Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


10.08.14
1952 0 Печатать

Миндоходов разъясняет актуальные вопросы для налогоплательщиков, перемещающихся с временно оккупированной территории и районов проведения АТО (часть 1)

   
від 7 серпня 2014 року
   
   ПИТАННЯ - ВІДПОВІДІ

   
   1. Питання:
   
   На підставі яких документів ФОП та ЮО заповнюють рядок 8 заяви за ф. N 1-ОПП (для ЮО та відокремлених підрозділів) та рядок 5 заяви за ф. N 5-ОПП (для самозайнятих осіб) у разі зміни місцезнаходження/місця проживання з території АР Крим та міста Севастополя на місцезнаходження/місце проживання в областях та місті Києві?
   
   Відповідь:

   
   Контролюючі органи проводять внесення змін і доповнень до Єдиного банку даних юридичних осіб та Реєстру самозайнятих осіб на підставі інформація органів державної реєстрації або документально підтвердженої інформації, що надається платниками податків.
   
   У разі виникнення змін у даних або внесення змін до документів, що подаються для взяття на облік, крім змін, які вносяться до Єдиного державного реєстру, та змін, про які платник податків повідомив за основним місцем обліку, платник податків зобов'язаний протягом 10 календарних днів з дня внесення змін до зазначених документів подати до контролюючого органу уточнені документи в такому самому порядку, як і при взятті на облік. Додаткова реєстраційна заява за формами N 1-ОПП, N 5-ОПП подається з позначкою "Зміни".
   
   Тобто, місцезнаходження (місце проживання) платників податків в заяві за ф. N 1-ОПП або 5 -ОПП заповнюється відповідно до:
   
   даних внесених до ЄДР - для платників податків, відомості щодо яких містяться в Єдиному державному реєстрі;
   
   даних документа про реєстрацію, легалізацію, акредитацію чи засвідчення факту створення іншим способом - для платників податків, відомості щодо яких не містяться в Єдиному державному реєстрі.
   
   2. Питання:
   
   Як знятися з обліку СГ, які перебувають на обліку в органах доходів і зборів на території Східної України (Луганськ, Донецьк, тощо)?
   

   Відповідь:

   
   У зв’язку із проведенням антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей реєстраційні дії в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців проводяться державними реєстраторами відповідно до наказу Міністерства юстиції України від 17.06.2014 р. N 953/5 "Про невідкладні заходи щодо захисту прав громадян на території проведення антитерористичної операції", зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 17.06.2014 р. за N 640/25417. На період простою у роботі територіальних органів Луганської та Донецької областей, виконання функціональних обов’язків з обслуговування платників податків, які перебувають на обліку в територіальних органах Міндоходів, що дислокуються у мм. Донецьку та Луганську, покладаються у межах компетенції на контролюючі органи відповідно розподілу, встановленому наказом Міністерства доходів і зборів України від 08.07.2014 р. N 381 "Про встановлення простою у роботі територіальних органів Міндоходів" (зі змінами).
   
   3. Питання:
   
   Чи передаються облікові справи суб’єктів господарювання з АР Крим та міста Севастополя у разі зміни місцезнаходження/місця проживання на місцезнаходження/місце проживання в областях та місті Києві?
   
   Відповідь:

   
   Для зміни свого місцезнаходження/місця проживання юридичні особи та фізичні особи – підприємці, які зареєстровані на території АР Крим та м. Севастополя, звертаються до державного реєстратора реєстраційної служби України в областях та місті Києві. У свою чергу контролюючі органи після отримання відомостей з Єдиного державного реєстру щодо внесених змін беруть на облік таких платників, незалежно від того, отримано облікову справу чи ні.
   
   Після взяття на облік контролюючі органи в областях та м. Києві формують облікову справу платника податків, до якої включають роздруковану облікову картку платника податків(повні реєстраційні відомості) з Єдиного банку даних юридичних осіб чи Реєстру самозайнятих осіб на дату взяття на облік платника за новим місцезнаходженням (місцем проживання). Також, контролюючі органи в областях та м. Києві вживають заходи щодо отримання облікової справи платника з органу доходів і зборів в АР Крим або м. Севастополя за попереднім місцезнаходженням (місцем проживання) платника.
   
   4. Питання:
   
   Яким чином здійснюється взяття на облік/зняття з обліку в контролюючих органах розрахункового рахунку СГ, який перебуває на обліку в АР Крим, якщо рахунок відкритий у банках України?
   
   Відповідь:

   
   Вимоги до відкриття та закриття рахунків платників податків у банках та інших фінансових установах встановлено статтею 69 Податкового кодексу України (далі – Кодекс).
   
   Відповідно до пункту 69.5 статті 69 Кодексу наказом Міністерства доходів і зборів України від 26.12.2013 р. N 853, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 21.01.2014 р. за N 121/24898, затверджено Порядок подання повідомлень про відкриття/закриття рахунків платників податків у банках та інших фінансових установах до контролюючих органів (далі - Порядок).
   
   Порядок визначає послідовність дій фінансових установ при наданні повідомлень про відкриття/закриття рахунків платників податків – юридичних осіб (у тому числі відкритих через їх відокремлені підрозділи), самозайнятих фізичних осіб та власних кореспондентських рахунків до органів доходів і зборів, а також форму та зміст повідомлень про відкриття/закриття рахунків платників податків (далі - Повідомлення), перелік підстав для відмови органом доходів і зборів у взятті рахунків на облік.
   
   У додатку 1 до Порядку зазначені форма та зміст електронних повідомлень про відкриття/закриття рахунків платників податків у фінансових установах. Реквізити "Код регіону контролюючого органу, в якому зареєстрований клієнт як платник податків" та "Код району контролюючого органу, в якому зареєстрований клієнт як платник податків" визначаються згідно з довідником державних податкових інспекцій відповідно до коду ЄДРПОУ такого контролюючого органу, який зазначено у виписці з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (далі - ЄДР), або згідно з довідкою про взяття на облік платника податків у контролюючому органі для платників податків, які відповідно до чинного законодавства не включаються до ЄДР.
   
   Обробка повідомлень фінансових установ про відкриття/закриття рахунків платників податків відбувається на центральному рівні в ДФС України на підставі відомостей Єдиного банку даних про платників податків - юридичних осіб та Реєстру самозайнятих осіб. У разі надходження повідомлень про відкриття рахунків на підставі зазначених відомостей формуються повідомлення про взяття на облік/відмову у взятті на облік рахунків платників податків. Повідомлення про закриття рахунків приймаються безумовно.
   
   5. Питання:
   
   Яким чином СГ, які перебувають на обліку в органах доходів і зборів на території Східної України (Луганськ, Донецьк та інші населенні пункти в зоні проведення АТО) подати звіт щодо сум нарахованого ЄВ?
   
   Відповідь:

   
   У зв’язку з проведенням антитерористичної операції (далі – АТО) на території Донецької та Луганської областей Державна фіскальна служба України (далі – ДФС) забезпечила платникам податків, які перебувають на обліку в зоні АТО можливість виконання обов’язків щодо подання звітності відповідно до норм Податкового Кодексу України (далі – ПКУ).
   
   На період простою у роботі територіальних органів, які знаходяться в зоні АТО змінено місця обслуговування платників податків.
   
   Інформація стосовно зміни місць обслуговування платників постійно оновлюється та оприлюднюється на сайті ДФС в розділі Головна > БАНЕР > Інформація для Сходу України.
   
   Відповідно норм ПКУ (ст. 49.3) та з врахуванням зміни місць обслуговування платники мають змогу подати звітність:
   
   а) особисто платником податків або уповноваженою на це особою;
   
   б) надіслати поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;
   
   в) засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.
   
   Особливо, слід підкреслити, що послуги електронного цифрового підпису можна отримати в представництвах АЦСК ІДД ДФС, розташованих в будь-яких населених пунктах України.
   
   6. Питання:
   
   Чи необхідно вносити зміни до картки обліку особи, яка здійснює операції з товарами, в зв’язку з перереєстрацією підприємства з АР Крим та м. Севастополя на місцезнаходження/місце проживання в областях та м. Києві?

   
   Відповідь:

   
   У разі необхідності внесення змін до картки обліку, особа яка здійснює операції з товарами звертається до митного органу за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) та подає документи згідно із пунктами 21 – 24 Порядку обліку, які здійснюють операції з товарами, затвердженому наказом Міністерства фінансів України 30.05.2012 р. N 634, зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 16.08.2012 р. N 1381/21693.
   
   В умовах дестабілізації ситуації в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі запроваджено новий механізм, який дозволяє перереєструвати свій бізнес на територію будь-якої області чи міста Києва і сплачувати податки відповідно до законодавства України. У зв’язку з цим внесені відповідні зміни до автоматизованої системи, суть яких полягає у наступному.
   
   Щодо карток обліку осіб, які здійснюють операції з товарами, були акредитовані Кримською або Севастопольською митницею та зареєстрували зміну свого місцезнаходження/місця проживання з території АР Крим або м. Севастополя на місцезнаходження/місце проживання в області або м. Києві, надано можливість внести зміни (провести переакредитацію) відповідним митницям за новим місцезнаходженням/місцем проживання, за умови звернення такого суб’єкта до митного органу.
   
   Після внесення змін до картки обліку особи, яка здійснює операції з товарами:
   
   не змінюється обліковий номер такої особи;
   
   змінюється номер картки обліку особи та новий номер картки формується відповідно до алгоритму, встановленого у пункті 7 Порядку і відповідно до митниці, яка отримала документи для внесення змін до картки обліку.
   
   7. Питання:
   
   Яким чином здійснюється перереєстрація або закриття філій, відокремлених підрозділів, які перебували на обліку в АР Крим та м. Севастополі, якщо головне підприємство знаходиться на обліку в областях України та м. Києві?
   
   Відповідь:

   
   Відокремлені підрозділи з місцезнаходженням на території АР Крим та м. Севастополі були переведені за місцезнаходженням головних підприємств в контролюючих органах в областях та м. Києві.
   
   Підставами для зняття з обліку у контролюючих органах відокремлених підрозділів є повідомлення чи документальне підтвердження державного реєстратора чи іншого органу державної реєстрації про закриття відокремленого підрозділу юридичної особи ( п. 67.1 статті 67 ПКУ).
   
   8. Питання:
   
   Які дії суб’єкта господарювання та органів доходів і зборів, якщо платник прийняв рішення у 2014 році про зміну місцезнаходження/місця проживання з областей України та м. Києва на територію АР Крим та м. Севастополя.
   
   Відповідь:

   
   Відповідно до частини восьмої статті 45 Бюджетного кодексу України у разі зміни місцезнаходження суб'єктів господарювання - платників податків сплата визначених законодавством податків і зборів (обов'язкових платежів) після реєстрації здійснюється за місцем попередньої реєстрації до закінчення поточного бюджетного періоду.
   
   9. Питання:
   
   Чи потрібно подавати заяви за ф. N 1-ОПП, ф. N 5-ОПП та ф. N 20-ОПП при здійсненні перереєстрації суб’єкта господарювання в органах доходів і зборів, у разі зміни місцезнаходження/місця проживання з території АР Крим та міста Севастополя на місцезнаходження/місце проживання в областях та міста Києва?
   

   Відповідь:

   
   Для взяття на облік за новим місцезнаходженням, у разі зміни місцезнаходження з території АР Крим та м. Севастополя на місцезнаходження в областях та м. Києві, заяву за ф. N 1-ОПП (5-ОПП) та документи про проведення зазначених змін в установленому порядку до податкової інспекції за новим місцезнаходженням подають платники податків, для яких законом встановлені особливості їх державної реєстрації та які не включаються до Єдиного державного реєстру.
   
   У разі зміни місцезнаходження/місця проживання з території АР Крим та міста Севастополя на місцезнаходження/місце проживання в областях та міста Києва при здійсненні перереєстрації суб’єкта господарювання в контролюючих органах повторно подавати повідомлення за ф. N 20-ОПП не потрібно.
   
   Повідомлення за ф. N 20-ОПП подається платниками податків до контролюючих органів за новим місцем обліку за умови створення чи відкриття нового об'єкта, у разі зміни відомостей про об'єкт оподаткування, а саме: зміна типу, найменування, місцезнаходження або стану об'єкта оподаткування, у разі зміни призначення об'єкта оподаткування або його перепрофілювання.
   
   10. Питання:
   
   Як здійснюється перереєстрація відокремлених підрозділів нерезидентів в органах доходів і зборів у разі зміни місцезнаходження, яка пов’язана зі зміною адміністративного району та які особливості подання звітності та сплати податків, зборів під час такої перереєстрації в тому числі у разі зміни місцезнаходження/місця проживання з території АР Крим та м. Севастополя на місцезнаходження/місце проживання в областях та м. Києві?
   

   Відповідь:

   
   У разі зміни місцезнаходження з території АР Крим та м. Севастополя на місцезнаходження в областях та м. Києві платникам податків, для яких законом встановлені особливості їх державної реєстрації та які не включаються до Єдиного державного реєстру, необхідно подати до податкової інспекції за новим місцезнаходженням заяву за ф. N 1-ОПП та документи про проведення зазначених змін в установленому порядку для взяття їх на облік за новим місцезнаходженням. До такої категорії платників податків відносяться відокремлені підрозділи нерезидентів.
   
   Після взяття на облік платники сплачують податки, збори, єдиний внесок, подають податкові декларації (звіти, розрахунки) та виконують інші обов'язки платників за новим місцезнаходженням в областях та місті Києві.
   
   При цьому інформуємо, що подання податкової звітності визначено Податковим Кодексом України (далі – Кодекс) в главі 2 "Податкова звітність".
   
   Платник податків зобов'язаний за кожний встановлений Кодексом звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є та незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді.
   
   Податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків.
   
   Податкова декларація подається за вибором платника податків, якщо інше не передбачено цим Кодексом, та у разі неможливості подання платником податків особисто або уповноваженою на це особою, може бути надіслана поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення або засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.
   
   При поданні до органів Міндоходів податкової звітності в електронній формі слід керуватись Інструкцією з підготовки і подання податкових документів в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв’язку, затвердженою наказом ДПА від 10.04.08 р. N 233, зареєстрованим у Міністерстві юстиції 16.04.2008 р. за N 320/15011.
По материалам Міністерство доходів і зборів України
Рубрика:

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
Комментирование новости отключено
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям