. І всеж таки ми мали в той самий день звернутись до постачальика... Але ПН видається на вимогу покупця, а коли він має звернутись за нею терміну не встановлено. Хочу ризикнути за цей місяць, а постійно використовувати такий метод не буду.

Ответить
  • TRM
12.07.14 19:59

Для gghjhh 11.07.2014 17:43:23 Ви зобов"язані в ТОЙ день звернутися до постачальника за ПН, Постачальник ПОДАСТЬ НА Вас у СУД і Ваша справа програшна Це не безготівковий платіх, а готівка Ще раз -- В ДЕНЬ ОТРИМАННЯ МЦ (Ви повинні мати офіційного листа про звернення до Постачальника з додатками, Копії ДЕРЖРЕЄСТРАЦІЯ, Свідоцтво (Виписка) платника ПДВ, Ваші Юр реквізити Вам прийдеться сплатити Держмито, ( гіршому випадку Держмито, судові витрати, моральні збитки (підрив репутації) А ще податковий орган Вам донарахує штрафи і пеню Ваш постачальник буде правий Доходу і зщобов"язань не сховав, Все вкючено в Подат Накладну за підсумком робочого дня і він докаже, що на час оплати Ви були Кінцевим споживачем. Суди, і податкові органи будуть на стороні постачальника (На момент оплати Вами готівкових коштів (ПЕРЕДОПЛАТА) - перша подія Ви не вимагали ПН. реалізація МЦ , (отримання Вами) - 2 подія Перша подія Податкова накладна виписана на кінцевого сподивача, а не на Ваше підприємство, як Вам хочеться. Спочатку подумайте, просто до суду не дійте, бо податковий орган направить запит Постачальнику і отримає вище описану відповідь. Тоді почнуться Ваші Проблеми. В першу чергу Вас попросять надати лист-звернення до Постачальника з датою вручення, шо відповідає даті на Чеку, Якщо є такий лист - тоді можна додат 8 НЕ МАЄ - тоді НЕ МАЄ лодат 8 Подумацйте, Не накликайте на себе додаткові клопоти ( в майбутньому при перевірці робота транспорту =Всякі пдтвердження, потрібні і не потрібні) Дякую За розуміння

Ответить
  • TRM
12.07.14 20:24

ДЛЯ gghjhh 11.07.2014 17:43:23 В додаток свого Коментаря == В ПОДАТКОВА НАКЛАДНА є ОБОВ"ЯЗКОВИЙ реквізит до ЗАПОВНЕННЯ ВИД ДОГОВОРУ, ДАТА Що б Ви хотіли, що б там було НАПИСАНО і як в Такому випадку поступи особисто Ви будучи на місці Постачаотника Дякую За розуміння

Ответить
  • TRM
12.07.14 20:39

Для Kate 11.07.2014 14:47:15 Коротко Див мій комент TRM 12.07.2014 21:24:44 А ДОГОВІР У вас Є з Постачальником Як що Немає, то Юридично Постачальник Вам НЕ ПОВИНЕН ВИПИСУВАТИ ПОДАТКОВУ НАКЛАДНУ (Постачальник діє на свій розсуд, хоче заключить з Вами Угоду, Захоче НЕ ЗАКЛЮЧИТЬ Угоду) і його ніхто не заставить.

Ответить
  • gghjhh
13.07.14 16:46

Для TRM Дякую, Вам, за Вашу небайдужість! А якщо оплата здійснювалась не готівкою, а корпоративною карткою, тобто з рахунку, всерівно емає щансів?

Ответить
  • TRM
14.07.14 08:40

Для gghjhh 13.07.2014 17:46:52 Шанців немає. ====Прохання вибачте за граматичні помилки (винна клавіатура)

Ответить
Комментирование новости отключено
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям