Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


09.09.14
1159 6 Печатать

Социальные гарантии для предпринимателя при добровольной уплате ЕСВ

   Відтворення матеріалу у будь-якій формі повністю або частково можливо лише з письмового дозволу газети «Інтерактивна бухгалтерія».
   
   
Соціальні гарантії для підприємця при добровільній сплаті ЄСВ

   
   Фізособа-підприємець сплачує 34,7% ЄСВ із мінімальної зарплати. Підкажіть, будь ласка:
   1. Чи враховується сплата 34,7% ЄСВ до страхового стажу для нарахування пенсії?
   2. Чи можна отримати фінансування за лікарняним листком у ФСС ТВП у разі сплати лише 34,7% або ж необхідно укладати договір добровільного страхування?
   3. Якщо все ж укладений договір добровільного страхування та сплачується 36,6% ЄСВ, чи враховується ця сума до страхового стажу для пенсії?

   
   ВІДПОВІДЬ: Періоди, у яких підприємець сплачував ЄСВ (за ставкою 34,7%), включаються в його страховий стаж. Оскільки згідно з ч. 1 ст. 24 Закону № 1058, страховий стаж — період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.
   
   А відповідно до абз. 1 п. 3 ст. 11 згаданого Закону № 1058, фізособи-підприємці, у тому числі ті, які обрали особливий спосіб оподаткування (єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок), та члени сімей зазначених фізичних осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, підлягають загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню.
   
   Стосовно отримання фінансування за лікарняним листком у разі сплати ЄСВ за ставкою 34,7%, варто зазначити, що сума ЄСВ, сплаченого підприємцем у розмірі 34,7%, перераховується до фондів із таким пропорційним розподілом:
   
   • на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття — 4,3228%;
   
   • на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування (у солідарну систему) — 95,6772%.
   
   Тобто, сплачуючи ЄСВ за ставкою 34,7%, у підприємця немає підстав для отримання фінансування за лікарняним листком, так як він не є застрахованою особою в розумінні Закону № 2240, отже, він не сплачує внесок до Фонду соцстраху у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності й витратами, зумовленими похованням. Для цього слід укласти договір добровільного страхування та сплачувати ЄСВ за ставкою 36,6% (ч. 11 ст. 8 Закону про ЕСВ).
   
   Зверніть увагу!
   Право на матеріальне забезпечення в разі тимчасової втрати працездатності мають лише застраховані особи. Фізособи-підприємці не підлягають обов’язковому соціальному страхуванню на випадок тимчасової втрати працездатності, але можуть брати участь у ньому на добровільних засадах. Відповідно, право на оплату тимчасової непрацездатності за рахунок Фонду підприємці мають тільки за умови добровільної сплати страхових внесків не менше повних 6 календарних місяців протягом останніх 12 календарних місяців перед настанням страхового випадку.
   
(ст. 4 Закону № 2240)

   
   Також важливо зазначити: якщо підприємець (який сплачує ЄСВ за ставкою 36,6%) захворів і не може здійснювати свою підприємницьку діяльність, йому надається допомога з тимчасової непрацездатності, починаючи із шостого дня непрацездатності за весь період до його відновлення (п.п. 1, 2 ч. 1 ст. 35 Закону № 2240).
   
   Щодо третього запитання: договір добровільного страхування (зі сплатою ЄСВ за ставкою 36,6%) не вплине на розмір пенсії, оскільки незалежно від обраної ставки ЄСВ (36,6% або 34,7%) розмір відрахувань до пенсійного фонду не зміниться. Ставка збільшується за рахунок відрахувань до ФСС із ТВП, а значить, немає підстав і для збільшення розміру пенсії.
   
   Євген ПАНЧИШИН,
   бухгалтер-експерт газети «Інтерактивна бухгалтерія»
   
Рубрика:

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • tom27
10.09.14 12:55

Питання: чи має право підприємець, сплачуючи 36,6%, отримати путівку насанаторно-курортне лікування за рахунок Фонду? Де можна прочитати про це?

Ответить
  • 11111
10.09.14 13:47

Може. Перевірено на практиці.

Ответить
  • Мари
10.09.14 23:06

Ага, як раз! На практиці підприємство давно не може путівку для робітників за рахунок Фонду взяти, а Ви кажете про ФОПів...Де це так путівки роздають? 11111, Ви мене заінтриговали. У нас 30-35 робітників і колись ми могли взяти 1-2 путівки на рік, але ж років з 3-4 тому лафа закінчилася....на жаль.

Ответить
  • Ирина...
11.09.14 06:44

В этом году работник брал путевку ребенку в детский легерь, фонд оплатил, правда частично, но очень быстро. При оформлении в Фонде они сами предлагали взять даже 10% -е. Выбор был не маленький. Это Харьков-Коминтерновский. Мари, где это у Вас облом случился?

Ответить
  • Любовь
11.09.14 09:39

В октябре 2013 года спокойно при первом обращении в ФССТВП Голосеевского р-а г. Киев, получили путевку для сотрудника. Я просто позвонила по телефону, мне продиктовали перечень необходимых документов и путевка была оформлена.

Ответить
  • Галина
11.09.14 10:08

для Мари - у мене майже всі ФОПи договір на добров. старахування платять, і я за себе в цьому році також, в кого є бажання їдуть кожен рік в санаторій - це також перевірено на практиці.

Ответить
Комментирование новости отключено
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям