Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


01.09.15
1788 18 Печатать

Как составляется НН при безвозмездной поставке товаров / услуг?

   Згідно з п. 188.1 ст. 188 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) база оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (крім збору на обов’язкове державне пенсійне страхування, що справляється з вартості послуг стільникового рухомого зв’язку, податку на додану вартість та акцизного податку на спирт етиловий, що використовується виробниками - суб’єктами господарювання для виробництва лікарських засобів, у тому числі компонентів крові і вироблених з них препаратів (крім лікарських засобів у вигляді бальзамів та еліксирів).
   
    При цьому база оподаткування операцій з постачання товарів/послуг не може бути нижче ціни придбання таких товарів/послуг, база оподаткування операцій з постачання самостійно виготовлених товарів/послуг не може бути нижче їх собівартості, а база оподаткування операцій з постачання необоротних активів не може бути нижче балансової (залишкової) вартості за даними бухгалтерського обліку, що склалася станом на початок звітного (податкового) періоду, протягом якого здійснюються такі операції (у разі відсутності обліку необоротних активів - виходячи із звичайної ціни), за винятком:
   
    * товарів (послуг), ціни на які підлягають державному регулюванню;
   
    * газу, який постачається для потреб населення.
   
    Отже, при безоплатному постачанні товарів/послуг база оподаткування ПДВ визначається на рівні не нижче ціни придбання товарів/послуг (для самостійно виготовлених товарів/послуг – не нижче їх собівартості).
   
    Податкова накладна складається у день виникнення податкових зобов’язань продавця за формою та в порядку, затвердженими наказом Міністерства фінансів України від 22.09.2014 № 957, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 13.10.2014 за № 1235/26012 із змінами і доповненнями (далі - Порядок № 957).
   
    Пунктом 20 Порядку № 957 визначено, що у разі якщо база оподаткування визначається відповідно до п. 188.1 ст. 188 ПКУ виходячи із ціни придбання товарів/послуг, собівартості самостійно виготовлених товарів/послуг або балансової (залишкової) вартості необоротних активів, тобто ціна придбання/собівартість/балансова (залишкова) вартість перевищує фактичну ціну (договірну вартість) постачання, постачальник (продавець) складає дві податкові накладні:
   
    * одну – на суму, розраховану виходячи з фактичної ціни постачання,
   
    * іншу - на суму, розраховану виходячи з перевищення ціни придбання/собівартості/балансової (залишкової) вартості над фактичною ціною.
   
    У податковій накладній, яка складена на суму такого перевищення, робиться позначка відповідно до п. 9 Порядку № 957 (15 - Складена на суму перевищення ціни придбання товарів/послуг над фактичною ціною їх постачання; 17 - Складена на суму перевищення собівартості самостійно виготовлених товарів/послуг над фактичною ціною їх постачання; 16 - Складена на суму перевищення балансової (залишкової) вартості необоротних активів над фактичною ціною їх постачання).
   
    Така податкова накладна отримувачу (покупцю) не надається. При цьому у рядках такої податкової накладної, відведених для заповнення даних покупця, постачальник (продавець) зазначає власні дані.
По материалам Пiдроздiл 101.19 "ЗIР"
Рубрика:

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Вредный жук
01.09.15 08:22

А как же не хозяйственная деятельность по 198.5 (база по 189) ?

Ответить
  • Александр
01.09.15 09:15

А тут нет нехоздеятельности. Это поставка

Ответить
  • Вредный жук
01.09.15 09:27

Для Александра, да ладно, а что у нас любая поставка хоз. деятельность? ))

Ответить
  • Вредный жук
01.09.15 09:30

14.1.36. господарська діяльність - діяльність особи, що пов'язана з виробництвом (виготовленням) та/або реалізацією товарів, виконанням робіт, наданням послуг, спрямована на отримання доходу і проводиться такою особою самостійно та/або через свої відокремлені підрозділи, а також через будь-яку іншу особу, що діє на користь першої особи, зокрема за договорами комісії, доручення та агентськими договорами;

Ответить
  • masha
01.09.15 09:54

передаем БЕСПЛАТНО, т.е за 0 грн. одна НН на ноль что ли, а одна на превышение от ноля

Ответить
  • Инга
01.09.15 10:38

А подскажите пожалуйста , если при списании недостачи начислен НДС , то налоговую себе при выписке надо регистрировать или нет и какой код ставиться????

Ответить
  • Алиса
01.09.15 10:43

Я выписывала и регистрировала и ставила код 13

Ответить
  • F1
01.09.15 10:50

Вредному жуку. расходов в части себестоимости у Вас не будет (потому как не хоз), а обязательства будьте так любезны, начислите. или от цены приобретения, или от себестоимости, или от остаточной.

Ответить
  • Шурик
01.09.15 11:03

"вредному"))) F1 опередили меня))) то - обязательства по НДС, а то - хоздеятельнолсть (расходы) как у актера Быкова)))

Ответить
  • ЧЧЧ
01.09.15 11:16

masha <передаем БЕСПЛАТНО, т.е за 0 грн. одна НН на ноль что ли, а одна на превышение от ноля> Вот мне тоже непонятно о каких двух налоговый идет речь.

Ответить
  • oper
01.09.15 11:21

А если получили импортный товар на безоплатной основе в рамках существующего договора поставки (выставочные образцы, гарантийные замены и т.п.), в дальнейшем товар , возможно, пойдет в продажу, - это ведь хоздеятельность! НДС и пошлину на таможне уплатили с таможенной стоимости. Раньше такой НДС в стр.12 Деки я не включала из осторожности - были преценденты с налоговой. А теперь ведь весь НК (даже по нехоз. деятельности) надо включать в Деку с последующим доначислением НО. Вопрос - надо ли делать доначисления по таким приходам?

Ответить
  • резидент
01.09.15 12:18

oper А если получили импортный товар на безоплатной основе в рамках существующего договора поставки (выставочные образцы, гарантийные замены и т.п.), в дальнейшем товар , возможно, пойдет в продажу, - это ведь хоздеятельность! НДС и пошлину на таможне уплатили с таможенной стоимости. Раньше такой НДС в стр.12 Деки я не включала из осторожности - были преценденты с налоговой. А теперь ведь весь НК (даже по нехоз. деятельности) надо включать в Деку с последующим доначислением НО. Вопрос - надо ли делать доначисления по таким приходам? ------------- У вас тут немного другое. Хоздеятельность будет - єто само собой. Но при бесплатном импорте они говорят, что єто не приобретение. А значит НК нет. Хотя єто конечно спорно. Вообще правильно импортній НДС включать в НК, а при продаже товара ставить НО в обічном порядке. Корректирующего НО по 198.5 у вас біть не должно.

Ответить
  • Тетяна
01.09.15 16:29

oper, податковий кредит у вас буде, так як всі зареєстровані накладні і ВМД повинні пройти через декларацію, а зобовязання при передачі безоплатно отриманого товару - не нижче ціни придбання, а ціна придбання для вас дорівнює 0.

Ответить
  • Вредный жук
01.09.15 16:42

Для F1 и Шурика, никаких обязательств по п. 188 у меня нет, потому как операция не направлена на получение дохода, следовательно она не связана с хоз. деятельностью и я должен начислить обязательства по 198.5 (база 189), данная норма является специальной по отношению к общей из 188 (поставка) и превалирует над ней. Если же обе применить, то произойдет двойное налогообложение, а такого быть не должно. Кстати, если идти вашей и налоговиков логикой, то по освобожденным операциям и не являющимся объектом обложения НДС нужно также начислять НДС, поскольку они тоже вписываются в понятие поставку. :)

Ответить
  • Jul
01.09.15 20:19

Тоже не согласна. Как это две НН? Купила товар, понимаю что буду бесплатно его передавать, то есть нехоз.деятельность, начисляю обязательства в сумме налогового кредита,то есть НО=НК. Но тут почему то должна вылезти вторая НН с нулем типа покажу что передала безвозмездно. Тогда, почему НН должна быть на разницу между нулем и ценой покупки?

Ответить
  • Галина
01.09.15 23:25

Податкова накладна на нуль грн. не реєструється в ЄРПН. Проходили таке в червні. В результаті було складено дві ПН, а зареєстрована лише одна з типом причини 15. Як завжди, роз'яснення є, а технічно реалізувати це неможливо.

Ответить
  • Алена
04.09.15 10:33

Добрый день! Составила НН на безвозмездную поставку. Все как положено 2 шт. отправляю обе через медок, отклоняют. Причиной является в одной, что не заполнено количество и цена, во второй, что ИНН продавца и покупателя один и тот же. Что делать, может я что - то не правильно поняла?

Ответить
Комментирование новости отключено
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям