Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


27.05.15
1038 7 Печатать

Уплата единого взноса третьими лицами

   Згідно з п. 1 частини другої ст. 6 Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» платник єдиного внеску зобов’язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.
   
   Відповідно до частини другої ст.25 цього Закону у разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків платники єдиного внеску зобов’язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку і розмірах, визначених цією статтею.
   
   Водночас п. 9 зазначеної статті встановлено, що передачу платниками єдиного внеску своїх обов’язків з його сплати третім особам заборонено, крім випадків, передбачених законодавством, а саме:
   
   1) у разі ліквідації юридичної особи – платника єдиного внеску або втрати платником з інших причин статусу платника єдиного внеску сума недоїмки сплачується за рахунок коштів та іншого майна платника. У такому разі відповідальними за погашення недоїмки є:
   
   - ліквідаційна комісія – щодо юридичної особи – платника єдиного внеску, що ліквідується;
   
   - юридична особа – щодо утворених нею філії, представництва або іншого відокремленого підрозділу – платника єдиного внеску, що ліквідується;
   
   2) у разі недостатності у платника єдиного внеску коштів та іншого майна для сплати недоїмки відповідальними за її сплату є:
   
   - засновники або учасники юридичної особи – платника єдиного внеску, що ліквідується, якщо згідно із законом вони несуть повну чи додаткову відповідальність за її зобов’язаннями;
   
   - юридична особа – щодо утворених нею філії, представництва та іншого відокремленого підрозділу - платника єдиного внеску, що ліквідується. У разі злиття, приєднання, виділення, поділу, перетворення платника єдиного внеску зобов’язання зі сплати недоїмки покладаються на осіб, до яких відповідно до законодавства перейшли його права та обов’язки.
   
   Водночас згідно з п. 87.7 ст.87 Податкового кодексу України забороняється будь-яка уступка грошового зобов’язання або податкового боргу платника податків третім особам. Положення цього пункту не поширюється на випадки, коли гарантами повного та своєчасного погашення грошових зобов’язань платника податків є інші особи, якщо таке право передбачено Податковим кодексом України.
   
   Крім того, відповідно до п. 8 Порядку № 609 у разі заповнення поля «Призначення платежу» з порушенням вимог, визначених у цьому Порядку, документ на переказ береться до виконання.
   
   При цьому у разі якщо поле «код платника» не відповідає коду платника в полі «призначення платежу», сплачені суми єдиного внеску зараховуються на код платника, що є власником рахунку.
   
   У разі якщо мало місце здійснення фактичної сплати єдиного внеску однією особою за зобов’язанням іншої, облік сум буде проведено відповідно до Порядку № 450.
   
   
По материалам Територіальні органи ДФС у м. Києві
Рубрика:

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Айдамирова
27.05.15 08:29

Не-я, а если счет заблокирован?

Ответить
  • Meli
27.05.15 08:32

Ну почему не разрешить платить третим особам? Бред. Какая разница государству кто заплатил. А предприятия потом с друг с другом зачтуться.

Ответить
  • 777
27.05.15 08:32

Не-я, а основание для того чтобы пепекинуть ср-ва на счет др.лица? Все же проще третьим лицам разрешить заплатить налог.

Ответить
  • Ксения
27.05.15 09:04

Поддерживаю Meli!

Ответить
  • Марина Д
27.05.15 09:36

Так все ж для удобства. Так слишком просто было бы.

Ответить
  • Анатольєвна
27.05.15 09:40

Це центральні органи так вважають, а на місцях не заперечують (принаймі до сьогоднішнього дня було так). Тому що краще і податковій і підприємству коли податки сплачені, а не коли росте заборгованість.

Ответить
  • Не-я
27.05.15 10:06

А что мешает перекинуть деньги на счет того кто должен уплатить и заплатить налог с правильного счета ?

Ответить
Комментирование новости отключено
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям