Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


17.09.14
1050 1 Печатать

Срок хранения наличности на выплату арендной платы за паи (земельные участки)

   Протягом якого терміну можна зберігати готівкові кошти, одержані сільгосппідприємством з банку на виплату орендної плати за паї (земельні ділянки)? Який символ треба вказувати на зворотному боці грошового чеку (цілі витрат) при отриманні готівки з банку на виплату орендної плати за паї?
   
   Згідно з п. 2.10 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 15.12.2004 р. № 637 (далі – Положення № 637), підприємства мають право зберігати у своїй касі готівку, одержану в банку для виплат, що належать до фонду оплати праці, а також пенсій, стипендій, дивідендів (доходу), понад установлений ліміт каси протягом трьох робочих днів, включаючи день одержання готівки в банку.
   
   Термін «виплати, пов'язані з оплатою праці» визначений п. 1.2 Положення № 637 – це виплати, що віднесені до фонду оплати праці, а також до інших виплат, що не належать до цього фонду згідно з Інструкцією зі статистики заробітної плати, затвердженою наказом Держкомстату від 13.01.2004 р. № 5 (далі – Інструкція № 5).
   
   Відповідно до п. 3.35 Інструкції № 5 до інших виплат, що не належать до фонду оплати праці, включаються в тому числі доходи за акціями та інші доходи від участі працівників у власності підприємства (дивіденди, відсотки, виплати за паями), а також доходи від здавання в оренду землі.
   
   Таким чином, оскільки виплата готівкою таких доходів фізичним особам, як доходи від здавання в оренду землі, входить до переліку виплат згідно з Інструкцією № 5, така операція цілком відповідає визначенню терміна «виплати, пов'язані з оплатою праці», тому такі кошти, отримані в банку, підприємства мають право зберігати у своїй касі протягом трьох робочих днів, включаючи день одержання готівки в банку.
   
   Що стосується символів у чеках, то з дати набрання чинності Положенням № 637 (втратила чинність постанова НБУ від 19.02.2001 р. № 69, де у додатку 1 були наведені структура та зміст символів звіту про касові обороти банку) для клієнтів банків не є обов'язковим при заповненні чеків у графі «Цілі витрат» визначати будь-які числові символи. Така символіка на сьогодні необхідна для обліку банківських касових операцій і використовується у банківській звітності (постанова НБУ від 19.03.2003 р. № 124).
   
   Символ видатків 40 застосовується до операцій з видачі готівки на виплати, пов'язані з оплатою праці, при цьому слід зауважити, що у всіх вищезгаданих документах НБУ термін «виплати, пов'язані з оплатою праці» визначений однаково.
   
   Ольга Буркун,
   Аудитор АФ «Курсор-Аудит»

   
Рубрика:

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • ***
18.09.14 08:24

Статья - полный бред!!! Чего стоят только два этих противоречивых абзаца... "Відповідно до п. 3.35 Інструкції № 5 до інших виплат, що не належать до фонду оплати праці, включаються в тому числі доходи за акціями та інші доходи від участі працівників у власності підприємства (дивіденди, відсотки, виплати за паями), а також доходи від здавання в оренду землі. Таким чином, оскільки виплата готівкою таких доходів фізичним особам, як доходи від здавання в оренду землі, входить до переліку виплат згідно з Інструкцією № 5, така операція цілком відповідає визначенню терміна «виплати, пов'язані з оплатою праці», тому такі кошти, отримані в банку, підприємства мають право зберігати у своїй касі протягом трьох робочих днів, включаючи день одержання готівки в банку."

Ответить
Комментирование новости отключено
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям