Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


26.02.15
2628 8 Печатать

С 26 февраля импорт облагается дополнительным сбором

   25.02.2015 року у виданні «Урядовий кур’єр» (№ 35) було опубліковано Розпорядження Кабінету Міністрів України №119-р від 16.02.2015 р. «Про завершення консультації з міжнародними організаціями стосовно запровадження тимчасових заходів щодо стабілізації платіжного балансу України». Після опублікування даного рішення набирає чинності Закон України «Про заходи щодо стабілізації платіжного балансу України відповідно до статті ХІІ Генеральної угоди з тарифів і торгівлі 1994 року» від 28.12.2014р. №73-VIII, яким запроваджується додатковий імпортний збір.
   
   Важливо зазначити, що додатковий імпортний збір справляється з товарів, що ввозяться на митну територію України у митному режимі імпорту, незалежно від країни походження цих товарів та укладених Україною угод (договорів) про вільну торгівлю. Об’єктом оподаткування додатковим імпортним збором є товари, визначені у пунктах 1,2 частини першої ст. 277 Митного кодексу України, крім життєво необхідних товарів згідно зі ст. 5 вищезазначеного Закону.
   
   При нарахуванні додаткового імпортного збору використовуються наступні коди виду платежу:
   
   «022» - додатковий імпортний збір на товари, що ввозяться на територію України суб’єктами господарювання;
   «122» - додатковий імпортний збір на товари, що ввозяться (пересилаються) на територію України фізичними особами.
   
   Відповідно до Закону України «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо стабілізації платіжного балансу» від 28.12.2014р. №74-VII, додатковий імпортний збір включено до переліку особливих видів мита, які, в свою чергу, є різновидом мита (ст. 271 Митного кодексу України). Відповідно до пункту 190.1 статті 190 Податкового кодексу України базою оподаткування для товарів, що ввозяться на митну територію України, є договірна (контрактна) вартість, але не нижче митної вартості цих товарів, визначеної відповідно до розділу ІІІ Митного кодексу України, з урахуванням мита та акцизного податку, що підлягають сплаті і включаються до ціни товарів.
   
   Таким чином, при нарахуванні податку на додану вартість до бази оподаткування цим податком включаються суми додаткового імпортного збору.
По материалам Територіальні органи ДФС у Вінницькій області
Рубрика:

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Спец счет
27.02.15 14:31

Слава Україні!!!

Ответить
  • Ирин
27.02.15 16:03

"при нарахуванні податку на додану вартість до бази оподаткування цим податком включаються суми додаткового імпортного збору что-то не могу сложить эту фразу - цим податком - это база ндс на него увеличивается? опять налог на налог?

Ответить
  • бурундук
27.02.15 16:22

Пусть будут счастливы те, кто иак хотел "жить по-новому". Надеюсь. это еще только начало светлой и беспечной жизни.....

Ответить
  • Ирин
27.02.15 16:39

ага, особенно счастливы бухгалтера и программисты.....

Ответить
  • Ирин
27.02.15 16:40

Посчитали по ГТД, действительно в базу ндс включается это импортный сбор ... это просто ппц, чтоб не выразиться хуже. Попробуйте отразить называется в 1ске...

Ответить
  • Подождите
01.03.15 14:36

Мы дожились до того что платим налог на налог.

Ответить
  • Наталья
02.03.15 11:37

А как это будет выглядеть для физлиц в реалии? Пришла, к примеру, посылка с США с БАДами: безценная, незаказная. Без перечня и прайса. Или с Китая: заколочки и др. китайская фигня. Пришла посылка на отделение почты. Получаю под роспись при наличии паспорта. Что сейчас: кому платить? на основании какого прайса? Кто уже сталкивался?

Ответить
Комментирование новости отключено
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям