Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


04.09.15
1920 13 Печатать

Национальный банк смягчил ряд валютных ограничений

   Національний банк України послабив частину адміністративних обмежень, запроваджених в першій половині поточного року для стабілізації валютного ринку. Ці кроки з лібералізації валютного регулювання закріплено у Постановах Правління Національного банку України від 03.09.2015 № 581 "Про врегулювання ситуації на грошово­кредитному та валютному ринках України" та № 582 "Про внесення змін до деяких нормативно­правових актів Національного банку України".
   
   Національний банк збільшив обсяг видачі готівки в іноземній валюті та банківських металах з рахунків клієнтів банків з 15 000 до 20 000 грн. на добу. Послаблення спрямоване на відновлення довіри до банківської системи та притоку валютних депозитів.
   
   Регулятор дозволив при купівлі клієнтами банків іноземної валюти не враховувати залишки коштів на їх рахунках у валюті 3-ї групи Класифікатора іноземних валют та банківських металів. Це дозволить клієнтам, які мають на рахунках залишки неконвертованих валют, купувати іноземну валюту.
   
   Дозволено уповноваженим банкам знімати з контролю експортні операції клієнтів, якщо вони надали документальне підтвердження про припинення зобов’язань шляхом зарахування зустрічних вимог у валютах, що не підлягають обов’язковому продажу. Сума таких зобов’язань має не перевищувати 0,5 млн. дол. США за одним контрактом.
   
   Уточнено вимоги щодо обов’язкового продажу надходжень в іноземній валюті. Відтепер вимога не розповсюджуватиметься на кошти, які повернені за ініціативою іноземного банку в дводенний термін.
   
   Також регулятор скасував вимогу щодо обов’язкового подання в пакеті документів для купівлі/переказу іноземної валюти довідки з Державної фіскальної служби, яка засвідчує відсутність заборгованості зі сплати податків для компаній. Це полегшить роботу компаній-імпортерів.
   
   Знято заборону реєструвати зміни до договорів про залучення резидентами кредитів/позик в іноземній валюті від нерезидентів у разі, якщо ці зміни передбачають заміну боржника в окремих випадках. А саме - коли така заміна пов’язана з ліквідацією та/або поглинанням.
   
   Водночас Національний банк продовжує роботу, спрямовану на запобігання непродуктивному відтоку капіталу з країни. Зокрема, вводиться заборона на купівлю валюти для розрахунків за імпорт продукції, митне оформлення якої було здійснено до 01 січня 2014 року. Це стосується випадків заміни боржника та/або кредитора у зобов’язанні за зовнішньоекономічним контрактом. Відтепер компанії-резиденти повинні будуть виконувати такі зобов’язання за рахунок власних коштів в іноземній валюті. Вимога не поширюється на життєво необхідні товари.
   
   Зміни набувають чинності 04 вересня 2015 року і діють до 04 грудня 2015 року включно. Проте, незалежно від строків дії постанов, Національний банк планує й надалі продовжувати поступову лібералізацію валютного регулювання, якщо цьому буде сприяти стан валютного ринку та української економіки в цілому.
По материалам Національний банк України
Рубрика:

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • oper
04.09.15 09:48

Из всех "покращень" прочувствовала только одну - не надо справки ДФС - меньше беготни, конечно, но и только...

Ответить
  • Алена
04.09.15 10:05

Я счастлива))) в первую очередь от того, что не надо справки с налоговой, это облегчит покупку валюты...принимают-отменяют- принимают-отменяют...только успевай читать...жуть, а не работа бухгалтера

Ответить
  • кугуар
04.09.15 10:14

А у нас есть неоплаченный импорт за 2013. Как его теперь оплатить?

Ответить
  • Светлана
04.09.15 11:00

Для кугуар. Це стосується випадків заміни боржника та/або кредитора у зобов’язанні за зовнішньоекономічним контрактом.

Ответить
  • Эллен
04.09.15 11:18

много послаблений , это радует , будем надеяться что это надолго!!!

Ответить
  • кугуар
04.09.15 11:25

Светлана Для кугуар. Це стосується випадків заміни боржника та/або кредитора у зобов’язанні за зовнішньоекономічним контрактом. У нас как раз такая ситуация. Иностранные партнеры рассчитались за нас с иностранными поставщиками по переуступке права требования. А теперь мы не можем оплатить свою инвалютную кредиторку.

Ответить
  • oper
04.09.15 11:35

Коллеги! А кто вникал в Постанову НБУ №544 от 20.08.15, в частности - ...дозволити юр.особам переказувати інвалюту в сумі, що не перевищує 50000 доларів (еквівалент в інших валютах) протягом одного календарного місяця на підставі однієї інд. ліцензії НБУ - раньше вроде было - в течение одного дня, или я чего-то не догоняю?

Ответить
  • инна
04.09.15 11:59

Подскажете, пожалуйста, в каком пункте написано об отмене справки в ДФС.

Ответить
  • */*
04.09.15 12:00

Да, теперь в ГНИ еще один кусок со рта забрали. На снятие по акту недоимки в 19 коп по ЕСВ три недели бегали в ГНИ при имеющейся переплате 100 грн. И все время , " можем снять с переплаты только актом, но мы заняты, а что вам срочно надо? "

Ответить
  • оксана
04.09.15 16:45

"Подскажете, пожалуйста, в каком пункте написано об отмене справки в ДФС" п.16- справку убрали из списка пакета док-тов.

Ответить
  • Юля
04.09.15 17:13

Тоесть, если я правильно поняла, мы можем теперь покупать больше чем 50 000& без правки из ДФС?

Ответить
  • Алла
07.09.15 10:29

Нет. не правильно. В конце 16-го пункта есть такой абзац - Вимоги цього підпункту не поширюються на купівлю та/або перерахування іноземної валюти з метою здійснення авансових платежів (попередньої оплати) в іноземній валюті за імпорт товару. Порядок підтвердження можливості проведення таких операцій визначається постановою Правління Національного банку України від 23 лютого 2015 року № 124 “Про особливості здійснення деяких валютних операцій”; А в этом постановлении как раз и сказано: Пакет документів, що подається до Національного банку України для підтвердження можливості як купівлі, так і перерахування іноземної валюти, має додатково містити довідку органу Державної фіскальної служби про відсутність у резидента заборгованості з податків, зборів, платежів (за формою, установленою наказом Міністерства доходів і зборів України від 10 жовтня 2013 року № 567 "Про затвердження Порядку видачі довідки про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів, що контролюються органами доходів і зборів", зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 31 жовтня 2013 року за № 1842/24374). Так что авторы статьи немного недопоняли либо неправильно сказали. Справка нужна.

Ответить
  • TorySpark
09.09.15 12:00

Алла Только что консультировались в Привате - сказали справка не нужна

Ответить
Комментирование новости отключено
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям