Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


31.08.15
2628 3 Печатать

Минздрав о проведении профилактических медицинских осмотров

   У листі від 02.04.2015 № 3.09-Д-1/13/866-15/10354 Міністерство охорони здоров’я України нагадує про особливості проведення профілактичних медичних оглядів.
   
   Власники та керівники підприємств, установ та організацій (далі — роботодавець) несуть відповідальність за своєчасність проходження своїми працівниками обов’язкових медичних оглядів та за шкідливі наслідки для здоров’я населення, спричинені допуском до роботи осіб, які не пройшли обов’язкового медичного огляду.
   
   Статтею 169 Кодексу законів про працю України, статтею 17 Закону України «Про охорону праці» від 14.10.1992 № 2694-XII передбачено обов’язок роботодавця за свої кошти організувати проведення попереднього (при прийнятті на роботу) і періодичних (протягом трудової діяльності) медичних оглядів працівників, професійна чи інша діяльність яких пов’язана з обслуговуванням населення і може спричинити поширення інфекційних захворювань, працівників, зайнятих на важких роботах і на роботах із шкідливими або небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі, а також щорічних обов’язкових медичних оглядів осіб віком до 21 року.
   
   Крім того, на вимогу головного державного санітарного лікаря, а також на прохання працівника, якщо він пов’язує погіршення стану свого здоров’я з умовами праці, можуть проводитися позачергові медичні огляди вказаних вище категорій осіб.
   
   Перелік професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним медичним оглядам, порядок проведення цих оглядів та видачі особистих медичних книжок затверджено постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним медичним оглядам, порядку проведення цих оглядів та видачі особистих медичних книжок» від 23.05.2001 № 559.
   
   Обов’язкові медичні огляди проводяться в лікувально-профілактичних закладах за місцем проживання або за місцем роботи. Для проведення обов’язкових медичних оглядів за погодженням з роботодавцем можуть організовуватися виїзні бригади спеціалістів. Правила проведення обов’язкових профілактичних медичних оглядів працівників окремих професій затверджено наказом МОЗ України «Щодо організації проведення обов’язкових профілактичних медичних оглядів працівників окремих професій, виробництв і організацій, діяльність яких пов’язана з обслуговуванням населення і може призвести до поширення інфекційних хвороб» від 23.07.2002 № 280.
   
   Профілактичні медичні огляди можуть проводити всі заклади охорони здоров’я, незалежно від форми власності, що отримали ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики згідно з переліком спеціальностей, зазначених у ліцензії на медичну практику.
   
   
   
   
Підготувала Ольга Янчіцька,
   
   головний редактор газети «Expertus: Тиждень», редактор «МЦФЕР: Кадри»
   
   
По материалам Гаряча лiнiя кадровика
Рубрика:

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • 1111
31.08.15 12:29

чому не згадується в постанові Кабінету Міністрів № 559. про медичних працівників стаціонарів і лікувальних закладів? виходить їм не потрібно робити медогляди? ми стоматполіклініка, і теж нема згадки в переліку професій які підлягають щорічному медогляду, але щороку медогляд проходиться, то потрібен він чи ні?

Ответить
  • бух070
31.08.15 13:37

Коллеги, которые работают на средних и крупных предприятиях, подскажите, пожалуйста, проходят ли у Вас бухгалтера профосмотры и с какой периодичностью.

Ответить
  • Зоя
31.08.15 14:26

бух070, у нас производство - металлоконструкции, когда мы вызывали СЭС для аттестации рабочего места (по "вредности" и.т.д.), нами вопрос задавался по бухгалтеру и инвалиду (уборщик - 3 ч. в день (если честно, то инвалид ни разу не вышел на работу за несколько лет (фиктивность), ведь на 8 человек должен быть 1 инвалид, а работы для него нет), то ответ получили, что данные работы (бух.учет - 8 ч. работы за компьютером, уборщик (не взирая на инвалидность (если вообще по своему состоянию может работать уборщиком) не считается "вредной", т.е. заработать профзаболевание сложно (только косвенно - зрение, позвоночник, малые дозы электромагнитного излучения), нет особого воздействия вредных факторов , исходя из этого рекомендовали самостоятельно выбрать периодичность медосмотра (к примеру один раз в 3 года или четыре), закрепить во внутренних документах, по охране труда разработаны все инструкции для бухгалтера при работе за компьютером и т.д., для уборщика- ИОТ для уборщика (периодически под роспись проходят (прохожу) инструктаж)

Ответить
Комментирование новости отключено
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям