Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


30.03.15
3068 7 Печатать

Рентная плата за специспользование воды - кто платит, если помещение передано в аренду

   Наразі положеннями Податкового кодексу України (стаття 255) встановлено дві основні категорії платників рентної плати за спеціальне використання води. Перша категорія (первинні водокористувачі) - це суб’єкти господарювання, які безпосередньо здійснюють забір води з водних об’єктів чи надр, та в подальшому використовують таку воду, як для власної господарської діяльності, так й для постачання води іншим (вторинним) водокористувачам. Друга категорія (вторинні водокористувачі) – це суб’єкти господарювання, які отримали воду від постачальників (первинних водокористувачів) та використовують її у господарській діяльності. Не є платниками плати за воду суб’єкти господарювання, які використовують воду виключно для питних та санітарно-гігієнічних потреб. Крім того, платниками плати за воду є підприємства, які використовують воду без її фактичного вилучення з водних об’єктів для потреб гідроенергетики, водного транспорту та рибальства.
   
   Рентна плата за спеціальне використання води (у випадку її забору з водойм чи надр) обчислюється, виходячи з фактичного обсягу води, який використовують водокористувачі, з урахуванням обсягу втрат води в їх системах водопостачання, встановлених у дозволі на спеціальне водокористування, лімітів використання води, ставок рентної плати та коефіцієнтів.
   
   Нормами Податкового кодексу передбачено, що за обсяги води, яка передається водокористувачем-постачальником іншим водокористувачам без укладення з ними договору на поставку води, рентна плата обчислюється та сплачується таким постачальником. Отже, суб’єкт господарювання, який має дозвіл на спеціальне водокористування (або договір на поставку води з водокористувачем-постачальником) у разі передання у користування на підставі договору оренди приміщень іншому суб’єкту господарювання є платником рентної плати за весь обсяг фактично використаної води, у тому числі води, використаної орендарем). У разі отримання орендарем окремого дозволу на спец водокористування чи укладання окремого договору на поставку води, рентна плата обчислюється та сплачується безпосередньо орендарем. Якщо ж орендар самостійно уклав договір на поставку води з водопостачальником, але використовує воду для задоволення виключно власних питних і санітарно-гігієнічних потреб, то він не є платником рентної плати.
   
   
По материалам Територіальні органи ДФС у Вінницькій області
Рубрика:

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Маруся
30.03.15 09:43

может, я что пропустила, но в налоговом кодексе данный раздел исключили, а сбор за водопользование отменили. Или я что-то путаю?

Ответить
  • Маруся
30.03.15 09:45

нет, осталось. ст.255НКУ

Ответить
  • саша
30.03.15 10:16

скажите пожалуйста, а кафе или ресторан должны пратить или нет.

Ответить
  • Людик
31.03.15 11:16

Саша Мы сдаем в аренду кафе. Платить надо и подать отчет до 9 мая

Ответить
  • Lolico
31.03.15 11:45

ребята а как насчет стоматологии, кто знает?

Ответить
  • Меланна
31.03.15 19:54

На мой взгляд, стоматологии нужно платить

Ответить
  • Вася
29.04.15 11:01

Подскажите!!! Если предприятие использует воду дла санитарно-гигиенических и нужд и для полива территории (в летнее время), нужно платить рентную плату за воду. Или платить только за полив???

Ответить
Комментирование новости отключено
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям