Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


15.10.14
1662 5 Печатать

Исправляем ошибку в отчете о суммах начисленного ЕВ

   Яким чином виправити помилку в таблиці 6 додатку 4 звіту щодо сум нарахованого ЄВ, якщо в попередньому періоді код типу нарахувань 10 (суми відпускних) у найманої особи за звітний період помилково зазначено в рядку для відображення даних про суми заробітної плати?
   
   Відповідно до пункту 4.9 розділу IV Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом МДЗ від 09.09.2013 № 454 (далі — Порядок № 454), таблиця 6 додатка 4 до цього Порядку призначена для формування страхувальником у розрізі кожної застрахованої особи відомостей про суми нарахованої їй заробітної плати (доходу) у звітному місяці.
   
   Графа 10 «Код типу нарахувань» заповнюється страхувальником лише у випадках, передбачених переліком кодів типу нарахувань 1 – 12.
   
   Суми, нараховані за дні щорічних та додаткових відпусток, вносяться до графи «Загальна сума нарахованої заробітної плати (доходу) (усього з початку звітного місяця)» із зазначенням відповідного місяця лише в сумі, що припадає на дні відпустки у цьому місяці, з кодом типу нарахувань 10.
   
   Суми, що припадають на дні відпустки наступних місяців, включаються до поля наступних місяців і відображаються в окремих рядках за першим рядком з кодом типу нарахувань 10.
   
   Якщо страхувальником було допущено помилку в реквізитах (крім сум), що стосується страхувальника або застрахованої особи, то подаються скасовуючі документи. Зміни в сумах нарахованої заробітної плати або доходу та у зв’язку з цим нарахованих сум єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (ЄВ) за звітний місяць при формуванні та поданні скасовуючих документів не допускаються (п. 5.5 розд. V Порядку № 454).
   
   Коли ж страхувальником допущені помилки, зазначені в пункті 5.5 розділу V Порядку № 454, страхувальник повинен сформувати та подати разом зі звітом за поточний звітний період звіт за попередній період, який містить:
   
   - перелік таблиць звіту;
   - відповідну таблицю зі статусом «скасовуюча» з відомостями, які були помилкові, на одну або декількох застрахованих осіб;
   - відповідну таблицю зі статусом «початкова» із зазначеними правильними відомостями на одну або декількох застрахованих осіб.
   
   Звіт, сформований для виправлення помилок за попередні звітні періоди, не повинен містити таблиць 1 – 4 додатку 4 до Порядку № 454 (п. 5.7 розд. V Порядку № 454).
   
   Отже, якщо в таблиці 6 додатку 4 звіту щодо нарахованих сум ЄВ за звітний період код типу нарахувань 10 (суми відпускних) у найманої особи помилково відображено в рядку для відображення даних про суми заробітної плати, то страхувальник повинен сформувати та подати разом зі звітом за поточний період звіт за попередній період, який має містити перелік таблиць звіту, таблицю 6 додатка 4 звіту зі статусом «скасовуюча» з помилковими відомостями за найману особу щодо якої зроблено помилку, таблицю 6 додатка 4 зі статусом «початкова» із правильними відомостями за дану особу (відомості з рядками, у яких відображаються дані про суми заробітної плати без коду типу нарахувань та суми відпускних з кодом типу нарахувань 10).
   
   При цьому сформований звіт щодо сум нарахованого ЄВ для виправлення даної помилки за попередній звітний період не містить таблиць 1 – 4 додатка 4 до Порядку № 454, оскільки суми нарахованої заробітної плати та відпускних не змінилися.
   
   Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс, підкатегорія 301.06.01
По материалам Головбух 24
Рубрика:

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • не очень
16.10.14 08:10

...Суми, що припадають на дні відпустки наступних місяців, включаються до поля наступних місяців і відображаються в окремих рядках за першим рядком з кодом типу нарахувань 10... Подскажите, пожалуйста, это правило всегда действовало? Мне казалось, что на переходящие отпускные начисления идут в текущем месяце и, соответственно, показываются двумя строками с кодом 10 - указывается месяц текущий и месяц следующий в отчете за текущий месяц.

Ответить
  • 111
16.10.14 08:58

все вы правильно делаете

Ответить
  • не очень
16.10.14 12:28

111, спасибо за ответ, но написали-то в статье, что нужно по-другому. Путают людей

Ответить
  • а у нас
16.10.14 13:02

"Отже, якщо в таблиці 6 додатку 4 звіту щодо нарахованих сум ЄВ за звітний період код типу нарахувань 10 (суми відпускних) у найманої особи помилково відображено в рядку для відображення даних про суми заробітної плати, то страхувальник повинен сформувати та подати разом зі звітом за поточний період звіт за попередній період, який має містити перелік таблиць звіту, таблицю 6 додатка 4 звіту зі статусом «скасовуюча» з помилковими відомостями за найману особу щодо якої зроблено помилку, таблицю 6 додатка 4 зі статусом «початкова» із правильними відомостями за дану особу (відомості з рядками, у яких відображаються дані про суми заробітної плати без коду типу нарахувань та суми відпускних з кодом типу нарахувань 10)." Ага, і як це реально зробити? Раніше початкову-скасовуючу можна було робити тільки з ОДНИМ рядком, навіть якщо по одному працівнику в одному місяці було, скажімо, два рядка (лікарняний і зарплата), то потрібно було робити дві початкові-скасовоючі. Можливо, вже є якісь зміни в програмному забезпеченні? Хто стикався?

Ответить
  • л.п
16.10.14 15:55

когда будет новая версия по опз?

Ответить
Комментирование новости отключено
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям