Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


15.09.14
1198 5 Печатать

Применение общей и упрощенной систем налогообложения физическими лицами - предпринимателями, в ответах ГФС

    На запитання платників відповідала заступник начальника відділу адміністрування податків, зборів із самозайнятих осіб Управління адміністрування доходів і зборів з фізичних осіб Департаменту доходів і зборів з фізичних осіб Міністерства доходів і зборів України – Галина Жук.
   
   Пропонуємо вашій увазі відповіді на запитання, поставлені під час проведення телефонної лінії.
   
   
Оподаткування поворотної фінансової допомоги, не повернутої в строк

   
   1. Як оподатковується поворотна фінансова допомога, що отримана фізичною особою — підприємцем під час застосування загальної системи оподаткування та залишається не повернутою ним протягом 12 календарних місяців з дня її отримання під час застосування вже спрощеної системи оподаткування?
   
   Поворотна фінансова допомога — це сума коштів, що надійшла платнику податків у користування за договором, який не передбачає нарахування процентів або надання інших видів компенсацій у вигляді плати за користування такими коштами, та є обов’язковою до повернення.
   
   Згідно з п. 177.1 ст. 177 Податкового кодексу України (далі — Податковий кодекс) оподаткуванню підлягають доходи фізичних осіб - підприємців, отримані протягом календарного року від провадження господарської діяльності.
   
   Враховуючи те, що поворотна фінансова допомога (позика), отримана фізичною особою - підприємцем, яка застосовує загальну систему оподаткування, відповідно до умов договору підлягає обов’язковому поверненню у визначений строк, протягом дії договору сума такої допомоги не включається до складу доходу суб’єкта господарювання.
   
   Якщо сума поворотної фінансової допомоги не повертається у визначений у договорі строк, то вона включається до складу доходів фізичної особи - підприємця.
   
   Згідно з пп. 292.1.1 п. 292.1 ст. 292 Податкового кодексу доходом фізичної особи - підприємця є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій (готівковій та/або безготівковій), матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 цієї статті.
   
   Отже, поворотна фінансова допомога, отримана фізичною особою - підприємцем — платником єдиного податку у період застосування загальної системи оподаткування й не повернута нею протягом 12 календарних місяців з дня її отримання (термін повернення припав на період застосування спрощеної системи оподаткування), включається до складу доходу й оподатковується за ставками, визначеними пунктами 293.2, 293.3 ст. 293 Податкового кодексу, за умови неперевищення обсягу доходу, визначеного п. 291.4 ст. 291 цього Кодексу. При перевищенні у податковому (звітному) періоді обсягу доходу, визначеного цим пунктом, платник єдиного податку зобов’язаний застосувати до суми перевищення ставку єдиного податку в розмірі 15% і за заявою перейти на застосування ставки єдиного податку, визначеної для платників єдиного податку другої, третьої або п’ятої групи, або перейти на сплату інших податків і зборів, визначених Податковим кодексом.
   
   
Дохід отримано від виду діяльності, не зазначеного в реєстрі

   
   2. Як оподатковується дохід фізичної особи - підприємця — платника єдиного податку першої або другої групи, отриманий від провадження діяльності, не зазначеної у реєстрі платників єдиного податку, та яка відповідальність застосовується до такого платника?
   
   Згідно з пп. 293.4.2 п. 293.4 ст. 293 Податкового кодексу ставка єдиного податку встановлюється для платників єдиного податку першої та другої груп у розмірі 15%, зокрема, до доходу, отриманого від провад­ження діяльності, не зазначеної у реєстрі платників єдиного податку, віднесених до першої або другої групи.
   
   Платники єдиного податку зобов’язані перейти на сплату інших податків і зборів, визначених Податковим кодексом, у разі здійснення видів діяльності, не зазначених у реєстрі платників єдиного податку, — з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому здійснювалися такі види діяльності (пп. 7 пп. 298.2.3 п. 298.2 ст. 298 цього Кодексу).
   
   Реєстрація платника єдиного податку анулюється шляхом виключення з реєстру платників єдиного податку за рішенням контролюючого органу у випадках, визначених пп. 298.2.3 вищезазначеного пункту.
   
   Крім того, платники єдиного податку несуть відповідальність згідно з Податковим кодексом за правильність обчислення, своєчасність та повноту сплати сум єдиного податку, а також за своєчасність подання податкових декларацій.
   
   Таким чином, до доходу, отриманого платниками єдиного податку першої та другої груп від провадження видів діяльності, не зазначених у реєстрі платників єдиного податку, застосовується ставка у розмірі 15%. При цьому такі платники зобов’язані перейти на сплату інших податків і зборів (загальна система оподаткування) з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому здійснювалися види діяльності, не зазначені у реєстрі платників єдиного податку.
   
   
Визначення звітного періоду для застосування нової ставки податку

   
   3. З якого звітного (податкового) періоду фізична особа - підприємець — платник єдиного податку першої або другої групи повинна сплачувати єдиний податок за новою ставкою або у більшому розмірі у разі зміни місця провадження господарської діяльності та/або видів господарської діяльності?
   
   Відповідно до п. 293.2 ст. 293 Податкового кодексу фіксовані ставки єдиного податку встановлюються сільськими, селищними та міськими радами для фізичних осіб - підприємців, які здійснюють господарську діяльність, залежно від виду господарської діяльності, із розрахунку на календарний місяць:
   
   для першої групи платників єдиного податку — у межах від 1 до 10% розміру мінімальної заробітної плати;
   
   для другої групи платників єдиного податку — у межах від 2 до 20% розміру мінімальної заробітної плати.
   
   При цьому п. 293.6 вищезазначеної статті передбачено, що у разі здійснення платниками єдиного податку першої і другої груп кількох видів господарської діяльності застосовується максимальний розмір ставки єдиного податку, встановлений для таких видів господарської діяльності.
   
   У разі здійснення платниками єдиного податку першої і другої груп господарської діяльності на територіях більш як однієї сільської, селищної або міської ради застосовується максимальний розмір ставки єдиного податку, встановлений цією статтею для відповідної групи таких платників єдиного податку.
   
   Пунктом 298.5 ст. 298 Податкового кодексу визначено, що у разі зміни податкової адреси суб’єкта господарювання, місця провадження господарської діяльності, видів господарської діяльності заява подається платниками єдиного податку першої і другої груп не пізніше 20 числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулися такі зміни. Нарахування авансових внесків для платників єдиного податку другої групи здійснюється контролю­ючими органами на підставі заяви такого платника щодо розміру обраної ставки єдиного податку (п. 295.2 ст. 295 Кодексу).
   
   Отже, у разі подання фізичною особою - підприємцем — платником єдиного податку першої або другої групи заяви про зміну місця провадження господарської діяльності та/або видів господарської діяльності, внаслідок чого змінюється ставка єдиного податку, нова ставка застосовується починаючи з місяця, в якому подано заяву про відповідні зміни.
   
   
Включення безоплатно отриманих товарів до доходу платника єдиного податку

   
   4. Чи вважаються безоплатно отриманими товари (роботи, послуги) та чи включається їх вартість до доходу фізичної особи - підприємця — платника єдиного податку, якщо за домовленістю сторін кредиторську заборгованість за придбані, але не оплачені товари (роботи, послуги) списано до закінчення терміну позовної давності?
   
   Відповідно до п. 292.3 ст. 292 Податкового кодексу до суми доходу платника єдиного податку включається вартість безоплатно отриманих протягом звітного періоду товарів (робіт, послуг).
   
   Безоплатно отриманими вважаються товари (роботи, послуги), надані платнику єдиного податку згідно з письмовими договорами дарування та іншими письмовими договорами, укладеними відповідно до законодавства, за якими не передбачено грошової або іншої компенсації вартості таких товарів (робіт, послуг) чи їх повернення, а також товари, передані платнику єдиного податку на відповідальне зберігання і використані таким платником.
   
   Крім того, пп. «б» пп. 14.1.13 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу визначено, що безоплатно надані товари, роботи, послуги — це роботи (послуги), що виконуються (надаються) без висування вимоги щодо компенсації їх вартості.
   
   Тобто якщо за домовленістю сторін кредиторську заборгованість за придбані, але не оплачені товари (роботи, послуги) списано до закінчення терміну позовної давності, то товари (роботи, послуги) є безоплатно отриманими, оскільки особа, яка їх передала, не вимагає компенсації їх вартості.
   
   Вартість таких товарів (робіт, послуг) включається до доходу платника єдиного податку у звітному періоді, в якому досягнуто домовленість щодо прощення заборгованості.
   
   
Зазначення видів діяльності у заяві

   
   5. Чи має право фізична особа - підприємець — платник єдиного податку в заяві про застосування спрощеної системи оподаткування зазначити код виду діяльності згідно з КВЕД ДК 009:2010, якщо окремі види діяльності цього коду не дають права на застосування спрощеної системи оподаткування та не здійснюються таким платником?
   

   Згідно з п. 291.3 ст. 291 Податкового кодексу фізична особа - підприємець може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, встановленим главою І розділу XIV цього Кодексу, та реєструється платником єдиного податку в порядку, визначеному цією главою.
   
   Нормами пп. 291.5.1 п. 291.5 вищезазначеної статті встановлено види діяльності, які не дають права суб’єктам господарювання (фізичним особам - підприємцям) бути платниками єдиного податку.
   
   Відповідно до пп. 5 п. 298.3 ст. 298 Податкового кодексу у заяві про застосування спрощеної системи оподаткування зазначаються обрані фізичною особою - підприємцем першої та другої груп види господарської діяльності згідно з КВЕД ДК 009:2010.
   
   Згідно з положеннями наказу Держспоживстандарту України від 11.10.2010 р. № 457 Класифікація видів економічної діяльності не завжди відповідає всім потребам користувачів за межами статистичної системи, у зв’язку з чим можуть виникнути суперечності стосовно юридичного використання коду КВЕД. Слід мати на увазі, що код виду діяльності не створює прав чи обов’язків для підприємств і організацій, не спричинює жодних правових наслідків. Код виду діяльності не є обов’язково достатнім критерієм для виконання умов, передбачених нормативними актами. У застосуванні нормативних актів чи контрактів код виду діяльності — це припущення, а не доказ.
   
   Таким чином, якщо код виду діяльності за КВЕД ДК 009:2010 передбачає кілька видів господарської діяльності, в тому числі ті, що не дають права на застосування спрощеної системи оподаткування, то фізична особа - підприємець — платник єдиного податку в заяві про застосування спрощеної системи оподаткування зазначає перелік видів діяльності, віднесених до відповідного коду, крім видів господарської діяльності, на які встановлено заборону.
   
   
Включення пально-мастильних матеріалів до складу витрат

   
   6. Чи включаються до складу витрат фізичної особи — підприємця, яка застосовує загальну систему оподаткування, витрати на придбання пально-мастильних матеріалів, і якщо так, то на підставі яких документів?
   
   Згідно з п. 177.2 ст. 177 Податкового кодексу об’єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) і документально підтверд­женими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи — підприємця.
   
   До переліку витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів, належать документально підтверджені витрати, що включаються до операційної діяльності згідно з розділом III зазначеного Кодексу.
   
   Відповідно до п. 138.1 ст. 138 Податкового кодексу витрати, що враховуються при обчисленні об’єкта оподаткування, складаються з витрат операційної діяльності, які визначаються згідно з пунктами 138.4, 138.6 — 138.9, підпунктами 138.10.2 — 138.10.4 п. 138.10, п. 138.11 зазначеної статті.
   
   Відповідно до пп. 5 п. 6 Порядку, затвердженого наказом Міндоходів України від 16.09.2013 р. № 481 (далі — наказ № 481), документами, які безпосередньо пов’язані з отриманим доходом, можуть бути, зокрема, акт виконаних робіт (наданих послуг) та інші документи, що засвідчують факт оплати товарів, робіт, послуг.
   
   Наказом Мінінфраструктури України від 05.12.2013 р. № 983 затверджено зміни до Правил перевезень вантажним автомобільним транспортом в Україні та нову форму товарно-транспортної накладної (№ 1-ТН).
   
   Враховуючи те, що спільний наказ Мінтрансу України та Мінстату України від 29.12.95 р. № 488/346 та наказ Держкомстату України від 17.02.98 р. № 74, якими було затверджено подорожні листи, втратили чинність, суб’єкти господарювання, які використовують автотранспортні засоби у своїй підприємницької діяльності, мають право не виписувати водіям подорожні листи.
   
   Отже, фізична особа — підприємець має право включити до складу валових витрат вартість використаних пально-мастильних матеріалів, безпосередньо пов’язаних з отриманим доходом від здійснення пасажирських або вантажних перевезень, які документально підтверджено первинними документами, зокрема, угодою, актом виконаних робіт (наданих послуг), товарно-транспортною накладною, розрахунковими документами.
   
   Водночас у зв’язку з тим, що фізичні особи - підприємці не ведуть бухгалтерського обліку відповідно до Закону України від 16.07.99 р. № 996-ХІV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», рекомендовано для зручності ведення обліку витрат підприємців на підтвердження факту використання пально-мастильних матеріалів здійснювати їх облік на підставі подорожніх листів.
   
   
Віднесення витрат попереднього року до витрат звітного року

   
   7. Чи може фізична особа - підприємець, яка застосовує загальну систему оподаткування, віднести до витрат звітного року витрати попереднього року, якщо залишок товарних запасів на початок та кінець попереднього року не відображався у Книзі обліку доходів і витрат?
   
   Відповідно до п. 177.10 ст. 177 Податкового кодексу фізичні особи — підприємці зобов’язані вести Книгу обліку доходів і витрат, у якій щоденно на підставі первинних документів здійснюються записи про операції, що відбулися у звітному (податковому) періоді.
   
   Наказом ДПА України від 24.12.2010 р. № 1025, який діяв до 18.10.2013 р., було затверджено форму Книги обліку доходів і витрат, в якій фізичні особи — підприємці вели залишок товарних запасів, а саме: заповнювали графу 2 «Залишок товарних запасів, матеріалів, сировини на початок звітного періоду» та графу 11 «Залишок товарних запасів, матеріалів, сировини на кінець звітного періоду».
   
   Водночас формою Книги обліку доходів і витрат та Порядком її ведення, які затверджено наказом № 481, що набрав чинності з 18.10.2013 р., не передбачено ведення залишку товарних запасів фізичними особами — підприємцями. Відповідно до п. 5 зазначеного Порядку записи у Книзі виконуються за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід.
   
   У графі 6 «Сума витрат, пов’язаних з придбанням товарів (робіт, послуг)» Книги відображається сума витрат, які документально підтверджені та безпосередньо пов’язані з отриманням доходу за підсумками дня.
   
   До переліку витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів, належать документально підтверджені витрати, що включаються до витрат операційної діяльності згідно з розділом III Податкового кодексу.
   
   Таким чином, фізична особа - підприємець, яка застосовує загальну систему оподаткування, має право віднести до витрат звітного року документально підтверджені та безпосередньо пов’язані з придбанням товарів (робіт, послуг) витрати, понесені в попередньому році, але пов’язані з отриманням доходу звітного року.
   
   
Визначення сум авансових платежів

   
   8. Яка сума авансових платежів з податку на доходи фізичних осіб враховується при остаточному розрахунку податку за звітний податковий рік у рядку 6 додатка 5 до Податкової декларації про майновий стан і доходи?

   
   Відповідно до п. 177.5.3 п. 177.5 ст. 177 Податкового кодексу остаточний розрахунок податку на доходи фізичних осіб за звітний податковий рік здійснюється платником самостійно згідно з даними, зазначеними у річній податковій декларації про майновий стан і доходи (далі — Податкова декларація), з урахуванням сплаченого ним протягом року податку та збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності на підставі документального підтвердження факту їх сплати.
   
   Підпунктом 1 п. З Інструкції щодо заповнення Податкової декларації, затвердженої наказом Міндоходів України від 11.12.2013 р. № 793, визначено, що у розділі III цієї декларації «Доходи, отримані фізичною особою - підприємцем від провадження господарської діяльності» відображається остаточний розрахунок податку на доходи фізичних осіб - підприємців, отримані від провадження господарської діяльності (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування), розмір якого визначається згідно зі ст. 177 Податкового кодексу.
   
   У разі отримання таких доходів разом з Податковою декларацією заповнюється та подається додаток 5 «Розрахунок податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб, отриманих фізичною особою - підприємцем від провадження господарської діяльності». Порядок заповнення додатків до декларації визначено розділом IV вищезазначеної Інструкції. Так, у рядку 06 додатка 5 вказується сума авансових платежів з податку, сплачених платником податку протягом звітного податкового періоду у строки, визначені пп. 177.5.1 п. 177.5 ст. 177 Податкового кодексу.
   
   Отже, у рядку 06 додатка 5 до Податкової декларації зазначається розмір квартальних авансових платежів з податку на доходи фізичних осіб, фактично сплачених до бюджету протягом звітного податкового року відповідно до документів про сплату.
   
   
Віднесення до складу витрат єдиного внеску

   
   9. Чи може фізична особа - підприємець, яка застосовує загальну систему оподаткування, віднести до складу витрат єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, нарахований на дохід найманих працівників за минулі періоди, а сплачений у звітному?
   
   Відповідно до п. 177.4 ст. 177 Податкового кодексу до переліку витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів, належать документально підтверджені витрати, що включаються до витрат операційної діяльності згідно з розділом III цього Кодексу.
   
   Підпунктом «в» пп. 138.10.4 п. 138.10 ст. 138 Податкового кодексу до складу інших операційних витрат включаються витрати операційної діяльності, пов’язані з господарською діяльністю платника податків, у тому числі суми сплаченого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
   
   Крім того, ст. 143 цього Кодексу передбачено, що до складу витрат платника податку відносяться суми єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірах і порядку, встановлених Законом України від 08.07.2010 р. № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».
   
   Витрати, які враховуються для визначення об’єкта оподаткування, визначаються на підставі первинних документів, що підтверджують здійснення платником податку витрат, обов’язковість ведення і зберігання яких передбачено правилами ведення бухгалтерського обліку, та інших документів, встановлених розділом II Податкового кодексу (п. 138.2 ст. 138 цього Кодексу).
   
   Таким чином, фізичні особи - підприємці, які застосовують загальну систему оподаткування, мають право віднести до складу витрат єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, нарахований на дохід найманих працівників за фактом його сплати, незалежно від того, за який період його нараховано.
   
   
Подання заяви на реєстрацію електронної книги

   
   10. Яким чином фізична особа - підприємець, яка застосовує загальну систему оподаткування, подає заяву на реєстрацію Книги обліку доходів і витрат в електронному вигляді?
   
   Міндоходів України впроваджено електронний сервіс «Електронний кабінет платника податків», у підсистемі якого передбачено режим «Ведення Книги обліку доходів і витрат в електронному вигляді та формування податкової декларації» для фізичних осіб - підприємців, які здійснюють діяльність на загальній системі оподаткування.
   
   З 01.01.2014 р. фізичні особи - підприємці у разі обрання за власним бажанням ведення Книги обліку доходів і витрат в електронній формі зобов’язані відповідно до п. 4 Порядку, затвердженого наказом № 481, укласти договір з територіальним органом Міндоходів за місцем обліку на отримання посиленого сертифіката відкритих ключів.
   
   За допомогою електронного ключа у сервісі «Електронний кабінет платника податків» у режимі «Ведення Книги обліку доходів і витрат в електронному вигляді та формування податкової декларації» необхідно сформувати заяву на реєстрацію Книги й надіслати її до контролюючого органу за місцем податкового обліку засобами електронного зв’язку.
   
   В електронній формі заяви про реєстрацію Книги зазначається така інформація: найменування органу Міндоходів; реєстраційний номер, прізвище, ім’я, по батькові фізичної особи - підприємця; дані документа, що підтверджують державну реєстрацію; податкова адреса фізичної особи - підприємця; номер та дата реєстрації попередньої Книги; підпис фізичної особи - підприємця та дата заповнення заяви про реєстрацію Книги.
   
   Територіальний орган Міндоходів за місцем податкового обліку фізичної особи - підприємця реєструє заяву на реєстрацію Книги у реєстрі поданих заяв і протягом трьох робочих днів формує та надсилає повідомлення про реєстрацію Книги із зазначенням її реєстраційного номера та дати реєстрації.
   
   
Заповнення Книги обліку доходів і витрат

   
   11. Яким чином заповнюються графи 1, 2 та 5 Книги обліку доходів і витрат підприємця, який застосовує загальну систему оподаткування?
   
   Відповідно до п. 177.10 ст. 177 Податкового кодексу фізичні особи — підприємці зобов’язані вести Книгу обліку доходів і витрат та мати підтвердні документи щодо походження товару.
   
   Порядком, затвердженим наказом № 481, передбачено, що Книгу фізична особа — підприємець заповнює самостійно за підсумком робочого дня, протягом якого отримано дохід, на підставі первинних документів здійснює записи про отримані доходи та витрати, які документально підтверд­жено.
   
   Отже, у разі отримання фізичною особою — підприємцем доходу від господарської діяльності за підсумками дня такий підприємець при заповненні Книги дотримується такого порядку:
   
   у графі 1 зазначає дату отриманого доходу;
   
   у графі 2 відображає суму доходу, отриманого від здійснення господарської діяльності за підсумком робочого дня, зокрема кошти, що надійшли на поточний рахунок, касу платника податків та/або отримано готівкою, суму заборгованості, за якою минув строк позовної давності, вартість безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг). При цьому за цією графою підприємець самостійно зазначає сумарний підсумок доходів, отриманих за місяць, квартал, рік;
   
   у графі 5 зазначає реквізити документа, що підтверджує понесені витрати, безпосередньо пов’язані з отриманим доходом.
   
   Документами, які підтверджують витрати, можуть бути, зокрема, платіжне доручення, прибутковий касовий ордер, квитанція, фіскальний чек, акт закупки (виконаних робіт, наданих послуг) та інші первинні документи, що засвічують факт оплати товарів, робіт, послуг.
   
   
Відображення доходів у декларації

   
   12. Фізична особа здійснює незалежну професійну діяльність арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) й одночасно є фізичною особою - підприємцем, яка застосовує спрощену систему оподаткування. В яких деклараціях відображаються доходи від підприємницької та незалежної професійної діяльностей, а також інші доходи?
   
   У разі якщо фізична особа провадить незалежну діяльність арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) (далі — арбітражний керуючий) й одночасно здійснює підприємницьку діяльність, застосовуючи спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, така особа веде дві книги обліку доходів та витрат.
   
   Одну Книгу обліку доходів і витрат, затверджену наказом № 481, — для відображення доходів, отриманих від незалежної діяльності арбітражного керуючого; другу, затверджену наказом Мінфіну України від 15.12.2011 р. № 1637, — залежно від обраної групи платника єдиного податку.
   
   Подання податкової звітності такою особою має певні особливості.
   
   За результатами звітного року зазначена особа подає дві декларації.
   
   Одну Податкову декларацію — у строки, передбачені для фізичних осіб - підприємців (протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року). Поряд з доходами від незалежної та підприємницької діяльності в цій декларації відображаються інші доходи із джерел їх походження з України та іноземні доходи.
   
   Другу — Податкову декларацію платника єдиного податку — фізичної особи - підприємця, затверджену наказом Мінфіну України від 07.11.2012 р. № 1159, в якій відображаються доходи, отримані від здійснення підприємницької діяльності на спрощеній системі оподаткування. Відповідно до ст. 296 Податкового кодексу зазначена декларація подається:
   
   для платників єдиного податку першої та другої груп — у строки, встановлені для річного податкового періоду, тобто протягом 60 календарних днів, що настають за останнім днем звітного (податкового) року;
   
   для платників єдиного податку третьої та п’ятої груп — у строки, встановлені для квартального податкового періоду, тобто протягом 40 календарних днів, що настають за останнім днем звітного (податкового) року.
Рубрика:

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • шура
16.09.14 07:33

УГУ...... снова одно и то же. пока не будет ответственности служ лиц - всё и дальше будет продолжаться - толковаться в сторону налоговой----"на підставі первинних документів здійснює записи про отримані доходи та """"витрати"""", які документально підтверд­жено."--БРЕД

Ответить
  • МИР
16.09.14 10:14

А разве предприниматель записывает вытраты в книге , что -то непонятно???7

Ответить
  • К
16.09.14 11:47

Якщо підприємець платник ПДВ, то витрати записуються в книгу.

Ответить
  • шура
16.09.14 12:23

там не написали ПДВ-шник или нет, а написано как бы для всех..........................!!??!!

Ответить
  • Оксана
16.09.14 15:00

Витрати записуються в книгу, коли отриман дохід, а коли доходу нема, то і витрат нема, тобто в книгу не записують.

Ответить
Комментирование новости отключено
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям