Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


01.10.14
4011 85 Печатать

Не могут применять упрощенную систему налогообложения юридические лица, осуществляющие лизинговые (арендные) операции

   ДПІ у Печерському районі ГУ Міндоходів у м. Києві повідомляє, що згідно з пп.14.1.97 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України лізингова (орендна) операція - господарська операція (крім операцій з фрахтування (чартеру) морських суден та інших транспортних засобів) фізичної чи юридичної особи (орендодавця), що передбачає надання основних фондів у користування іншим фізичним чи юридичним особам (орендарям) за плату та на визначений строк.
   
   Лізингові (орендні) операції здійснюються у вигляді оперативного лізингу (оренди), фінансового лізингу (оренди), зворотного лізингу (оренди), оренди житла з викупом, оренди земельних ділянок та оренди будівель, у тому числі житлових приміщень.
   
   Відповідно до під сектору 123 Класифікації інституційних секторів економіки України, затвердженої наказом Державного комітету статистики України від 18.04.2005 року № 96 до інших фінансових посередників віднесено лізингову компанію.
   
   Лізингова компанія - юридична особа, яка передає право володіння і користування неспоживною річчю (предметом лізингу), визначеною індивідуальними ознаками та віднесеною згідно з законодавством до основних фондів, фізичній або юридичній особі (лізингоодержувачу) відповідно до договору лізингу.
   
   Статтею 806 Цивільного кодексу України встановлено, що за договором лізингу одна сторона (лізингодавець) передає або зобов’язується передати другій стороні (лізингоодержувачеві) у користування майно, що належить лізингодавцю на праві власності і було набуте ним без попередньої домовленості із лізингоодержувачем (прямий лізинг), або майно, спеціально придбане лізингодавцем у продавця (постачальника) відповідно до встановлених лізингоодержувачем специфікацій та умов (непрямий лізинг), на певний строк і за встановлену плату (лізингові платежі).
   
   Предметом договору лізингу може бути неспоживна річ, визначена індивідуальними ознаками, віднесена відповідно до законодавства до основних фондів.
   
   Підпунктом 291.5.4 п. 291.5 ст. 291 Податкового кодексу України визначено, що не можуть бути платниками єдиного податку страхові (перестрахові) брокери, банки, кредитні спілки, ломбарди, лізингові компанії, довірчі товариства, страхові компанії, установи накопичувального пенсійного забезпечення, інвестиційні фонди і компанії, інші фінансові установи, визначені законом; реєстратори цінних паперів.
   
   Враховуючи вищевикладене, юридичні особи, які здійснюють лізингові (орендні) операції не можуть застосувати спрощену систему оподаткування.
Рубрика:

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Неопределенность
02.10.14 07:16

ЧТО ЗА ВЫВОД ??? последнее предложение - " в мусорный бак" и желательно вместе со "спецами", которые его сделали

Ответить
  • простак
02.10.14 07:20

Если фирма не работает , а здание сдает в аренду , может быть не едином юр.лицо?

Ответить
  • /
02.10.14 07:21

бред

Ответить
  • население
02.10.14 07:23

Так больше потеряют налогов в бюджет.

Ответить
  • Марина
02.10.14 07:23

Из письма следует , что предприятие-плательщик единого налога, не имет права сдавать имущество в аренду?

Ответить
  • население
02.10.14 07:24

Вообще , что такое лизинговая компания?

Ответить
  • бурундук
02.10.14 07:37

Лізингові (орендні) операції здійснюються у вигляді оперативного лізингу (оренди), фінансового лізингу (оренди), зворотного лізингу (оренди), оренди житла з викупом, оренди земельних ділянок та оренди будівель, у тому числі житлових приміщень. А НЕ жилих???относится?

Ответить
  • 1
02.10.14 07:49

Читайте внимательно кто не может быть на ЕН Підпунктом 291.5.4 п. 291.5 ст. 291 Податкового кодексу України визначено, що не можуть бути платниками єдиного податку страхові (перестрахові) брокери, банки, кредитні спілки, ломбарди, лізингові компанії, довірчі товариства, страхові компанії, установи накопичувального пенсійного забезпечення, інвестиційні фонди і компанії, інші фінансові установи, визначені законом; реєстратори цінних паперів.

Ответить
  • бурундук
02.10.14 07:54

точно......дочитать было слабо...:) спасибо

Ответить
  • olga
02.10.14 08:02

так все же-если юр.лицо сдает в аренду помещение-можно быть на едином налоге?

Ответить
  • Татьяна
02.10.14 08:03

" Лізингова компанія - юридична особа, яка передає право володіння і користування неспоживною річчю (предметом лізингу), визначеною індивідуальними ознаками та віднесеною згідно з законодавством до основних фондів, фізичній або юридичній особі (лізингоодержувачу) відповідно до договору лізингу."-те лизинговая компания покупает имущество, чтобы НОВЫМ передать его лизингополучателю.... если мы сдаем собственный склад в аренду-какая мы лизинговая компания....

Ответить
  • Татьяна
02.10.14 08:16

108.4 Чи включається до доходу ЮО - платника ЄП відшкодована орендарем сума комунальних платежів, яка згідно договору не включається до орендної плати? Відповідь Cума комунальних платежів, яка згідно договору оренди відшкодовується орендарем окремо від орендної плати, включається до доходу юридичної особи - платника єдиного податку (орендодавця). по этому ответу вроде можно сдавать в аренду...

Ответить
  • Татьяна_Киев
02.10.14 08:22

Гениально !!! "Свежие" взляды на вроде бы устоявшуюся хоз. деятельность в свете рекомендаций МВФ об ограничении упрощенки -просто впечатляют !

Ответить
  • olga
02.10.14 08:34

В Гражданском кодексе ст.806 "Договор лизинга" входит отдельно в главу 58ГКУ "Наем(аренда)",а ст.759"Договор найма"-отдельно.

Ответить
  • Наталья
02.10.14 08:40

О существовании Хозяйственного кодекса Украины автор данной писююльки видимо даже не подозревает.

Ответить
  • Татьяна
02.10.14 08:47

Наталье он ведь ссылается на 806 статью....

Ответить
  • Марина
02.10.14 08:58

А как быть с этим: Основным же отличием лизинга от аренды с правом выкупа является тот факт, что в финансовую аренду передается не имущество, которым арендодатель уже пользовался, а новое имущество, специально приобретенное арендодателем именно для целей лизинга. Причем для лизинга приобретается именно то имущество, которое укажет арендатор. Поэтому для финансовой аренды характерны длительные сроки, зачастую они приближаются к срокам службы имущества, передаваемого в лизинг. Вторым отличием лизинга от аренды с правом выкупа является тот факт, что в нем участвуют не два, а три лица: продавец имущества, арендодатель и арендатор. Между собой они связаны, как правило, двумя договорами. Так, с продавцом выбранного арендатором имущества арендодатель заключает договор купли-продажи, а с арендатором – договор финансовой аренды. При этом эти договоры взаимосвязаны. Обычно именно арендатор, а не арендодатель, выбирает продавца и согласовывает все условия договора купли-продажи. То есть фактически договаривается о предмете договора купли-продажи, его цене, сроках и месте поставки не формальный покупатель, а арендатор. Но при этом арендатор не вступает в договорные отношения с продавцом имущества.

Ответить
  • Марина
02.10.14 09:03

и еще: Несмотря на определенную схожесть лизинга и аренды, существует ряд признаков, присущих тому или другому инструменту. Именно учет этих немаловажных факторов может стать решающим при выборе между ними. Во-первых, при лизинговой схеме, в отличие от аренды, предмет лизинга выбирается лизингополучателем. Более того, приобретается новое, ранее не находившееся в эксплуатации имущество. Нужно ждать дальнейших разъяснений фискалов.

Ответить
  • население
02.10.14 09:48

Как хотят так и трактуют законы, видно денег в Киевском бюджете нет так уже скоро последнюю рубаху снимут.

Ответить
  • Лана
02.10.14 09:57

Ну и как налоговая выдавала свидетельство плательщика единого налога под КВЕД 2010 Клас 68.20 Надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна в Україні Клас 68.20 включає: надання в оренду та управління власним або орендованим нерухомим майном: багатоквартирними будівлями та житлом нежитловими будівлями, у т.ч. виставковими залами, складськими приміщеннями земельними ділянками надання будівель, упоряджених або неупоряджених квартир чи апартаментів для довготермінового використання зазвичай на умовах щомісячної або річної оплати

Ответить
  • Melanna
02.10.14 09:58

Стаття 292. Лізинг у сфері господарювання 1. Лізинг - це господарська діяльність, спрямована на інвестування власних чи залучених фінансових коштів, яка полягає в наданні за договором лізингу однією стороною (лізингодавцем) у виключне користування другій стороні (лізингоодержувачу) на визначений строк майна, ЩО НАЛЕЖИТЬ лізингодавцю або набувається ним у власність (господарське відання) за дорученням чи погодженням лізингоодержувача у відповідного постачальника (продавця) майна, за умови сплати лізингоодержувачем періодичних лізингових платежів. Стаття 292. Лізинг у сфері господарювання (Кодекс господарський, ВР України, від 16.01.2003, № 436-IV "Господарський кодекс України")

Ответить
  • Melanna
02.10.14 10:00

Предыдущий пост касается следующего: я звонила в налоговую по поводу суборенды. Ответ - только на общей системе. На упрощенке нельзя-БРЕД,,,

Ответить
  • Татьяна
02.10.14 10:02

это Вы сегодня звонили?

Ответить
  • Melanna
02.10.14 10:05

Стаття 292. Лізинг у сфері господарювання 1. Лізинг - це господарська діяльність, спрямована на інвестування власних чи залучених фінансових коштів, яка полягає в наданні за договором лізингу однією стороною (лізингодавцем) у виключне користування другій стороні (лізингоодержувачу) на визначений строк майна, ЩО НАЛЕЖИТЬ лізингодавцю або набувається ним у власність (господарське відання) за дорученням чи погодженням лізингоодержувача у відповідного постачальника (продавця) майна, за умови сплати лізингоодержувачем періодичних лізингових платежів. Стаття 292. Лізинг у сфері господарювання (Кодекс господарський, ВР України, від 16.01.2003, № 436-IV "Господарський кодекс України")

Ответить
  • Melanna
02.10.14 10:06

Татьяне - да, сегодня. Извините за дубль поста.

Ответить
  • Татьяна
02.10.14 10:32

офигеть. они работают... я смутно представляю, как переходить на общую систему, во-первых, срок перехода уже просрочен, это за 4 квартал платить по двойной ставке???, во-вторых, на общей системе налог на прибыль будет мама дорогая, тк затрат, кроме амортизации, особо нет, в-третьих, это теперь налог на землю платить....

Ответить
  • Татьяна
02.10.14 10:41

в зире уже есть....Чи можуть бути платниками ЄП ЮО, які здійснюють лізингові (орендні) операції? Відповідь Коротка: Згідно з пп.14.1.97 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі - ПКУ) лізингова (орендна) операція - господарська операція (крім операцій з фрахтування (чартеру) морських суден та інших транспортних засобів) фізичної чи юридичної особи (орендодавця), що передбачає надання основних фондів у користування іншим фізичним чи юридичним особам (орендарям) за плату та на визначений строк. Підпунктом 291.5.4 п. 291.5 ст. 291 ПКУ визначено, що не можуть бути платниками єдиного податку, зокрема, лізингові компанії. Враховуючи вищевикладене, юридичні особи, які здійснюють лізингові (орендні) операції не можуть застосувати спрощену систему оподаткування. Повна: Згідно з пп.14.1.97 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі - ПКУ) лізингова (орендна) операція - господарська операція (крім операцій з фрахтування (чартеру) морських суден та інших транспортних засобів) фізичної чи юридичної особи (орендодавця), що передбачає надання основних фондів у користування іншим фізичним чи юридичним особам (орендарям) за плату та на визначений строк. Лізингові (орендні) операції здійснюються у вигляді оперативного лізингу (оренди), фінансового лізингу (оренди), зворотного лізингу (оренди), оренди житла з викупом, оренди земельних ділянок та оренди будівель, у тому числі житлових приміщень. Відповідно до під сектору 123 Класифікації інституційних секторів економіки України, затвердженої наказом Державного комітету статистики України від 18.04.2005 № 96 із змінами та доповненнями до інших фінансових посередників віднесено лізингову компанію. Лізингова компанія - юридична особа, яка передає право володіння і користування неспоживною річчю (предметом лізингу), визначеною індивідуальними ознаками та віднесеною згідно з законодавством до основних фондів, фізичній або юридичній особі (лізингоодержувачу) відповідно до договору лізингу. Статтею 806 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 № 435-IV зі змінами та доповненнями встановлено, що за договором лізингу одна сторона (лізингодавець) передає або зобов’язується передати другій стороні (лізингоодержувачеві) у користування майно, що належить лізингодавцю на праві власності і було набуте ним без попередньої домовленості із лізингоодержувачем (прямий лізинг), або майно, спеціально придбане лізингодавцем у продавця (постачальника) відповідно до встановлених лізингоодержувачем специфікацій та умов (непрямий лізинг), на певний строк і за встановлену плату (лізингові платежі). Предметом договору лізингу може бути неспоживна річ, визначена індивідуальними ознаками, віднесена відповідно до законодавства до основних фондів. Підпунктом 291.5.4 п. 291.5 ст. 291 ПКУ визначено, що не можуть бути платниками єдиного податку страхові (перестрахові) брокери, банки, кредитні спілки, ломбарди, лізингові компанії, довірчі товариства, страхові компанії, установи накопичувального пенсійного забезпечення, інвестиційні фонди і компанії, інші фінансові установи, визначені законом; реєстратори цінних паперів. Враховуючи вищевикладене, юридичні особи, які здійснюють лізингові (орендні) операції не можуть застосувати спрощену систему оподаткування.

Ответить
  • Татьяна
02.10.14 10:42

и мадам в консультации говорит, что это появилось в мае-июне 2014 года.. красавцы

Ответить
  • бухгалтер
02.10.14 12:11

в мае-июне 2014, а чого не сказати зараз, що у квітні 2011 р.??? "люблю" як вони трактують закони. Видавали ж самі свідоцтва платника ЄП на операції оренди.

Ответить
  • Лана
02.10.14 12:21

Не поняла.. свидетельство плательщика единого налога по КВЕДу 68.20 не действительно???

Ответить
  • Неопределенность
02.10.14 12:59

- "...не можуть бути платниками єдиного податку страхові (перестрахові) брокери, банки, кредитні спілки, ломбарди, лізингові компанії, довірчі товариства, страхові компанії, установи накопичувального пенсійного забезпечення, інвестиційні фонди і компанії, інші фінансові установи, визначені законом; реєстратори цінних паперів..."- ПРАВИЛЬНОЕ ТОЛКОВАНИЕ НКУ таково : лизинговые компании не могут быть единщиками, а не лизинговые компании и ФЛП-ки , которые имеют хозоперации по сдаче в аренду имущества - МОГУТ быть единщиками. ГФС стоит научиться читать и трактовать НКУ и др.ЗАКОНЫ !!!!

Ответить
  • Каролина
02.10.14 13:07

Согласно п. 291.5.4 п. 291.5 ст. 291 Податкового кодексу України визначено, що не можуть бути платниками єдиного податку страхові (перестрахові) брокери, банки, кредитні спілки, ломбарди, лізингові компанії, довірчі товариства, страхові компанії, установи накопичувального пенсійного забезпечення, інвестиційні фонди і компанії, інші фінансові установи, визначені законом Согласно ст. 1 ЗУ «О финансовых услугах….» фінансова установа - юридична особа, яка відповідно до закону надає одну чи декілька фінансових послуг, а також інші послуги (операції), пов'язані з наданням фінансових послуг, у випадках, прямо визначених законом, та внесена до відповідного реєстру в установленому законом порядку. До фінансових установ належать банки, кредитні спілки, ломбарди, лізингові компанії, довірчі товариства, страхові компанії, установи накопичувального пенсійного забезпечення, інвестиційні фонди і компанії та інші юридичні особи, виключним видом діяльності яких є надання фінансових послуг, а у випадках, прямо визначених законом, - інші послуги (операції), пов'язані з наданням фінансових послуг

Ответить
  • Татьяна
02.10.14 13:44

Неопределенность, Каролина, согласна с Вами на 100%, но, боюсь, что доказывать свое мнение мы будем в суде (

Ответить
  • Татьяна
02.10.14 14:14

гы Питання: Чи є платником земельного податку ЮО - платник ЄП, що є власником земельної ділянки, у разі передачі її в оренду? Відповідь: Статтями 269 та 270 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року N 2755-VI, із змінами та доповненнями (далі - ПКУ), визначено, що платниками земельного податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, а об'єктами оподаткування земельним податком є земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні, та земельні частки (паї), які перебувають у власності. Підпунктом 4 пункту 297.1 статті 297 ПКУ визначено, що платники єдиного податку звільняються від обов'язку нарахування, сплати та подання податкової звітності із земельного податку, крім земельного податку за земельні ділянки, що не використовуються ними для провадження господарської діяльності. Господарська діяльність - діяльність особи, що пов'язана з виробництвом (виготовленням) та/або реалізацією товарів, виконанням робіт, наданням послуг, спрямована на отримання доходу і проводиться такою особою самостійно та/або через свої відокремлені підрозділи, а також через будь-яку іншу особу, що діє на користь першої особи, зокрема, за договорами комісії, доручення та агентськими договорами (пп. 14.1.36 п. 14.1 ст. 14 ПКУ) Таким чином, юридична особа - власник земельної ділянки, що є платником єдиного податку, у разі передачі в оренду цієї земельної ділянки іншому суб'єкту господарювання не є платником земельного податку, оскільки земельна ділянка використовується платником єдиного податку в господарській діяльності з метою отримання доходу.

Ответить
  • ну и ну
02.10.14 14:23

Мы сдаем в аренду свое помещение уже более 10 лет, имеем свидетельство плательщика единого налога на вид деятельности 68,20 и находимся в Печерском районе - и что теперь - !!!! - скажите ПИБ инспектора совершившего такое открытие - зайдем на беседу и возможный ликбез!!!!

Ответить
  • LN
02.10.14 15:08

короче , получается, что все организации здающие в оренду ос есть лизинговыми компаниями

Ответить
  • Неопределенность
02.10.14 15:19

Для LN Нет, неправильно - это налоговики не разобрались и морочат голову всей стране бездарными ответами. Именно ЛИЗИНГОВЫЕ компании - не могут, а не лизинговые (термин-определение брать согл.закона) - могут быть единщиками сдавая в аренду !!!

Ответить
  • LN
02.10.14 15:33

Неопределенность,естественно Вы правы, теперь нужно делать подборку документов для определения лизинговой компании коль у налоговиков разыгралась фантазия и ждать судового решения по первой жертве налоговиков.

Ответить
  • Неопределенность
02.10.14 16:33

БРАВО ГФС - МАРАЗМ у них БЫЛ, ЕСТЬ и БУДЕТ !!!!, лица меняются, бред остается все тот же.... КОГДА накажут хоть одного НАЛОГОВИКА за такие ответы, письма, мнения и т.п. ...? Не умеют читать НКУ - пусть вообще молчат на всех уровнях - и ТОЛЬКО ОНК издают официальные.

Ответить
  • Sancho Panza
02.10.14 16:36

Зконодатель однозначно, в п. 291.5.4, имел ввиду "лизинговую компанию" предоставляющую финансовые услуги - финансовый лизинг (они должны регистрироваться в Госфинуслугах). Но прописал в ПКУ это все так по рахитному, что теперь у ГНИ возможности для злоупотреблений. Пункт 291.5.3. вводит ограничения для "физиков единщиков", но только на землю-помещения, то есть подразумевается что все остальное сдавать "физикам" в оренду можна ? И теперь вообще выходит дебильная ситуация: "физики единщики 3 гр." могут здавать в оренду оборудование и другие ОС - они же ни как не "лизинговые компании", а "юрики не могут" - сдал в оренду машину и ты уже "лизинговая компания".

Ответить
  • Бух
02.10.14 21:31

Когда они уже за свои бредовые открытия будут ответственность нести?

Ответить
  • яся
03.10.14 09:01

Следует отметить, что деятельность лизинговой компании не требует дополнительного лицензирования, достаточно внесения такой компании в Государственный реестр финансовых учреждений согласно положения о внесении информации о финансовой компании в Государственный реестр финансовых учреждений. ТРЕБОВАНИЯ К КАПИТАЛУ ЛИЗИНГОВОЙ КОМПАНИИ (ФИНАНСОВОГО УЧРЕЖДЕНИЯ). Согласно действующего законодательства Украины, собственный капитал лизинговой компании – финансового учреждения должен составлять не менее 3 млн. грн. На момент регистрации новосозданного заявителя Уставной капитал лизинговой компании должен быть сформирован денежными средствами. Следует обратить внимание, что если лизинговая компания планирует осуществлять свою деятельность также через филиалы, то требования к минимальному уставному капиталу – от 7 млн.грн. (Распоряжение Госфинуслуг №152 от 05.12.2003г.).

Ответить
  • яся
03.10.14 09:02

делайте выводы....существует перечень лизинговых кампаний...в гос реестре...

Ответить
  • яся
03.10.14 09:06

Регистрация лизинговой компании в Украине Регистрация лизинговой компании (открытие лизинговой компании) - это создание компании, которая имеет право предоставлять услуги финансового лизинга. Регистрация лизинговой компании может происходить двумя путями: создание финансовой компании, которая имеет право предоставлять услуги финансового лизинга, а также прочие финансовые услуги; создание не финансовой компании, которая имеет право предоставлять единственную финансовую услугу – финансовый лизинг, а также занимается прочей хозяйственной деятельностью не на рынке финансовых услуг. Регистрация финансовой лизинговой компании Регистрация финансовой лизинговой компании – это сложный многоэтапный процесс: начиная от создания юридического лица, формирования уставного капитала, разработки внутренних документов и заканчивая регистрацией финансового учреждения в НацКомФинУслуг (раньше – Госфинуслуг) с последующей выдачей свидетельства и получением необходимых лицензий. Этапы регистрации финансовой лизинговой компании в Украине: Регистрация лизинговой компании начинается с регистрации юридического лица в виде общества с ограниченной ответственностью, общества с дополнительной ответственностью, полного общества, акционерного общества, командитного общества. Лизинговая компания должна быть внесена в реестр финансовых учреждений Украины. После этого этапа регистрации лизинговой компании, она имеет право осуществлять лизинговую деятельность. Виды деятельности, которые имеет право осуществлять лизинговая компания: финансовый лизинг. Лизинговая компания, кроме услуг финансового лизинга, также может осуществлять другие финансовые услуги: предоставление ссуд; предоставление финансовых кредитов за счет собственных средств; привлечение финансовых активов юридических лиц с обязательством относительно последующего их возврата; предоставление услуг факторинга; предоставление гарантий и поручительств. Цель регистрации лизинговой компании Регистрация лизинговой компании осуществляется для предоставления в первую очередь услуг финансового лизинга. Открыв и зарегистрировав свою лизинговую компанию Вы сможете продавать в лизинг, например, автомобили, оборудование и пр.. Регистрация лизинговой компании даст вам возможность работать на финансовом рынке предоставляя услуги финансового лизинга и другие финансовые услуги.

Ответить
  • al
03.10.14 09:41

а как Вам такое, Вопросы-ответы, Министерство доходов и сборов Украины, от 10.06.2014, "Имеют ли право ЮЛ - плательщики ЕН предоставлять в аренду движимое и недвижимое имущество?": Питання: Чи мають право ЮО - платники ЄП надавати в оренду рухоме та нерухоме майно? Відповідь: Відповідно до пп. 14.1.97 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року N 2755-VI, зі змінами та доповненнями (далі - ПКУ), лізингова (орендна) операція - господарська операція (крім операцій з фрахтування (чартеру) морських суден та інших транспортних засобів) фізичної чи юридичної особи (орендодавця), що передбачає надання основних засобів у користування іншим фізичним чи юридичним особам (орендарям) за плату та на визначений строк. Лізингові (орендні) операції здійснюються у вигляді оперативного лізингу (оренди), фінансового лізингу (оренди), зворотного лізингу (оренди), оренди житла з викупом, оренди земельних ділянок та оренди будівель, у тому числі житлових приміщень. Відповідно до підсектору 123 Класифікації інституційних секторів економіки України, затвердженої наказом Державного комітету статистики України від 18.04.2005 N 96, зі змінами та доповненнями, до інших фінансових посередників віднесено лізингову компанію. Лізингова компанія - юридична особа, яка передає право володіння і користування неспоживною річчю (предметом лізингу), визначеною індивідуальними ознаками та віднесеною згідно з законодавством до основних фондів, фізичній або юридичній особі (лізингоодержувачу) відповідно до договору лізингу. Статтею 806 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 N 435-IV, зі змінами та доповненнями (далі - ЦКУ), встановлено, що за договором лізингу одна сторона (лізингодавець) передає або зобов'язується передати другій стороні (лізингоодержувачеві) у користування майно, що належить лізингодавцю на праві власності і було набуте ним без попередньої домовленості із лізингоодержувачем (прямий лізинг), або майно, спеціально придбане лізингодавцем у продавця (постачальника) відповідно до встановлених лізингоодержувачем специфікацій та умов (непрямий лізинг), на певний строк і за встановлену плату (лізингові платежі). Предметом договору лізингу може бути неспоживна річ, визначена індивідуальними ознаками, віднесена відповідно до законодавства до основних фондів (ст. 807 ЦКУ). Спрощена система оподаткування, обліку та звітності - це особливий механізм справляння податків і зборів, що встановлює заміну сплати окремих податків і зборів, встановлених п. 297.1 ст. 297 ПКУ, на сплату єдиного податку в порядку та на умовах, визначених гл. 1 Розділу XIV ПКУ, з одночасним веденням спрощеного обліку та звітності (п. 291.2 ст. 291 ПКУ). Юридична особа може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, встановленим гл. 1 Розділу XIV ПКУ, та реєструється платником єдиного податку в порядку, визначеному гл. 1 Розділу XIV ПКУ (п. 291.3 ст. 291 ПКУ). При цьому пп. 291.5.4 п. 291.5 ст. 291 ПКУ визначено, що не можуть бути платниками єдиного податку, зокрема, лізингові компанії. Згідно з пп. 5) пп. 298.2.3 п. 298.2 ст. 298 ПКУ платники єдиного податку зобов'язані перейти на сплату інших податків і зборів, зокрема у разі здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування. Отже, оскільки лізингові операції належать до видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування, юридичні особи - платники єдиного податку не мають право проводити такі лізингові операції як надання в оренду рухомого та нерухомого майна. У разі проведення вказаних видів діяльності юридична особа зобов'язана перейти на сплату інших податків і зборів. _____________ думаю точно в суд идти, по-моему все арендодатели сейчас седят на ед.налоге, ведь затрат кроме зп директора и амортизации в основном нет. для яся , подскажите из какого закона "Регистрация лизинговой компании в Украине"

Ответить
  • al
03.10.14 10:35

Моя защита будет выглядеть примерно так: Закон, ВР Украины, от 12.07.2001, № 2664-III опледеляет что такое фин.установи (обычное предприятие ТОВ под их описание никак не подходит) и фин.услуги ( в частности фин.лизинг) также в п. 291.5.4 НКУ перечислена лизинговая компания через в составе "інші фінансові установи, визначені законом", и дано определение "фин.лизинг" с оговоркой "Незалежно від того, регулюється господарська операція нормами цього підпункту чи ні, сторони договору мають право під час укладення договору (правочину) визначити таку операцію як оперативний лізинг без права подальшої зміни статусу такої операції до закінчення дії відповідного договору". Во всех договорах аренды прописываю (уже возникал вопрос определения налог.обязательств по налогу на прибыль и всю аренду пытались подмять под.фин.лизинг) прописываю : "Орендодавець зобов'язується передати за плату Орендареві у строкове користування (для мети оподаткування оперативний лізинг - оренду, згідно п. 14.1.97. Податкового кодексу України" Ну и если надо идти в суд, буду идти. Сейчас все пересчитать дороговато, да и не правы они. Спрашивается какого вы действительно выдавали св-ва ед.налога на ТОВ с кведом 68,20 ??????? а сейчас проснулись. (Кодекс налоговый, ВР Украины, от 02.12.2010, № 2755-VI "Налоговый кодекс Украины") 291.5. Не можуть бути платниками єдиного податку: 291.5.4. страхові (перестрахові) брокери, банки, кредитні спілки, ломбарди, лізингові компанії, довірчі товариства, страхові компанії, установи накопичувального пенсійного забезпечення, інвестиційні фонди і компанії, інші фінансові установи, визначені законом; реєстратори цінних паперів; б) фінансовий лізинг (оренда) - господарська операція, що здійснюється фізичною або юридичною особою і передбачає передачу орендарю майна, яке є основним засобом згідно з цим Кодексом і придбане або виготовлене орендодавцем, а також усіх ризиків та винагород, пов'язаних з правом користування та володіння об'єктом лізингу. Розділ I. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ Стаття 1. Визначення термінів Лізинг (оренда) вважається фінансовим, якщо лізинговий (орендний) договір містить одну з таких умов: об'єкт лізингу передається на строк, протягом якого амортизується не менш як 75 відсотків його первісної вартості, а орендар зобов'язаний на підставі лізингового договору та протягом строку його дії придбати об'єкт лізингу з наступним переходом права власності від орендодавця до орендаря за ціною, визначеною у такому лізинговому договорі; балансова (залишкова) вартість об'єкта лізингу на момент закінчення дії лізингового договору, передбаченого таким договором, становить не більш як 25 відсотків первісної вартості ціни такого об'єкта лізингу, що діє на початок строку дії лізингового договору; сума лізингових (орендних) платежів з початку строку оренди дорівнює первісній вартості об'єкта лізингу або перевищує її; майно, що передається у фінансовий лізинг, виготовлене за замовленням лізингоотримувача (орендаря) та після закінчення дії лізингового договору не може бути використаним іншими особами, крім лізингоотримувача (орендаря), виходячи з його технологічних та якісних характеристик. Під терміном "строк фінансового лізингу" слід розуміти передбачений лізинговим договором строк, який розпочинається з дати передання ризиків, пов'язаних із зберіганням або використанням майна, чи права на отримання будь-яких вигод чи винагород, пов'язаних з його використанням, або будь-яких інших прав, що слідують з прав на володіння, користування або розпоряджання таким майном, лізингоотримувачу (орендарю) та закінчується строком закінчення дії лізингового договору, включаючи будь-який період, протягом якого лізингоотримувач має право прийняти одноосібне рішення про продовження строку лізингу згідно з умовами договору. Незалежно від того, регулюється господарська операція нормами цього підпункту чи ні, сторони договору мають право під час укладення договору (правочину) визначити таку операцію як оперативний лізинг без права подальшої зміни статусу такої операції до закінчення дії відповідного договору; __________________________ Закон, ВР Украины, от 12.07.2001, № 2664-III "О финансовых услугах и государственном регулировании рынков финансовых услуг" : Стаття 1. Визначення термінів 1. У цьому Законі терміни вживаються у такому значенні: 1) фінансова установа - юридична особа, яка відповідно до закону надає одну чи декілька фінансових послуг, а також інші послуги (операції), пов'язані з наданням фінансових послуг, у випадках, прямо визначених законом, та внесена до відповідного реєстру в установленому законом порядку. До фінансових установ належать банки, кредитні спілки, ломбарди, лізингові компанії, довірчі товариства, страхові компанії, установи накопичувального пенсійного забезпечення, інвестиційні фонди і компанії та інші юридичні особи, виключним видом діяльності яких є надання фінансових послуг, а у випадках, прямо визначених законом, - інші послуги (операції), пов'язані з наданням фінансових послуг. Не є фінансовими установами (не мають статусу фінансової установи) незалежні фінансові посередники, що надають послуги з видачі фінансових гарантій в порядку та на умовах, визначених Митним кодексом України; Стаття 4. Фінансові послуги 1. Фінансовими вважаються такі послуги: 1) випуск платіжних документів, платіжних карток, дорожніх чеків та/або їх обслуговування, кліринг, інші форми забезпечення розрахунків; 2) довірче управління фінансовими активами; 3) діяльність з обміну валют; 4) залучення фінансових активів із зобов'язанням щодо наступного їх повернення; 5) фінансовий лізинг; 6) надання коштів у позику, в тому числі і на умовах фінансового кредиту; 7) надання гарантій та поручительств; 8) переказ коштів; 9) послуги у сфері страхування та у системі накопичувального пенсійного забезпечення; 10) професійна діяльність на ринку цінних паперів, що підлягає ліцензуванню; 11) факторинг; 11 1) адміністрування фінансових активів для придбання товарів у групах; 12) управління майном для фінансування об'єктів будівництва та/або здійснення операцій з нерухомістю відповідно до Закону України "Про фінансово-кредитні механізми і управління майном при будівництві житла та операціях з нерухомістю"; 13) операції з іпотечними активами з метою емісії іпотечних цінних паперів; 14) банківські та інші фінансові послуги, що надаються відповідно до Закону України "Про банки і банківську діяльність". ________________________________

Ответить
  • Евгений
03.10.14 10:42

Надо поднимать "волну" в бухгалтерских сми, неспроста письмо появилось сперва в Печерской(региональной) налоговой, думаю, это проверка - схавает "плебс" или нет. Если мы промолчим, получим через месяц обобщающую налоговую консультацию, а то и изменения в НКУ. Необходимо звонить в редакции периодики(Все о бух учете, Бухгалтерия, Дебет-Кредит и т.д.), поднимать тему на бухфорумах... Надеюсь, что и Бухгалтер 911 не останется в стороне

Ответить
  • Melanna
03.10.14 11:00

Нужно, наверное просить индивид.налоговую консультацию, а потом ее опротестовывать....

Ответить
  • ирина
03.10.14 11:20

Читайте уважно Не можуть бути платниками єдтного податку ............ лізінгові компанії .... інші фнансові установи. Я щойно проконсультувалася в податковій тов або приватне підприємство не є фінансовою установою, а договір оренди( найму) і договір лізингу це різні речі . А в статті йдеться саме про лізинг. Орендна плата та лізингові платежі це також різні речі

Ответить
  • Melanna
03.10.14 11:40

Для Ірини! Ми, нажаль, читаємо уважно. Вчора в центр консультації по 0800...007 консультували, що навіть суборенду не дозвольяють на 4 групі, прирівнюючи ВСЕ до лізингу. Вас яка податкова консультувала?

Ответить
  • al
03.10.14 11:43

ирина прочитайте внимательно их же ответ в ЕБНЗ приведен выше 10:41:54. никто ни говорит что они правы, речь о том как отбиваться на этот бред. Для них теперь , арендодатель = лизинговая компания= не имеет права находится на ед.налоге.

Ответить
  • Марина
03.10.14 11:56

Может быть есть смысл обратиться письменно 1) в минфин с просьбой разъяснить , являются ли предприятия, предоставляющие услуги оперативного лизинга (аренды) лизинговыми компаниями. 2) в госкомстат с этим же вопросом.

Ответить
  • Евгений
03.10.14 12:37

Необходимо сперва забросать звонками бухсми, те выйдут с запросами(аргуметированными, доказывающие нашу правоту) к налоговой, притом к главной, плюс статьи с правильными выводами, на форумах уже обсуждают... Главное не молчать и надеяться на суд, для суда также аргументы необходимы.

Ответить
  • УМНИК
03.10.14 14:04

ТОГДА НАДО ПОСАДИТ В ТЮРЬМУ ВСЕХ НАЧАЛЬНИКОВ НАЛОГОВОЙ И ИХ ЗАМОВ КОТОРЫЕ ВЫДАЛИ СВИДЕТЕЛЬСТВА НА ПРАВО ПЕРЕХОДА НА ЕДИНЫЙ НАЛОГ ЗА НЕДОПОЛУЧЕНИЯ В БЮДЖЕТ НАЛОГОВ.

Ответить
  • еф
03.10.14 16:12

Звонила в налоговую консультацию там сказали что не может на едином налоге фирма заниматься арендой , спрашиваю и с какого периода это действует, ответ: 01.01.2012 года.

Ответить
  • al
03.10.14 16:30

еф, ну правильно 01.01.12- с момента принятия "Спрощенной системы" в данном пункте ничего не поменялось. Изменилось их понимание этого пункта. кисло, на пустом месте воевать надо будет. УМНИК - поддерживаю.

Ответить
  • Лана
03.10.14 17:43

Ха-ха-ха, а свидетельство выданное 01 января 2012 года о чем говорит..... что его выдали идиоты....

Ответить
  • Евгений
03.10.14 21:51

нет, свидетельство 01.01.2012 выдали не идиоты, идиоты те, кто спустя 2 года решил поменять правила. а теперь, как говориться по теме, общался сегодня с налоговиками - эта тема возникла в начале лета(2014)

Ответить
  • 000
03.10.14 22:21

Максим КОЖУХ, виконавчий директор Юридичної компанії «Бі ен Сі» Відносини щодо створення та діяльності лізингових компаній регулюються Положенням про надання послуг з фінансового лізингу юридичними особами - суб'єктами господарювання, які за своїм правовим статусом не є фінансовими установами від 22.01.04 № 21 (далі – Положення № 21), Закону України «Про фінансовий лізинг» від 16 грудня 1997 року № 723/97-ВР (далі – Закон № 723/97), Закон України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» від 15 травня 2003 року № 755-IV та іншими актами чинного законодавства України. Реєстрація лізингових компаній відбувається в два етапи: І ЕТАП – Реєстрація юридичної особи. Чинне законодавство України не містить вимог до організаційно-правової форми лізингової компанії. Тому на першому етапі потрібно буде вчинити наступні дії: визначитись з організаційно-правовою формою лізингової компанії, розміром статутного фонду, засновниками та їх внесками, підготувати установчі (засновницькі) документи та зареєструвати юридичну особу в органах державної реєстрації. Лізингова компанія може надавати послуги з фінансового лізингу, тобто здійснювати операції з фінансовими активами, які полягають в набутті юридичною особою (лізингодавцем) у власність речі у продавця, (постачальника) відповідно до встановлених лізингоодержувачем специфікацій та умов передачі цієї речі у користування лізингоодержувачу на визначений строк не менше одного року за встановлену плату (лізингові платежі) на підставі договору фінансового лізингу. При цьому, лізингова компанія має можливість надавати послугу з фінансового лізингу, якщо у предметі діяльності, визначеному установчими (засновницькими) документами, передбачено здійснення діяльності з надання послуг з фінансового лізингу та враховано вимоги законодавства щодо можливості суміщення фінансових послуг Після проведення державної реєстрації лізингової компанії проводяться процедури по реєстрації в податковій інспекції, Пенсійному фонді та інших фондах, відкриттю постійного рахунку, виготовленню печатки. Строк реєстрації лізингової компанії як юридичної особи залежить, насамперед, від обраної організаційно-правової форми. Наприклад, загальний строк реєстрації товариства з обмеженою відповідальністю, включаючи державну реєстрацію, реєстрацію в податковій інспекції, фондах, відкриття постійного рахунку та виготовлення печатки, складатиме близько 20 робочих днів. ІІ ЕТАП – Внесення до Переліку юридичних осіб, які мають право надавати фінансові послуги Держфінпослуг. Юридична особа, що має намір набути статус лізингової компанії повинна відповідати наступним вимогам: Предмет діяльності (визначений установчими (засновницькими) документами), повинен містити вид діяльності «надання послуг з фінансового лізингу». Предмет діяльності лізингової компанії повинен відповідати нормам законодавства та розпорядженням Держфінпослуг, якими встановлено обмеження щодо суміщення цього виду фінансових послуг з іншими. Наявність у лізингової компанії: внутрішніх правил з надання послуги з фінансового лізингу; кваліфікованих працівників, які безпосередньо здійснюють діяльність з фінансового лізингу; керівників (засновників), які не мають непогашеної або не знятої судимості за корисливі злочини; документа, що підтверджує право власності або користування приміщенням за місцезнаходженням лізингової компанії. Зміст внутрішніх правил з надання послуги з фінансового лізингу повинен відповідати вимогам визначеними розпорядженнями Держфінпослуг. Зокрема, вони обов'язково повинні містити наступні умови про: порядок, особливості надання послуг з фінансового лізингу; порядок здійснення внутрішнього контролю за наданням послуг з фінансового лізингу; порядок обліку укладених та виконаних договорів фінансового лізингу та подання звітності до Держфінпослуг. Крім цього важливо, щоб правила були затвердженні у порядку визначеному статутними документами юридичної особи, підписані уповноваженою на те особою та скріплені печаткою. Рекомендую також розробити та затвердити у визначеному статутними документами порядку примірні договори з надання послуг фінансового лізингу на основі яких юридична особа (лізингова компанія) в подальшому буде працювати зі своїми клієнтами. Щодо змісту цих договорів то до них як до правил надання послуг з фінансового лізингу встановлено вимоги. Зокрема, умови договору повинні містити: предмет лізингу; строк, на який лізингоодержувачу надається право користування предметом лізингу (строк лізингу); розмір лізингових платежів; інші умови, щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди. Для отримання Довідки про внесення до Переліку юридичних осіб, які мають право надавати фінансові послуги – повинні бути наданими наступні документи та відомості: заяву про взяття на облік юридичної особи; реєстраційну картку юридичної особи із загальною інформацією про юридичну особу; копії зареєстрованих установчих документів та всіх змін і доповнень до них на момент подання заяви, засвідчені нотаріально або органом, який зареєстрував оригінал документа; копію свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи, засвідчену в нотаріальному порядку або органом, який видав цей документ; оригінали положень/правил, що регулюють порядок надання послуг з фінансового лізингу, затверджених уповноваженим органом юридичної особи, згідно з установчими документами. довідку про освітньо-кваліфікаційний рівень працівників юридичної особи; довідку про відсутність у керівників (засновників) непогашеної або незнятої судимості за корисливі злочини (у довільній формі); копію документа, що підтверджує право власності або користування приміщенням за місцезнаходженням юридичної особи, яка засвідчена підписом керівника та скріплена печаткою юридичної особи; копію наказу юридичної особи про призначення працівника, відповідального за проведення внутрішнього фінансового моніторингу, яка засвідчена підписом керівника та скріплена печаткою юридичної особи. Зазначені документи надаються юридичною особою також в електронній формі у форматі DBASE-IV. Вимоги до кваліфікованих працівників, що будуть надавати послуги з фінансового лізингу. Кваліфіковані працівники, які безпосередньо будуть здійснювати діяльність з фінансового лізингу (укладання, супроводження та виконання відповідних договорів) повинні: Мати вищу освіту за фінансовим, економічним або юридичним напрямами. Наявність у працівників юридичної особи відповідних кваліфікаційних вимог підтверджується шляхом подання до Держфінпослуг відповідної довідки про освітньо-кваліфікаційний рівень працівників юридичної особи. Не мати непогашеної або не знятої судимості за корисливі злочини - підтверджується шляхом подання до Держфінпослуг відповідної довідки, отриманої в органах внутрішніх справ. За наявності зазначених вимог юридична особа повинна сформувати відповідний пакет документів та разом із заявою та реєстраційною карткою подати до Держфінпослуг. Всі документи мають бути підписані керівником юридичної особи та засвідчені її печаткою. Важливо також враховувати той факт, що строк, який минув з моменту підписання всіх документів (крім установчих), не повинен перевищувати одного місяця. Крім цього, інформація яка подається в електронній формі (реєстраційна картка), має відповідати інформації у паперовій формі та подаватися у форматі, встановленому Держфінпослуг. За умови, що юридична особа подала всі необхідні документи та відповідає встановленим законодавством вимогам, не пізніше ніж через 30 календарних днів з дня надходження заяви та всіх необхідних документів від юридичної особи, Держфінпослуг зобов'язана прийняти рішення про взяття юридичної особи на облік. Щодо отримання ліцензії лізинговою компанією на ведення лізингової діяльності, то відповідно до Положення № 21 та Закону № 723/97 лізингова компанія може здійснювати надання послуг з фінансового лізингу без отримання будь-якого дозвільного документу. Крім того, Законом України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» та Законом України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» обов’язковість отримання дозволу на надання лізингових послуг не встановлена. Новини компанії 25 вересня 2014 року юрисконсульт Юридичної компанії «Бі ен Сі» Федоришин Олександр Олександрович успішно захистив кандидатську дисертацію 23.09.2014 року Виконавчий директор Юридичної компанії «Бі ен Сі» Кожух Максим Сергійович та юрисконсульт Юридичної компанії «Бі ен Сі» Савенко Руслан Васильович взяли участь у засіданні Громадської ради при Державній реєстраційній службі України 12 вересня 2014 року директор Юридичної компанії «Бі ен Сі» Гарагонич Олександр Васильович взяв участь у засіданні Громадської ради при Міністерстві юстиції України 14 серпня 2014 року директор Юридичної компанії «Бі ен Сі» Гарагонич Олександр Васильович взяв участь у засіданні членів Громадської ради 11 серпеня 2014 року відбулося засіданні Комісії Громадської ради при Міндоходів з питань податкової політики, участь у якому взяв директор Юридичної компанії «Бі ен Сі» Гарагонич Олександр Васильович 15 липня 2014 року набрало чинності Рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) за № 733, прийняте 03 червня 2014 року. Даним рішенням було затверджено Положення про формування інформаційної бази даних про ринок цінних паперів (Положення). 4 липня 2014 року наказом міністра освіти і науки України № 792 затверджено рішення спеціалізованої вченої ради про присудження виконавчому директору Юридичної компанії «Бі ен Сі» Кожуху Максиму Сергійовичу наукового ступеня кандидата юридичних наук Вийшло друком нове видання із серії про видатних українських правників «Правова еліта України» Вийшов друком навчальний посібник «Корпоративне право», підготовлений авторським колективом за загальною редакцією професора Академії адвокатури України Гарагонича О. В. та професора Грудницької С. М. 13 червня 2014 року відбулося засіданні Комісії Громадської ради при Міндоходів з питань податкової політики, до складу якої входить директор Юридичної компанії «Бі ен Сі» Гарагонич Олександр Васильович 12 червня 2014 року директор Юридичної компанії «Бі ен Сі» Гарагонич Олександр Васильович взяв участь у засіданні Громадської ради при Міністерстві юстиції України 11 червня 2014 року відбулося засідання Громадської ради при Міністерстві доходів і зборів України, до складу якої входить директор Юридичної компанії «Бі ен Сі» Гарагонич Олександр Васильович 11 червня 2014 року відбулося засіданні Комітету підприємців ринку фінансових послуг та з питань корпоративної відповідальності бізнесу Торгово-промислової палати України, в якому взяв участь юрист Юридичної компанії «Бі ен Сі» Шевчук Петро Васильович 24 квітня 2014 року вченою радою Академії адвокатури України було рекомендовано до друку і використання навчальний посібник «Корпоративне право» 8 квітня 2014 року відбулося засідання Громадської ради при Міністерстві доходів і зборів України, до складу якої входить директор Юридичної компанії «Бі ен Сі» Гарагонич Олександр Васильович Читати всі новини

Ответить
  • Sancho Panza
04.10.14 19:06

Есть первая реакция в бух. изданиях: "Предприятие на едином налоге решило сдать в оперативную аренду помещение, находящееся у него на балансе. Однако в Налоговой сказали, что в таком случае предприятие должно покинуть упрощенную систему налогообложения и уплатить двойной налог с суммы такой аренды, так как будет нарушать условия пребывания на едином налоге. Действительно ли это так? ОТВЕТ: Убеждены, что юрлицо-единщик может предоставлять в оперативную аренду имущество, оставаясь при этом на упрощенной системе налогообложения и уплачивая обычный размер единого налога. Хотя налоговики придерживаются кардинально противоположного мнения. Объясним. Начнем с «соли» данного вопроса — позиции налоговиков. Так, в подкатегории 108.12 «ЗІР» на вопрос: имеют ли право юрлица — плательщики единого налога предоставлять в аренду движимое и недвижимое имущество, контролеры констатировали: «поскольку лизинговые операции относятся к видам деятельности, которые не дают права применять упрощенную систему налогообложения, юрлица-единщики не вправе проводить такие лизинговые операции как предоставление в аренду движимого и недвижимого имущества. В случае проведения указанных видов деятельности юридическое лицо обязано перейти на уплату других налогов и сборов в соответствии с пп. 5 пп. 298.2.3 НКУ». С этим трудно согласиться. Во-первых, отметим, что глава 1 р. XIV НКУ не содержит никаких запретов и ограничений юрлицам-единщикам сдавать движимое и недвижимое имущество в аренду, чего не скажешь о физлицах-упрощенцах (пп. 291.5.3 НКУ). Во-вторых, действительно, не могут быть плательщиками единого налога, в частности, лизинговые компании (пп. 291.5.4 НКУ). Но является ли юрлицо-единщик такой компанией, если она предоставляет недвижимое имущество в аренду? Считаем, нет. И вот почему. Напомним определение «лизинговая компания». Кстати, оно единственное. Это юридическое лицо, передающее право владения и пользования непотребляемой вещью (предметом лизинга), определенной индивидуальными признаками и отнесенной согласно законодательству к основным фондам, физическому или юридическому лицу (лизингополучателю) в соответствии с договором лизинга (абз. 5 подсектора 123 Классификации институциональных секторов экономики Украины, утвержденной приказом Госкомстата от 18.04.2005 г. № 96). Лизинговые компании относятся к финансовым учреждениям, предоставляющим такой вид финуслуг как финансовый лизинг и обязательно должны быть внесены в Государственный реестр финансовых учреждений (п. 5 ч. 1 ст. 4, ч. 1 ст. 5 Закона о финуслугах). Обратите внимание! Финансовый лизинг — это вид гражданско-правовых отношений, возникающих из договора финансового лизинга, по которому лизингодатель обязуется приобрести в собственность вещь, которая является основным средством согласно пп. 14.1.138 НКУ, у продавца (поставщика) в соответствии с установленными лизингополучателем спецификациями и условиями и передать ее в пользование лизингополучателю на определенный срок не менее года за установленную плату (лизинговые платежи) (ст. 1 Закона о финлизинге). Считаем, если юрлица нет в реестре финучреждений, оснований утверждать, что данный субъект хозяйствования, сдающий в аренду имущество, является финучреждением — лизинговой компанией, нет. Однако сдавать в лизинг могут не только лизинговые компании, но и юрлица — субъекты хозяйствования, которые по своему правовому статусу не являются финучреждениями. Это следует со ст. 4 Закона о финлизинге, ч. 4 ст. 5 Закона о финуслугах, главы 2 Положения № 21, писем Госфинуслуг от 09.07.2004 г. № 702/11-3/1 и от 12.07.2004 г. № 715/11-12. Правда, о таких субъектах хозяйствования касательно запрета нахождения на едином налоге — пп. 291.5.3 НКУ — ничего не сказано. Поэтому напрашивается вывод, что данные лица могут предоставлять фин­услуги по финлизингу, находясь на упрощенной системе налогообложения. Хотя налоговики, скорее всего, будут относиться к этому негативно, отождествляя их с лизинговыми компаниями. В связи с этим таким юрлицам не советуем рисковать пребыванием на едином налоге, лучше обратиться за индивидуальной налоговой консультацией. Главным пазлом в данной ситуации, который должен расставить все на свои места, является разница между предоставлением имущества в аренду и финлизинг. Налоговики в разъяснении в «ЗІР» подводят к тому, что НКУ отождествляет лизинговую операцию с арендной, не выделяя ее в отдельную категорию, и говоря исключительно о передаче права пользования в обоих случаях. Напомним! Лизинговая (арендная) операция — хозяйственная операция физического или юридического лица (арендодателя), предусматривающая предоставление основных средств в пользование другим физическим или юридическим лицам (арендаторам) за плату и на определенный срок (пп. 14.1.97 НКУ). Существуют такие виды, как оперативный лизинг (аренда) и финансовый лизинг (аренда). Это предусмотрено и в ч. 2 ст. 292 Хозяйственного кодекса Украины (далее — ХКУ), и абз. 3 пп. 14.1.97 НКУ. Действительно, отношения между лизингодателем и лизингополучателем по договору финлизинга (ч. 2 ст. 1 Закона о финлизинге) очень напоминают отношения по обычному договору аренды. Однако первый договор имеет существенные отличия: лизингодатель может быть собственником предмета лизинга (прямой лизинг) или же не быть им, а передавать в финлизинг то имущество, которое обязуется приобрести в собственность у третьего лица — поставщика имущества (косвенный лизинг). В первом случае следует руководствоваться гл. 58 Гражданского кодекса Украины (далее — ГКУ), положениями ст. 292 ХКУ, во втором — ч. 1 ст. 806 ГКУ и нормами Закона о финлизинге; лизинговый платеж, в отличие от арендного, может включать сумму, которая возмещает часть стоимости предмета лизинга (пп. «а» ч. 2 ст. 16 Закона о финлизинге); лизингодатель передает, а лизингополучатель получает не только право пользоваться, но и право владеть предметом лизинга. Это прямо предусмотрено пп. «б» абз. 3 пп. 14.1.97 НКУ, абз. 2, 3 ст. 4 Закона о финлизинге и абз. 22 п. 4 П(С)БУ 14 «Аренда». Таким образом, финансовый лизинг предусматривает передачу арендатору имущества, которое является основным средством согласно НКУ и приобретено или изготовлено арендодателем, а также всех рисков и вознаграждений, связанных с правом пользования и владения объектом лизинга. Заметим! Согласно договору аренды, арендодатель передает или обязуется передать нанимателю имущество в пользование за плату на определенный срок (ч. 1 ст. 759 ГКУ). В случае если операции по предоставлению в аренду нежилого магазина не соответствуют условиям финлизинга, то есть, сдавая в аренду, юрлицо-единщик не передает право владения, данное лицо предоставляет услуги по обычной аренде. А такие услуги, повторимся, не запрещены и не ограничены НКУ для юрлиц-упрощенцев. На сегодняшний день судебная практика по этому поводу еще не сложилась, поскольку позиция контролеров появилась в «ЗІР» недавно. В любом случае, вооружившись нашим материалом, можно смело отстаивать свою позицию в суде или в порядке административного обжалования. Екатерина ЧЕРНОВСКАЯ, бухгалтер-эксперт газеты «Интерактивная бухгалтерия»"

Ответить
  • Melanna
05.10.14 17:31

Sancho Panza, СПАСИБО!!!

Ответить
  • Марина
06.10.14 07:13

Может быть есть смысл обратиться письменно 1) в минфин с просьбой разъяснить , являются ли предприятия, предоставляющие услуги оперативного лизинга (аренды) лизинговыми компаниями. 2) в госкомстат с этим же вопросом.

Ответить
  • Sancho Panza
06.10.14 08:05

Melanna, будь - ласка. Але це всього лиш думка одного експерта. Щоб спати спокійно потрібно рішення судів по таких справах. Напевно аж ВАСУ розставить крапки над "і".

Ответить
  • ирина
06.10.14 09:59

прочитайта і все зрозуміло стане сектор 123 а саме види діяльності Класифікація інституційних секторів економіки України Державний комітет статистики України (Держкомстат) Наказ № 96 від 18.04.2005

Ответить
  • ирина
06.10.14 10:02

12 Фінансові корпорації 120, 130, 140, 150, 160, 170, 180, 193, 230, 231, 232, 240, 250, 260, 270, 300, 390, 400, 425, 430, 435, 440, 510, 520, 530, 540, 550, 590, 815, 845, 915, 920, 925 види діяльності, що класифікуються у секції J S.121 Національний банк України 425 31 65.11.0 S.122 Інші депозитні корпорації S.12201 Інші державні депозитні корпорації 30, 33 65.12.1, 65.12.9 S.12202 Інші приватні депозитні корпорації 10 65.12.1, 65.12.9 S.12203 Інші депозитні корпорації під іноземним контролем * 10 65.12.1, 65.12.9 * створені іноземними засновниками S.123 Інші фінансові посередники, крім страхових корпорацій та недержавних пенсійних фондів S.12301 Інші державні фінансові посередники, крім страхових корпорацій та недержавних пенсійних фондів 30, 33 65.21.0, 65.22.0, 65.23.0 S.12302 Інші приватні фінансові посередники, крім страхових корпорацій та недержавних пенсійних фондів 10 65.21.0, 65.22.0, 65.23.0 S.12303 Інші фінансові посередники під іноземним контролем, крім страхових корпорацій та недержавних пенсійних фондів * 10 65.21.0, 65.22.0, 65.23.0 * створені іноземними заснов S.123 Інші фінансові посередники, крім страхових корпорацій та недержавних пенсійних фондів Цей підсектор охоплює всі корпорації, основним видом діяльності яких є фінансове посередництво, тобто діяльність, пов'язана з отриманням і перерозподілом фінансових коштів, крім депозитних корпорацій, страхових корпорацій і недержавних пенсійних фондів. До цього підсектору відносяться ті корпорації, які мобілізують кошти на фінансових ринках, але не в формі депозитів, та використовують ці кошти для придбання інших фінансових активів, зокрема іпотечні (земельні) банки, кредитні спілки, довірчі товариства, лізингові компанії, пайові інвестиційні фонди та ломбарди. Кредитна спілка - це неприбуткова організація, заснована фізичними особами, професійними спілками, їх об'єднаннями на кооперативних засадах з метою задоволення потреб її членів у взаємному кредитуванні та наданні фінансових послуг за рахунок об'єднаних грошових внесків членів кредитної спілки [13, ст. 1]. З метою координації своєї діяльності, надання взаємодопомоги та захисту спільних інтересів кредитні спілки мають право на добровільних засадах створювати асоціації кредитних спілок [13, ст. 24]. Довірче товариство - товариство з додатковою відповідальністю, яке здійснює представницьку діяльність відповідно до договору, укладеного з довірителями майна щодо реалізації їх прав власників [15, ст. 1]. Лізингова компанія - юридична особа, яка передає право володіння і користування неспоживною річчю (предметом лізингу), визначеною індивідуальними ознаками та віднесеною згідно з законодавством до основних фондів, фізичній або юридичній особі (лізингоодержувачу) відповідно до договору лізингу [23, ст. 3, 4]. Пайовий інвестиційний фонд - це активи, що належать інвесторам на праві спільної часткової власності, перебувають в управлінні компанії з управління активами та обліковуються останньою окремо від результатів її господарської діяльності [14, ст. 22]. Ломбард - це фінансова установа, виключним видом діяльності якої є надання на власний ризик фінансових кредитів фізичним особам готівкою чи у безготівковій формі за рахунок власних або залучених коштів, крім депозитів, під заставу майна та майнових прав на визначений строк і під відсоток, а також надання супутніх ломбардних послуг [25, ст. 2]. ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ НАКАЗ від 18 квітня 2005 року N 96 Про затвердження Класифікації інституційних секторів економіки України Відповідно до статті 14 Закону України "Про державну статистику" та з метою забезпечення доступності, гласності і відкритості статистичної інформації, її джерел та методології складання наказую: 1. Затвердити схвалену методичною комісією Держкомстату Класифікацію інституційних секторів економіки України (КІСЕ) (додається). 2. Департаменту макроекономічної статистики (Нікітіній І. М.): 2.1. Здійснювати організаційне керівництво щодо застосування КІСЕ при складанні системи національних рахунків. 2.2. Направити у тижневий термін затверджену в п. 1 цього наказу КІСЕ Міністерству економіки та з питань європейської інтеграції, Міністерству фінансів, Національному банку, Державній комісії з регулювання ринку фінансових послуг, Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку, Державній податковій адміністрації для використання в роботі. 3. Департаменту планування та організації статистичних спостережень (Віленчук Р. Г.) спільно з Головним міжрегіональним управлінням статистики у м. Києві (Сидоренку М. М.): 3.1. Розробити до 30.04.2005 р. Порядок запровадження КІСЕ у системі ведення Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ). 3.2. З 01.06.2005 р. здійснювати кодування об'єктів ЄДРПОУ за КІСЕ. 4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Голови Головка В. А та заступника Голови Шишкіну К. М. згідно з розподілом функціональних обов'язків. Голова О. Г. Осауленко ПРИЙНЯТО та надано чинності наказом Держкомстату України від 18 квітня 2005 р. N 96 КЛАСИФІКАЦІЯ інституційних секторів економіки України Чинна від 01.06.2005 р. 1. ВСТУП Теперішні кведи порівняйте 5.21 65.21.0 Фінансовий лізинг Цей підклас включає: - придбання основних засобів з подальшим їх переданням у користування орендарю на строк, що не перевищує строку повної амортизації таких основних засобів Примітка. Після закінчення строку контракту лізингоодержувач може придбати основні засоби за залишковою вартістю, укласти новий договір або повернути лізинговій компанії. Цей підклас не включає: - операційний лізинг, відповідно до виду товарів, які здаються в оренду (див. 71) 6591 65.22 65.22.0 Надання кредитів Цей підклас включає: - надання позик небанківськими фінансовими установами (такими як кредитні спілки чи іншими), які не здійснюють діяльність з грошового посередництва: надання споживчого кредиту, портфеля довготермінового фінансування промисловості тощо - надання кредиту організаціями іпотечного кредитування, які не отримують вкладів - факторингові послуги - послуги лихварів 6592 65.23 65.23.0 Інше фінансове посередництво Цей підклас включає інші види фінансового посередництва (крім надання позик), пов'язані, в основному, з розміщенням фінансових коштів: - капіталовкладення в цінні папери, наприклад, акції, облігації, векселі, цінні папери довірчих товариств та траст-фондів, інвестиційні фонди і компанії тощо - операції з цінними паперами, які виконуються дилерами за власний рахунок - операції зі зливками золота на фінансових ринках - капіталовкладення у власність, які здійснюють, головним чином, за рахунок інших фінансових посередників (наприклад, траст-компаній) - укладання свопів, опціонів та інших арбітражних операцій - діяльність ломбардів Цей підклас не включає: - фінансовий лізинг (див. 65.21) - операції з цінними паперами за дорученням інших осіб (див. 67.12) - купівлю-продаж, лізинг та оренду нерухомого майна (див. 70) - операційний лізинг (див. 71) 65

Ответить
  • Марина
06.10.14 11:37

Ирина , натолнули на мысль.Спасибо. Розділ 77 Оренда, прокат і лізинг 64.91 Фінансовий лізинг 68.2 Надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна. Цей розділ не включає:надання в оренду нерухомого майна, див. секцію L

Ответить
  • Марина
06.10.14 11:41

Ирина , натолнули на мысль.Спасибо. Розділ 77:Оренда, прокат і лізинг. Цей розділ не включає: надання в оренду нерухомого майна, див. секцію L 64.91 Фінансовий лізинг 68.2 Надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майн.Получается , что по КВЕД-2010 сдачу в аренду зданий нельзя отнести к оперативному лизингу.

Ответить
  • Марина
06.10.14 11:55

описка.не оперативному , а операционному лизингу.КВЕД 68.20 не относится к операционному лизингу.

Ответить
  • Марина
06.10.14 12:05

К объектам финансового лизинга относятся недвижимость (земля, здания и сооружения) К основным объектам оперативного лизинга относятся быстро устаревающие виды оборудования (компьютеры, копировальная и множительная техника, различные виды оргтехники и т.д.)

Ответить
  • ирина
06.10.14 13:11

Для Марина Де ви це прочитали

Ответить
  • Sancho Panza
06.10.14 13:50

В ГКУ.: Стаття 283. Оренда майна у сфері господарювання 1. За договором оренди одна сторона (орендодавець) передає другій стороні (орендареві) за плату на певний строк у користування майно для здійснення господарської діяльності. Стаття 292. Лізинг у сфері господарювання 1. Лізинг - це господарська діяльність, спрямована на інвестування власних чи залучених фінансових коштів, яка полягає в наданні за договором лізингу однією стороною (лізингодавцем) у виключне користування другій стороні (лізингоодержувачу) на визначений строк майна, що належить лізингодавцю або набувається ним у власність (господарське відання) за дорученням чи погодженням лізингоодержувача у відповідного постачальника (продавця) майна, за умови сплати лізингоодержувачем періодичних лізингових платежів. Ключові слова, на мою думку, у визначенні лізингу - "ВИКЛЮЧНЕ КОРИСТУВАННЯ", при оренді просто "КОРИСТУВАННЯ". Юристи Аууууу ! Розтлумачте різницю.

Ответить
  • Евгений
06.10.14 15:10

Только что отправил запрос на редакцию "Все о бухучете" по данной ситуации. У них, как правило, если много звонков и писем на електронку, подготавливается статья, может быть запрос к фискалам. Адрес електронки: konsult@vobu.com.ua - присоединяйтесь, чем больше поднимем "волну", тем больше шансов на благополучный исход. А завтра во вторник с 14 до 16 можно проконсультироваться по тел. 0800 500 582(работает линия по упращенцам)

Ответить
  • Sancho Panza
06.10.14 15:58

Також відправиви запит на "konsult@vobu.com.ua".

Ответить
  • al
06.10.14 16:37

для Евгений. к сожалению чтобы отправить вопрос на konsult@vobu.com.ua - надо быть подписчиком издания. Если Вам не сложно опишите потом ответ в этой теме. Все консультирование налоговой бесполезно - их всех как по команде прошибло, что единщикам нельзя сдавать в аренду. Звонила на прямую консульт.линию-0800501007, сказали "однозначно нельзя" вот б. вдруг "однозначно" . На вопрос как же тогда выдавались св-ва с кодом 68.20 сказали что не коментируют решения отдельных ГНИ.

Ответить
  • Анна
06.10.14 17:39

Параграф 4ГКУ. Найм здания или другого капитального сооружения: Статья 796. Предоставление арендатору права пользования земельным участком 1. Одновременно с правом найма здания или другого капитального сооружения (их отдельной части) арендатору предоставляется право пользования земельным участком, на котором они находятся, а также право пользования земельным участком, который прилегает к зданию или сооружению, в размере, необходимом для достижения цели найма. 2. В договоре аренды стороны могут определить размер земельного участка, который передается арендатору. Если размер земельного участка в договоре не определен, арендатору предоставляется право пользования всем земельным участком, которым владел арендодатель. Статья 807. Предмет договора лизинга 2. Не могут быть предметом договора лизинга земельные участки и прочие естественные объекты, а также другие вещи, установленные законом. Т.е. сдача в аренду здания с земельным участком под ним не может быть лизингом, а только арендой. Работа по КВЕД 68.20 подразумевает сдачу в аренду зданий и земельных участков. 68.20: Надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна Цей клас включає: надання в оренду та управління власним або орендованим нерухомим майном: багатоквартирними будівлями та житлом нежитловими будівлями, у т.ч. виставковими залами, складськими приміщеннями земельними ділянками Вывод:Сдача в аренду здания с землей не является лизингом и не препятствует работе на упрощенной системе.

Ответить
  • Анна
06.10.14 17:45

Закон о финансовом лизинге (недвижимость с выкупом и т.д)-это уже другая история..

Ответить
  • Анна
06.10.14 18:27

Читаем п.14.1.97 НКУ: 14.1.97. лізингова (орендна) операція - господарська операція (крім операцій з фрахтування (чартеру) морських суден та інших транспортних засобів) фізичної чи юридичної особи (орендодавця), що передбачає надання основних засобів у користування іншим фізичним чи юридичним особам (орендарям) за плату та на визначений строк. Лізингові (орендні) операції здійснюються у вигляді оперативного лізингу (оренди), фінансового лізингу (оренди), зворотного лізингу (оренди), оренди житла з викупом, оренди земельних ділянок та оренди будівель, у тому числі житлових приміщень. В последней фразе:аренда земельных участков и аренда строений., т.е. лизинг на последнюю фразу не распространяется-только аренда.

Ответить
  • Евгений
06.10.14 21:27

для al А мы не будем надеяться, что налоговики сами изменят свое мнение(при пустой то казне...), все в наших собственных руках. А теперь по теме: 1. До конца недели хочу дозвониться и заинтересовать редакцию "Бухгалтерии", напишу здесь адрес електронки, телефон их прямой линии... 2. Было-бы не плохо дозвониться до "Дебета-Кредита" 3. Если в редакцию будут звонить(писать) не только их подписчики - это только увеличит шансы, что они обратят внимание на эту проблему. Я, к примеру, подписчик "ВоБУ", "Бухгалтерии", кто-то другой подписан на другие издания, - главное не молчать. Сегодня они запретили аренду, завтра - возвратную финпомощь или что-то еще, через полгода вообще отменят упращенку(

Ответить
  • Анна
07.10.14 14:59

Отправила запрос на idd@minrd.gov.ua по работе с КВЕД 68.20. Получила ответ: прислали ответ с содержанием из подкатегории 108.12 с комментарием-вопрос решен и мы это не обсуждаем.

Ответить
  • моторолка
07.10.14 17:03

Бред редкий! При чём тут лизинговые компании ....предприятие сдает в аренду помещение и не является лизинговой компанией! также как и пп-ники. Виды деятельности то есть в свидетельстве плательщика ЕН. какой фигни они обкурились,когда давали такие разъяснения.

Ответить
  • бух
08.10.14 11:16

Не зможуть в 2012 році бути платниками єдиного податку: КВЕД ДЕРЖАВНА СЛУЖБА СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ. ЛИСТ від 30.12.2011 р. N 14/3-12/636 Державній податковій службі України 65.21.0 Фінансовий лізинг 64.91 Фінансовий лізинг

Ответить
  • al
13.10.14 07:26

для Евгений 06.10.2014 22:27:34 Есть ли какие-то новости по этой теме из бух.изданий? Мучает вопрос как сейчас поступить юр.лицу при виде деятельности 68.20 : переходить на общую систему (конечно не трогая прошлый период) или оставаться на едином налоге и идти в суд.

Ответить
  • ***
23.10.14 11:40

Бухгалтера ,отзовитесь....Кто что узнал по аренде у юр.лиц?

Ответить
  • Анна
23.10.14 15:36

Ничего нового. Работаем по КВЕД 68.20. Для себя сделала вывод , что работать можем , если сдаем здание без оборудования. Обоснование:1.14.1.97.Лізингові (орендні) операції здійснюються у вигляді 1) оперативного лізингу (оренди),2) фінансового лізингу (оренди),3) зворотного лізингу (оренди),4) оренди житла з викупом,5) оренди земельних ділянок та оренди будівель, у тому числі житлових приміщень. В пункте 5) (нумерация сделана для себя) в отношении зданий речь идет только об аренде. Далее в этом пункте записано: Лізингові операції поділяються на: а) оперативний лізинг (оренда) б) фінансовий лізинг (оренда) в) зворотний лізинг (оренда) г) оренда житлових приміщень п.5.абазаца 2: оренди земельних ділянок та оренди будівель не включен в перечень лизинговых операций согласно НКУ. КВЕД 68.20 Также считает это арендой:Цей клас включає: надання в оренду та управління власним або орендованим нерухомим майном: багатоквартирними будівлями та житлом нежитловими будівлями, у т.ч. виставковими залами, складськими приміщеннями земельними ділянками надання будівель, упоряджених або неупоряджених квартир чи апартаментів для довготермінового використання зазвичай на умовах щомісячної або річної оплати. Если вместе со зданием передается оборудование , то оно попадает под оперативный лизинг.КВЕД 77: Оренда, прокат і лізинг Цей розділ включає надання в оренду, прокат і лізинг матеріальних і нематеріальних активів, у т.ч. автомобілів, комп'ютерів, споживчих товарів, промислового устатковання, клієнтам в обмін на періодичну орендну плату. Цей розділ поділяється на: (1) надання в оренду автотранспортних засобів, (2) прокат товарів для спорту і відпочинку, побутових виробів і предметів особистого вжитку, (3) надання в оренду інших машин і устатковання, що їх зазвичай використовують для виробничої діяльності, у т.ч. транспортне устатковання (крім автотранспортних засобів) і (4) лізинг інтелектуальної власності та подібних продуктів. До цього розділу включають тільки операційний лізинг. Чтобы избежать проблем привела договор аренды в соответствие с ГКУ Параграфом 4. Найм здания или другого капитального сооружения Статей 793. Форма договора аренды здания или другого капитального сооружения. Буду ссылаться на НКУ: 56.21. У разі коли норма цього Кодексу чи іншого нормативно-правового акта, виданого на підставі цього Кодексу, або коли норми різних законів чи різних нормативно-правових актів, або коли норми одного і того ж нормативно-правового акта суперечать між собою та припускають неоднозначне (множинне) трактування прав та обов'язків платників податків або контролюючих органів, внаслідок чого є можливість прийняти рішення на користь як платника податків, так і контролюючого органу, рішення приймається на користь платника податків. и 4.1.4. презумпція правомірності рішень платника податку в разі, якщо норма закону чи іншого нормативно-правового акта, виданого на підставі закону, або якщо норми різних законів чи різних нормативно-правових актів припускають неоднозначне (множинне) трактування прав та обов'язків платників податків або контролюючих органів, внаслідок чого є можливість прийняти рішення на користь як платника податків, так і контролюючого органу; Пока решили от упрощенной системы не отказываться и работать по КВЕД 68.20.

Ответить
  • Анна
23.10.14 15:40

Пока , на наш взгляд. здание сдавать в аренду можно , но только здание , без оборудования.

Ответить
Комментирование новости отключено
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям