Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


21.10.14
3102 0 Печатать

Аптечный вопрос: диетическая добавка или алкогольный напиток

   Заміховська Зоя, молодший юрист ЮК «Правовий Альянс»
   Янєв Олександр, юрист ЮК «Правовий Альянс»

   
   Як відомо, з 01 листопада 2014 року набирає чинності Закон України від 27 березня 2014 року № 1621-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України» (далі – Закон № 1621).
   
   Перш за все, слід відзначити, що Законом № 1621 вносяться зміни до Податкового кодексу України та Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» в частині розширення змісту поняття «алкогольні напої». Відповідно до цього законодавчого акту алкогольними напоями вважаються продукти, одержані шляхом спиртового бродіння цукровмісних матеріалів або виготовлені на основі харчових спиртів з вмістом спирту етилового понад 1,2 відсотка об’ємних одиниць, які зазначені у товарних позиціях 2204, 2205, 2206, 2208 згідно з УКТ ЗЕД, а також з вмістом спирту етилового 8,5 відсотка об’ємних одиниць та більше, які зазначені у товарних позиціях 2103 90 30 00, 2106 90[1] згідно з УКТ ЗЕД.
   
   Таким чином, Закон № 1621, серед іншого:
   
   1) відносить до алкогольних напоїв напої, які сьогодні класифікуються як продукти дієтичного харчування і містять етиловий спирт 8,5 % та більше;
   
   2) встановлює для таких напоїв ставку акцизного податку на рівні горілки – 70,53 грн. за 1 л 100 % спирту, із маркуванням таких напоїв марками акцизного податку.
   
   Іншими словами, для віднесення до «алкогольної» групи продукт має одночасно відповідати двом ознакам:
   
   1) містити спирт відповідного відсотку (≥ 8,5 %);
   
   2) належати до зазначених товарних позицій УКТ ЗЕД (2103 90 30 00, 2106 90).
   
   Одночасно необхідно мати на увазі, що такі товари відповідно до п. 19 Закону № 1621 будуть належати до підакцизних товарів.Звертаємо Вашу увагу, що відповідно до абз. 8 п. 5 Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2010 № 1251 маркування в Україні підлягають лише алкогольні напої з вмістом спирту понад 8,5 відсотка об'ємних одиниць
   

   Таким чином, аптеки, які мають на меті здійснювати роздрібну торгівлю вищевказаними товарами необхідно мати такі документи:
   
   1) ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, зареєстровану в органі державної податкової служби України;
   
   2) документи, в яких зазначені реєстраційні номери сертифіката відповідності або свідоцтва про визнання відповідності алкогольних напоїв;
   
   3) копію ліцензії на виробництво або документа, що підтверджує право імпорту чи оптової торгівлі алкогольними напоями від осіб, в яких приймається товар для реалізації;
   
   4) довідка податкової служби про реєстрацію електронних контрольно-касових апаратів (книг обліку розрахункових операцій), що знаходяться у місці торгівлі.
   
   Необхідність цих документів обумовлена насамперед, Законом України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності», Законом України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», Правилами роздрібної торгівлі алкогольними напоями, затвердженими Постановою Кабінету Міністрів України від 30.07.1996 № 854.
   
   Звертаємо також увагу, що згідно з Законом України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» у разі здійснення суб'єктом господарювання роздрібної торгівлі алкогольними напоями без наявності ліцензій можуть бити застосовані фінансові санкції у вигляді штрафів у розмірі 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 17000 гривень. У свою чергу, органами контролю відповідно до п. 2 є , зокрема, Державна інспекція з питань захисту прав споживачів, Міністерство доходів і зборів, Міністерство охорони здоров'я.
   
   [1] 1) код 2103 90 30 00 УКТ ЗЕД – настоянки гiркi ароматичнi з вмiстом 44,2 - 49,2 об.% спирту та 1,5- 6 мас.% тирличу (генцiану), прянощiв i рiзних iнгредiєнтiв з вмiстом 4-10 % цукру, у посудинах мiсткiстю не бiльш як 0,5 л;
   
   2) код 2106 90 УКТ ЗЕД – інші товари, включаючи складенi спиртнi продукти, крiм продуктiв, виготовлених на основі ароматичних речовин, що використовуються у виробництвi напоїв.
Рубрика:

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
Комментирование новости отключено
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям