Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


29.07.14
2026 28 Печатать

Кто может отнести в состав расходов расходы, связанные с использованием транспорта, а кто нет

   Фізичні особи-підприємці, що працюють на загальній системі оподаткування не мають права включати до складу витрат витрати, які пов’язані із використанням транспортного засобу (вартість придбання запасних частин, придбання шин, технічного обслуговування тощо), крім фізичних осіб-підприємців, які здійснюють вид діяльності пасажирські або вантажні перевезення, де транспортний засіб є необхідним та обов’язковим засобом здійснення господарської діяльності, під час якої проведення технічного обслуговування автомобіля є обов’язковим, для забезпечення безпеки руху на автомобільних дорогах.
   
   При цьому, усі витрати такого платника податку на техобслуговування транспортних засобів мають бути підтверджені документально, зокрема, актом виконаних робіт із переліком робіт в межах додатків А, Б, В Положення про технічне обслуговування і ремонт дорожніх транспортних засобів автомобільного транспорту, що затверджене наказом Міністерством транспорту та зв’язку України від 30.03.1998 р. № 102 та відповідними розрахунковими, платіжними і іншими документами, обов’язковість ведення і збереження яких передбачено п. 44.1 ст. 44 Податкового кодексу України.
По материалам ГУ Міндоходів у Тернопільській області
Рубрика:

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • ФУ
30.07.14 06:52

Прикольно. Получается, что ФОП, который не занимается пассажирскими или грузовыми перевозками свою продукцию руками носит.

Ответить
  • koty
30.07.14 08:08

"Фізичні особи-підприємці, що працюють на загальній системі оподаткування не мають права включати до складу витрат витрати, які пов’язані із використанням транспортного засобу (вартість придбання запасних частин, придбання шин, технічного обслуговування тощо)" Сами то хоть поняли что написали? т.е. наличие автомобиля и использование его в хоз. деятельности, а также в целях получения дохода, физ.лицо -предпрениматель, расходы связанные с этим авто не может учитывать, а должен нанять другого фопа... Вчитися треба було не за папкини та мамкини гроші і не за кабанчика, хотя єто уже первый перл тернопольской ГНИ

Ответить
  • Тоша
30.07.14 08:08

есть 2 варианта выхода, или открыть код деятельности "перевозки" для ФОПа и самому себе оформлять внутренние акты и оформлять путевки и ТТН, водителя, топливо и т.д., или же нанимать перевозчика для своей продукции, чтоб не носить ее "руками". и ничего это не маразм, а нормальное логичное пояснение.

Ответить
  • Тоша
30.07.14 08:12

у меня есть ФОП который работает по принцыпу "сам себе", с открытым видом деятельности "вантажний автомобыльний транспорт" (плюс к основному виду производство и торговля), оформляет внутренние акты перевозок, ТТН, ...и т.д., была проверка, по этому вопросу замечаний небыло!

Ответить
  • злой бух
30.07.14 08:17

Ну это что-то новенькое. Для ФОПа да еще и на общей системе.... Мое мнение, нужно оформлять путевые листы, если транспорт используется в хоз.деятельности и тогда затраты оправданы.

Ответить
  • Таша
30.07.14 08:18

2Тоша Это маразм. Потому что ФОП отвечает всем своим имуществом по закону, т.е. для ведения деятельности он ничего не выделяет, типа в УФ, а использует все, что у него есть. В т.ч. авто. А налоговикам это признать-законы применить на практике. А не через ж.у деятельность вести. Кстати, "самому себе оформлять" - это из другой области. А по ГКУ сам подписал-сам исполнил есть фикция

Ответить
  • TRM
30.07.14 08:38

До відома Не звертайте УВАГУ на Тему Тернопіль Мінздох знову виліз з окопів, про це Особисто я і інші вже КОМЕНТУВАЛИ Чергова афера ЗАЛИШЕМО ЦЮ ТЕМУ БЕЗ КОМЕНТАРІВ Дякую за розуміння

Ответить
  • Наталья
30.07.14 10:32

У мене була перевірка із податкової (ФО-П надає транспортні послуги і відкритий квед по діяльності автомобільним транспортом) і все одно зняли запчастини з витрат. Зараз в подали документи до суду.

Ответить
  • 1-2-5
30.07.14 10:42

В Украине субъектами права частной собственности могут быть физические и юридические лица (ч.1 ст. 325 ГКУ).Т.е. невозможно выделить долю имущества, которое принадлежит на правах собственности физлицу - предпринимателю, из личного имущества того же физического лица. Об этом опосредованно сказано в ст. 52 ГКУ, в частности, физлицо - предприниматель отвечает по обязательствам, связанным с предпринимательской деятельностью, всем своим имуществом, кроме имущества на которое по закону не может быть обращено взыскание. Что касается использования владельцем своего имущества для предпринимательской деятельности, то это право прямо закреплено в ст. 320 ГКУ. Таким образом, физическое лицо имеет право беспрепятственно использовать автомобиль для предпринимательской деятельности без договора .

Ответить
  • Зоя
30.07.14 10:47

у меня тоже была проверка в 2013г. (ФОП- общ.сист, грузоперевозки, свой транспорт) - сняли топливо и запчасти, до сих пор судимся, две инстанции выиграли.

Ответить
  • Юля
30.07.14 10:55

Дааааа, наше контролирующие органы - это многосерийное кино "Тупой и еще тупее", причем с каждой серией смысл названия все глубже и глубже.

Ответить
  • TRM
30.07.14 11:20

Тема Тернопіль Мінздох Крапка, кома, тире в номері телефону в Податковій накладні Посилання; http://news.dtkt.ua/ua/taxation/pdv/29977 Будьте Уважні У вільний час - ІНТЕРЕСНО http://ord-ua.com/2014/07/21/minzdoh-prikarpattya-abo-vse-po-fenshuyu-nagolos-na-yu/?lpage=1 Дякую

Ответить
  • НН
30.07.14 11:40

Для Зої та Наталлі: а ви відносили зап. частини всі на витрати? Без 10% обмеження?

Ответить
  • НН
30.07.14 11:42

На витрати можна віднести відразу тільки заміну шин та акомуляторів та інші зап. частини в межах 10 % балансової вартості на поч. року.

Ответить
  • бух
30.07.14 11:56

запчасти, которые для ТО - на расходы сразу, а запчасти которые для ремонта- на расходы в пределах 10% балансовой стоимости основных на начало года, мы так делаем

Ответить
  • НН
30.07.14 12:17

З ФОПом на загальній системі я не працювала. Чим керуються ГУ Міндоходів у Тернопільській області?

Ответить
  • Виталий
30.07.14 12:24

Если сильно хочется, то немножко отнести на затраты можно, а кто посмелее и пограмотнее может отнести все, что необходимо (и даже журнал "Плейбой").

Ответить
  • Елена
30.07.14 12:30

А яка у ФОПа на загальній системі балансова вартість? Амортизацію включати до витрат не можна ФОП.

Ответить
  • МИРу МИР
30.07.14 17:28

Для Натальи - что подали в суд, вы правильно сделали. На то и расчитано, что один ФОП подаст, а 10 нет. Глядишь и на мэрс соберут очередному КЛИМЕНКУ....

Ответить
  • МИРу МИР
30.07.14 17:29

Василий - БРАВО!!!!

Ответить
  • МИРу МИР
30.07.14 17:30

А консультации ГУ Міндоходів у Тернопільській області нужно игнорировать...

Ответить
  • Александра
30.07.14 18:37

Только надо иметь в виду, что аналогичное разъяснение есть в "Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі": http://zir.minrd.gov.ua/main/bz/view/?src=ques Чи має право ФОП віднести до складу витрат витрати, пов’язані з використанням транспортного засобу (вартість придбання запасних частин, придбання, шин, технічного обслуговування тощо) ? Коротка та повна відповіді ідентичні. Згідно із п. 1 ст. 325 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року № 435-IV (далі - ЦКУ) суб’єктами права приватної власності є фізичні та юридичні особи. Фізичні та юридичні особи можуть бути власниками будь-якого майна, в тому числі і нерухомого майна комерційного призначення, за винятком окремих видів майна, які відповідно до закону не можуть їм належати. ЦКУ не встановлює такого суб’єкта права приватної власності як фізична особа - підприємець. Статтею 177 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI, із змінами та доповненнями (далі - ПКУ), визначено, що об’єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи - підприємця. До переліку витрат фізичної особи - підприємця, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів, належать документально підтверджені витрати, що включаються до витрат операційної діяльності згідно з розділом III ПКУ. Відповідно до п. 138.1 ст. 138 розділу III ПКУ витрати, що враховуються при обчисленні об’єкта оподаткування, складаються із витрат операційної діяльності, які визначаються згідно з п. 138.4, п. 138.6 - 138.9, пп. 138.10.2 - 138.10.4 п. 138.10, п. 138.11 ст. 138 ПКУ. Нормами Положення про технічне обслуговування і ремонт дорожніх транспортних засобів автомобільного транспорту, затвердженого наказом Мінтрансу України від 30.03.98 № 102 (далі - Положення № 102), визначено порядок проведення технічного обслуговування та ремонту дорожніх транспортних засобів, що поширюється на юридичних і фізичних осіб - суб’єктів підприємницької діяльності, які здійснюють експлуатацію, технічне обслуговування та ремонт дорожніх транспортних засобів (за винятком тролейбусів, мопедів і мотоциклів), незалежно від форми власності. Технічне обслуговування автомобіля здійснюється з метою підтримання дорожньо-транспортних засобів у технічно справному стані для забезпечення безпеки руху на автомобільних дорогах загального користування, зокрема безпеки перевезення пасажирів та вантажів. Згідно з п. 1.3 частини першої Положення № 102 визначено поняття технічного обслуговування транспортного засобу, як включає комплекс операцій чи операція з підтримки роботоздатності або справності виробу під час використання за призначенням, зберігання і транспортування. У додатках А, Б, В Положення № 102 наведено примірні переліки операцій з технічного обслуговування автомобільного транспорту. Операції з обслуговування автомобільного транспорту, що не зазначені у додатках А, Б, В Положення № 102, не належать до технічного обслуговування автомобіля і розглядаються як поточний ремонт. Собівартість наданих послуг складається із витрат, прямо пов’язаних виконанням робіт, наданням послуг, зокрема загальновиробничих витрат, які включають в себе у тому числі витрати на утримання, експлуатацію та ремонт основних засобів (абз. ”г” пп. 138.8.5 п. 138.8 ст. 138 ПКУ) Враховуючи вищевикладене, фізичні особи - підприємці на загальній системі оподаткування не мають права включати до складу витрат витрати, які пов’язані із використанням транспортного засобу (вартість придбання запасних частин, придбання шин, технічного обслуговування тощо), крім фізичних осіб – підприємців, які здійснюють вид діяльності пасажирські або вантажні перевезення, де транспортний засіб є необхідним та обов’язковим засобом здійснення господарської діяльності, під час якої проведення технічного обслуговування автомобіля є обов’язковим, для забезпечення безпеки руху на автомобільних дорогах При цьому, усі витрати такого платника податку на техобслуговування транспортних засобів мають бути підтверджені документально, зокрема, актом виконаних робіт із переліком робіт в межах додатків А, Б, В Положення № 102 та відповідними розрахунковими, платіжними і іншими документами, обов’язковість ведення і збереження яких передбачено п. 44.1 ст. 44 Кодексу.

Ответить
  • Людмила Андреевна
31.07.14 18:07

У меня была проверка ФОПа - единщика на 3 группе, который кода по транспортировке не имеет. Налоговая искала в учёте доказательства использования личного транспорта. Когда нашла, захотела объявить меня плательщиком экологического налога и выставила санкции за его неуплату! Пришлось подключить адвоката чтобы отбиться.

Ответить
  • Наталі 07
01.08.14 09:57

Для НН : зап. частини в межах 10 % балансової вартості на поч. року. на витрати відносити не маємо право, т.я підприємець на любій формі оподаткування веде книгу Доходів та витрат, а амортизацію на транспорт не нараховує ,до складу витрат відносять лише витрати операційні по Кодексу зг ст 138 розділу III

Ответить
Комментирование новости отключено
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям