Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


13.11.14
1286 0 Печатать

Юрлицо выкупает арендованный им земельный участок: с какого времени платить земельный налог

   Із якого часу юридична особа, що викуповує орендовану нею земельну ділянку державної або комунальної власності на підставі договору купівлі-продажу, повинна сплачувати земельний податок?
   
   Відповідно до підпункту 14.1.147 Податкового кодексу України (ПК), плата за землю — це загальнодержавний податок, який справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності (далі — орендна плата).
   
   Земельний податок — це обов’язковий платіж, що справляється з власників земельних ділянок та земельних часток (паїв), а також постійних землекористувачів (пп. 14.1.72 ПК).
   
   Орендна плата — це обов’язковий платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою (пп. 14.1.136 ПК).
   
   Згідно зі статтями 269 і 270 ПК, платниками податку є, зокрема, власники земельних ділянок, земельних часток (паїв), а об’єктами оподаткування — земельні ділянки, які перебувають у власності.
   Платником орендної плати власності є орендар земельної ділянки (п. 288.2 ПК).
   
   Відповідно до статті 125 Земельного кодексу України (ЗК), право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають із моменту державної реєстрації цих прав.
   
   Право власності, користування земельною ділянкою оформлюється відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» (ст. 126 ЗК).
   
   Статтею 9 Закону України «Про оренду землі» від 06.10.1998 № 161-XIV (далі — Закон № 161) визначено, що орендар, який відповідно до закону може мати у власності орендовану земельну ділянку, має переважне право на придбання її у власність у разі продажу цієї земельної ділянки, за умови, що він сплачує ціну, за якою вона продається, а в разі продажу на аукціоні — якщо його пропозиція є рівною з пропозицією, яка є найбільшою із запропонованих учасниками аукціону.
   
   Відповідно до статті 31 Закону № 161, договір оренди землі припиняється, зокрема, у разі поєднання в одній особі власника земельної ділянки та орендаря.
   
   Тож якщо юридична особа викуповує орендовану нею земельну ділянку державної або комунальної власності на підставі договору купівлі-продажу, то така особа є платником земельного податку з дати державної реєстрації права власності на земельну ділянку.
   
   До дати державної реєстрації права власності на земельну ділянку юридична особа сплачує орендну плату відповідно до договору оренди землі.
   
   Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс, підкатегорія 112.05
По материалам Головбух 24
Рубрика:

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
Комментирование новости отключено
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям