Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


30.10.14
7374 11 Печатать

Слип не является расчетным документом

   Чи необхідно застосовувати РРО під час здійснення розрахунків через платіжний термінал (із застосуванням платіжних карток), та які обов’язкові реквізити при цьому повинен містити фіскальний касовий чек? Чи вважається сліп (квитанція) розрахунковим документом?
   
   Відповідно до пункту 1 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 № 265/95-ВР (далі — Закон), суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, зобов’язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій (РРО) з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.
   
   Згідно зі статтею 2 Закону, розрахунковий документ — це документ установленої форми та змісту (касовий чек, товарний чек, розрахункова квитанція, проїзний документ тощо), який підтверджує факт продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) коштів, купівлі-продажу іноземної валюти, надрукований у випадках, передбачених цим Законом, і зареєстрований у встановленому порядку РРО або заповнений вручну.
   
   Підпунктом 1.4 Положення про порядок емісії спеціальних платіжних засобів і здійснення операцій з їх використанням, затвердженого постановою Правління НБУ від 30.04.10 № 223, визначено, що сліп — це паперовий документ, який підтверджує здійснення операції з використанням платіжної картки й містить набір даних щодо цієї операції та реквізити платіжної картки. Тобто сліп у розумінні Закону не є розрахунковим документом.
   
   Відповідно до підпункту 3.6 Положення про форму та зміст розрахункових документів, затвердженого наказом ДПА України від 01.12.2000 № 614, зареєстрованого в Мін’юсті 05.02.01 за № 105/5296, у разі застосування при проведенні розрахунків із використанням платіжної картки платіжного терміналу, з’єднаного або поєднаного з реєстратором розрахункових операцій, касовий чек повинен додатково містити такі обов’язкові реквізити:
   
   - реквізити платіжної картки (допустимі правилами безпеки платіжної системи), перед якими друкуються великі літери «ПК»;
   - напис «Код авт.» та код авторизації або інший код, що ідентифікує операцію в платіжній системі, крім випадків, коли правила розрахунків платіжної системи передбачають складання розрахункових документів із застосуванням платіжних карток без виконання процедур авторизації;
   - підпис касира та підпис держателя платіжної картки (якщо це передбачено правилами платіжної системи) в окремих рядках, перед якими друкуються відповідно написи «Касир» та «Держатель ПК».
   
   Отже, при здійсненні розрахунків у безготівковій формі із застосуванням платіжних карток (з використанням платіжного терміналу поєднаного з РРО) суб’єкт господарювання повинен проводити розрахункові операції через належним чином зареєстрований РРО із роздрукуванням відповідних розрахункових документів, крім суб’єктів господарювання, які згідно з чинним законодавством можуть не застосовувати РРО при розрахунках за продані товари та надані послуги.
   
   Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс, підкатегорія 109.10
По материалам Головбух 24
Рубрика:

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • ЛВ
31.10.14 08:32

Сейчас в Приватбанке стоят терминалы и всю коммуналку принимают только через эти терминалы, который выдает слип (чек об оплате). Не получится ли так,что эти слипы не признают платежными доками и появится долг по коммуналке со всеми вытекающими???

Ответить
  • оба-на
31.10.14 08:40

идет речь о кассовыих операциях в магазине... в банке немного другой порядок...

Ответить
  • Лика_
31.10.14 10:12

Мы турагенты . Все средства у нас идут только через р/с. Многие наши клиенты хотят рассчитываться карточками. Если мы поставим платежный терминал - обязательно ли нам устанавливать кассовый аппарат?

Ответить
  • какой ужас..
31.10.14 10:16

лика да, обязательно.

Ответить
  • Лика
31.10.14 11:32

Обовязково

Ответить
  • вопрос
31.10.14 11:34

есть терминалы для пополнения мобильного телефона, та бумажка что распечатывается не является первичным документом? И терминалы в банках, где можно сделать перевод на предприятие тоже?

Ответить
  • вопрос
31.10.14 11:42

есть терминалы для пополнения мобильного телефона, та бумажка что распечатывается не является первичным документом? И терминалы в банках, где можно сделать перевод на предприятие тоже?

Ответить
  • Мечтательница
31.10.14 11:49

Смотрю: терминал банка выдает чек с номером, терминальчик в магазине, З'ЄДНАНИЙ З РЕЄСТРАТОРОМ, - отчет (квитанцию), а чек-РРО. Банк - безнал, магазин- типа нал.

Ответить
  • какой ужас..
31.10.14 12:35

терминал-это безнал!

Ответить
  • Шурик
31.10.14 12:53

для Лика не согласен с какой ужас.. если Вы согласно закону об РРО не обязаны использовать РРО, то можете поставить только терминал и принимать оплату карточками см. 109.10 БЗ При здійсненні розрахунків у безготівковій формі із застосуванням платіжних карток(з використанням платіжного терміналу поєднаного з РРО) суб’єкт господарювання повинен проводити розрахункові операції через належним чином зареєстрований РРО із роздрукуванням відповідних документів, крім суб’єктів господарювання, які згідно з чинним законодавством можуть не застосовувати РРО при розрахунках за продані товари та надані послуги. читайте после слова КРОМЕ) об этом писал "НиБУ", 2013, № 57, на с. 34.

Ответить
  • 012
01.11.14 14:03

для Лика. мы тоже турагенты. во-первых- никто не сможет запрограммировать для турагента РРО. У нас нет цены как таковой и количество вариантов приближается к бесконечности это раз. те у кого он всетаки есть, чек я так понимаю не совсем фискальный!!!!! Турагенты поделитесь опытом как вы РРО запрограммировали!!!!!!!!))))) во вторых мы сделали по другому. Списываем с карт только ручным вводом. Но перед этим чтобы обезопасить себя берем такую форму-согласие от клиента списать с его карты такую то сумму за такую то услугу. при проверке-мы ничего не списывали типа, вот занесли бумажку в банк и они сами списали типа. в третьих турагентов при проверках щимят за другое совсем. Я еще не знаю ни одного случая чтобы рассчеты картами посчитали как нарушение кассовой дисциплины, особенно у единщика.

Ответить
Комментирование новости отключено
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям