Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


30.06.15
1391 2 Печатать

Налог на недвижимое имущество. Как быть если местный совет не установил ставку налога?

   Нагадуємо, що місцеві органи влади при прийнятті рішення про встановлення місцевих податків та зборів обов’язково визначають об’єкт оподаткування, платників податків і зборів, розмір ставки, податковий період та інші обов’язкові елементи.
   
   При цьому місцеві ради обов’язково встановлюють єдиний податок та податок на майно (в частині транспортного податку та плати за землю) і акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів. Разом з тим, в межах повноважень, встановлених Податковим кодексом України місцевим радам надано право самостійного вирішення необхідності встановлення податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки та встановлення збору за місця для паркування транспортних засобів, туристичного збору.
   
   Ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, для об’єктів житлової або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, встановлюються за рішенням сільської, селищної або міської ради в залежності від місця розташування (зональності) та типів таких об’єктів нерухомості у розмірі, що не перевищує 2 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр для бази оподаткування.
   
   На 2015 рік ставки податку для об’єктів нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб не можуть перевищувати 1 відсоток мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного року, за 1 кв. метр для об’єктів нежитлової нерухомості.
   
   У разі, якщо органом місцевого самоврядування не було прийнято рішення про встановлення відповідних місцевих податків і зборів, то такі податки до прийняття справляються із застосуванням їх мінімальних ставок, встановлених Податковим кодексом України.
   
   Таким чином, якщо сільська, селищна або міська рада не прийняла рішення про встановлення ставок з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, то мінімальною ставкою такого податку є «0» відсотків.
   
   
ДПІ у Шевченківському районі ГУ ДФС у м. Києві
Рубрика:

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Алла
30.06.15 08:16

Есть срок до которого ставку налога должны утвердить?

Ответить
  • Антифискал
30.06.15 13:08

Налоговики, на мой взгляд, как всегда подменяют понятия "ставка = 0%" и "ставка не установлена". Согласно ст. 7 НКУ, ставка налога является обязательным элементом при установлении налога. При этом Налоговый кодекс четко оговаривает все случаи, когда ставка равна "0%" (например: п. 136.2.2., 141.4.5., 174.2.1., 193.1., ст. 195, 211 и т.д.). Т.е. нулевая ставка тоже должна быть установлена НКУ (или актами других органов, если данное предусмотрено НКУ). В отношении минимальной ставки по налогу на недвижимость этого не сделано, Налоговый кодекс именно что не установил ее. Т.о., пока местные советы не установят хоть какую-то ставку для нежилой недвижимости, в т.ч. и нулевую, будет отсутствовать обязательный элемент данного налога, т.е. такой налог будет фактически неустановленным.

Ответить
Комментирование новости отключено
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям