Сайт для бухгалтеров №1 в Украине
Чат 911

Получайте
новости почтой!


22.01.15
1935 2 Печатать

Как оплачивать «больничные» чернобыльцам 4 категории и работникам, которые заболели до 1 января 2015 года: разъяснения ФСС по ВПТ

   За страховими випадками, які настали у період по 31.12.2014 включно, оплачуємо листки непрацездатності у розмірах, що діяли у 2014 році. Такі настанови надав ФСС з ТВП своїм робочим органам.
   
   У зв’язку із прийняттям Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці» від 28.12.2014 № 77-VIII, яким викладено у новій редакції Закон України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» Виконавча дирекція Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності у листі від 17.01.2015 № 2.4-17-92 надала настанови для уникнення неузгодженості дій робочих органів Фонду (далі — Фонд) щодо застосування в роботі норм Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV (далі — Закон № 1105)
   
   Правила, яких має дотримуватися у роботі Фонд, зводяться до такого:
- По страховим випадкам (допомога по тимчасовій непрацездатності (включаючи догляд за хворою дитиною), допомога по вагітності та пологах, допомога на поховання), які настали до 31.12.2014 включно, при визначені права на матеріальне забезпечення та його розміру необхідно керуватися нормами Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18.01.2001 № 2240-ІІІ.
   
   - Для страхових випадків (допомога по тимчасовій непрацездатності (включаючи догляд за хворою дитиною), допомога по вагітності та пологах, допомога на поховання), які настали з 01.01.2015 необхідно застосовувати норми Закону № 1105.
   
   - У зв’язку із внесенням змін Законом України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» від 28.12.2014 № 76-VIII до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-XII (далі — Закон № 796), було скасовано норми статті 23 Закону № 796, а саме: компенсації та пільги громадянам, віднесеним до категорії 4 осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, зокрема, виплату допомоги по тимчасовій непрацездатності в розмірі 100 відсотків середньої заробітної плати незалежно від страхового стажу, що призвело до неузгодженості норм статті 24 Закону № 1105 з нормами Закону № 796.
Враховуючи те, що з 01.01.2015 статтю 23 Закону № 796 виключено, пільга щодо виплати допомоги по тимчасовій непрацездатності в розмірі 100 відсотків середньої заробітної плати незалежно від страхового стажу, визначена пунктом 5 частини першої статті 24 Закону № 1105, особам віднесеним до категорії 4 осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, за страховими випадками які настали з 01.01.2015, не надається.
Частиною п’ятою статті 32 Закону №1105 передбачено граничні строки набуття права на матеріальне забезпечення, визначене статтею 20 Закону №1105, застрахованих осіб та отримувачів допомоги. Так, матеріальне забезпечення виплачується, якщо звернення за його призначенням надійшло не пізніше дванадцяти календарних місяців з дня відновлення працездатності, встановлення інвалідності, закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, смерті застрахованої особи або члена сім’ї, який перебував на її утриманні.
Ця норма діє з 01.01.2015 незалежно від дати настання страхового випадку.
По материалам Гаряча Лінія Кадровика
Рубрика:
Комментарии
  • а у нас
23.01.15 15:34

А ось цікавий витяг із цього ж листа: 4. Частиною четвертою статті 19 Закону № 1105 визначено те, що застраховані особи, які протягом дванадцяти місяців перед настанням страхового випадку за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування мають страховий стаж менше шести місяців, мають право на матеріальне забезпечення відповідно до цього Закону в таких розмірах: 1) допомога по тимчасовій непрацездатності — виходячи з нарахованої заробітної плати, з якої сплачуються страхові внески, але в розрахунку на місяць не вище за розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом у місяці настання страхового випадку; 2) допомога по вагітності та пологах — виходячи з нарахованої заробітної плати, з якої сплачуються страхові внески, але в розрахунку на місяць не вище двократного розміру мінімальної заробітної плати та не менше за розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом у місяці настання страхового випадку. Вищезазначена норма Закону № 1105 застосовується у вигляді обмеження визначеної на загальних підставах суми допомоги у розрахунку на місяць, якщо на момент настання страхового випадку застрахована особа не набула сумарно у дванадцятимісячному періоді, що передує страховому випадку, шестимісячний страховий стаж. У свою чергу, страховий стаж для реалізації норм частини четвертої статті 19 Закону № 1105 визначається відповідно до вимог статті 21 Закону № 1105 за даними персоніфікованого обліку відомостей про застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування. Такий розрахунок повинен робити страхувальник на підставі даних Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, наданих застрахованою особою у вигляді довідки Пенсійного фонду України. Тепер лікарняні працівників, які пропрацювали на нашому підприємстві менше 6 місяців, приймаємо до оплати тільки із довідкою Пенсійного Фонду! Не заздрю працівникам Пенсійного фонду - що почнеться!!!!!!!!

Ответить
  • Анатольєвна
23.01.15 18:08

У працівників Пенсійного фонду забрали адміністрування ЄСВ, але ж всі вони залишились працювати у ПФ, тож буде їм чим зайнятись. А щоб у нас з вами не виникало проблем потрібно просити тих, що влаштовуться на роботу приносити такий розрахунок до виплати першої заробітної плати.

Ответить
Комментирование новости отключено
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям