Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


20.01.15
7976 26 Печатать

Изменения с 01.01.2015г. для плательщиков фиксированного сельскохозяйственного налога

   Законом № 71-VІІІ від 28 грудня 2014 року внесено зміни до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи. Ці зміни торкнулись і платників фіксованого сільськогосподарського податку.
   
   Главу 2 "Фіксований сільськогосподарський податок" виключено з Податкового кодексу.
   
   З 1 січня 2015 року, платники фіксованого сільськогосподарського податку автоматично стають платниками єдиного податку четвертої групи.
   
   Якщо раніше сільгосптоваровиробники могли сперечатися з податковими органами щодо обов’язкової реєстрації прав власності/користування земельними ділянками, які перебувають у власності/користуванні платника ФСП, то з 1 січня Податковим кодексом в статті 2921 закріплена норма про те, що такі права повинні бути оформлені та зареєстровані відповідно до законодавства.
   
   Так як строки подання звітності для сільгоспвиробників не змінилися, для тих, у кого права власності/користування не пройшли державної реєстрації, ще мають час до 20 лютого 2015 року (останній строк подання звітності на поточний рік) оформити такі права відповідно до законодавства для підтвердження статусу платника єдиного податку четвертої групи.
   
   Відтепер, у відповідності з п.2921.2 ПКУ базою оподаткування податком для платників єдиного податку четвертої групи є нормативна грошова оцінка одного гектара сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень), з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного за станом на 1 січня базового податкового (звітного) року відповідно до порядку, встановленого розділом ХІІ цього Кодексу.
   
   Кумулятивне значення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки земель з 1995 року станом на 1 січня 2015 року становить 3,997 (інформація Держземагенства на сайті: http://dazru.gov.ua/usi-novyny.html?view=item&id=109850).
   
   Згідно нормами з п.2921.2 ПКУ, підставою для нарахування єдиного податку для платників ЄП 4 групи є дані держземкадастру та /або дані державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Для отримання витягу з держземкадастру, сільгоспвиробникам необхідно буде звернутися до Державного агентства земресурсів.
   
   Ставки податку для платників єдиного податку четвертої групи виросли втричі. Як і раніше, їх розмір залежить від категорії (типу) земель, їх розташування та у відповідності з пп.293.9 ПКУ становить (у відсотках бази оподаткування):
   
   - для ріллі, сіножатей і пасовищ (крім ріллі, сіножатей і пасовищ, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях, а також ріллі, сіножатей і пасовищ, що перебувають у власності сільськогосподарських товаровиробників, які спеціалізуються на виробництві (вирощуванні) та переробці продукції рослинництва на закритому ґрунті, або надані їм у користування, у тому числі на умовах оренди) - 0,45;
   
   - для ріллі, сіножатей і пасовищ, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях, - 0,27;
   
   - для багаторічних насаджень (крім багаторічних насаджень, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях) - 0,27;
   
   - для багаторічних насаджень, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях, - 0,09;
   
   - для земель водного фонду - 1,35;
   
   - для ріллі, сіножатей і пасовищ, що перебувають у власності сільськогосподарських товаровиробників, які спеціалізуються на виробництві (вирощуванні) та переробці продукції рослинництва на закритому ґрунті, або надані їм у користування, у тому числі на умовах оренди, - 3.
   
   Беручи до уваги, що нормативна грошова оцінка одного гектара для цілей оподаткування застосовується з урахуванням коефіцієнта індексації та той факт, що безпосередньо підвищення ставок для сільгоспвиробників зросло втричі, навантаження для вчорашніх платників фіксованого сільськогосподарського податку зросло більш, ніж у десять раз.
   
   У відповідності з пп.295.9.2. ПКУ платники єдиного податку четвертої групи сплачують податок щоквартально протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, у таких розмірах: у I кварталі та II кварталі по 10 відсотків, у III кварталі - 50 відсотків,у IV кварталі - 30 відсотків
   
   У разі надання сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду в оренду іншому платникові податку, враховують орендовану площу земельних ділянок у своїй декларації. У декларації орендаря така земельна ділянка не враховується.
   
   У разі оренди ними сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду в особи, яка не є платником податку, враховують орендовану площу земельних ділянок у своїй декларації;
   Єдиний податок перераховують в установлений строк на відповідний рахунок місцевого бюджету за місцем розташування земельної ділянки (пп.295.9.8).
   
    Згідно з пп.298.8.1 ПКУ:
   
   Сільськогосподарські товаровиробники для переходу на спрощену систему оподаткування або щорічного підтвердження статусу платника єдиного податку подають до 20 лютого поточного року (форма декларації для платників єдиного податку 4 групи на сьогодні відсутня):
   
   загальну податкову декларацію з податку на поточний рік щодо всієї площі земельних ділянок, з яких справляється податок (сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ, багаторічних насаджень), та/або земель водного фонду внутрішніх водойм (озер, ставків та водосховищ), - контролюючому органу за своїм місцезнаходженням (місцем перебування на податковому обліку);
   звітну податкову декларацію з податку на поточний рік окремо щодо кожної земельної ділянки - контролюючому органу за місцем розташування такої земельної ділянки;
   розрахунок частки сільськогосподарського товаровиробництва - контролюючим органам за своїм місцезнаходженням та/або за місцем розташування земельних ділянок за формою, затвердженою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної аграрної політики, за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову та митну політику;
   відомості (довідку) про наявність земельних ділянок - контролюючим органам за своїм місцезнаходженням та/або за місцем розташування земельних ділянок.
   
   У відомостях (довідці) про наявність земельних ділянок зазначаються дані про кожний документ, що встановлює право власності та/або користування земельними ділянками, у тому числі про кожний договір оренди земельної частки (паю).
   
   У відповідності з пп.298.8.3:
   
    Дохід сільськогосподарського товаровиробника, отриманий від реалізації сільськогосподарської продукції власного виробництва та продуктів її переробки (крім підакцизних товарів, за винятком виноматеріалів виноградних (коди згідно з УКТ ЗЕД 2204 29 - 2204 30), вироблених на підприємствах первинного виноробства для підприємств вторинного виноробства, які використовують такі виноматеріали для виробництва готової продукції, включає доходи, отримані від:
   
   - реалізації продукції рослинництва, що вироблена (вирощена) на угіддях, які належать сільськогосподарському товаровиробнику на праві власності або надані йому в користування, а також продукції рибництва, виловленої (зібраної), розведеної, вирощеної у внутрішніх водоймах (озерах, ставках і водосховищах), та продуктів її переробки на власних підприємствах або орендованих виробничих потужностях;
   - реалізації продукції рослинництва на закритому ґрунті та продуктів її переробки на власних підприємствах або орендованих виробничих потужностях;
   - реалізації продукції тваринництва і птахівництва та продуктів її переробки на власних підприємствах або орендованих виробничих потужностях;
   - реалізації сільськогосподарської продукції, що вироблена із сировини власного виробництва на давальницьких умовах, незалежно від територіального розміщення переробного підприємства.
   
   Пунктом 298.8.4 ПКУ встановлено, що у разі коли у податковому (звітному) році частка сільськогосподарського товаровиробництва становить менш як 75 відсотків, сільськогосподарський товаровиробник сплачує податки у наступному податковому (звітному) році на загальних підставах.
   
   Якщо така частка не перевищує 75 відсотків у зв’язку із виникненням обставин непереборної сили у попередньому податковому (звітному) році, до платника податку в наступному податковому (звітному) році зазначена вимога не застосовується.
   
   Якщо контролюючим органом проводиться виїзна документальна перевірка, та у разі виявлення під час проведення виїзних перевірок платника єдиного податку четвертої групи невідповідності вимогам підпункту 4 пункту 291.4 та пункту 291.51 статті 291 цього Кодексу у податковому (звітному) році або у попередніх періодах, такому платнику за такі періоди нараховуються податки та збори, від сплати яких він звільнявся як платник єдиного податку четвертої групи, та штрафні (фінансові) санкції (штрафи), передбачені главою 11 розділу ІІ цього Кодексу. Такий платник податку зобов’язаний перейти до сплати податків за загальною системою оподаткування, починаючи з наступного місяця після місяця, у якому встановлено таке порушення( п.299.11 ПКУ).
   
   Платники єдиного податку четвертої групи, на відміну від платників ЄП інших груп, можуть проводити розрахунки також у негрошовій формі.
   
   Також нагадуємо, що з 01.01.2015р. змінився об’єкт оподаткування військовим збором. Відтепер збір буде утримуватися практично з усіх доходів, з яких утримується податок з доходів фізичних осіб. Отже, якщо сільгосптоваровиробники орендують земельні ділянки у фізичних осіб, то з орендної плати за земельні ділянки (паї), крім ПДФО, буде утримуватися військовий збір.
   
   
   Материалы по теме:
   Как перейти в группу 4 плательщиков единого налога?    
По материалам ТОВ "КУЛЬТУРА ФІНАНСІВ"
Рубрика:

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • алекс
21.01.15 00:03

а что на счет формы декларации по 4й группе- ни каких пока изменений и новостей нет?

Ответить
  • Александра
21.01.15 00:32

алекс 21.01.2015 01:03:46 а что на счет формы декларации по 4й группе- ни каких пока изменений и новостей нет? ******************************** Почитайте, там про отчетность есть... http://buhgalter911.com/ShowArticle.aspx?a=156483

Ответить
  • сх
21.01.15 08:07

"Для отримання витягу з держземкадастру, сільгоспвиробникам необхідно буде звернутися до Державного агентства земресурсів. " С ЧЕГО ВЫ ВЗЯЛИ ЧТО ЭТО НАША ОБЯЗАННОСТЬ? 292 1.3. Підставою для нарахування єдиного податку платникам четвертої групи є дані державного земельного кадастру та/або дані з державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Центральні органи виконавчої влади, що реалізують державну політику у сфері земельних відносин та у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, щомісяця, але не пізніше 10 числа наступного місяця, а також за запитом відповідного контролюючого органу за місцезнаходженням земельної ділянки подають інформацію, необхідну для обчислення і справляння податку у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. (Доповненно статтею 292 1 згідно із Законом України від 28.12.2014 р. № 71-VIII) ВОТ ПУСТЬ НАЛОГОВАЯ ЭТОТ ВИТЯГ И ПОЛУЧАЕТ!

Ответить
  • Людмила
21.01.15 08:50

ДЯКУЮ!!!!!!!!!!

Ответить
  • hpd56
21.01.15 09:24

Постає ще одне запитання. Нормативно грошова оцінка землі 1995р згідно Постанови КМ№1185 від 31.10.2011р збільшена в 1.756рази.Якщо її врахувати то ФСП для ріллі порівняно з попереднім роком зросте в 21,056 рази (1х1,756х3,997х0,45:0,15)

Ответить
  • Оксана
21.01.15 09:51

Для hpd56: А зачем делить на 15? И еще вопрос: что значит "звітну податкову декларацію з податку на поточний рік окремо щодо кожної земельної ділянки - контролюючому органу за місцем розташування такої земельної ділянки". Если у меня 7 участков, то я должна подать 7 деклараций или они имели ввиду отдельно по каждому сельсовету?

Ответить
  • Ептить Моптить
21.01.15 10:08

Где найти информацию об увеличении фиксированного с/х налога в 21 раз???7

Ответить
  • hpd56
21.01.15 10:32

Для hpd56: А зачем делить на 15? 0,15 % -норматив сплоти ФСП для ріллі в 2014р; .0,45%-норматив сплати ФСП в 2015р для ріллі

Ответить
  • Сергей
21.01.15 10:35

А кто скажет - остаемся ли плательщиками НДС на 4 группе???

Ответить
  • Оксана
21.01.15 10:36

Коефіцієнт 1,756 згідно Постанови КМ №1185 від 31.10.2011р - только для зерновых. Разве не так?

Ответить
  • Александра
21.01.15 10:49

Сергей 21.01.2015 11:35:06 А кто скажет - остаемся ли плательщиками НДС на 4 группе??? ******************************** Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс, підкатегорія 108.05 Відповідно до пункту 4 підрозділу 8 розділу XIX «Прикінцеві положення» Податкового кодексу України (ПК), юридичні особи — платники єдиного податку четвертої та шостої груп, які перебували на обліку в контролюючих органах до 1 січня 2015 року, з 1 січня 2015 року вважаються платниками єдиного податку третьої групи відповідно до норм глави 1 розділу XIV ПК. Згідно з пунктом 293.3 ПК, відсоткова ставка єдиного податку для платників третьої групи встановлюється у розмірі: 2% доходу — у разі сплати податку на додану вартість згідно з ПК; 4% доходу — у разі включення податку на додану вартість до складу єдиного податку.

Ответить
  • Сергей
21.01.15 10:51

Александра 21.01.2015 11:49:16 имеется ввиду текущая 4 группа единого налога - сельхозпроизводители

Ответить
  • Александра
21.01.15 12:45

Сергей 21.01.2015 11:51:59 Александра 21.01.2015 11:49:16 имеется ввиду текущая 4 группа единого налога - сельхозпроизводители *********************** А что особенного для сельхозпроизводителей? Был плательщиком НДС - переведут на 2%, не был - переведут на на 4%. Если был оборот до 1 млн.грн. (за последние 12 месяцев), то имеет право написать заявление и сняться с категории плательщиков НДС, потом и ставка единого изменится (явно со второго квартала).

Ответить
  • Оля
21.01.15 13:38

Александра не знаете, не пишите. Сергей,остаемся плательщиками НДС.

Ответить
  • Лена
21.01.15 15:05

Сергей останемся и все будит как раньше и отчёты тоже , то ко будим считатся не на фикс. налогом а на едином и платить теперь будим не до 20 числа за пред. месяц а по квартально, идинственно еще нету розяснения по поводу нужно ли брать вытяг с единого реестра что платещики 4 групы, но по видиму что да,

Ответить
  • LUBAVA
21.01.15 15:40

1).Оценку земли (СХ, Собственность) провели в 2014 году, то коэффициент 1,249 и 0,45%?! 2).Есть и договор аренды сх земель у сельсовета - 0,1% от стоимости земли(налоговая требует не меньше 3% от стоимости). Приходили на консультацию в ДФС. Ответ - "читайте законодательство. Мы ждем разъяснений свыше. Сельские советы еще не подали сведения"

Ответить
  • Александра
21.01.15 16:56

Оля 21.01.2015 14:38:35 Александра не знаете, не пишите. Сергей,остаемся плательщиками НДС. ************************ Да, признаю, Вы правы, ставки единого я попутала с третьей группой. Для 4 группы - все совсем по другому (по единому).

Ответить
  • старый бух
21.01.15 17:37

Формы отчета пока нет, хватит ли время занести всех пайщиков по каждому договору? А РРО не надо применять?

Ответить
  • ELL
21.01.15 18:16

Для Сергея . статья 209 Спецрежим по НДС не изменилась , все как в 2014

Ответить
  • Дмитрий
21.01.15 21:06

Подскажите пожалуйста. Быть в 4-й группе и платить ФСН в 21,056 раз для нас не выгодно. Вопрос в следующем - в налоговой предложили со второго квартала 2015 года перевестиь на 3 - группу на 2%. Как быть со спец режимом по НДС (ст.209)? Можно ли быть единщиком 3 группы на 2% и плательщиком НДС но спецрежимщиком? Спасибо заранее за ответы.

Ответить
  • Дмитрий
21.01.15 21:14

LUBAVA 2).Есть и договор аренды сх земель у сельсовета - 0,1% от стоимости земли(налоговая требует не меньше 3% от стоимости). 21.01.2015 16:40:58 ********************************* У меня тоже есть тоже договоро аренды с сельсоветом (пастбища). Налоговая тоже требовала в 2014 чтобы арендная плата была не мнее 3% ден. оценки земли, а не та что указана в договоре аренды. Сегодня звонил в налоговую сказали - с 2015 года арендня плта за земли водного фонда и земля под зданиями ( у нас под фермами), может быть той что указан в договоре аренды, главное ее индексировать. А по поводу остально земли условия по 3% процентам остались.

Ответить
  • LUBAVA
22.01.15 19:44

для Дмитрий Что значит А по поводу остально земли условия по 3% процентам остались? У нас зданий нет, рилля и пасовища. Мы в 2014 отбились от 3%.. Но в январе 2015 аренда закончилась, а новую переоформят уже с 3%, вопрос успеют ли до 20-го февраля, и сколько будет оценка. Может и арендовать не придется, не выгодно будет.

Ответить
  • Василь
02.02.15 16:19

3% платимо згідно антикризового закону з квітня місяця минулого року. А що робити з землями які не є зареєстровані згідно законодавства? вони ж не підпадають під розрахунок єдиного податку.

Ответить
  • Венк
05.02.15 23:03

дайте формулу нормальную, плиз, с обозначениеми

Ответить
  • Ірина
19.02.15 05:51

Подскажите пожалуйста, что делать с договорами аренды по сертификатам, зарегестрированные в сельском совете, налоговая говорит что не имеем права обрабатывать эту землю. спасибо за раннее.

Ответить
  • Елена
26.03.15 19:06

Подскажите, пожалуйста а сельхоз. фиксир.налог тоже нужно перечислять НДС на спецсчет? А как они вернут на наш счет ?

Ответить
Комментирование новости отключено
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям