Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


31.07.14
950 6 Печатать

Может ли другое юридическое лицо, ФЛП или ФЛ оплатить денежное обязательство по ЕCВ других лиц?

   ДПІ у Дарницькому районі ГУ Міндоходів у м. Києві роз’яснює, що відповідно до частини 4 ст. 8 Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464) порядок нарахування, обчислення і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄВ) визначається цим Законом, в частині адміністрування - Податковим кодексом України, та прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.
   
   Платник ЄВ зобов’язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок (п. 1 частини 2 ст. 6 Закону № 2464).
   
   У разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків платники ЄВ зобов’язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку і розмірах, визначених ст. 25 Закону № 2464 (частина 2 ст. 9 Закону № 2464).
   
   У випадках повної ліквідації юридичної особи або смерті фізичної особи, визнання її безвісно відсутньою, недієздатною, оголошення померлою та відсутності осіб, які відповідно до Закону № 2464 несуть зобов’язання із сплати ЄВ, сума недоїмки підлягає списанню (частина 7 ст. 25 Закону № 2464).
   
   Згідно частини 8 ст. 25 Закону № 2464 у разі ліквідації юридичної особи - платника ЄВ або втрати платником з інших причин статусу платника ЄВ сума недоїмки сплачується за рахунок коштів та іншого майна платника. У такому разі відповідальними за погашення недоїмки є:
   
   - ліквідаційна комісія - щодо юридичної особи - платника ЄВ, що ліквідується;
   - юридична особа - щодо утворених нею філії, представництва або іншого відокремленого підрозділу - платника ЄВ, що ліквідується.
   
   У разі недостатності у платника ЄВ коштів та іншого майна для сплати недоїмки відповідальними за її сплату є:
   
   - засновники або учасники юридичної особи - платника ЄВ, що ліквідується, якщо згідно із законом вони несуть повну чи додаткову відповідальність за її зобов’язаннями;
   - юридична особа - щодо утворених нею філії, представництва та іншого відокремленого підрозділу - платника ЄВ, що ліквідується;
   - правонаступники юридичної особи - платника ЄВ, що ліквідується.
   
   У разі злиття, приєднання, виділення, поділу, перетворення платника ЄВ зобов’язання із сплати недоїмки покладаються на осіб, до яких відповідно до законодавства перейшли його права та обов’язки.
   
   Передача платниками ЄВ своїх обов’язків з його сплати третім особам заборонена, крім випадків, передбачених законодавством (частина 9 ст. 25 Закону № 2464).
   Таким чином, юридична особа, фізична особа – підприємець або фізична особа не може сплатити грошове зобов’язання по ЄВ за інших осіб.
   
   
Рубрика:

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Lama
01.08.14 09:24

Бред. Вспомните порядок заполнения назначения платежа по налогам и взносам. Помните было разъяснение, что если вы платите налог или взнос не за себя, то указываете не свой ОКПО в строке назначения платежа, а того, за который платишь.

Ответить
  • Irina
01.08.14 09:41

для Lama Скорей всего имелось ввиду именно это: "У разі недостатності у платника ЄВ коштів та іншого майна для сплати недоїмки відповідальними за її сплату є: - засновники або учасники юридичної особи - платника ЄВ, що ліквідується, якщо згідно із законом вони несуть повну чи додаткову відповідальність за її зобов’язаннями; - юридична особа - щодо утворених нею філії, представництва та іншого відокремленого підрозділу - платника ЄВ, що ліквідується; - правонаступники юридичної особи - платника ЄВ, що ліквідується."

Ответить
  • Путешественница
01.08.14 10:16

Почти год назад оказывали услуги городскому совету, до сих пор не заплатили, но предложили перечислить со своего казначейского счёта на другой в счёт оплаты с нашей стороны налогов, т.е. у нас произведётся взаимозачёт задолженностей, а в Казначействе деньги перебросятся с одного счёта на другой, и по нашей фирме для налоговой это будет как предоплата по налогам; думали проделать такое по ЕСВ, НДФЛ и единому налогу. После этой статьи я так понимаю, нельзя такое осуществить?

Ответить
  • Меланна
01.08.14 11:01

Путешественнице. Попросите, чтоб деньги прошли через Ваш счет по гарантийному письму. Так многие делают.

Ответить
  • Георгий
01.08.14 12:23

Т.е. по ЕСВ нельзя,а по налогам можно оплатить за третье лицо?

Ответить
  • ИВА
02.08.14 15:00

В таком случае в кассу предприятия вносится финансовая помощь на возвратной или не возвратной (в зависимости от обстоятельств основе) и с этих средств платятся все налоги и другие обязательства. С последующим обложением этой помощи в зависимости от сроков ее возврата и НК.

Ответить
Комментирование новости отключено
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям