Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


28.07.15
1443 0 Печатать

Ответы с вебинара проведенного ассоциацией налогоплательщиков Украины на тему: «Пришло время уплаты налога на недвижимость и транспортного налога»

   З якої дати визначається п’ятирічний термін використання автомобіля з метою оподаткування транспортним податком?
   
   Датою початку користування автомобілів, що були в користуванні та ввозяться на митну територію України, вважається дата їх першої реєстрації, визначена в реєстраційних документах.
   
   У разі відсутності реєстраційних документів першої реєстрації автомобіля датою початку використання вважається календарна дата його виготовлення (день, місяць, рік).
   
   У разі якщо календарну дату визначити неможливо (день, місяць, рік), то такою датою слід вважати 1 січня року виготовлення автомобіля.
   
   
   Яким чином фізична особа сплачує транспортний податок, якщо протягом звітного року термін використання автомобіля досягне 5 років, наприклад у червні 2015 року?
   
   Обчислення суми податку з автомобіля, який підлягає оподаткуванню для фізичних осіб здійснюється контролюючим органом за місцем реєстрації платника податку починаючи з 1 січня поточного року та включаючи місяць, в якому термін використання легкового автомобіля досягне 5 років.
   
   Оскільки ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування, то якщо термін використання автомобіля досягне 5 років у червні 2015 року, то податок сплачується у розмірі 12, 5 тис.грн.
   
   
   Чи необхідно сплачувати транспортний податок за автомобіль, який є об’єктом оподаткування, якщо його викрадено?
   
   Якщо викрадений легковий автомобіль, що використовувався до 5 років з об’ємом циліндрів двигуна понад 3000 куб. см., не знято з реєстрації в органах внутрішніх справ (тобто обліковується у власності платнику податку), то такий платник зобов’язаний сплачувати транспортний податок.
   
   Щоправда, Верховною Радою України зареєстровано проект Закону України від 27.03.2015 № 2484 щодо захисту прав платників транспортного податку, яким пропонується звільнити платників податку від сплати транспортного податку за автомобілі, які викрадено.
   
   
   Чи необхідно сплачувати податок на нерухомість, якщо місцева рада не прийняла рішень про встановлення ставок?
   
   У разі якщо місцева рада не прийняла рішення про встановлення відповідних місцевих податків і зборів та акцизного податку в частині реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, що є обов’язковими згідно з нормами Податкового кодексу, такі податки до прийняття рішення справляються виходячи з норм Податкового кодексу із застосуванням їх мінімальних ставок.
   
   Тобто, якщо місцева рада не прийняла рішення про встановлення ставок з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, мінімальною ставкою такого податку є «0» відсотків.
   
   
   З якого періоду будуть застосовуватись ставки податку на нерухомість, якщо місцева рада прийняла рішень про встановлення ставок посеред 2015 року?
   
   Офіційно оприлюднене Рішення про встановлення місцевих податків та зборів є нормативно-правовим актом з питань оподаткування місцевими податками та зборами, яке набирає чинності з урахуванням строків, передбачених підпунктом 12.3.4 Податкового кодексу:
   
   рішення про встановлення місцевих податків та зборів офіційно оприлюднюється відповідним органом місцевого самоврядування до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосовування встановлюваних місцевих податків та зборів або змін (плановий період). В іншому разі норми відповідних рішень застосовуються не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим періодом.
   
   
   Чи сплачується податок на нерухомість, за придбаний об’єкт нерухомості по договору купівлі-продажу на який не видано свідоцтво про право власності? Якщо податок сплачується, то з якого періоду?
   
   Податок на нерухомість, за придбаний об’єкт нерухомості по договору купівлі-продажу, на який не видано свідоцтво про право власності, сплачується попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначений об’єкт оподаткування, а новим власником – починаючи з місяця, в якому виникло право власності.
   
   Згідно Закону України від 01.07.2014 р. №1952-IV «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» - датою і часом державної реєстрації прав та їх обтяжень вважається дата і час реєстрації Заяви поданої для реєстрації прав та їх обтяжень.
   
   
   Чи подається юридичною особою декларація за новостворений об’єкт нежитлової нерухомості?
   
   Юридичною особою – платником податку щодо новоствореного об’єкта як нежитлової, так і житлової нерухомості, декларація подається протягом 30 календарних днів з дня виникнення права власності на такий об’єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на таку нерухомість.
   
   
   За якою формою Податкової декларації з податку на нерухомість потрібно звітувати юридичним особам за ІІІ, ІVквартали ц.р.?
   
   З 2015 року юридичні особи звітують з податку на нерухомість використовуючи форму Податкової декларації затверджену наказом Міністерства фінансів України від 01.07.2014 року № 735.
   
   Міністерством юстиції України 29.04.2015 р. за № 479/26924 зареєстровано наказ Міністерства фінансів України від 10.04.2015 р. № 408 «Про затвердження форми Податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки», який набрав чинності 22 травня 2015 року.
   
   На офіційному сайті, враховуючи вимоги пункту 46.6 Податкового кодексу, ДФС України інформує, що платники податку на нерухомість – юридичні особи будуть звітувати за формою Податкової декларації, затвердженою Наказом № 408 починаючи з 01 січня 2016 року – наступного базового податкового (звітного) періоду.
   
   
   Яка подається податкова декларація (звітна, звітна нова, уточнююча) з податку на нерухомість, за новостворений об’єкт нерухомості при переході права власності протягом року?
   
   Якщо платник податку має у власності декілька об’єктів житлової нерухомості на територіях різних сільських (селищних) рад, що належать до одного адміністративного району (коди органів місцевого самоврядування за місцезнаходженням об’єкта житлової нерухомості за КОАТУУ різні), то він подає до одного контролюючого органу декларації, окремо по кожному коду КОАТУУ (кількість поданих декларацій буде відповідати кількості кодів КОАТУУ).
   
   Якщо суб’єкт господарювання вперше подає декларацію за новостворений об’єкт нерухомості та звітує за рік, у полі «Тип декларації» зазначає «Звітна».
   
   Якщо перехід права власності на новостворений об’єкт оподаткування відбувся до 20 лютого, а звітну декларацію вже подано, то до закінчення граничного терміну її подання у полі «Тип декларації» зазначає «Звітна нова».
   
   При переході права власності на об’єкт оподаткування після закінчення граничного терміну подання декларації (після 20 лютого звітного року) протягом 30 календарних днів з дня виникнення права власності на такий об’єкт подається декларація з типом «Уточнююча».
   
   
   Чи буде фізична особа притягатись до відповідальності за несплату податку на нерухомість, якщо контролюючий орган не надіслав до 1 липня ППР про сплату податку?
   

   Платник податків не несе відповідальності за своєчасність, достовірність і повноту нарахування такої суми грошового зобов’язання, яка розраховується контролюючим органом. Платник податків несе відповідальність лише за своєчасне та повне погашення нарахованого узгодженого грошового зобов’язання і має право оскаржити зазначену суму в порядку, встановленому Податковим кодексом. Тобто, якщо контролюючий орган не надіслав до 1 липня ППР про сплату податку - не буде узгодженого грошового зобов’язання, відповідно, особа не може бути притягнена до відповідальності за несплату податку на нерухомість.
   
   Разом з тим, згідно норм Податкового кодексу, ППР вважається надісланим (врученим) фізичній особі, якщо його надіслано на останню відому адресу її місцезнаходження з повідомленням про вручення. Коли пошта не може вручити, вважаються врученим у день, зазначений поштовою службою із зазначенням причин невручення.
По материалам Асоціація платників податків України
Рубрика:

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
Комментирование новости отключено
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям