Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


12.11.14
1404 13 Печатать

Нацинальный банк Украины повысил учетную ставку до 14%

   Проаналізувавши динаміку макроекономічних та монетарних показників, Правління Національного банку України відзначає прискорення інфляції в Україні – приріст індексу споживчих цін у річному вимірі в жовтні 2014 року збільшився до 19,8% порівняно з 0,5% у січні 2014 року.
   
   Прискорення інфляції відбувалось як за рахунок підвищення адміністративно регульованих цін та тарифів (на 25,8% у річному вимірі) внаслідок проведення непопулярних, але необхідних реформ, так і через знецінення обмінного курсу гривні відносно долара США, яке за січень – жовтень 2014 року становило 58,9%.
   
   Останнє було пов’язане з порушенням рівноваги на валютному ринку України внаслідок накопичених в попередні роки зовнішніх дисбалансів, а також з огляду на погіршення очікувань на фоні соціально-політичних та військових подій в Україні.
   
   Надскладними залишалися умови функціонування реального сектору економіки, що також негативно позначалося на вартості гривні. Попри суттєві реформістські зусилля Уряду України та Національного банку України основні макроекономічні показники мають тенденцію до погіршення. Зокрема зниження реального ВВП у ІІІ кварталі становило 5,1% порівняно з 4,6% та 1,1% у ІІ та І кварталах 2014 року відповідно.
   
   Погіршення динаміки сукупного обсягу виробництва зумовлено подіями на сході України, через які значна кількість підприємств не має змоги проводити господарську діяльність. Разом з цим взаємні обмеження в зовнішній торгівлі з Російською Федерацією зменшують зовнішній попит на продукцію українських виробників.
   
   Відсутність деескалації військової агресії проти України спричинила загострення негативних очікувань, що проявилося в прискоренні відпливу депозитних коштів з банків та підвищенні попиту на іноземну валюту протягом останніх місяців після певних ознак стабілізації ситуації в червні 2014 року.
   
   Зокрема, у липні – жовтні 2014 року після певного зростання відновився відплив депозитів населення в національній валюті (16,8 млрд. грн.).
   
   Також відновилося домінування чистого попиту на готівкову валюту, який у липні – жовтні 2014 року становив 1,0 млрд. дол. США.
   
   Починаючи з серпня 2014 року чиста пропозиція іноземної валюти змінилася чистим попитом на неї і на міжбанківському ринку. За серпень – жовтень 2014 року його значення становило 4,6 млрд. дол. США.
   
   Крім того, погіршення ринкових очікувань та подальша девальвація гривні обумовлюють додатковий інфляційний тиск, який за прогнозами Національного банку України залишатиметься підвищеним і на початку наступного року.
   
   За таких умов Національний банк України вживав комплекс заходів щодо збалансування ситуації на валютному ринку України як за рахунок ринкових (проведення інтервенцій з продажу іноземної валюти), так і окремих адміністративних заходів.
   
   Водночас за екстраординарних умов функціонування економіки та грошово-кредитного ринку України вжиті Національним банком України стабілізуючі заходи потребують підсилення за рахунок застосування інструментів процентної політики в напрямі збільшення внутрішньої вартості гривні.
   
   За рахунок дії ринкових механізмів це сприятиме стабілізації всіх сегментів грошово-кредитного ринку та свідчитиме про рішучість Національного банку України у забезпеченні виконання своєї пріоритетної цілі щодо досягнення та підтримки цінової стабільності в середньостроковій перспективі.
   
   Також ураховується, що збільшення облікової ставки на нинішньому етапі матиме мінімальний вплив на розвиток реального сектору економіки, оскільки кредитна активність банків залишається низькою через підвищений рівень ризиків ділового середовища.
   
   Ураховуючи викладене вище, відповідно до статей 6 та 25 Закону України “Про Національний банк України”, Положення про процентну політику Національного банку України, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 18 серпня 2004 року № 389 (зі змінами), Правління Національного банку України прийняло постанову “Про регулювання грошово-кредитного ринку” від 12 листопада 2014 року № 719, якою зокрема передбачено встановити з 13 листопада 2014 року облікову ставку в розмірі 14,0%.
   
   Довідково. Відповідно до пункту 1 постанови Правління Національного банку України від 15 липня 2014 року № 417 “Про регулювання грошово-кредитного ринку” розмір облікової ставки з 17 липня 2014 року становив 12,5% річних
По материалам Нацiональний банк України
Рубрика:

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Алексей Попович
13.11.14 09:38

И что из этого следует, что государство теряет?

Ответить
  • oper
13.11.14 11:39

Мы с Вами теряем, причем каждый день...

Ответить
  • ОЛЬГА
13.11.14 13:01

Так ждали "Економічного ПОКРАЩЕННЯ" , так надеялись на перемены к лучшему, а оно все еще больше лезем в де....мо, затянут нам пояски потуже и будут рассказывать что это красивый шарфик!!!!!

Ответить
  • Прынцесса, но не на бобах
13.11.14 13:16

Нацинальный банк. ))) От слова "наци"? Уже и тут политика. )))

Ответить
  • Панда
13.11.14 13:23

в кодексе полно штрафов которые считаются по ставке НБУ.. так что да мы только теряем

Ответить
  • Астра ЛВШ
13.11.14 16:25

Посмотрела предыдущие постановления НБУ - это самая большая ставка с 2002 года.

Ответить
  • Astra_Sirius
13.11.14 18:30

Не по теме-что с отчетом по военному сбору ,потерялась?

Ответить
  • лили
13.11.14 21:42

В налоговой сказали, что новая форма 1 ДФ (с учетом военного сбора) будет утверждена ближе к Новому году. Ждемс...

Ответить
  • яся
15.11.14 09:25

Девочки..за окном война.. скажите спасибо что не 25 % как в перестройку..спуститесь на землю..не нойте..Яценюк вам покращення не обещал.. когда глупая бабка на рынке такое говорит ..я ей прощаю..но вы же все бухгалтера...и все должны понимать... я сегодня своевременно получила пенсию...вот это показатель...и пособия все платят.. страну сейчас очень тяжело держать.. вы наверное тогда все поймете..когда не дай бог сдесь бомбить начнут.. не гневите бога.. девочки работаем тихо и верим в лучшее...наберитесь терпения..

Ответить
  • яся
15.11.14 09:30

мне 58...и войны не было эти 58 лет.. причем тут 2002 год...живете как на другой планете.. сколько уже наших парней погибло за вас ...а вы сидите здесь и ноете...

Ответить
  • яся
15.11.14 09:37

"Мы с Вами теряем, причем каждый день..",."Так ждали "Економічного ПОКРАЩЕННЯ"",Нацинальный банк. От слова "наци"?" - полный бред... Думаю всем нужно переоценить свое отношение к происходящему...Если б не Яценюк ...мы бы уже все полетели в тартарары....было бы у нас как на Донбасе... не дай бог ..от добра добра не ищут...

Ответить
  • МИР
17.11.14 14:47

яся! Я бы на Вашем месте сидела и вообще помолчала , Яценюк больше всех кричал вернуть женщинам пенс. возраст 55 лет, так Вы пишите пенсию получили , а женщины которым 54- 55 у них не работы сейчас ни пенсии. И не надо списывать все на войну , это сейчас удобно , А Вы посчитали сколько волонтнры помогли Армии , и еще помогают последнее отдают, И все он обещал , можно прокрутить запись , не одной реформы , только заем.

Ответить
Комментирование новости отключено
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям