Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


25.01.15
15146 67 Печатать

Нулевые предприятия: отчетность и начисления заработной платы директору

   Підприємства за різних причин можуть зіткнутись із ситуацією відсутності діяльності (як новостворені, так і ті, що створені давно), і відповідно із питанням необхідності подачі нульових звітів та декларацій, та виплати чи невиплати зарплати директору. Надалі в даній статті ми будемо називати «нульовими» підприємствами ті підприємства, які не ведуть діяльність, не мають доходів та витрат, не мають співробітників, окрім директора (про оплату чи неоплату праці директора або засновника див. другу частину статті).
   
   Ми розглянемо два блоки питань:
   
   А) звіти, які підприємство вимушене подавати;
   
   Б) нарахування чи не нарахування зарплати директору нульового підприємства.
   
   Почнемо із питання А. Які звіти зобов’язані подавати нульові підприємства?
   
   - Декларацію з податку на прибуток підприємства;
   
   - Декларація з єдиного податку;
   
   - Декларацію з ПДВ;
   
   - Звіт з виноградарства;
   
   - Екологічний збір;
   
   - Декларація по використанню води;
   
   - 1 ДФ - в разі якщо підприємство стало нульовим не з першого числа звітного кварталу;
   
   - Звіт з ЄСВ - в разі якщо підприємство стало нульовим не з першого числа звітного місяця;
   
   - Відомість розподілу чисельності (фонд нещасних випадків) - в разі якщо підприємство стало нульовим не з першого числа звітного року.
   
   Питання Б, пов’язане із бажанням підприємства не нараховувати заробітну плату директору, оскільки ,як правило, кошти у таких підприємств відсутні.
   
   В разі, якщо підприємство не вело діяльність, платники податків, як правило, використовували один з трьох найпопулярніших варіантів дій:
   
   1. Повідомляли Управління пенсійного фонду / ДПІ /ДФС про відсутність діяльності підприємства та в зв’язку із цим заробітна плата не нараховується;
   2. Звільнявся директор, функції директора виконував засновник на безоплатній основі;
   3. Нарахування директору заробітної плати, меншої за мінімальний розмір.
   4. Щодо кожного варіанту є свої плюси та мінуси.
   
   Ст. 95 КЗпП визначає, що заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу.
   
   Ст. 1 Закону України «Про оплату праці» визначає, що заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу. Розмір заробітної плати залежить від складності та умов виконуваної роботи, професійно-ділових якостей працівника, результатів його праці та господарської діяльності підприємства.
   
   Варіант перший є легким у виконанні, від підприємства не вимагалось жодних реєстраційних дій, але має нюанси. Відповідно до документів керівним органом та штатною одиницею підприємства залишався директор. Оскільки підприємство діяльності не вело, як правило, у табелі робочого часу ставились прочерки - це і була основа або доказова база для не нарахування зарплати та пов’язаних із зарплатою зборів та платежів. Проте, підписання та/або фізичне відправлення декларацій, хоч і з пустими показниками є виконанням директором своїх обов’язків, відповідно до трудового законодавства праця будь-якого працівника (в тому числі і директора) має бути оплачена.
   
   Практика контролюючих органів зводилась до не застосування жодних санкцій при використанні першого варіанту, оскільки підприємство могло завжди довести, що директор витратив на оформлення та подачу нульових звітів до 1 години на місяць, а то і менше, а сама процедура перевірки, доведення факту використання праці директора та видача акту платнику була економічно малодоцільною.
   
   З 01.01.2015 ситуація дещо змінюється, оскільки реформою ЄСВ введено пункт «у разі якщо база нарахування єдиного внеску (крім винагороди за цивільно-правовими договорами) не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та ставки єдиного внеску, встановленої для відповідної категорії платника». З точки зору перевіряючих довести, що працівник- директор підписуючи звіти виконував свої обов’язки та відповідно має отримати заробітну плату, навіть якщо це заробітна плата за 30 хвилин витраченого часу – не є проблемою , а відповідно ЄСВ повинно бути нараховано не менше ніж «1218 грн. х ставку ЄСВ». Слід також додати, що офіційною позицією фіскальних органів, щодо можливості ненарахування заробітної плати директору є позиція, викладена у другому варіанті. Фіскальні органи не надають роз’яснень щодо того, яким чином вони будуть діяти надалі щодо практики , яку описано у цьому варіанті.
   
   Звільнення директора та перекладання функцій директора на засновника (другий варіант) можлива відповідно до ч. 2 ст. 65 та ч. 1 ст. 167 ГК. При цьому слід Для цього підприємству слід мати протокол засновників щодо такого рішення та внести зміни у Державного реєстратора. Дана позиція підтверджується листом Міністерства соціальної політики України від 07.02.2012 № 113/13/84-12
   
   «Департамент заробітної плати та умов праці розглянув Ваш лист та повідомляє.
   
   У відповідності зі статтею 1 Закону України “Про оплату праці” заробітна плата – це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу.
   
   Отже, якщо працівник, який одночасно є власником, виконував певну роботу на умовах трудового договору, укладеного відповідно до вимог статей 21, 24 Кодексу законів про працю України, то йому повинна бути виплачена заробітна плата (згідно з трудовим договором (контрактом)).
   
   Статтею 65 Господарського кодексу України визначено, що управління підприємством здійснюється відповідно до його установчих документів на основі поєднання прав власника щодо господарського використання свого майна і участі в управлінні трудовим колективом.
   
   Власник здійснює свої права щодо управління підприємством безпосередньо або через уповноважені ним органи відповідно до статуту підприємства або іншими установчими документами.
   
   Отже, форма участі власника в управлінні підприємством у випадку, якщо власник здійснює управління підприємством без укладання трудового договору (у тому числі на період часу, коли підприємство не здійснює господарську діяльність), і спосіб винагороди власнику за таку діяльність можуть бути визначені в установчих документах.»

   
   А п.2.13 Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування встановлює, що «якщо юридичні особи не використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, звіт до органів доходів і зборів ними не подається».
   
   При застосуванні варіанту два слід враховувати організаційно – правову форму підприємств. Так для повного товариства (ПТ), командитного товариства (КТ), приватного підприємства (ПП), виробничого кооперативу законодавством не встановлено обов’язку створювати виконавчий орган. Виконавчий орган (директор, дирекція,правління, тощо) може бути створений такими підприємствами відповідно до своїх установчих документів. Для товариств з обмеженою відповідальністю (ТОВ), товариств з додатковою відповідальністю (ТДВ), акціонерних товариств (АТ) створення виконавчого органу є обов’язковим.
   
   Отже, засновнику при виконанні умов, описаних вище, зарплата не нараховується.
   
   Третій варіант
передбачає нарахування невеликої заробітної плати як плати за відпрацьованих 2-4 години на місяць (чи іншої кількості часу), витрачених директором на підписання та відправлення декларацій. Такий варіант є досить справедливим, оскільки підприємство фактично не займається діяльністю, а директор не працює весь час, що треба було відобразити у Табелі робочого часу. До 1 січня 2015 року підприємства нараховували ЄСВ на суму заробітної плати, з 01.01.2015 для основних працівників сума ЄСВ не може бути меншою за мінімальну заробітну плату, помножену на ставку ЄСВ.
   
   До відома, пов’язані із описаним вище штрафи щодо можливих порушень.
   
Порушення Відповідальність з 01.01.15р.
1). Порушення встановлених термінів виплати пенсій, стипендій, заробітної плати, виплата їх не в повному обсязі, терміну надання посадовими особами підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності та фізичними особами - підприємцями працівникам, у тому числі колишнім, на їхню вимогу документів стосовно їх трудової діяльності на даному підприємстві, в установі, організації чи у фізичної особи - підприємця, необхідних для призначення пенсії (про стаж, заробітну плату тощо), визначеного Законом України "Про звернення громадян", або надання зазначених документів, що містять недостовірні дані, порушення терміну проведення атестації робочих місць за умовами праці та порядку її проведення, а також інші порушення вимог законодавства про працю. 510 – 1700 (ст.41 КУпАП);
 
Для Кримінального Кодексу - безпідставна невиплата заробітної плати, стипендії, пенсії чи іншої установленої законом виплати громадянам більш як за один місяць, вчинена умисно керівником підприємства, установи або організації незалежно від форми власності чи громадянином - суб'єктом підприємницької діяльності (особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо до притягнення до кримінальної відповідальності нею здійснено виплату заробітної плати, стипендії, пенсії чи іншої встановленої законом виплати громадянам). За  ККУ : 8500 – 17000 грн
 
  або виправними роботами на строк до двох років, або позбавленням волі на строк до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
   
  Те саме діяння, якщо воно було вчинене внаслідок нецільового використання коштів, призначених для виплати заробітної плати, стипендії, пенсії та інших встановлених законом виплат, - карається штрафом від 17000 грн. 25500 грн.  або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на строк до п'яти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.  (ст.175 ККУ).
2). Повторне порушення  чи  таке (зазначене вище) порушення відносно неповнолітнього, вагітної жінки, одинокого батька, матері або особи, яка їх замінює і виховує дитину віком до 14 років або дитину-інваліда 1700 – 5100 грн.
3). За порушення порядку нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності щодо єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування або подання недостовірних відомостей, що використовуються в Державному реєстрі загальнообов’язкового державного соціального страхування, іншої звітності та відомостей, передбачених законами України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” і “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, порушення встановленого порядку використання та здійснення операцій з коштами Пенсійного фонду України 510 - 680 грн.
4). За повторне порушення п.3. 680 – 850 грн.
5). За несплату або несвоєчасну сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, у тому числі авансових платежів, у сумі, що не перевищує трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, 680 – 1360 грн.
6). Повторне порушення п.5. 2550 – 5100 грн.
7). За несплату або несвоєчасну сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, у тому числі авансових платежів, у сумі більше трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян 1360 – 2040 грн.
8). Повторне порушення п.7. 2550 – 5100 грн.
9). Неподання або несвоєчасне подання податкової звітності або невиконання вимог щодо внесення змін до податкової звітності 170 грн. (ст.120 ПКУ)
10).  Повторне порушення п.9  до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення 1020 грн.
11).  Неподання, подання з порушенням встановлених строків, подання не у повному обсязі, з недостовірними відомостями або з помилками податкової звітності про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь платника податків, суми утриманого з них податку, якщо такі недостовірні відомості або помилки призвели до зменшення та/або збільшення податкових зобов’язань платника податку та/або до зміни платника податку 510 грн.
12).  Ті самі дії, що у п.11, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення 1020 грн
   
По материалам Сервиском Аудит
Рубрика:

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • наивняк
26.01.15 05:39

а как же ЭТО: НКУ "49.2. Платник податків зобов’язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період, в якому виникають об’єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог цього Кодексу подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є." я читаю это так: если не текущих и/или переходящих показателей, то отчетность подавать не нужно. Или я ошибаюсь? ;(

Ответить
  • ZOV
26.01.15 08:49

А как же финансовая отчетность в статистику, что-то о ней позабыли. Баланс и финрез нужно подавать неработающему предприятию 100%.

Ответить
  • Бухгалтер с 95
26.01.15 08:53

Вкотре читаю" з 01.01.2015 для основних працівників сума ЄСВ не може бути меншою за мінімальну заробітну плату, помножену на ставку ЄСВ." а статтю Закона не бачу. Просветіть мене , якою статтєю закону введено зобов'язання юрособи сплачувати не менш ніж мінімальний внесок ЄСВ за кожного основного працівника, навіть з неповним робочим днем\тижнем?

Ответить
  • Киев
26.01.15 08:58

В несчастный фонд юрики подают отчеты независимо от наличия деятельности-сотрудников. Статистика - аналогично. Экологический и тп - только если предприятие стоит на учете как плательщик этого налога. То есть - до конца года, потом письмо.

Ответить
  • Михаил
26.01.15 09:11

Бухгалтер с 95 ,8й

Ответить
  • ннннда
26.01.15 09:13

Бухгалтер с 95 26.01.2015 09:53:41 це прописано в законі 77 (реформа ЄСВ) "У разі якщо база нарахування єдиного внеску (крім винагороди за цивільно-правовими договорами) не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та ставки єдиного внеску, встановленої для відповідної категорії платника."

Ответить
  • Киев
26.01.15 09:15

Бухгалтер 95: В законе "под елочку". Формулировка там мутная. http://www.golos.com.ua/pdf_file/rfzmqqqi.1oy.pdf 10 страница, 1 колонка

Ответить
  • УКРАИНКА
26.01.15 09:16

А если директор - совместитель или по ГПД , то пропорционально начисляем ЗП (вознаграждение) и соответственно ЕСВ. Измененияпо ЕСВ для ОСНОВНЫХ работников . А в статье это не учитывается

Ответить
  • бух
26.01.15 10:00

У меня директор работает по ГПХ хотя не может типо но работает на 200 грн в месяц что за Это будет?

Ответить
  • Читатель
26.01.15 10:37

По зарплате совместителей не доначисляется ЕСВ до минимального уровня, только фактически начисленная сумма. То есть обязанность платить не меньше минимального взноса касается только работников по основному месту работы. "При нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам з джерел не за основним місцем роботи ставки єдиного внеску, встановлені цією частиною, застосовуються до визначеної бази нарахування незалежно від її розміру без застосування коефіцієнта бази нарахування."

Ответить
  • Vал
26.01.15 10:56

Подскажите, пожалуйста, кто сталкивался: впервые пустая 1-ДФ за 4 квартал. Надо сдавать?

Ответить
  • Лина
26.01.15 11:03

Если не было никаких движений/выплат по зарплате, то не нужно.

Ответить
  • Лина
26.01.15 11:03

А и еще не было оплаты физлицам- Фопам, их тоже нужно отражать.

Ответить
  • Vал
26.01.15 11:07

спасибо. А письмо в налоговую нести не надо?

Ответить
  • Ирина
26.01.15 11:18

Звільнення директора та перекладання функцій директора на засновника (другий варіант) можлива відповідно до ч. 2 ст. 65 та ч. 1 ст. 167 ГК. При цьому слід Для цього підприємству слід мати протокол засновників щодо такого рішення та внести зміни у Державного реєстратора Это все замечательно, но Харьковские Госрегистраторы такие изменения не принимают. По крайней мере, у нас не приняли, и у нас есть только Протокол.

Ответить
  • Ирина
26.01.15 11:29

Для бух А как это у Вас директор работает по ГПХ?

Ответить
  • Vал
26.01.15 11:31

у нас тоже не приняли (Николаев), сказали: или процедура банкротства, или директор (существующего предприятия без директора быть не может). И к начальству ходили - толку ноль. В налоговую сдали копию протокола с письмом (временно приостановили деятелоьность, функции подачи бух. отчетности возложены на учредителя такого-то). А госрегистратора так и не "пробили"

Ответить
  • Киев
26.01.15 11:50

Мне интересно, а автор статьи у госрегистратора директора на засновныка ПРАКТИЧЕСКИ менял? Насколько я знаю - у них (в реестре) такой вариант не предусмотрен. Есть керивнык - первая подпись, а называться он может засновником, директором с любыми прилагательными, президентом... Как и протоколы с письмами - которые налоговикам не нужны, а предприятию - для личного спокойствия. Все, что не введено в общую базу - макулатура по умолчанию.

Ответить
  • Ольга
26.01.15 11:55

А кто знает- по совместительству- тоже минималку надо платить, или можно как за 4 часа в день,половину? И как в отчете по НДФЛ его указать- нет трудовой книжки? Директор-совместитель в другом ТОВ, это что Договор?

Ответить
  • бух
26.01.15 12:05

А вот так вот у меня директор по гпх здал в статистику отчет висячий пустой выполнил работу принес акт все остальное ничего не делается учередители не договорятся кому чего и как директора не снимают говорят пусть висит вот он и висит, в налоговой так сказали показуй его по гпх да и не парься а иначе не пройдет вот и все фирма дохлая по пенсионке задолженность висит не платим, вообще не платить учередители не хотять, ну короче жесть как она есть, вот и болтается директор на гпх так устраивает и налоговиков типо не палится в 1 Дф и учередителей типо болтает и платить немного, вот такая хрень.Как поступать если меньше минималки тупо показать по гпх по другому никак и плевать что юридически не правильно у нас все юридически неправильно.

Ответить
  • Женя
26.01.15 12:32

с 1 января 2015 г. отпуска без сохранения ЗП на 14 дней, плачу ЕСВ согласно отработанного времени, а не от минималки. Правильно я поняла? кто нибудь кивните головой:)

Ответить
  • Ирина
26.01.15 12:36

Для бух Юрид. это 100% не правильно. А вы ЄСВ начисляете как по ГПХ или общую?

Ответить
  • Елена
26.01.15 13:32

В несщстный и юрики и физики подают Додаток3 только если есть сотрудники

Ответить
  • ScAudit
26.01.15 13:35

для Киев 26.01.2015 12:50:36 Мне интересно, а автор статьи у госрегистратора директора на засновныка ПРАКТИЧЕСКИ менял? Насколько я знаю - у них (в реестре) такой вариант не предусмотрен. Есть керивнык - первая подпись, а называться он может засновником, директором с любыми прилагательными, президентом... Как и протоколы с письмами - которые налоговикам не нужны, а предприятию - для личного спокойствия. Все, что не введено в общую базу - макулатура по умолчанию. ********************************************** не автор лично, но компания практически такие изменения делала для частного предприятия, также организовывали первичную регистрацию без директора. То, что Вы пишите что у регистратора не предусмотрено - это касается обществ (ООО, АО, ПО...), поскольку для них есть ст. 99 ГКУ, для частных предприятий такой нормы нет.

Ответить
  • бух
26.01.15 13:41

Для Ирины Как по ГПХ ЕСВ, я знаю что не правильно что директор не может быть по гпх у нас он по гпх, ну что мне будет пришол принес акт выполнил работы, выход только такой не понятно что вообще с этой фирмой будет в дальнейшем, вот так и живем уже многие годы, пока по попе не нашлепали за такое.У гос регистратора мы дирека не снимаем не хотять почему-то.Ну не знаю налоговая года два если не больше сама так сказала делать.А что не начислять нельзя не уволен, начислять меньше минималки растрел, вот так выкрутились.

Ответить
  • Ирина
26.01.15 14:02

Для бух У меня просто была такая же ситуация, была проверка и по полной программе разницу ЕСВ по ГПХ и общей насчитали, мол не может дирик быть гпх, вот так и слушай их. Налоговики просят ставить сотрудников по коду 102 гпх, им так удобно, их тогда не трогают по вопросу минималок, но это все до первой проверки, а штрафы все растут.

Ответить
  • ScAudit
26.01.15 14:06

директор по ГПХ описано нашими коллегами тут http://www.kadrovik.ua/content/chi-ma-pravo-direktor-tov-keruvati-tovaristvom-bez-trudovogo-dogovoru

Ответить
  • Таша
26.01.15 14:13

По травматизму отчет не сдается в случае отсутствия сотрудников и деятельности. Женя Аналогичная ситуация. Насчитана зп меньше минималки, на каждого основного работника 422,65, не основного - по факту. Осталось понять как это отражать в отчете по ЕСВ

Ответить
  • Женя
26.01.15 14:16

Когда-то было разъяснения по договорам ГПХ, точнго номер письма не помню, но если человек на предприятии безпрерывно работает год(12 месяцев)выполняя один и тот же вид работы по договору ГПХ, его обязаны зачислить в штат данного предприятия А как на счет моего вороса, никто не подскажит

Ответить
  • Ольга
26.01.15 14:25

А вот совместитель директор - это ГПХ или в штатном? Может директор быть в штатном в 2-х предприятиях одновременно с трудовой?

Ответить
  • ок
26.01.15 14:29

начислела директору за фактически отработ. время в январе за 1 раб.день - 60,00 удержание 3,6% 15% 1,5%, а начисление ЕСВ я должна из 1218 * 36,76% ставка)? Првильно понимаю?

Ответить
  • Женя
26.01.15 14:47

совместитель и ГПХ - это разное

Ответить
  • Lolico
26.01.15 15:33

Для Ольги: по трудовой в 1-м месте, 2-е по совместительству максимум на полставки

Ответить
  • Lolico
26.01.15 15:34

а по гпх вообще может біть где угодно еще, но я сомневаюсь что директором. директор должен біть в штате имхо

Ответить
  • Лилия-НИКА
26.01.15 18:11

-по решению учредителей они могут предоставить право подписи от имени общего собрания учредителей ООО одному из учредителей (протоколом оформляете), по ЧП учредитель аналогично - вносила и ранее в госреестр ЕГР подписанта (особу, що маэ право подписи без доверенности) не только дира, но и учредителя... Т.О. если увольнялся дир - то все подписывает учредитель (или даже если дир работае - то еще и учредитель имеет право подписи)

Ответить
  • бухг
27.01.15 05:53

Ну скажем так по тому мизеру что я показываю разница в процентах гпх и основной равна цельных 8 грн в месяц так что пусть штрафуют на сколько они оштрафуют на 20 грн в месяц с этой разницы, так это они должны прийти и найти такой бред ну им это может быть не интересно так как там долги по зп еще с того момента как фирма работала сто лет назал и встала, а что будет в нынешней обстановке вообще не понятно.

Ответить
  • Инна
27.01.15 08:46

Подскажите, кто разобрался, удержание ЕСВ 3,6% берем с начисленной зарплаты или тоже с минималки, если начисленная зарплата меньше минималки?

Ответить
  • Еще один
27.01.15 09:04

Инна, 3,6%- из фактически начисленной. На з/п -из минималки, если з/п меньше минималки.

Ответить
  • Марина
27.01.15 09:54

Подскажите, если мы подаем в налоговую, ежеквартально письмо о том что деятельность не велась, заработная плата не начислялась и не выплачивалась,т.к. работников нет.Все равно нужно платить теперь с 01.01.15 ЕСВ?????причем на горячей линии говорят, что не нужно ничего платить,если работников нет!!!!!!!!!!!!

Ответить
  • Инна
27.01.15 13:11

Еще один, а где это написано точно? Что удержание ЕСВ 3,6% берем с начисленной зарплаты, а не с минималки, если начисленная зарплата меньше минималки? Вы ничего не подумайте, просто мне надо чем-то оперироваться, а нигде на счет 3,6% четко прописаннного не увидела....

Ответить
  • МММ
27.01.15 13:44

А баланс при відсутності оборотів треба поавати? і куди?

Ответить
  • Лера
27.01.15 13:53

ммм: в статистику, и налоговую по году! у меня нулевой носила в статистику каждый квартал, потом инспектор сам сказал, что пишите письмо и сдавайте только годовой!

Ответить
  • Ната
27.01.15 14:19

Была сегодня у гос регистратора меняла директора на в.о.керивника без нарах заробитно плати без проблем приняли форму 4 у меня работает один учредитель в ООО он исполняет фикции керивника по итогам года плачу дивиденды с прибыли .предприятие работает плохо тем более такое в стране где взять заплатить Ндс прибыль по таким нагрузкам как они хотят а на налоги с з/а не остается .

Ответить
  • Ната
27.01.15 14:20

Извиняюсь за ошибки пишу по пути.....

Ответить
  • Елена, Мариуполь
27.01.15 15:01

Мое мнение, даже глубокое убеждение,что все такие подобные углубления в данном вопросе (я имею ввиду оплату даже не РАБОТЫ, а формального ДЕЙСТВИЯ - сдача отчетов, требуемого как раз третьим лицом - государственным органом (налоговой, пенсионный и т.п.), служат очень плохую службу для нас бухгалтеров/директоров. Углубляясь подобным образом, мы сами наводим на мысли и, как следствие, на действия - штрафы, судебные разбирательства -фискалов. Конечно же, говорю о ситуации когда предприятие не ведет деятельности и не имеет в штате работников. Ведь, что пишется в законе : у разі якщо БАЗА НАРАХУВАННЯ ...- все точка! БАЗА НАРАХУВАННЯ - т.е. должна быть БАЗА, какое-то начисление, хоть 1 грн. Но у меня нет базы нарахування!!!!!!! В штате его нет, в совместителях тоже, не выполняет он трудовые функции. Он выполняет одно действие. Да, отнес учредитель/директор отчет в налоговую, так что? Тем более если он учредитель! Вот если я начислила ему хоть 1 грн., да, согласна, тут есть момент разбора ситуации. Полагаю, что в эту статью закона закладывался, как бы точнее сказать, я не юрист, принцип именно увеличение начислений как раз заведомо уменьшенных серых зарплат работающих предприятий, а не нулевых. Да, возможно, с точки зрения затрат государства на администрирование и учет нулевых предприятий есть претензии, но уж нулевые как раз не представляют угрозы сокрытия зарплат, уменьшения ЕСВ и т.п.

Ответить
  • Анна
27.01.15 16:48

Кто знает, как уволить главу правления в неприбыльной организации? и если учередитель будет здавать отчеты , з/п ему надо начислять и эсв платить?

Ответить
  • Касьяненко
27.01.15 18:25

Если я правильно поняла, уволить директора и решением учредителей назначить учредителя выполнять обязанности директора, то з/п не начисляется и налоги не платятся?

Ответить
  • Касьяненко
27.01.15 18:29

учредитель и директор -одно лицо

Ответить
  • Анна
27.01.15 18:55

да. скажите, а нужно ли вносить изменения у гос. регистратора?

Ответить
  • Касьяненко
27.01.15 18:56

смотря как прописано в Уставе..

Ответить
  • Анна
27.01.15 19:06

спасибо большое, т.е. протокол собрания о назначении учредителя и.о. головы правления без начисления з/п. и даже если это одно лицо, карточки подписи меняются для банка? и электронные ключи для отчетности тоже менять?

Ответить
  • Ирина
27.01.15 20:16

У нас задолженность перед поставщиком. Предприятие не работает.Директор уволен. Учредитель выполняет функции директора. С какой формулировкой можно внести деньги на предприятие, чтобы расплатиться с долгами ?

Ответить
  • Анна
27.01.15 20:26

для Ирины возможно внести как финансово-возвратная помощь от учредителя для оплаты долгов

Ответить
  • Ирина
27.01.15 20:35

обратно возвращать будет не с чего...

Ответить
  • Анна
27.01.15 20:43

если не с чего вернуть, тогда возможна благотворительная помощь от учредителя

Ответить
  • Ирина
27.01.15 20:44

наверное придется увеличить Уставной фонд

Ответить
  • Олег
27.01.15 20:48

для Анны Мы ничего не меняли...ни ключи электронные или карточки подписи в банке....а надо ли сами не знаем..

Ответить
  • Анна
27.01.15 21:04

для Олега скажите, а у вас учредитель исполняет обязанности директора? прости у нас есть директор, но без з/п, он же учредитель. Мы хотим протоколом уволить его с директора и назначить и.о. директора для сдачи отчетов. Если знаете подскажите по процедуре куда обращаться? Заранее благодарна.

Ответить
  • Олег
27.01.15 21:34

Мы решением учредителей назначили учредителя исполнять обязанности директора и он взял на себя обязанности по составлению и сдачи отчетности. Больше никуда не обращались.

Ответить
  • Анна
27.01.15 21:40

спасибо за информацию

Ответить
  • Юрий
28.01.15 01:45

Я поражаюсь очередному разводу людей. Не надо быть одаренным юристом, чтобы увидеть что нас дурят.. НИ ГДЕ нет штрафа и других санкций за НЕ НАЧИСЛЕНИЕ заработной платы. Господа предприниматели и бизнесмены. НЕ НАЧИСЛЯЙТЕ заработную плату и налоговые органы кроме внеочередной выездной проверки вам сделать НИ ЧЕГО не смогут. Но и на этот шаг есть контр шаг. Вы предупреждаете налоговую (а желательно первое лицо), что в случае внеочередной проверки вы пойдете на телевидение сообщать о недостатках и превышения полномочий деятельности данной инспекции. В этом случае первое лицо проверяющего органа 10 раз задумается, и поверьте моему опыту, примет правильное решение. За БЕСПЛАТНОЙ консультацией можете обращаться: yurapanfilov@ukr.net Удачи Вам всем.

Ответить
  • Ната
28.01.15 16:43

Юрий добрый вечер !!!огромное вам спасибо !!!

Ответить
  • Оксана
17.03.15 21:46

для Олега скажите а как вы отчет по есв сдаете?

Ответить
  • Ольга К.
22.03.15 10:19

Уважаемые бухгалтера. У меня вообще патовая ситуация. Охранная фирма, директор числится по совместительству, уволить его невозможно, т.к. на нем числится охранная лицензия. Предприятие пустое поэтому сдаю пустые отчеты по ЕСВ. С мин.ЗП ЕСВ не плачу, т.к. на счете предприятия есть всего около 3000 грн. и все. Что делать? Помогите пожалуйста.

Ответить
  • Ольга
13.12.16 12:04

Добрый день!Подскажите,пожалуйста. Если на сегодня не видеться хоз.деятельность (мы занимаемся продажами.Прихода, расхода нет). Учредитель и директор разные физ.лица. Вопрос, можно на время пока нет деятельности не начислять ЗП директору и какие необходимо подавать документы в налоговую или другие гос.установы, чтобы предупредить о временном не начислении ЗП. Пожалуйста, помогите в этом вопросе !!!!

Ответить
  • Админ
13.12.16 12:19

Ольга, это очень старая тема, пользователи сюда уже не заходят, здесь Вам уже никто не ответит, Приходите на форум и там зададите свой вопрос https://buhgalter911.com/yaf/yaf_postst9658.aspx

Ответить
Комментирование новости отключено
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям