Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


24.02.15
3639 54 Печатать

Самое важное о системе электронного администрирования НДС

   Наприкінці 2014 року було прийнято Закон України від 28.12.2014 р. № 71-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи», який набрав чинності з 1 січня 2015 року. Цим Законом було скасовано та прийнято багато норм у адмініструванні податків та зборів, а головніше запроваджено нові правила електронного адміністрування ПДВ, відмінні від запропонованих Законом України від 31.07.2014 р. № 1621-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України».
   

   З урахуванням змін, внесених до Податкового кодексу України (далі – ПК України) Законом № 71, система електронного адміністрування податку на додану вартість запроваджується поетапно (пункт 35 підрозділу 2 розділу ХХ ПК України):
   
   - з 1 січня до 1 липня 2015 року (або до дати, визначеної в окремому рішенні Верховної Ради України (далі – рішення ВРУ) про скорочення терміну перехідного періоду відповідно до пункту 7 Прикінцевих положень Закону № 71) – у тестовому режимі;
   
   - з 1 липня 2015 року – на постійній основі.
   
   Система електронного адміністрування ПДВ, що організована на центральному рівні ДФС, забезпечує автоматичний облік у розрізі платників податку:
   
   - сум податку, що містяться у виданих та отриманих податкових накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН), та розрахунках коригування до них;
   - сум податку, сплачених платниками при ввезенні товарів на митну територію України;
   - сум поповнення та залишку коштів на рахунках у системі електронного адміністрування ПДВ;
   - суми податку, на яку платники мають право зареєструвати податкові накладні в ЄРПН.
   
   Система електронного адміністрування ПДВ не вносить кардинальних змін до загальних принципів справляння ПДВ, затверджених ПК України. Норми ПК України, які визначають коло платників ПДВ, об’єкт оподаткування, принципи формування податкових зобов’язань та податкового кредиту, залишаються незмінними.
   
   Електронні рахунки платників у системі електронного адміністрування ПДВ.
   
   Електронний рахунок у системі електронного адміністрування ПДВ (далі – електронний рахунок) – рахунок, відкритий платнику податку в Казначействі, на який платником перераховуються кошти з власного поточного рахунку в сумах, необхідних для збільшення розміру суми, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної (далі – розрахунок коригування) в ЄРПН, а також у сумах, недостатніх для сплати до бюджету узгоджених податкових зобов'язань з цього податку.
   
   Для кожного платника податку Казначейством відкрито один електронний рахунок.
   
   Відкриття та обслуговування електронних рахунків Казначейством здійснюється на безоплатній основі. Інформація про рух коштів на електронних рахунках платникам податку надається ДФС України за відповідним запитом платника на безоплатній основі без обмеження кількості запитів та у часі.
   
   Датою початку використання електронного рахунку є 01.02.2015 для суб’єктів господарювання, які зареєстровані платниками ПДВ до 01.02.2015, а для суб’єктів господарювання, які будуть зареєстровані як платники ПДВ у будь-який період після 01.02.2015 – дата їх реєстрації платниками податку.
   
   Протягом дії системи електронного адміністрування ПДВ у тестовому режимі платники податку самостійно зараховують на такі електронні рахунки кошти з власних поточних рахунків, відкритих у банківських установах, у сумах, необхідних для сплати до бюджету узгоджених податкових зобов'язань з цього податку, задекларованих ними в податковій звітності з ПДВ.
   
   З 1 липня 2015 року (або з дати, визначеної в окремому рішенні Верховної Ради України про скорочення перехідного періоду) на рахунки в системі електронного адміністрування ПДВ платники податку зараховують також кошти у сумах, необхідних для збільшення розміру суми, що обчислюється відповідно до пункту 2001.3 статті 2001 ПК України та надає право для реєстрації в ЄРПН податкових накладних/розрахунків коригування.
   
   Поповнення електронного рахунка платника ПДВ за рахунок інших джерел, наприклад, з поточних рахунків інших осіб, не передбачено.
   
   Кошти з електронного рахунку платника ПДВ перераховуються Казначейством в автоматичному режимі до бюджету та/або на рахунок, відкритий у банку та/або органі Казначейства сільськогосподарськими підприємствами – суб’єктами спеціального режиму оподаткування, визначений статтею 209 ПК України (далі – спецрежим), для акумулювання сум податку, що нараховуються на вартість поставлених ними сільськогосподарських товарів (послуг), у порядку, передбаченому статтею 209 ПК України (далі – спеціальні рахунки). Таке перерахування коштів здійснюється на підставі реєстрів платників ПДВ, який автоматично формується ДФС та надсилається Казначейству.
   
   Особливості формування та реєстрації в ЄРПН податкових накладних в період тестового режиму
   
   Починаючи з 1 січня 2015 року, всі податкові накладні/розрахунки коригування до них складаються платниками податку виключно в електронному вигляді.
   
   Складання податкових накладних/розрахунків коригування здійснюється за формою і в порядку, затвердженими наказом Міністерства фінансів України від 22.09.2014 № 957 «Про затвердження форми податкової накладної та Порядку заповнення податкової накладної», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 13.10.2014 за № 1235/26012, із змінами, внесеними наказом Міністерства фінансів України від14.11.2014 р. № 1129 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 22 вересня 2014 року № 957», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України17.11.2014 р. за №1455/26232.
   
   До 1 лютого 2015 року платникам податку на додану вартість надано можливість реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до них в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) незалежно від суми податку на додану вартість, що міститься у податковій накладній/розрахунку коригування.
   
   З 1 лютого 2015 року обов’язковій реєстрації в ЄРПН підлягатимуть всі податкові накладні, сформовані за операціями, датованими починаючи з 1 лютого 2015 року, в тому числі податкові накладні, складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, а також податкові накладні, що не надаються покупцю, а також незалежно від суми ПДВ, вказаній в такій податковій накладній. Розрахунок коригування до таких податкових накладних також обов’язково реєструється в ЄРПН.
   
   Реєстрація податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН з 1 лютого 2015 року до 1 липня 2015 року здійснюється без обмеження сумою податку, обчисленою за формулою, визначеною пунктом 2001.3 статті 2001 розділу V ПК України.
   
   Отже, протягом дії тестового режиму системи електронного адміністрування ПДВ відсутні обмеження щодо реєстрації в ЄРПН податкових накладних/розрахунків коригування. Тобто реєстрація податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН протягом тестового режиму здійснюється незалежно від наявності "вхідних" податкових накладних, сплати ПДВ під час розмитнення товарів, а також без поповнення рахунка в системі електронного адміністрування ПДВ (абзац другий пункту 35 підрозділу 2 розділу ХХ ПК України у).
   
   Термін реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН не змінився та становить 15 календарних днів з дати складання податкової накладної/розрахунку коригування (пункт 201.10 статті 201 ПК України).
   
   Податкові накладні, складені за операціями, здійсненими після 01.02.2015, можуть бути зареєстровані в ЄРПН після закінчення 15-денного терміну реєстрації із одночасним застосуванням штрафів, визначених пунктом 1201.1 статті 1201 ПК України, але не пізніше 180 днів з дати їх складання. Штрафи за порушення платниками податку термінів реєстрації податкових накладних в ЄРПН застосовуватимуться у таких розмірах:
   
   - 20 відсотків від суми ПДВ, зазначеної в податкових накладних/розрахунках коригування, – у разі порушення терміну реєстрації від 16 до 30 календарних днів;
   - 30 відсотків від суми ПДВ, зазначеної в податкових накладних/розрахунках коригування, – у разі порушення терміну реєстрації від 31 до 60 календарних днів;
   - 40 відсотків від суми ПДВ, зазначеної в податкових накладних/розрахунках коригування, – у разі порушення терміну реєстрації на 61 і більше календарних днів.
   
   Штрафи за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних/розрахунків коригування до них в ЄРПН застосовуються у разі, якщо такі податкові накладні/розрахунки коригування до них підлягають наданню покупцям – платникам податку на додану вартість.
   
   Штраф, передбачений пунктом 1201.1 статті 1201 ПК України (у розмірі 10 відсотків від суми ПДВ, зазначеної в податкових накладних/розрахунках коригування, за порушення терміну реєстрації податкових накладних/розрахунках коригування в ЄРПН до 15 днів), не застосовуватиметься у період з 1 січня по 30 червня 2015 року.
   
   Тобто, якщо податкова накладна/розрахунок коригування зареєстровані протягом 30 календарних днів з дати їх складання, то з 01.02.2015 по 01.07.2015 штраф, передбачений пунктом 1201.1 статті 1201 ПК України (у розмірі 10 відсотків від суми ПДВ, зазначеної в податкових накладних/розрахунках коригування), не застосовується.
   
   Покупці – платники податку мають можливість отримувати з ЄРПН електронні копії податкових накладних/розрахунків коригування, які зареєстровані в ЄРПН їх контрагентами – постачальниками.
   
   З метою отримання податкової накладної/розрахунку коригування, зареєстрованих в ЄРПН, покупець надсилає в електронному вигляді запит до ЄРПН, за яким отримує в електронному вигляді повідомлення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН та податкову накладну/розрахунок коригування в електронному вигляді (пункт 201.10 статті 201 ПК України).
   
   Податкова накладна, складена в електронному вигляді, яка отримана з ЄРПН покупцем, вважається такою, що отримана від постачальника.
   
   Враховуючи те, що з 1 січня до 1 лютого 2015 року не всі податкові накладні/розрахунки коригування підлягають обов’язковій реєстрації в ЄРПН, а також те, що відповідно до підпункту 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 ПК України однією із засад податкового законодавства України є презумпція правомірності рішень платника податку в разі, якщо норма закону чи іншого нормативно-правового акта, виданого на підставі закону, або якщо норми різних законів чи різних нормативно-правових актів припускають неоднозначне (множинне) трактування прав та обов'язків платників податків або контролюючих органів, внаслідок чого є можливість прийняти рішення на користь як платника податків, так і контролюючого органу, штрафи, визначені пунктом 1201.1 статті 1201 ПК України, в цей період не застосовуються.
   
   Крім того, правило щодо формування податкового кредиту виключно за рахунок тих податкових накладних, які зареєстровані в ЄРПН, починає застосовуватися з 1 лютого 2015 року. При цьому слід враховувати, що податкові накладні, складені за операціями з постачання товарів/послуг, здійсненими після 1 лютого 2015 року, та зареєстровані з порушенням встановленого строку, включатимуться до податкового кредиту того звітного періоду, в якому було здійснено їх реєстрацію в ЄРПН.
   
   З 1 січня 2015 року платникам податків надано можливість виправлення помилок у податкових накладних шляхом складання розрахунку коригування до таких накладних.
   
   У межах системи електронного адміністрування ПДВ з 01.02.2015 запроваджується такий порядок реєстрації в ЄРПН розрахунку коригування до податкової накладної.
   
   Розрахунок коригування, складений постачальником товарів/послуг до податкової накладної, виданої їх отримувачу - платнику податку, підлягає реєстрації в ЄРПН:
   
   1) постачальником товарів/послуг, якщо передбачається збільшення суми компенсації їх вартості на користь такого постачальника (продавця) або якщо коригування кількісних та вартісних показників у підсумку не змінює суму компенсації;
   
   2) отримувачем товарів/послуг, якщо передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику (продавцю), для чого постачальник (продавець) надсилає складений розрахунок коригування отримувачу (покупцю).
   
   З урахуванням вимог підпункту 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 ПК України розрахунок коригування, складений постачальником товарів (послуг) до податкової накладної, яка видана їх отримувачу – платнику податку, та в якому передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, підлягає реєстрації в ЄРПН отримувачем (покупцем) товарів (послуг) з 1 лютого 2015 року відповідно до пункту 16 Порядку № 569.
   
   Реєстрація зазначених розрахунків коригування з 1 січня 2015 року до 1 лютого 2015 року здійснюватиметься постачальником (продавцем) товарів/послуг.
   
   Застосування системи електронного адміністрування ПДВ після закінчення тестового режиму
   
   З 1 липня 2015 року (або іншої дати згідно з рішенням ВРУ) до правил, що діють протягом тестового періоду (зазначені в попередньому розділі цього листа), додаються такі.
   
   Реєстрація податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН здійснюватиметься в межах суми, обчисленої за формулою, встановленою пунктом 2001.3 статті 2001 розділу V Кодексу, тобто для реєстрації податкових накладних в ЄРПН платник податку повинен мати достатню суму податкового кредиту, підтверджену зареєстрованими в ЄРПН "вхідними" податковими накладними, сплатою ПДВ при імпорті товарів та (за недостатності таких сум) коштами на його рахунку у системі електронного адміністрування ПДВ.
   
   За порушення платниками податку до 15 днів терміну реєстрації податкових накладних, що підлягають наданню покупцям – платникам податку на додану вартість, та розрахунків коригування до них в ЄРПН застосовуватиметься штраф у розмірі 10 відсотків від суми ПДВ, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування.
   
   Платникам податку 01.07.2015 (або на дату згідно з рішенням ВРУ) автоматично збільшується розмір суми, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування в ЄРПН, на суму середньомісячного розміру суми податку, задекларованої платником до сплати до бюджету за останні 12 звітних (податкових) місяців/ 4 квартали та погашеної. Розмір такої суми підлягає щоквартальному автоматичному перерахунку.
   
   Суми помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань з ПДВ станом на 1 липня 2014 року (або на дату згідно з рішенням ВРУ) автоматично збільшують суму податку, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування в ЄРПН, після чого вважаються погашеними. Одночасно такі суми зменшують розмір податкових зобов’язань, що підлягають сплаті в бюджет, або збільшують розмір від’ємного значення об’єкта оподаткування за звітний період, в якому відбулося таке збільшення.
   
   Подання податкової звітності та розрахунки з бюджетом
   
   Починаючи з першого звітного періоду 2015 року (січень/ І квартал), податкова звітність з ПДВ подається до контролюючого органу всіма платниками податку виключно в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.
   
   Таким чином, для забезпечення накладання електронного цифрового підпису платникам ПДВ необхідно буде мати посилені сертифікати відкритих ключів (далі – посилені сертифікати), які можна отримати в Акредитованому центрі сертифікації ключів (далі – АЦСК) Інформаційно-довідкового департаменту ДФС (безоплатно) або в будь-якому з його відокремлених пунктів реєстрації користувачів (адреси таких пунктів розміщено на офіційному інформаційному ресурсі АЦСК Інформаційно-довідкового департаменту ДФС: http://www.acskidd.gov.ua), або в інших АЦСК.
   
   Платники ПДВ, які на сьогодні подають податкову звітність в електронному вигляді та вже мають посилені сертифікати, можуть продовжувати їх використання після 1 січня 2015 року (з урахуванням їх строку чинності).
   
   Подання податкової звітності з ПДВ за звітні (податкові) періоди грудень 2014 року/ІV квартал 2014 року здійснюватиметься за формою і в порядку, затвердженими наказом Міністерства фінансів України від 23.09.2014 № 966 «Про затвердження форм та Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість», який зареєстровано у Міністерстві юстиції України 14.10.2014 за № 1267/26044.
   
   Сплата податку на додану вартість до бюджету за звітний період грудень 2014 року, січень 2015 року/ ІV квартал 2014 року буде здійснюватися платником податку зі свого поточного рахунку безпосередньо на бюджетні рахунки, а за звітні податкові періоди, починаючи з лютого 2015 року/ І квартал 2015 року – з рахунку в системі електронного адміністрування ПДВ у порядку, визначеному пунктом 200.2 статті 200 ПК України.
   
   Перерахування коштів до бюджету з рахунку в системі електронного адміністрування ПДВ здійснюється відповідно до реєстру, який автоматично формується ДФС на підставі поданих платниками податкових декларацій з ПДВ, та не пізніше ніж за три робочі дні до закінчення граничного строку для самостійної сплати податкових зобов’язань надсилається Казначейству.
   
   Перерахування суми податку до бюджету та/або на спеціальні рахунки платників податку з їх електронних рахунків здійснюється Казначейством не пізніше останнього дня строку для самостійної сплати податкових зобов’язань, в межах залишку таких коштів на електронних рахунках (пункт 200.2 ПК України).
   
   Для сплати податку на додану вартість до бюджету з рахунку в системі електронного адміністрування ПДВ необхідно перерахувати з поточного рахунку платника на його рахунок в системі електронного адміністрування ПДВ, відкритий йому в Казначействі, суму коштів, що дорівнює сумі податкових зобов’язань, задекларованих ним до сплати в бюджет за відповідний звітний (податковий) період. Таке перерахування на електронний рахунок платнику слід здійснювати не пізніше граничного строку для самостійної сплати податкових зобов’язань, зокрема, за для сплати узгоджених податкових зобов’язань за звітний період лютий 2015 року – не пізніше 30 березня 2015 року.
   
   Якщо платник у строки, встановлені Кодексом для самостійної сплати платником податкових зобов’язань, не забезпечив наявність на його електронному рахунку коштів для сплати узгоджених податкових зобов'язань/перерахування на спеціальний рахунок, Казначейством виконання реєстрів, надісланих ДФС, здійснюється в межах залишку коштів на рахунку в системі електронного адміністрування податку. Невиконаний (не сплачений) за таким реєстром залишок узгоджених податкових зобов’язань платника обліковується Казначейством до повного виконання шляхом перерахування до бюджету/спеціального рахунку коштів, що перераховуються платником з власного поточного рахунку на його електронний рахунок (пункт 22 Порядку № 569).
   
   Розрахунки з бюджетом після 01.02.2015 у зв’язку з поданням уточнюючих розрахунків, сплата податкових зобов’язань, визначених контролюючим органом, та сплата штрафних санкцій і пені здійснюються платником податку до бюджету не з електронного рахунку, а з власного поточного рахунку (пункт 25 Порядку № 569).
   
   Тобто з електронного рахунку погашаються суми податкових зобов’язань, задекларованих платником податку в податкових деклараціях з ПДВ за звітні (податкові) періоди з 01.02.2015, а суми податкових зобов’язань з ПДВ, які платник визначив в уточнюючих розрахунках до податкових декларацій з ПДВ, суми ПДВ, донараховані платнику контролюючим органом за результатами перевірок, суми штрафів та пені сплачуються не з електронного рахунку платника, а з його поточного рахунку.
   
   Спеціальний режим оподаткування у сільському господарстві.
   
   Платникам податку, які застосовують спеціальний режим оподаткування, визначений статтею 209 Кодексу, у системі електронного адміністрування податку відкривається єдиний електронний рахунок для обліку сум податку як в межах діяльності, визначеної статтею 209 ПК України, так і у межах іншої діяльності.
   
   У випадку, якщо платником податку, який застосовує спецрежим, за результатами звітного періоду задекларовано суми податку, які підлягають сплаті як до бюджету, так і на його спеціальний рахунок, кошти з його електронного рахунку, у першу чергу, перераховуються до бюджету, а у разі повного розрахунку з бюджетом – на спеціальний рахунок такого платника (пункт 22 Порядку № 569).
   
   Таке перерахування здійснюється на підставі реєстру, який автоматично формується ДФС України на підставі поданих платниками податкових декларацій з ПДВ та надсилається Казначейству. Перерахування суми податку до бюджету та/або на спеціальні рахунки платників податку з їх електронних рахунків здійснюється Казначейством в межах залишку таких коштів на електронних рахунках (пункт 21 Порядку №569).
   
   Зазначене правило стосується також і платників податку – сільськогосподарських підприємств усіх форм власності, які відповідають критеріям, визначеним статтею 209 розділу V ПК України, але не зареєструвалися як суб’єкти спеціального режиму оподаткування.
   
   Для забезпечення в умовах дії системи електронного адміністрування ПДВ спрямування сум ПДВ на підтримку власного виробництва суб’єкти спецрежиму - платники ПДВ повинні надати контролюючому органу за місцем своєї реєстрації платником ПДВ інформацію про реквізити поточного рахунку, на який має бути перерахована відповідна сума з електронного рахунку такого платника, та актуалізувати такі дані у разі зміни реквізитів поточного рахунку.
   
   Інші зміни до Кодексу, які запроваджуються з 1 січня 2015 року у зв’язку з набранням чинності Законом № 71.
   
   1. Збільшується з 300 тис.грн. (без ПДВ) до 1 млн.грн. (без ПДВ) граничний обсяг загальної суми від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з розділом V ПК України, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп'ютерної мережі, протягом останніх 12 календарних місяців, із досягненням якого особа зобов'язана зареєструватися як платник податку у контролюючому органі за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) з дотриманням вимог, передбачених статтею 183 розділу V Кодексу (пункт 181.1 статті 181 розділу V ПК України).
   
   Тобто з 01.01.2015 суб’єкт господарювання зобов’язаний зареєструватися як платник податку у контролюючому органі за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) з дотриманням вимог, передбачених статтею 183 розділу V ПК України, крім особи, яка є платником єдиного податку, у разі, якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з цим розділом, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп'ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1 млн.грн. (без урахування ПДВ).
   
   Правила, встановлені розділом V Кодексу, для добровільної реєстрації особи як платника ПДВ не змінилися.
   
   Платники ПДВ, у яких станом на 01.01.2015 обсяг оподатковуваних операцій за останні 12 календарних місяців не перевищує 1 млн.грн., отримують можливість анулювати свою реєстрацію платника ПДВ.
   
   2. Відповідно до пункту 188.1 статті 188 ПК України база оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається не нижче ціни придбання таких товарів/послуг, база оподаткування операцій з постачання самостійно виготовлених товарів/послуг – не нижче їх собівартості, а база оподаткування операцій з постачання необоротних активів – не нижче балансової (залишкової) вартості (у разі відсутності обліку необоротних активів – виходячи із звичайної ціни, за винятком товарів (послуг), ціни на які підлягають державному регулюванню, та газу, який постачається для потреб населення.
   
   3. До 31 грудня 2017 року продовжено режим звільнення від оподаткування ПДВ операцій з постачання зернових і технічних культур (пункт 152 підрозділу 2 розділу ХХ ПК України).
   
   Відповідно до такого режиму від оподаткування податком на додану вартість звільняються операції з постачання на митній території України зернових та технічних культур, зазначених в абзаці першому пункту 152 підрозділу 2 розділу ХХ ПК України, крім першого постачання таких зернових та технічних культур сільськогосподарськими підприємствами – виробниками та підприємствами, які безпосередньо придбали такі зернові та технічні культури у сільськогосподарських підприємств – виробників.
   
   Операції з вивезення в митному режимі експорту зернових та технічних культур, зазначених в абзаці першому пункту 152 підрозділу 2 розділу ХХ ПК України, звільняються від оподаткування податком на додану вартість.
   
   Одночасно дію пункту 197.21 статті 197 розділу V ПК України призупинено до 31 грудня 2017 року включно.
   
   4. До 1 січня 2017 року продовжено режим звільнення від оподаткування ПДВ операцій з постачання, у тому числі операції з імпорту, відходів та брухту чорних і кольорових металів, а також паперу та картону для утилізації (макулатури та відходів) товарної позиції 4707 згідно з УКТ ЗЕД (пункт 23 підрозділу 2 розділу ХХ ПК України).
   
   Разом з тим Кодексом встановлено, що переліки таких відходів та брухту чорних і кольорових металів мають бути затверджені Кабінетом Міністрів України. Постанова Кабінету Міністрів України від 5 лютого 2014 року № 43 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 12 січня 2011 року № 15» діяла до 1 січня 2015 року. Таким чином, до затвердження Кабінетом Міністрів України нових переліків відходів та брухту чорних і кольорових металів чи продовження дії попередніх оподаткування операцій з постачання таких відходів здійснюється за ставкою 20 відсотків.
   
   5. На відміну від діючого до кінця 2014 року порядку, починаючи з 01.01.2015, отримувач послуг, що постачаються нерезидентами, місце постачання яких розташоване на митній території України, отримує право на податковий кредит за такими операціями на дату складання ним податкової накладної за цими операціями, за умови її реєстрації в ЄРПН (пункт 198.2 статті 198 та пункт 208.2 статті 208 розділу V Кодексу).
   
   У зв’язку з цим необхідно враховувати, що у розділі ІІ "Податковий кредит" податкової декларації з ПДВ за січень (І квартал) 2015 року може бути одночасно відображений податковий кредит за операціями з отримання послуг від нерезидента, які були здійснені у грудні (ІV кварталі 2014 року) та в січні (І кварталі) 2015 року.
   
   Інна Шейко, начальник інформаційно-комунікаційного відділу Індустріальної ОДПІ м. Харкова
По материалам Консультант Бухгалтера
Рубрика:

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Ева
25.02.15 04:31

Самое важное - чтобы сервер работал ....)

Ответить
  • анита
25.02.15 07:42

Ева) + 1000000000000000000000%)

Ответить
  • Лю-Лю
25.02.15 07:42

Эт точно, видели мы работу этого сервера с 17.02 по 20.02. И бизнес замрет в ожидании на ответа на запрос о состоянии НДС-счета!!!!

Ответить
  • Валентина
25.02.15 07:45

Самое важное - это чтобы этот бред отменили

Ответить
  • koty
25.02.15 07:54

Коллеги, вы не совсем правы. Самое важное, вот это БЕЗ СУДА И СЛЕДСТВИЯ. "ГФС Украины напомнила: временно (до 01.07.15 г.) фискалы вправе взыскивать налоговый долг за счет денежной наличности, принадлежащей такому плательщику, и/или денежных средств со счетов такого плательщика в банках без обращения в суд. "

Ответить
  • Лю-Лю
25.02.15 07:59

Да и не думают они это отменять, семимильными шагами тянут нас в пропасть. Уже ввели импортный сбор и на наго же НДС, а кто потянет такие цены на свет, газ, продукты, лекарства и др.? Только наши родные миллионеры, которые своими деньгами и не думают делиться, все с народа тянут!!!!

Ответить
  • Бугемот
25.02.15 08:31

Валентина Таки да... В таком исполнении - сплошной бред! Подлежит отмене, и чем скорее, тем лучше!

Ответить
  • Мэрлин
25.02.15 08:37

Жити по-новому.!Это уже начался геноцид собственного народа.

Ответить
  • Алёна
25.02.15 08:54

Разъясняли-разъясняли, а как быть с январским минусом в деке? т.е. с налоговым кредитом?

Ответить
  • Елена
25.02.15 08:55

А почему нигде не говорят о п.49.2.? " Платник податків зобов’язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період, в якому виникають об’єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог цього Кодексу подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є." Это значит, что пустые деки можно не подавать. Где бы получить подтверждение?

Ответить
  • Алинка
25.02.15 09:17

Здобули!!!

Ответить
  • ывапр
25.02.15 09:23

Зачем подписываться под ст. кодекса. Инуся подписывайся под заголовками.

Ответить
  • Лана
25.02.15 09:46

Може мені хто пояснити дії електронних рахунків. Якщо виписана под.нак.на відпуск товару , то виходить , що я її не зможу зареєструвати в ЄРПН, поки не перерахую суму ПДВ з поточного рах. на елект.рах? Але ж мені пртягом місяця будуть надходити ПН , які будуть занесені до подат. кред. і моє забов'язання по ПДВ буде менше.

Ответить
  • Маня
25.02.15 09:55

Ідея - цікава, мета - благородна: припинити незаконне відмивання ПДВ, проте не на часі. З одним курсом шо робиться, все заглохає... вже й не до вашого адміністрування і електронної системи, сервер у ФСУ висить, люди згрібають з прилавок супермаркетів усе підряд. А ви нам тут роз"яснення парите... Розвели бардак, розвалили країну, і всі грамотні, з вищими освітами....

Ответить
  • бррр
25.02.15 09:57

за январь мы же еще по-старому платим, не на электронные счета, правильно?

Ответить
  • Алёна
25.02.15 11:08

Правильно

Ответить
  • Таня
25.02.15 11:14

Нам до сих пор не пришло письмо об открытии НДСного счета........

Ответить
  • Ника
25.02.15 11:20

А. как посмотреть в феврале, состояние электронного счёта? Ведь там же уже должно быть виртуальное движение.

Ответить
  • Ната
25.02.15 11:27

А НДС рахунки старі?

Ответить
  • ок
25.02.15 11:39

хотіла уточнити у ел.повідомленні про відкриття рахунку вказано МФО і №рахунку а одежувача як правильно вказати "Казначейство" наприклад УДКСУ у Шевченуівському р-ні ГУ ДКСУ м.Київ.?

Ответить
  • Лилия
25.02.15 11:57

ОК Одержувач - це Ваше підприємство( код і назва Вашого підприємства), адже рахунок відкритий для Вашого підприємства.

Ответить
  • Надя
25.02.15 12:00

Таня и Ника, сделайте эл. запрос в налоговую. Например в Медке есть "Запит щодо отримання відомостей про стан рахунку" и прийдет "Витяг" - там и реквизиты есть и суммы

Ответить
  • Ксенія
25.02.15 12:12

Мені також на дві фірми не прийшов лист про відкриття ПДВ-рахунка, і що робити?

Ответить
  • Ксенія
25.02.15 12:14

Для Наді. Якщо не знаєш номер рахунка, то запит не приймають і приходить повідомлення запит не прийнятий.

Ответить
  • Fish
25.02.15 12:33

для Ксенія посмотрите в периоде "декабрь 2014" у меня так было, уведомление от 02 февраля, а в Медке попало в период декабрь

Ответить
  • МИР
25.02.15 12:47

Ева!Самое главное чтобы эту всю хрень отменили! Вы еще не работали с НДС счетами.!

Ответить
  • Ника
25.02.15 12:51

Надя! СПАСИБО.

Ответить
  • Алёна
25.02.15 12:52

В Медку відправити запит про стан рахунку в Довідках держ.органах. Прийдуть разом і реквізити рахунку.

Ответить
  • Ника
25.02.15 12:55

Сейчас уже сервер не работает. жду уже второй день Вытяги из ЕРПН. А, когда все будут посылать Запити о состоянии эл. счёта., то вообще всё остановится. Ведь выписать НН покупателю , можно только увидев , что творится на эл. счете. Очень весёленькая перспектива. Мне кажется, что это просто вредительство . За такое нужно сажать в тюрьму и не выпускать не за какие миллионы грн.

Ответить
  • oper
25.02.15 13:13

Ага, подала запит - отримала витяг - № рахунку є, а ще там є якісь цифри - точно не мої! І що з ними робити далі? І ще, якщо можна запитання - чи пробував хтось звіряти розрахунки з бюджетом через Медок і як це правильно зробити?

Ответить
  • oper
25.02.15 13:15

ПДВ за січень платимо з розрахункового чи зі спецрахунку?

Ответить
  • Виктория
25.02.15 13:24

Кто-нибудь может ответить, если в январе 2015 г. зарегистрированы налоговые - особа, кот-я составила НН и особа, кот-я подписала НН(т.е. владелец ключа ЕЦП) различны. За это будут штрафовать? Делать ли на них дод2 в этом месяце? Специалисты с нологовой админ.в городе ничего не могут сказать по этому поводу

Ответить
  • Полюс
25.02.15 13:28

Подскажите, налоговые от МТС кто-то получил?И как их включить в феврале!

Ответить
  • Ксенія
25.02.15 13:37

Для Fish .Нічого немає ( у мене соната)

Ответить
  • 123456
25.02.15 13:49

З 1 липня 2015 року (або іншої дати згідно з рішенням ВРУ) Источник: http://buhgalter911.com/ShowArticle.aspx?a=161219&page=1#newsCommentshdr © Buhgalter911.com А эта скобочка никого не смущает? Администрирование - они не отменят, перестаньте мечтать об этом. Главное чтобы они теперь тестовый период не сократили.... Технические проблемы в налоговой были не потому что просто сервер лег, а его перенастраивали уже под электронное администрирование...

Ответить
  • Ника
25.02.15 13:57

Почему были технические проблемы? Они продолжаются. До сих пор нет Вытягов на Запиты от вчерашнего дня. Да, кто сказал, что бухгалтеры против реформ и новшеств? Дело не в этом, а в том. что всё вводится очень коряво, не доработано. А. мы страдаем от их корявых недоработок. А, как штрафы . так тут для нас нет никаких послаблений. А, за их бардак, ничего.

Ответить
  • бывалый
25.02.15 14:06

Но в этой справке с единого реестра нет сумм корректировок

Ответить
  • бывалый
25.02.15 14:07

Полюс МТС всех кинул - ведь еще 180 дней не прошло. что б вам налоговую выдать

Ответить
  • Оля
25.02.15 14:19

я получила вытяг с системы електр. администриров. и не поняла. Есть 8 строк. во 2 строке сума с (-). в 3 строке сума с (+). И в 6 строке эти 2 сумы сбиты в итог с (+). Тоесть 2ст. этокогда я заригистр. 3 стр. когда мои контрагенты зарегестр. . Я не поняла почему это все сумируется в 6 строку.

Ответить
  • І все на світі треба пережити..
25.02.15 14:27

Маня, згодна на 100%!

Ответить
  • Ксенія
25.02.15 14:37

Получила витяг з системи електронного адміністрування написано на яку суму вже зареєстровано податкових і на яку суму я можу заре єструвати і все , а де № рахунка ? Куди поповнювати ?Шо робити?

Ответить
  • LinOK
25.02.15 14:48

Цікаво, що писати в платіжному дорученні, про поповнені ПДВ-го рахунку в призначенні платежу?А з витягом я розумію так, що якщо в рядку 2 сума з "мінусом", то треба поповнити рахунок, якщо з "плюсом" - то ні.

Ответить
  • Марина
25.02.15 15:26

Если Яценюк останется премьером до 1 июля, то к этому времени страна обнищает до того, что уже и регистрировать ничего не надо будет. И скажите, что я не права!

Ответить
  • Jene
25.02.15 15:28

Хочу поділитися своєю ситуацією: 18.02.2015 відправила ПД. Потім прочитала, що в неї не можна було включати ПН за 12.2014 (кредит), виправила помилку і відправила Нову звітну ПД. Що було з сервером - всі знають. Так от - моя Нова звітна прийшла раніше, ніж Звітна!! І сьогодні мені подзвонили з податкової і запропонували подати Уточнюючу і нарахувати собі штраф 3%!!!

Ответить
  • Геша Ревич
25.02.15 15:39

Марина Права, 100 пудов права! Вилы где раздают?

Ответить
  • 54321
25.02.15 17:53

горе від ума,рятуйсь хто може

Ответить
  • Александра
25.02.15 18:28

koty 25.02.2015 08:54:16 Коллеги, вы не совсем правы. Самое важное, вот это БЕЗ СУДА И СЛЕДСТВИЯ. "ГФС Украины напомнила: временно (до 01.07.15 г.) фискалы вправе взыскивать налоговый долг за счет денежной наличности, принадлежащей такому плательщику, и/или денежных средств со счетов такого плательщика в банках без обращения в суд. " ******************** Вы так эмоционально на это реагируете, но ведь это не новшество. Такое уже было, причем, действовало много-много лет. Вы же не первый год работаете бухгалтером. Неужели забыли о таком?

Ответить
  • Александра
25.02.15 18:35

Jene 25.02.2015 16:28:37 Хочу поділитися своєю ситуацією: 18.02.2015 відправила ПД. Потім прочитала, що в неї не можна було включати ПН за 12.2014 (кредит), виправила помилку і відправила Нову звітну ПД. Що було з сервером - всі знають. Так от - моя Нова звітна прийшла раніше, ніж Звітна!! І сьогодні мені подзвонили з податкової і запропонували подати Уточнюючу і нарахувати собі штраф 3%!!! ************************** Я, на Вашем бы месте, не шла на поводу у налогиков. Думаю, что инспектор просто не хочет "напрягаться" и поднимать вопрос перед начальником, чтобы этот вопрос решали централизовано в вышестоящей, ведь такое будет у массы налогоплательщиков из-за сбоя работы сервера.

Ответить
  • Александра
25.02.15 18:39

LinOK 25.02.2015 15:48:38 Цікаво, що писати в платіжному дорученні, про поповнені ПДВ-го рахунку в призначенні платежу?А з витягом я розумію так, що якщо в рядку 2 сума з "мінусом", то треба поповнити рахунок, якщо з "плюсом" - то ні. ******************************* Не "бегите впереди паровоза", пополнять этот счет в ПОДОБНЫХ СЛУЧАЯХ надо будет с 01.07.2015 . Пока эти счета будут использоваться ЛИШЬ для того, чтобы с них деньги списывались в уплату НДСа в бюджета по декларациям, начиная с декларации за февраль, то есть в конца марта.

Ответить
  • Александра
25.02.15 18:42

oper 25.02.2015 14:15:05 ПДВ за січень платимо з розрахункового чи зі спецрахунку? ********************* За январь - с обычного...

Ответить
  • Александра
25.02.15 18:45

Виктория 25.02.2015 14:24:02 Кто-нибудь может ответить, если в январе 2015 г. зарегистрированы налоговые - особа, кот-я составила НН и особа, кот-я подписала НН(т.е. владелец ключа ЕЦП) различны. За это будут штрафовать? Делать ли на них дод2 в этом месяце? Специалисты с нологовой админ.в городе ничего не могут сказать по этому поводу ****************************** Лист ДФС від 17.02.2015 р. № 5292/7/99-99-19-03-02-17 <...> Електронний цифровий підпис, що накладається на податкову накладну при її реєстрації в ЄРПН, та підпис, що скріплює цю податкову накладну при її видачі покупцю, повинні належати одній особі, якій делеговано право підпису податкових накладних.

Ответить
  • Елена
25.02.15 19:58

НАДЯ!Спасибо с Вашей помощью узнала свой р\с НДС -"эл. запрос в налоговую. Например в Медке есть "Запит щодо отримання відомостей про стан рахунку" и прийдет "Витяг" - там и реквизиты" не пришлось звонить и узнавать.Спасибо!!!

Ответить
  • Виктория
26.02.15 07:52

Александра, спасибо. Как я поняла нужно в текущем месяце делать дод2 на ПН с нулевой суммой ПДВ?

Ответить
  • Оля
26.02.15 10:38

Може хтось знає як бути з р.24 Декларації по ПДВ з 01.02.2015р. Як платити за лютий 2015р.(чи враховувати відємне значення).

Ответить
Комментирование новости отключено
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям