Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


09.09.14
1383 0 Печатать

Минюст разъяснил проблемные вопросы привлечения юрлица к уголовной ответственности

   Лист Мін’юсту від 26.11.2013 № 1169-0-3-13/11
   
   Мін’юст роз’яснив окремі положення Закону України від 23.05.2013 № 314-VII (далі — Закон № 314) в частині запровадження нового інституту кримінального права і процесу — кримінальної відповідальності юридичних осіб.
   
   Зокрема, Закон № 314 передбачає застосування до юрособи заходів кримінально-правового характеру за вчинення її уповноваженою особою від імені та в інтересах юрособи будь-якого зі злочинів, передбачених статтями 209, 306, частинами першою і другою статті 3683, частинами першою і другою статті 3684, статтями 369, 3692 Кримінального кодексу України (КК), а також від імені юридичної особи будь-якого зі злочинів, передбачених статтями 258 – 2585 КК.
   
   При цьому й досі у багатьох постає питання щодо можливості застосування до юрособи такого виду відповідальності, в основі якого лежать принцип особистої відповідальності особи та принцип винної відповідальності, характерні виключно фізособі.
   
   Тож міністерство нагадало, що юридична особа поряд з фізичною особою є суб’єктом права та повноправним учасником суспільних відносин, що виникають у державі. Водночас цілком зрозуміло, що юридична особа сама не наділена правосвідомістю та волею приймати будь-які рішення і вчиняти ті чи інші діяння. А тому для реалізації її правомочностей від імені та в інтересах юрособи діють відповідні фізичні особи, суб’єктивне ставлення яких до вчинюваних діянь і є вираженням волі юридичної особи.
   
   У зв’язку з цим законодавцем щодо юридичної особи запроваджено саме заходи кримінально-правового характеру (а не визнання її суб’єктом злочину), що застосовуватимуться судом після встановлення винуватості фізичної особи у вчиненні злочину від імені та в інтересах юридичної особи.
   
   Згідно із Законом № 314, правом бути представником юрособи, щодо якої здійснюється провадження, поряд із особою, яка у кримінальному провадженні має право бути захисником, наділяються також керівник чи інша особа, уповноважена законом або установчими документами, та працівник юридичної особи.
   
   Протягом кримінального провадження представник юрособи для захисту її інтересів має право, серед інших, знати, у зв’язку із вчиненням якого кримінального правопорушення здійснюється провадження щодо юрособи, та давати пояснення з цього приводу, користуватися правовою допомогою, збирати і подавати слідчому, прокурору, слідчому судді, суду докази, брати участь у проведенні процесуальних дій, під час їх проведення ставити запитання, подавати свої зауваження та заперечення щодо порядку проведення дій, заявляти клопотання про проведення процесуальних дій тощо.
По материалам Головбух 24
Рубрика:

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
Комментирование новости отключено
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям