Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


14.07.14
2374 12 Печатать

Сроки расчетов по экспортно-импортным операциям в сфере ВЭД

   При здійсненні експортних операцій суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності виручка резидентів у іноземній валюті підлягає зарахуванню на їх валютні рахунки в уповноважених банках. Таке зарахування здійснюється у строки виплати заборгованостей, зазначені в контрактах, але не пізніше 180 календарних днів з дати митного оформлення (виписки вивізної вантажної митної декларації) продукції, що експортується. У разі експорту робіт (послуг), прав інтелектуальної власності – з моменту підписання акта або іншого документа, що засвідчує виконання робіт, надання послуг, експорт прав інтелектуальної власності. Перевищення зазначеного строку потребує висновку центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері економічного розвитку.
   
   Висновку центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері економічного розвитку також потребують імпортні операції резидентів, які здійснюються на умовах відстрочення поставки, в разі, коли таке відстрочення перевищує 180 календарних днів з моменту здійснення авансового платежу або виставлення векселя на користь постачальника продукції (робіт, послуг), що імпортується.
   
   Дані норми передбачені статтею 1 Закону України від 23 вересня 1994 року № 185/94-ВР «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті» зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 185).
   
   Разом з тим, Національний банк України має право запроваджувати інші строки розрахунків, ніж ті, що визначені Законом. Так, постановою Правлінням Національного банку України, встановлено, що розрахунки за операціями з експорту та імпорту товарів, передбачені Законом № 185, здійснюються у строк, що не перевищує 90 календарних днів.
   
   Зазначені зміни передбачено Законом України від 6 листопада 2012 року № 5480-VI «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення інструментів впливу на грошово-кредитний ринок» до Закону № 185 та постановою Правління Національного банку України від 12 травня 2014 року № 270 «Про зміну строків розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів і запровадження обов’язкового продажу надходжень в іноземній валюті», яка набрала чинності 20 травня 2014 та діє до 20 серпня 2014 року.
По материалам Міністерство доходів і зборів України
Рубрика:

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Люблю Закон
15.07.14 08:59

Все бы ничего,но за Висновое Минекономразвития-ТРЕБУЮТ БАБЛО И НЕМАЛОЕ,% от суммы операции-ПОКРАЩЕННЯ И КОРУПЦИЯ НЕ ПОБЕДИМЫ

Ответить
  • Правий сектор
15.07.14 09:16

Так, Любаша. Бабло хочуть у тих, хто їм несе і дає. І без нас і вас у том числі оту корупцію ніхто не переможе. Ви ж то возмущаєтеся, а самі то, ХТО КОЛИ БАБЛО ДАЄТЕ?

Ответить
  • Вася
15.07.14 09:24

Дай їй "Правий", от такої, нехай корупцію в Україні не розводить. Хоча то суть тут у зовсім іншому. Проблема у законодавстві, яку міндоходів приховує і ніби звернуло увагу, що і не всі побачили. річ у тому, що висновок дають, коли перевищення більше 180 днів згідно ПКМУ. А пеню рахують, коли перевищив 90 днів. От і виходить, що коли строк між 90 і 180 днями висновку не дадуть, а пеню нарахують.

Ответить
  • Петр
15.07.14 09:55

По поводу вышеуказаного могу лишь отметить,у нас в стране гос.органы не выполняют ни один руководящий документ.Если Вы даже получите Высновок(с 30 раза),а подавать заявление надо сразу после первого события(экспорт или проплата за импорт),то Минекономразвития не вышлет уведомление в банк и налоговую,нужно самим везде бегать.По поводу :ВЫ НЕ ДАВАЙТЕ! То уважаемые собеседники,когда у Вас большая сумма и пеня начнет капать хорошая-ТО ВЫ БЫСТРО ПРОСЧИТАЕТЕ,ЧТО ДЕШЕВЛЕ.А на предоставлении Высновках сидят очень хорошие экономисты(они тоже знают цену вопроса)-они будут футболить Ваши заявления сколько нужно раз,к любому Контракту можно придраться,любое оборудование можно призхнать не технически сложным и т.д..И когда банк уведомит Вас что он пишет уведомление налоговой -ТО ВЫ БЫСТРО ЗАСУЕТИТЕСЬ И САМИ БУДЕТЕ ПРОСИТЬ О СНИСХОДИТЕЛЬНОСТИ.И один вопрос к борцам с корупцией-СКОЛЬКО ПРОКУРОРОВ,СУДЕЙ,ЧИНОВНИКОВ УВОЛЕНО ЗА КОРУПЦИЮ? У нас ВСЕ КТО РАБОТАЛ ПРИ ЯНЫКЕ ДАЛЬШЕ РАБОТАЮ,ТАК ЖЕ БЕРУТ ,ТАКЖЕ НЕСУТ МЗДУ В КИЕВ.ОТ ТОГО ЧТО В СТРАНЕ КРУТЫЕ ЛОЗУНГИ,А ЛЮДИ ВСЕ ТЕ ЖЕ-НИЧЕГО НЕИЗМЕНЯЕТСЯ(РАЗВЕ МЕСТО ХАПУГ 2010 ГОДА ВЕРНУЛИСЬ ХАПУГИ 2005 ГОДА)

Ответить
  • я "за"
15.07.14 12:33

Петр. (РАЗВЕ ВМЕСТО ХАПУГ 2010 ГОДА ВЕРНУЛИСЬ ХАПУГИ 2005 ГОДА). Не вернулись, а добавились., т.е "ПРИБАВОЧНАЯ СТОИМОСТЬ"

Ответить
  • Вася
16.07.14 22:08

В мене доволі таки цікаве питання, і коментар. Було здійснено імпортну операцію. Спочатку відправка валюти за кордон, а потім надійшов через день вантаж на митницю. Вантаж, як то норма, не розмитнився, оскільки не дали хабара. ДПІ нарахувала пеню в сумі ** ***,** грн., мотивуючи тим, що у вас немає ІМ-40 ВМД. Їй пояснюють, що даний Закон про розрахунки, регламентує ЛИШЕ РОЗРАХУНКИ, а не документальне підтвердження розмитнення. Вантаж не розмитнений стоїть на митниці більше 9 місяців. Плюнули на ті їх пені та штрафи. Увага питання!!! Чи вважаєте Ви, що Закон Про здійснення розрахунків в іноземній валюті може бути застосований в розділі ШТРАФНИХ САНКЦІЙ, до суб'єкта ЗЕД, який виконав свої зобов'язання вчасно та в терміни перерахувавши кошти за товар, і отримавши їх через 1-2 дні на митну територію України. Ніде не сказано, що суб'єкт ПОВИНЕН ДО 90-денного терміну КРОВ З НОСУ АЛЕ РОЗМИТНИТИ ВАНТАЖ, і отримати ВМД типу ІМ-40!!! Дякую колеги!!! Чекаю на коментарі ваші!

Ответить
  • Таня
22.07.14 18:12

Для Васи- налоговики правы, прочитайте внимательно статтью 2 и первый абзац статьи 4 Закона 185- там же однозначно написано ,о том что авансовый платеж должен быть закрыт поставкой. Слово "розрахунки" означает не только расчеты в деньгах, но и взаиморасчеты между предприятиями ,то есть и деньги и поставка.

Ответить
  • Вася
23.07.14 18:43

Тетяна, шановна, підскажіть будь-ласка, в ст. 4 вказано вартість НЕДОПОСТАВЛЕНОГО ТОВАРУ. Проте в мене ситуація дуже проста. 1) Платіж роблю авансом 2) Проходить 2 дні - товар на Київській митниці. 3) Пацани з митниці пишуть на бумажці. скільки я "винен їм". 4) Я кажу, що шановні я платити не буду!!! 5) Товар стоїть на митниці 9 місяців!!! 6) ДПІ каже, ви порушили ст.2 і ст.4 - тому що я НІБИТО не надав ім ВМД ІМ-40!!! Я кажу шо її в мене немає і не буде розмитнено в 2014р. 7) В законі не вказано в ст.4 що я ЗОБОВЯЗАНИЙ РОЗМИТНИТИ товар до 90 днів!!! Я зобовязаний лише ВІДПРАВИТИ кошти за вантаж нерезиденту в 90-денний термін!!! Лише кошти відправити!!! І отримати на МИТНУ територію України вантаж. Тобто, нерезидент контракт виконав - ТОВАР надіслав. Я виконав свої умови, гроші оплатив!!! ТОВАР НЕ РОЗМИТНЮЄТЬСЯ, бо я не буду спонсором цієї блядської уКРАЇНИ, і цієї влади!!! Дякую за допомогу, будь-ласка висловіть свою думку і коментар!!!

Ответить
  • Таня
29.07.14 12:28

Вася, Ви неправильно розумієте слово поставка - нерезидент не виконав свого зобов"язання -товар на митниці ,але товар НЕ в Україні (нерезидет не надіслав товар на Україну). Поставка-тоді ,коли є товар в Україні ,тобто, коли є ВМД. Те,що Ви не можете розмитнити товар(а на це Вам дається достатньо часу -аж 90 днів ) - це інше питання ,взагалі вашим зобов"язанням було розмитнити товар, а якщо Ви не можете, то Вам повинні повернути кошти і ви повинні повернути товар ,а отже ваша сделка не відбулася. Податківці праві -чим більше Ви будете не розуміти суть даного питання ,тим більше грошей Вам прийдеться заплатити і причому законно(це не спонсорство) . Уявіть , що всі будуть кошти перераховувати за кордон , а товар на Україну не отримувати - на що це схоже ?))))))))))))

Ответить
  • Для Тетяни.
04.08.14 16:10

Товар знаходиться на митній території України, він на одному з постів Київської міжрегіональної митниці, де заступник начальника митного поста вимагає в мене хабар 7000 доларів. Я просто не розумію позицію держави, в Законі який регламентує лише та виключно РОЗРАУНКИ (оплата коштів та отримання вантажу з-за кордону). Мені постачальник каже, я товар не прийму, я тобі його відправив!!! Він на території України. Митний пост в Києві на лівому березі!!!. Просто я в ДПІ сказав, що в ваш бюджет ніхто платити не буде ніколи. Ви можете мені нарахувати що хочете. Я їм кажу що ви не вірно трактуєте закон, на що мені заступник начальника однієї з ДПІ Києва каже, ну Ви зрозумійте в нас є вказівка з Міністерства нараховувати максимально на все що можна. Бабла нет, стрна нищая!!! Просто я не бачу щоб закони ЗМУШУВАЛИ МЕНЕ РОЗМИТНИТИ ТОВАР В 90 днів. Я митне оформлення пройшов, воно в мене закінчилось не видачею ІМ-40. Але я його пройшов, негативний результат теж результат. В мене є картка відмови.

Ответить
  • Для Тетяни.
05.08.14 14:24

Шановна Тетяна. Я дуже вдячний, що Ви висловлювали свої вмотивовані коментарі та думки. Дякую справді за те, що підказали дещо. В закінчення нашого діалогу, мій юрист підготував позов до ДПІ, та промоніторивши судову практику, дійшов висновку що всі справи подібні ДПІ програє. Оскільки основним моментор є ПЕРЕТИН МИТНОГО КОРДОНУ в 90-денний термін. Гляньте будь-ласка рішення я свіжі рішення даю посилання. Всього Вам найкращого, успіхів, дякую що консультували!!! 1) http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/40003413 ТОВ Богдан Індустрія повернуть кошти, і скасували ППР, оскільки ДПІ не взяла до уваги, що вантаж (як і в моєму випадку) надійшов у строк 90 днів, після дати відправки коштів за кордон. Ось ключове питання, а в ДПІ так і сказали, що у нас трактуються всі норми закону ЗЕД отак, а потім програють суди!!!

Ответить
  • Таня
07.08.14 12:17

Вася, дякую і Вам ! дуже цікаво ! супер !

Ответить
Комментирование новости отключено
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям