Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


04.10.14
1606 0 Печатать

Погашение задолженности по решению суда

   Нещодавно, 03 вересня 2014 року, Кабінет міністрів України затвердив Порядок погашення заборгованості за рішеннями суду, виконання яких гарантується державою (надалі - Порядок), що визначає механізм обліку виконавчих документів та судових рішень, передбачених пунктом 3 розділу ІІ «Прикінцеві положення» Закону України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень», інвентаризації та погашення заборгованості за ними.
   
   Звертаємо увагу на те, що погашення заборгованості здійснюється відповідно до виданих або ухвалених до 01 січня 2013 року виконавчих документів за рішеннями суду про стягнення коштів або рішеннями суду, що набрали законної сили, боржниками за якими є державні органи, державні підприємства, установи, організації та юридичні особи, примусова реалізація майна яких забороняється відповідно до законодавства.
   
   Відповідно до положень Порядку виконавчі документи за рішеннями суду про стягнення коштів або рішення суду, які набрали законної сили, подаються до органів державної виконавчої служби за місцезнаходженням боржника для проведення їх обліку, інвентаризації заборгованості та подальшої передачі до органів, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, для погашення заборгованості.
   
    Отже, фізична або юридична особа (або їх уповноважені представники), на користь чи в інтересах якої ухвалено рішення суду або видано виконавчий документ, подає до органу виконавчої служби наступні документи:
   
   заяву про виконання рішення із зазначенням реквізитів банківського рахунка, на який слід перерахувати кошти, або даних для перерахування коштів у готівковій формі через банки або підприємства поштового зв'язку, якщо зазначений рахунок відсутній;
   
   оригінал (дублікат) виконавчого документа або рішення суду (належним чином завірену його копію);
   
   копію довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та мають відповідну відмітку у паспорті або до паспорта яких внесені дані про реєстраційний номер облікової картки платника податків) та копію паспорта громадянина України.
   
   У разі подання до органу державної виконавчої служби виконавчого документа, заявник додає до нього копію судового рішення (за наявності), а у разі зміни способу і порядку виконання рішення - відповідну ухвалу суду про зміну способу і порядку виконання рішення.
   
   Зареєстроване рішення невідкладно розглядається керівником органу державної виконавчої служби та передається відповідальній особі не пізніше наступного робочого дня з дня надходження до органу державної виконавчої служби.
   
   Не пізніше семи робочих днів з дати надходження рішення відповідальна особа зобов’язана перевірити за даними Єдиного державного реєстру виконавчих проваджень виконання такого рішення. У разі відсутності відомостей про виконання рішення в повному обсязі, необхідно внести дані про це рішення до Реєстру рішень, виконання яких гарантується державою.
   
   Якщо за результатами перевірки встановлено, що рішення виконано в повному обсязі, відповідальна особа повертає рішення заявнику із супровідним листом та відповідною довідкою з Єдиного державного реєстру виконавчих проваджень.
   
   Рішення, які подаються до органу державної виконавчої служби, розподіляються в наступному порядку черговості погашення заборгованості:
   
   перша черга - рішення щодо пенсійних та соціальних виплат, про стягнення аліментів, відшкодування збитків та шкоди, завданих внаслідок злочину або адміністративного правопорушення, каліцтва або іншого ушкодження здоров'я, а також у зв'язку з втратою годувальника;
   
   друга черга - рішення, пов'язані з трудовими правовідносинами;
   
   третя черга - інші рішення.
   
   Рішення вносяться до кожної з черг за датою їх надходження до органу державної виконавчої служби.
   
   Не пізніше семи робочих днів з дня внесення рішення до Реєстру рішень, виконання яких гарантується державою, відповідальна особа зобов'язана надіслати заявнику та боржнику за їх місцезнаходженням або на електронну пошту повідомлення про прийняття такого рішення для обліку із зазначенням черги, до якої воно включено. У повідомленні про прийняття рішення до обліку зазначаються адреса веб-сайту в Інтернеті та ідентифікатор для доступу до інформації Реєстру рішень.
   
   Якщо буде встановлено факт припинення боржника - юридичної особи, таке повідомлення надсилається відповідному органу державної влади, який прийняв рішення про припинення боржника.
   
   Боржник або орган державної влади, який прийняв рішення про припинення боржника - юридичної особи, зобов'язаний протягом семи робочих днів повідомити відповідальній особі про стан виконання рішення (виконання в повному обсязі, часткове виконання, невиконання). А також повідомити про здійснення нарахування, підписаного уповноваженою особою і завіреного гербовою печаткою, але вже протягом десяти робочих днів з дня отримання повідомлення із наданням відповідного документа.
   
   Якщо рішення виконано боржником (або в інший спосіб) в повному обсязі, таке рішення підлягає поверненню заявнику протягом семи робочих днів з дня одержання відповідного документального підтвердження, про що вноситься запис до Реєстру. У разі ж отримання документального підтвердження про часткове виконання рішення, відповідальна особа вносить відповідні до Реєстру.
   
   Передача рішень до органів, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, здійснюється окремо щодо кожної черги щокварталу до 10 числа місяця, що настає за звітним періодом на підставі актів приймання-передачі. Відповідальна особа не пізніше наступного робочого дня з дня затвердження акта приймання-передавання надсилає заявнику та боржнику за їх місцезнаходженням або на електронну пошту повідомлення про передачу рішення до органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, із зазначенням реквізитів акта приймання-передавання.
   
   Погашення заборгованості здійснюється Казначейством в межах бюджетних асигнувань, визначених законом про Державний бюджет України на відповідний рік, за бюджетною програмою для забезпечення виконання рішень суду на підставі рішень, поданих органом, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів.
По материалам EBS
Рубрика:

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
Комментирование новости отключено
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям