Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


06.08.15
25893 11 Печатать

Сроки составления актов выполненных услуг

   

 «Згідно Договору, Виконавець щомісячно складає Акт наданих послуг та передає два примірники підписані зі свого боку Замовнику.

Питання: Чи має право Виконавець порушувати вищезазначений пункт, а саме надавати Замовнику акт наданих послуг першими числами місяця наступного за звітним? (тобто за червень місяць акт датований 03.07.2015 року).»

на языке оригинала

можемо відповісти наступне:

Затвердженої форми Акту наданих послуг немає, як немає й порядку його оформлення. Але щоб він міг виконувати функції первинного документа, документ має відповідати вимогам, наведеним у Законі України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 р. № 996-ХІV (далі - Закон № 996) і Положенні про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженому наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995р. № 88 (далі - Положення № 88).

Згідно зі ст. 1 Закону № 996, первинний документ - документ, який містить відомості про господарську операцію та підтверджує її здійснення. Стосовно дати оформлення зазначено, що первинні документи повинні бути складені під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо - безпосередньо після її закінчення (ч. 1 ст. 9 Закону № 996, п. 2.2 Положення № 88).

Тобто Акт надання послуг має підтверджувати факт здійснення господарської операції - отримання послуг. А це можливо лише після закінчення надання послуг постачальником (п. 2.13 Положення № 88). У зв’язку з тим, що договором передбачено, що Акт складається щомісячно, без зазначення конкретних дат складання Актів, а чинним законодавством не визначені чіткий часовий термін формулювання «безпосередньо після її закінчення», вважаємо, що такий Акт може бути складений першими числами місяця наступного за звітним.

Для уникнення спірних ситуацій щодо дати складання Актів рекомендуємо положеннями договору визначати не тільки терміни надання Підприємству Актів наданих послуг, а й термінів їх складання. Наприклад, «Виконавець щомісячно останнім числом місяця, за який надаються послуги, складає Акт наданих послуг…».

По материалам pspaudit
Рубрика:

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Серж
06.08.15 10:14

Акт датируется тем числом, когда заказчик принял работы/услуги у исполнителя, а принятие, в зависимости от характера работ/услуг, может быть растянуто на длительный период.Дата акта и есть дата для отражения в учете. Составление акта задним числом - это наше ноу-хау, надеюсь, и этот архаизм когда-то уйдет. Вы верно заметили, в ГК и ХК (тоже еще один бредовый Кодекс) нет понятия акта выполненных работ, как специальной бумажки.

Ответить
  • Абзац
06.08.15 10:27

А закордоном можуть включати витрати на підставі бух.довідки - приблизну суму, якщо ще нема первинного документа від контрагента-постачальника/продавця. Після того як він надходить, то ту проведену суму коригують - допроводять або сторнують. То я не розумію у чому проблема, якщо, наприклад, рахунок від оператора мобільного зв"язку датований 05 серпня, але прописано період: липень 2015р. То чому на підставі того документу не можна включити витрати у липні? Так само деякі комунальники (в т.ч. електромережі) надають рахунки датовані 20-м числом, майже посеред місяця, і пишуть що це послуги за поточний місяць, хоча показники лічильників враховані ще з минулого місяця і не за весь поточний місяць. Давно хвилює ця тема.... І багато разів про це вже писалося у періодиці.

Ответить
  • Vetranka
06.08.15 10:28

Иными словами "акт выполненных работ" я могу составить 3 числом и 3 числом налоговую (тем самым передвинув "обязательства" на следующий период НДС)? Могу ли я так поступить по актам аренды?

Ответить
  • Серж
06.08.15 10:39

2 Абзац и Vetranka Вы верно акцентировали внимание, вот для этих целей и служит счет-фактура, вернее должна служить. Выполнил обязательства, по факту и выставил документ. Акт выполненных работ по аренде - это, как "чемпион мира по балету". Аренда - не услуги вообще, это оплатное пользование имуществом. Суть правоотношений - получил в аренду, подписав акт приемки-передачи, и обязательства по оплате с истечением времени возникают независимо от твоих действий (не будем углубляться дальше). Двусторонний документ при отсутствии возражений тут не нужен вообще. Понимая наши реалии, я все таки, советую делать хорошую мину при плохой игре и подписывать "акты по аренде" концом месяца.

Ответить
  • Андрій Гросбух
06.08.15 11:00

Перевізник закінчив рейс 31 липня2015року, на базу повернувся ввечері 31 липня. Директор зустрічається з директором Замовника 01 серпня і очевидно що підписує з замовником акт на в цей день і підписує його датою підписання , а саме 01 серпня 2015року. Вважаю це цілком законно., хіба ні ?

Ответить
  • Серж
06.08.15 11:33

2. Андрій Гросбух: До обов'язків перевірника входить не тільки перевезти вантаж, а і надати (повернути) замовнику всі документі (ТТН (не кажіть тільки що вона зараз не потрібна ☺), CMR да і сам акт виконаних робіт). Так? Так. Коли перевізник надав ці документі - саме 01.08.15, тобто, саме 01.08.15 договір виконаний в повному обсязі.

Ответить
  • Абзац
06.08.15 12:34

Серж, у самому акті йде мова про надання послуг. Складання, надання і підписання акта - це не є складовою надання послуг з перевезення вантажу. Всі вимагають складати акти на послуги з перевезень вантажів датою передачі вантажу одержувачу (датою вигрузки), ця дата фігурує у CMR і ТТН (принаймні, має фігурувати), підпис,печатка. Vetranka, так, справді, оренда - не є послугою. Достатньо договору, акт прийому-передачі майна у користування. Можливе (бажано) щомісячне складання рахунку на оплату. Акти, на практиці, традиційно також складають. Акт однозначно має бути останнім днем місяця, так як орендодавець своєчасно (у відповідному місяці) має відобразити доходи, а не у наступному місяці - по даті підписання чи оформлення акта. Так само, своєчасно треба орендарю треба відобразити витрати. Це принцип бухобліку: нарахування та відповідність доходів і витрат, превалювання сутності над формою, періодичність - Закон України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" (стаття 4).

Ответить
  • MNL
06.08.15 15:50

ЗАКОН ПРО БУХ,ОБЛІК ТА ФІН,ЗВІТНІСТЬ №996-ХIV від 16.07.99р. ст.9. 1. Підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій. Первинні документи повинні бути складені під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо - безпосередньо після її закінчення. Для контролю та впорядкування оброблення даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи. 5. Господарські операції повинні бути відображені в облікових регістрах у тому звітному періоді, в якому вони були здійснені.

Ответить
  • Абзац
06.08.15 16:13

так-так. акцент стоїть на ГОСПОДАРСЬКИХ ОПЕРАЦІЯХ, а точніше - період їх здійснення, фактичного здійснення!!!.

Ответить
  • ВАля
07.08.15 13:32

РЕбята не путаем АКТЫ....их много и они все разные по условиям.... Акты по аренде (Серж поддержка) закрываются последним днем месяца ТЕКУЩЕГО... по подряду- там свои сроки , как указано в договоре и т.д.и т.п.

Ответить
  • Holmes
08.08.15 22:20

+100 в поддержку того, что Акт за месяц составляется последним числом месяца. Апеллирую именно к соответствию доходов и расходов. На любые попытки сделать акт, например, за июль - первыми числами августа всегда реагировал жестко: "Вы сможете доказать в суде налоговикам, что таким образом не имели умысла занизить свои налоговые обязательства июля?!"

Ответить
Комментирование новости отключено
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям