Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


04.08.15
1898 20 Печатать

Имеет ли право контролирующий орган исключить сумму НДС из налогового кредита покупателя, если поставщик не включил такую сумму в налоговые обязательства?

   Відповідно до п. 198.3 ст. 198 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг (у разі здійснення контрольованих операцій - не вище рівня звичайних цін, визначених відповідно до ст. 39 ПКУ) та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою п. 193.1 ст. 193 ПКУ, протягом такого звітного періоду у зв’язку з:
   
    придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг;
   
    придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій у необоротні капітальні активи), у тому числі при їх імпорті.
   
    Нарахування податкового кредиту здійснюється незалежно від того, чи такі товари/послуги та основні фонди почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду.
   
    Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту (п. 201.10 ст. 201 ПКУ).
   
    Відсутність факту реєстрації платником податку - продавцем товарів/послуг податкових накладних в ЄРПН та/або порушення порядку заповнення обов’язкових реквізитів податкової накладної, передбачених п. 201.1 ст. 201 ПКУ, не дає права покупцю на включення сум податку на додану вартість до податкового кредиту та не звільняє продавця від обов’язку включення суми податку на додану вартість, вказаної в податковій накладній, до суми податкових зобов’язань за відповідний звітний період.
   
    Виявлення розбіжностей даних податкової декларації та даних ЄРПН є підставою для проведення контролюючими органами документальної позапланової виїзної перевірки продавця та у відповідних випадках покупця товарів/послуг.
   
    У разі порушення продавцем/покупцем товарів/послуг порядку заповнення та/або порядку реєстрації в ЄРПН податкової накладної та/або розрахунку коригування покупець/продавець таких товарів/послуг має право додати до податкової декларації за звітний податковий період заяву із скаргою на такого продавця/покупця. Таке право зберігається за ним протягом 365 календарних днів, що настають за граничним терміном подання податкової декларації за звітний (податковий) період, у якому не надано податкову накладну або порушено порядок її заповнення та/або порядок реєстрації в ЄРПН. До заяви додаються копії товарних чеків або інших розрахункових документів, що засвідчують факт сплати податку у зв’язку з придбанням таких товарів/послуг або копії первинних документів, складених відповідно до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», що підтверджують факт отримання таких товарів/послуг.
   
    Надходження такої заяви із скаргою є підставою для проведення документальної позапланової виїзної перевірки зазначеного продавця для з’ясування достовірності та повноти нарахування ним зобов’язань з податку за такою операцією.
По материалам ЗІР
Рубрика:

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Тата
04.08.15 09:15

А где, собственно, ответ на заглавный вопрос?

Ответить
  • вот
04.08.15 09:23

Відсутність факту реєстрації платником податку - продавцем товарів/послуг податкових накладних в ЄРПН та/або порушення порядку заповнення обов’язкових реквізитів податкової накладної, передбачених п. 201.1 ст. 201 ПКУ, не дає права покупцю на включення сум податку на додану вартість до податкового кредиту та не звільняє продавця від обов’язку включення суми податку на додану вартість, вказаної в податковій накладній, до суми податкових зобов’язань за відповідний звітний період

Ответить
  • так то
04.08.15 09:23

Верните действие Дод. 8!

Ответить
  • 12345
04.08.15 09:47

А по моему ответ таков: Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту (п. 201.10 ст. 201 ПКУ). Виявлення розбіжностей даних податкової декларації та даних ЄРПН є підставою для проведення контролюючими органами документальної позапланової виїзної перевірки продавця та у відповідних випадках покупця товарів/послуг.

Ответить
  • шурф
04.08.15 10:05

Для ТАТА "ЗІР" пишет не для того, чтобы Вы получили ответ, он/они пишут, чтобы писать, чтобы отчитаться о "вале" написанного, чтобы спилить бюджет. Иначе как назвать то, что они пишут. Право и/или обязанность написания чего-то "ЗІРом" в какой статье НКУ предусмотрен?

Ответить
  • резидент
04.08.15 10:06

сгласен с 12345. Не исключаю, для того-то вся канитель с СЭА и была затеяна, чтоб налоговики могли сразу выявить жулика, который НН выписал, зарегистрировал, но в НО не включил. Поэтому и сейчас и до СЭА ответ таков - есть нормальная НН, должен быть НК. А включил поставщик в НО или не включил, нам по барабану, пусть его налоговики проверяют.

Ответить
  • ann
04.08.15 11:32

резидент - как я с вами согласна!!! но проще ведь наоборот? так и делают...

Ответить
  • ррр
04.08.15 12:30

В статье ответа на вопрос не нашла ??????????

Ответить
  • Ольга
04.08.15 12:56

для 12345 и резидента полностью с вами согласна

Ответить
  • Лада
04.08.15 14:13

Сори, А откуда, интересно знать, покупатель возьмет свой НК в ЕРНН, если продавец его (свои НО) туда, в ЕРНН, не внесет? Над заголовком не задумались?

Ответить
  • СВЕТЛАНА
04.08.15 14:13

У меня ситуация приобрели ГСМ его оплатили получили бух. док. и карточки а НН поставщик "АВИАС" регистировать отказывается (Они не регистрируют НН с 22.06. это им дали указания с КИЕВА центр офис) Я теряю в кредите 5000 грн. за что ведь я их им оплатила????? Что делать НЕЗНАЮ??? ТОЛКУ с жалобы (даже незнаешь как ее и подать налоговики ничего ответить не могут) мне нужен кредит .

Ответить
  • Лада
04.08.15 14:17

А он что, бояться как забыл? Или ему из головного офиса запретили формировать НО???Ничесе...

Ответить
  • СВЕТЛАНА
04.08.15 14:41

Сказали не регистрировать и все!!??? Какие рычаги я могу применить для продавца (НАС ПРОСТО КИНУЛИ И ЕЩЕ ПОЛ УКРАИНЫ КОТОРЫЕ ПРИОБРЕТАЮТ ГСМ) У НИХ ПРОСТО КАПЕЦ!!!!!

Ответить
  • Лада
04.08.15 15:30

Светлана, они не имеют законного права не регистрировать свои НО в ЕРНН, иначе как? У них что, индульгенция на нарушение налогового законодательства?

Ответить
  • ВС
04.08.15 20:55

Я так понимаю проблемы старые остались, но добавились новые. Т.е. даже продавец зарегил НН, но не включил в НО, то при проверке ДФС будет проверять и продавца, а заодно и покупателя (хотя откуда покупатель знал про не декларирование продавцом непонятно). А аргумент ДФС будет простым - регистрация НН это всего лишь администрирование НДС, а НКУ никто не отменял, и сошлются на ...."Виявлення розбіжностей даних податкової декларації та даних ЄРПН є підставою для проведення контролюючими органами документальної позапланової виїзної перевірки продавця та у відповідних випадках покупця товарів/послуг"..... А если получили НН с ошибками в реквизитах, то НК не имеем права отразаить, а НО необходимо будет начислить.

Ответить
  • Саша Киев
04.08.15 23:45

вопрос однозначен.... не имеет право .

Ответить
  • Анна
05.08.15 08:25

Светлана, они не имеют право, но могут не зарегистрировать-главное, чтоб в Деку включили НО. А штраф по нерегистрации не применяетя до 01.10.15... Так что ждите когда зарегистрируют, вот тогда и получите свой НК! Вы думаете у Вас одной такое- мне МТС февральские налоговые зарегистрировала в апреле!

Ответить
  • Светлана
05.08.15 11:51

Ситуация: приобретение ТМЦ за наличные, чек до 240 грн. Включение в НК согласно чека. Естественно, продавец не выписывает налоговую ннакладные, не идентифицирует покупателя. Как быть с таким налоговым кредитом? Звонили из налоговой, расспрашивали, почему мы отражаем НК, а продавец НО не показывает. Обоснуйте" . Мелочь, конечно, но неприятно ......

Ответить
  • С-Т
05.08.15 15:49

А задайтесь вопросом-кому принадлежит Авиас? Тому,кто имел всех в виду..........Догадались? И ничего этому Авиасу не будет.

Ответить
Комментирование новости отключено
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям