Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


27.08.14
1326 2 Печатать

Сроки проведения, приостановления и возобновления документальных выездных проверок

   ДПІ у Печерському районі ГУ Міндоходів у м. Києві повідомляє, що відповідно до ч. 8 ст. 346 Митного кодексу України тривалість документальної виїзної перевірки не повинна перевищувати 30 робочих днів. У зазначений строк не включаються:
   
   1) період часу між врученням керівнику підприємства, що перевіряється, або уповноваженій ним особі письмової вимоги про надання документів та відомостей, необхідних для з’ясування питань перевірки, та наданням таких документів та відомостей;
   
   2) час, необхідний для відновлення втрачених, пошкоджених або достроково знищених документів, необхідних для з’ясування питань перевірки, у випадках, передбачених Податковим кодексом України
   
   3) час, необхідний для відновлення бухгалтерського обліку, у разі виявлення невідповідності показників у документах бухгалтерського обліку та/або фінансової звітності;
   
   4) час, необхідний для складення акта (довідки) про результати перевірки.
   
   Частиною 9 ст. 346 Митного кодексу визначено, що строк проведення документальної виїзної перевірки може бути продовжений наказом відповідного органу доходів і зборів, але не більше ніж на 15 робочих днів. Підставами для продовження строку проведення планової виїзної перевірки є:
   
   1) заява підприємства (у разі необхідності подання ним документів, що стосуються питань перевірки);
   
   2) змінний режим роботи або підсумований облік робочого часу підприємства та/або його господарських об’єктів;
   
   3) випадки, передбачені абз. 3 п. 44.7 ст. 44 Податкового кодексу України;
   
   4) випадки, коли в період проведення документальної виїзної перевірки на письмовий запит посадової особи органу доходів і зборів, уповноваженої на проведення перевірки, підприємством, яке перевіряється, не надані документи, необхідні для з’ясування питань такої перевірки.
   
   Встановлені ст. 346 Митного кодексу строки, підстави та порядок проведення документальних виїзних перевірок підприємств не поширюються на перевірки, що проводяться за заявою самого підприємства, уповноважених економічних операторів (у тому числі на підприємствах, які звернулися для отримання такого статусу), а також на перевірки, що проводяться відповідно до кримінального процесуального закону або у процесі провадження в адміністративній справі про порушення митних правил стосовно посадової особи цього підприємства (ч. 10 ст. 346 Митного кодексу).
   
   Відповідно до ч. 11 ст. 346 Митного кодексу документальну виїзну (планову чи позапланову) перевірку підприємства може бути зупинено наказом відповідного органу доходів і зборів, копія якого не пізніше наступного робочого дня надсилається підприємству рекомендованим листом з повідомленням про вручення або вручається під розписку керівнику підприємства чи уповноваженій ним особі, з подальшим поновленням її проведення на невикористаний строк за наявності хоча б однієї з таких підстав:
   
   1) необхідність відновлення підприємством втрачених документів або обґрунтованої потреби в додатковому часі для надання документів, визначених у запиті посадової особи органу доходів і зборів;
   
   2) необхідність проведення митної експертизи;
   
   3) необхідність проведення зустрічної звірки;
   
   4) необхідність отримання інформації від інших державних органів України або уповноважених органів іноземних держав.
   
   Зупинення документальної виїзної (планової чи позапланової) перевірки перериває перебіг строку проведення перевірки за умови вручення під розписку керівнику підприємства чи уповноваженій ним особі або надіслання підприємству рекомендованим листом з повідомленням про вручення копії наказу про зупинення такої перевірки. При цьому перевірка може бути зупинена на загальний строк, що не перевищує 30 робочих днів, а в разі необхідності проведення митної експертизи, отримання інформації від інших державних органів України або уповноважених органів іноземних держав, завершення розгляду судом позовів з питань, пов’язаних з предметом перевірки, відновлення підприємством втрачених документів перевірка може бути зупинена на строк, необхідний для завершення таких процедур (ч. 12 ст. 346 Митного кодексу).
   
   Рішення про зупинення та поновлення документальної перевірки підприємства приймає керівник органу доходів і зборів або особа, яка виконує його обов’язки, за письмовим поданням посадової особи, яка проводить таку перевірку, або за обґрунтованим зверненням підприємства, що перевіряється (ч. 13 ст. 346 Митного кодексу).
Рубрика:

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • украинец
28.08.14 09:49

необхідність проведення зустрічної звірки; може тривати роками.

Ответить
  • полюс
28.08.14 21:14

Далі роблять вигляд,що працюють для людей, отримують за це зарплату з наших податків, а ця робота насправді, нічого не варта.Скільки би вивільнилось коштів, коли б цю армію дармоїдів звільнили!!!

Ответить
Комментирование новости отключено
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям