Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


17.09.14
1860 12 Печатать

Декларирование валютных ценностей: порядок представления справки

   Головне управління Міндоходів у м. Києві нагадує, що Указом Президента України "Про невідкладні заходи щодо повернення в Україну валютних цінностей, що незаконно знаходяться за її межами" від 18.06.1994 № 319/94 встановлено обов’язковість щоквартального декларування суб’єктами підприємницької діяльності, незалежно від форм власності, наявності належних їм валютних цінностей, які знаходяться за межами України.
   
   Порядок подання суб’єктами підприємницької діяльності Декларації про валютні цінності, доходи та майно, що належать резиденту України і знаходяться за її межами, та отримання ними довідки про проведення декларування за встановленою формою передбачено спільним листом Національного банку України та ДПА України від 17.04.2003 № 28-311/1929-2823, № 3368/5/23-5316.
   
   Декларація подається до контролюючого органу за місцезнаходженням суб’єкта підприємницької діяльності у двох примірниках. Один примірник залишається в контролюючому органі для обліку та контролю, а на другому - ставиться штамп контролюючого органу і підпис відповідальної особи, до якої подано Декларацію.
   
   Суб’єкт підприємницької діяльності подає Декларацію зі штампом контролюючого органу та підписом відповідальної особи до територіального управління Національного банку України за своїм місцезнаходженням. Після отримання Декларації територіальне управління Національного банку України видає довідку про проведення декларування, яка засвідчується підписом начальника (заступника начальника) територіального управління Національного банку України та відбитком печатки відповідного територіального управління.
   
   Зазначену довідку суб’єкт підприємницької діяльності подає контролюючому органу, до якого попередньо була подана Декларація, для засвідчення підписом начальника відповідного контролюючого органу або його заступника та відбитком печатки.
   
   Засвідчена та скріплена печатками територіального управління Національного банку України і контролюючого органу довідка є підставою для прийняття до митного оформлення експортно-імпортних вантажів, проведення суб’єктами підприємницької діяльності розрахунків за зовнішньоекономічними договорами через уповноважені банки України, а також здійснення інших видів зовнішньоекономічної діяльності.
   
   Враховуючи те, що відповідно до Указу декларуванню підлягає лише наявність у резидентів валютних цінностей та майна, які перебувають за межами України, Декларації подають лише ті суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності, які мають валютні цінності та майно за межами України.
   
   Термін реєстрації довідки про проведення декларування валютних цінностей, доходів та майна, що належать резиденту України і знаходяться за її межами, встановлені у листі ДПС України від 25.01.2012 № 2351/7/22-3317, а саме протягом 5 робочих днів.
Рубрика:

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • 123
18.09.14 08:09

Повертаемось до минулого???

Ответить
  • Марууууся
18.09.14 08:21

Шо опять!!!Ё??????

Ответить
  • 007
18.09.14 08:34

НОВОЕ - ЭТО ХОРОШО ЗАБЫТОЕ СТАРОЕ !!!

Ответить
  • ГЕРОЯМ СЛАВА
18.09.14 08:42

Да ця довідка робиться за 2 хвилини, а без неї товар не розмитнять. Товар на кордоні, довідка в податковій, КОРУПЦІЯ В УКРАЇНІ.

Ответить
  • Helen_Marlen
18.09.14 09:23

Вы статью читали? Где тут минулое? Хорошо забытое старое?

Ответить
  • Маша
18.09.14 09:28

цю довідку взагалі треба зробити електронною: валюдну декларацію відправляємо у НБУ і ДПІ, паралельно разом з валюткою у НБУ відправляємо довідка, НБУ візує і пересилає у ДПІ, ДПІ візує і відправляє на митницю. По великому рахунку і 5 днів не треба, а то й 10,чи 15....

Ответить
  • Наталья
18.09.14 09:46

Ничего не поняла, ее же отменили...

Ответить
  • Светлана
18.09.14 09:47

Ну почему возврат к прошлому ? Так было уже давно, читайте внимательно -это справка что декларирование ПРОВЕДЕНО, и она оформляется только если сдается Декларация о вал. ценностях. Такой порядок уже много лет, ДПи просто в письме описало его. Только они упустили важный момент, если сдаешь декларацию по электронке ( а в НБУ нужна с мокрым штампом ,№ регистрации и датой), то распечатываешь декларацию+сопроводительный лист сдаешь в канцелярию и ждешь 5 рабочих дней пока они поставят штамп о принятии на бумажном носителе. А потом уже в НБу едешь. Поэтому лучше не затягивать до последнего отправку по электронке в ДПИ.

Ответить
  • Светлана для Натальи
18.09.14 09:49

Читайте внимательно : Враховуючи те, що відповідно до Указу декларуванню підлягає лише наявність у резидентів валютних цінностей та майна, які перебувають за межами України, Декларації подають лише ті суб'єкти зовнішньоекономічної діяльності, які мають валютні цінності та майно за межами України" Это отменили справку что декларирование НЕ ПРОВОДИЛОСЬ , т.е. когда нет вал ценоностей с просрочкой и т.д за рубежом.

Ответить
  • oper
18.09.14 09:54

Останнім часом ні митниця ні валютний відділ банку цю довідку не вимагають, але за наявності незакритих передоплат у валюті на всяк випадок робимо.Згідна з Машою - навіщо стільки біганини за незрозуміло кому потрібним папірцем, якщо є електронка? До речі, хто подає валютну Декларацію, може підскажете - за яким курсом валюти показувати вартість імпорту / експорту і перерахованих коштів : станом на 01.01, 01.04, 01.07, 01.10 чи на дату проведення кожної операції? І знову ж таки - два курси в день - який з них і коли застосовувати?

Ответить
  • Марууууся
18.09.14 11:17

А мне, что бы эту справку получить надо заполнить форму м сдать в ГНИ (а там все поставщики и покупатели рассписаны вплоть до анализов и договор и сумма платежа и перевод в гривны по курсу НБУ и курсу покупки, и остатки и дата истечения 90 и т.д. и т.п.). При наличии ...надцати контрагентов и тучей контрактов, а так же кучей проплат - я эту справку делала целый день, а то и два. А без этой формы налоговая не отдавала справку. И вот теперь снова здорово. Я в шоке....

Ответить
  • Натали
19.09.14 08:36

Совершенно верно. Отменили справку, что декларирование не проводилось. А по поводу в эл.виде, где-то года полтора назад взяла и отправила декларацию в ДПИ в эл.виде, у меня пришла квитанция что все принято и пошла здавать по накатаной (в НБУ, а потом опять в ДПИ). Вот когда дошли в ДПИ скандал был неимоверный, начали кричать что мы самые умные, эту декларацию сдают руками (хотя у меня она почти пустая была, из года в год переходит одна и таже цифра). Оказывается за подпись и штамп ДПИ надо оплатить подписку на 480 или 500 грн.))), мы то обрадовались что будем здавать в эл.виде и ничего подписывать не надо... а не тут то было! Так что сдаю опять руками и каждый раз делаю вид, что подпишусь на их вестники))

Ответить
Комментирование новости отключено
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям