Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


28.10.14
977 8 Печатать

Являются ли объектом налогообложения военным сбором выплаты в связи с временной потерей трудоспособности?

   Виплати допомоги з тимчасової втрати працездатності здійснюються відповідно до норм Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18.01.2011 № 2240-III (далі — Закон № 2240), яким визначено правові підстави для отримання такої допомоги, встановлено умови надання, тривалість і розміри виплат.
   
   Відповідно до статті 35 Закону № 2240, встановлено, що допомога з тимчасової непрацездатності надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати (доходу), у разі настання в неї одного з таких страхових випадків: тимчасова непрацездатність внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві; необхідністю догляду за хворою дитиною або хворим членом сім’ї; догляду за дитиною до трьох років у випадку хвороби матері або іншої особи, яка доглядає за цією дитиною; карантину; переведення відповідно до медичного висновку на легшу роботу; протезування у стаціонарі; санаторно – курортного лікування.
   
   Право на матеріальне забезпечення за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності мають, зокрема застраховані особи, які працюють на умовах трудового договору (контракту) на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності та господарювання або у фізичних осіб.
   
   Військовий збір введено Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів» від 31.07.2014 р. № 1621, який набрав чинності 03.08.2014 року. Об’єктом обкладання військовим збором є доходи у вигляді заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат, які нараховуються платникові податку у зв’язку з трудовими відносинами.
   
   Враховуючи наведене, допомога по тимчасовій непрацездатності прирівняна до заробітної плати, саме тому з неї слід утримувати військовий збір.
   
   Статтею 58 Конституції України визначено, що закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом’якшують або скасовують відповідальність особи.
   
   Тож, вважаємо, що оподатковувати військовим збором необхідно доходи, які нараховуються фізичним особам після 03 серпня 2014 року.
По материалам Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності
Рубрика:

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • бухгалтер
29.10.14 07:52

А те что с соц. страха компенсируются, тоже облагать?

Ответить
  • Михаил
29.10.14 08:13

да, сбора нет только с декретных

Ответить
  • бывший бух
29.10.14 08:18

Получаеться что ДА

Ответить
  • яяя
29.10.14 09:06

одно и тоже уже 2 месяца толчем в ступе

Ответить
  • Бегемот
29.10.14 10:09

Почему с декретных не удерживать?

Ответить
  • наталья
29.10.14 11:06

Так есть отчетность по военному збору или ее так и нет до сих пор? Кто знает? Я не нахожу нигде , на сайте Миндох. в ЗИР (вопросы- ответы)написано что разработан проэкт и отчитываться надо поквартально.

Ответить
  • Ольга
29.10.14 11:13

По теме Военного Сбора! Кто знает- когда будет их новая форма 1ДФ+ВЗ??? Жду до последнего, отчет не сдала пока...

Ответить
  • Ольга - 1
29.10.14 12:54

В налоговой сказали сдавать, а будет новая форма - уточненку.

Ответить
Комментирование новости отключено
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям