Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


07.10.14
1384 3 Печатать

Налоговые последствия использования авто работника

   Підготовлено експертами Компанії «Дінай», www.dinai.com
   
   Автор: Тарас Шарий
   
   Столичні податківці розглянули два варіанти використання автомобіля працівника та їх податкові наслідки:
   
   1) виплата компенсації за використання у службових цілях власного автомобіля;
   
   2) виплата орендної плати на підставі належно оформленого договору оренди та акта приймання-передачі автомобіля за договором найму (оренди).
   
   Якщо підприємство обере перший варіант, то сума виплаченої компенсації розцінюється податківцями як додаткове благо працівника з відповідним оподаткуванням та відображенням у ф. N 1 ДФ з ознакою доходу "126". Водночас сума виплаченої компенсації не є базою нарахування та утримання ЄСВ. Відмітимо, що автори листа, можливо, ненавмисно оминули своєю увагою можливість включення суми компенсації до податкових витрат. Однак переконані: якщо прослідкується зв’язок з госпдіяльністю, то це безперешкодно можна зробити згідно з пп. 138.12.2 ПКУ.
   
   Якщо піти другим шляхом, то підприємство зобов’язане нарахувати, утримати та сплатити до бюджету податок на доходи фізосіб за ставками 15% та/або 17% та відобразити виплату у ф. N 1ДФ за ознакою доходу "102". Водночас витрати з оренди включаються до податкових витрат при розрахунку об’єкта оподаткування податком на прибутком, залежно від напряму використання авто. ЄСВ із суми орендної плати не виникає.
   
   Від себе додамо, що у першому випадку виплачену компенсацію податківці розцінюють як базу для нарахування військового збору. Таку позицію було озвучено Сергієм Наумовим, зам. директора департаменту доходів і зборів з фізичних осіб ДФСУ під час Інтернет-конференції. Водночас орендна плата не є базою для нарахування цього збору (див., наприклад, лист ГУ Міндоходів у Полтавській обл. N 11917/10/16-01-11-01-39 від 27.08.2014 р.).
   
   --------------------
   
   Лист Головного управління Міністерства доходів і зборів у м. Києві N 7720/10/26-1517-01-07 від 22.08.2014 р.
   
   Відтворення матеріалу у будь-якій формі повністю або частково можливо лише з письмового дозволу Компанії "Дінай"
Рубрика:

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Жираф
08.10.14 07:22

вопрос с ГСМ в первом варианте тоже "навмисно замовчують"? а ведь ГСМ будет тоже компенсационными выплатами, предприятие не может просто так заправлять чужое авто, даже если сотрудник его будет использовать в служебных целях, а значит из суммы ГСМ тоже НДФЛ+военный сбор.

Ответить
  • Шило
08.10.14 12:34

А как же предыдущая статья? У ГФСУ спросили, облагаются ли военным сбором доходы в виде дополнительного блага, определенного пп. 164.2.17 п. 164.2 ст. 164 НКУ? Налоговики ответили: в целях налогообложения военным сбором понятие дополнительного блага не используется. Следовательно, доходы, полученные в виде дополнительного блага, определенного пп. 164.2.17 НКУ, не облагаются военным сбором

Ответить
  • ИринаМ
08.10.14 18:59

Жирав, вы ж недочитали про "навмисно замовчують", автор статьи дает ссылку "Однак переконані: якщо прослідкується зв’язок з госпдіяльністю, то це безперешкодно можна зробити згідно з пп. 138.12.2 ПКУ." главное подготовить доказательную базу, что авто использовалось в хоз. деятельности, а это ой какой кусок работы

Ответить
Комментирование новости отключено
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям