Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


14.09.14
1030 0 Печатать

Отображение страхового возмещения, полученного за повреждение основного средства, в том числе основного средства, подлежащего ликвидации

   ДПІ у Печерському районі ГУ Міндоходів у м. Києві повідомляє, що відповідно до пп. 140.1.6 п. 140.1 ст. 140 Податкового кодексу України якщо умови страхування передбачають виплату страхового відшкодування на користь платника податку - страхувальника, то застраховані збитки, яких зазнав такий платник податку у зв’язку з веденням господарської діяльності, включаються до його витрат за податковий період, в якому він зазнав збитків, а будь-які суми страхового відшкодування зазначених збитків включаються до доходів такого платника податку за податковий період їх отримання.
   
   Згідно зі ст. 9 Закону України від 7 березня 1996 року №85/96-ВР «Про страхування» страхове відшкодування - страхова виплата, яка здійснюється страховиком у межах страхової суми за договорами майнового страхування і страхування відповідальності при настанні страхового випадку.
   
   Страхове відшкодування не може перевищувати розміру прямого збитку, якого зазнав страхувальник. Непрямі збитки вважаються застрахованими, якщо це передбачено договором страхування. У разі коли страхова сума становить певну частку вартості застрахованого предмета договору страхування, страхове відшкодування виплачується у такій же частці від визначених по страховій події збитків, якщо інше не передбачено умовами страхування.
   
   Франшиза - частина збитків, що не відшкодовується страховиком згідно з договором страхування. Страхове відшкодування не може перевищувати розміру прямого збитку, якого зазнав страхувальник.
   
   Щодо суми застрахованих збитків, то чинним законодавством такий термін не визначено.
   
   Таким чином, сума застрахованих збитків дорівнює сумі страхового відшкодування, наведеній у розрахунку до страхового акта, що визначається як різниця між сумою матеріального збитку i франшизою.
   
   З урахуванням викладеного, у випадку отримання платником податку – страхувальником страхового відшкодування за пошкодження основного засобу, суми страхового відшкодування включаються до складу доходів такого платника податку за податковий період їх отримання, а сума застрахованих збитків, що дорівнює сумі страхового відшкодування, наведеного у розрахунку до страхового акта, - до складу витрат.
   
   При цьому, якщо платник податку здійснює відновлення пошкодженого основного засобу, то витрати, пов’язані з ремонтом такого основного засобу, відображаються у податковому обліку відповідно до норм пп.144.1 ст.144 Податкового кодексу України, п. 146.12 ст. 146 Податкового кодексу України.
   
   Водночас якщо з незалежних від платника податку обставин основні засоби (їх частина) зруйновані, викрадені чи підлягають ліквідації, або платник податку змушений відмовитися від використання таких основних засобів внаслідок загрози чи неминучості їх заміни, руйнування або ліквідації, платник податку у звітному періоді, в якому виникають такі обставини, збільшує витрати на суму вартості, яка амортизується, за вирахуванням сум накопиченої амортизації окремого об’єкта основних засобів (п. 146.16 ст. 146 Податкового кодексу України).
Рубрика:

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
Комментирование новости отключено
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям